Jim Carrey będzie straszył w "Aleister Arcane"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jim+Carrey+b%C4%99dzie+straszy%C5%82+w+%22Aleister+Arcane%22-118132
Jim Carrey ("Kick-Ass 2") zagra główną rolę w filmie "Aleister Arcane". Będzie też jednym z jego producentów wykonawczych. Pieczę nad projektem trzyma Eli Roth.


Obraz będzie ekranizacją komiksu z 2004 roku autorstwa Steve'a Nilesa ("30 dni mroku"). Jest to historia Aleistera Greena, który w Los Angeles przedstawiał prognozy pogody. Po powrocie do rodzinnego miasta zaczął prowadzić program o horrorach w lokalnej telewizji. Ponieważ program był brutalny, sponsorzy się wycofali, a program zdjęto z anteny. Wkrótce potem doszło do makabrycznego wypadku, za który wszyscy winą obarczyli Aleistera. To go załamało, co skończyło się jego przedwczesną śmiercią. Zanim jednak zmarł, zdążył rzucić klątwę na mieszkańców miasteczka. Wkrótce potem zaczynają się dziać przerażające rzeczy i tylko dzieci mają moc potrzebną do przełamania klątwy Aleistera.

Będzie to drugie podejście do ekranizacji komiksu Nilesa. W 2004 roku tytuł był w posiadaniu Paramount Pictures. Nic z planów nie wyszło. Nową fabułę filmu przygotuje Jon Croker ("Anioł śmierci"). Całość wyprodukuje należące do Stevena Spielberga Amblin Entertainment.
Udostępnij: