Guillermo del Toro chwali się niezrealizowanymi scenariuszami

Twitter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Guillermo+del+Toro+chwali+si%C4%99+niezrealizowanymi+scenariuszami-130879
Przez ostatnie lata co chwilę pojawiała się informacja o kolejnych filmowych projektach, w które zaangażowany był Guillermo del Toro. Większość z Was zapewne straciła w tym rachubę. Na szczęście filmowiec postanowił zamieszaniu zaradzić i na Twitterze ujawnił te projekty, do których napisał scenariusze lub w których opracowaniu pomagał.

GettyImages-927342624.jpg Getty Images © Frazer Harrison


Oto lista:

"At the Mountains of Madness" – ekranizacja klasycznej pozycji H.P. Lovecrafta. Del Toro zapowiedział ten projekt po opuszczeniu "Hobbita". Producentem miał być James Cameron, a gwiazdą Tom Cruise. Universal Pictures przestraszyło się jednak tego, że kosztujące 150 milionów dolarów widowisko ma mieć kategorię R.

"Justice League Dark" (początkowo zatytułowane "Heaven Sent") – widowisko inspirowane postaciami z komiksów DC Comics. Projekt został ogłoszony w 2013 roku. Liderem grupy miał być Constantine. Teoretycznie ten projekt wciąż jest w planach Warner Bros., choć bez del Toro.

"The Witches" –
 ekranizacja książki Roalda Dahla. Projekt został zapowiedziany w 2008 roku. Miała to być poklatkowa animacja, którą del Toro chciał przygotować we współpracy z Alfonso Cuarónem.

"Beauty and the Beast" – nowa filmowa wersja słynnej baśni została zapowiedziana w 2014 roku i miała powstać dla Warner Bros. Del Toro przygotował scenariusz we współpracy z Andrew Daviesem. Gwiazdą miała zostać Emma Watson.

"Fantastic Voyage" – remake widowiska SF z 1966 roku "Fantastyczna podróż". To projekt, który z kolei od lat próbuje wyprodukować James Cameron. Del Toro zaangażował się w niego w 2016 roku. Miał go wyreżyserować w 2017 roku, ale poprosił 20th Century Fox, by przesunęli prace na później tak, by mógł poświęcić się promocji oscarowej "Kształtu wody". Potem del Toro ogłosił, że robi sobie urlop od reżyserii i projekt utknął w martwym punkcie.

"The Count of Monte Cristo" – nowa ekranizacja słynnej powieści Aleksandra Dumasa, która miała łączyć wątki fabularne literackiego oryginału ze steampunkową estetyką.

"Pacific Rim 2" – jego wersja miała kontynuować wątki związane z postaciami granymi przez Charliego Hunnama i Rinko Kikuchi. Koniec końców okazało się, że del Toro nie ma czasu na realizację widowiska, więc zrezygnował z reżyserii, oddając kontrolę nad projektem Stevenowi DeKnightowi.

"Haunted Mansion" – widowisko inspirowane atrakcją z disnejowskiego parku rozrywki. O projekcie stało się głośno w 2015 roku, kiedy ogłoszono, że jego gwiazdą będzie Ryan Gosling.

"The Hulk" – miał to być pierwszy serial ABC inspirowany komiksami Marvela. Ogłoszono go w 2010 roku. Projekt został skasowany po sukcesie "Avengers" i Marka Ruffalo w roli Hulka.

"Mephisto's Bridge" – ekranizacja powieści Christophera Fowlera "Spanky", będącą uwspółcześnioną wersją faustowskiej tragedii rozgrywającą się w latach 80. ubiegłego wieku. Niektóre z elementów tego projektu reżyser wykorzystał przy realizacji "Hellboya: Złotej armii".

"Superstitious" – projekt, o którym tak naprawdę niewiele wiadomo.

"Nightmare Alley" – remake klasycznego filmu z 1947 roku. Został zapowiedziany jako reżyserski projekt del Toro pod koniec ubiegłego roku.

"The Buried Giant" – ekranizacja powieści Kazuo Ishiguro "Pogrzebany gigant" inspirowanej historią legendarnego króla Artura.

"The Coffin" – ekranizacja komiksu pod tym samym tytułem, do którego prawa zakupił James Cameron w 2001 roku, a sam del Toro włączył się do niego jako scenarzysta w 2004 roku.

"Drood" – ekranizacja powieści Dana Simmonsa inspirowana osobą pisarza Charlesa Dickensa.

"The List of Seven" – ekranizacja powieści Marka Frosta "Lista siedmiorga", której akcja rozgrywała się w Londynie w latach 80. XIX wieku.

"The Wind in the Willows" – nowa ekranizacja "O czym szumią wierzby", którą del Toro przygotowywał dla Disneya na początku XXI wieku. Miało to być widowisko aktorskie połączone z komputerową animacją.
Udostępnij: