Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Film+%22Czarna+Wdowa%22+powoli+staje+si%C4%99+faktem-126526

Film "Czarna Wdowa" powoli staje się faktem

  • The Hollywood Reporter
  • autor: mp
  • Filmy
Najważniejsza superbohaterka kinowego uniwersum Marvela w końcu doczeka się własnego filmu. Studio właśnie zatrudniło scenarzystkę do przygotowania scenariusza przygód Czarnej Wdowy. To Jac Schaeffer, autorka "Nasty Women", czyli kobiecej wersji "Parszywych drani" z Anne Hathaway i Rebel Wilson w rolach głównych.

scarlett_johansson_black_widow_5k-HD.jpg


Oczywiście na chwilę obecną nie wiemy nic na temat potencjalnej fabuły. W komiksowym uniwersum Czarna Wdowa to Natasha Romanova - szpieg, która po raz pierwszy pojawiła się w roku 1964 jako przeciwnik Tony'ego Starka. Kobieta przegrała pojedynek z superbohaterem, ale jej postać spodobała się na tyle, że powróciła w kolejnych albumach z czasem przechodząc na stronę dobra.

W MCU zadebiutowała w "Iron Manie 2" i od tamtej pory pojawiała się wielokrotnie w kolejnych widowiskach Marvela. Wciela się w nią Scarlett Johansson.

Filmu o Czarnej Wdowie fani domagali się od jej debiutu w MCU. Kevin Feige cały czas obiecywał, że tak się stanie. Ale plany nieustannie odsuwane były w czasie. Dopiero niedawno wytwórnia w ogóle zgodziła się na produkcję widowiska, w którym główna rola powierzona została kobiecie. I nie jest to "Black Widow", ale "Captain Marvel". Studio tak długo zwlekało z oddaniem kobiecie pozycji protagonistki, że w efekcie przegrało wyścig. Dla wielu kwintesencją żeńskiego widowiska o superbohaterkach stała się "Wonder Woman".

zobacz też: