Johnny Depp kupił bilet na podróż Orient Expressem

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Johnny+Depp+kupi%C5%82+bilet+na+podr%C3%B3%C5%BC+Orient+Expressem-119672
Prawdopodobnie żaden inny przyszłoroczny film nie będzie miał tak imponującej obsady jak  ekranizacja "Morderstwa w Orient Expressie". Swój udział w kryminale potwierdzili właśnie Johnny Depp, Michelle Pfeiffer i Daisy Ridley.


Depp wcieli się w Ratchetta, Pfeiffer będzie panią Hubbard, a Ridley zagra Mary Debenham. Oprócz nich na ekranie zobaczymy również m.in. Judi Dench, Dereka Jacobiego i Michaela Penę.

Odtwórcą głównej roli i reżyserem filmu będzie Kenneth Branagh. Brytyjczyk zajmie się również produkcją przedsięwzięcia do spółki z Ridleyem Scottem i Simonem Kinbergiem. Całość powstanie dla 20th Century Fox.

Projekt pomyślany jest jako remake filmu Sidneya Lumeta z 1974 roku, który z kolei był ekranizacją powieści Agathy Christie "Morderstwo w Orient Expressie". Obraz ten nominowany był do Oscarów w sześciu kategoriach. Ingrid Bergman otrzymała statuetkę za rolę drugoplanową.

Detektyw Hercules Poirot wraca z Azji, gdzie właśnie rozwiązał pewną  zawiłą sprawę kryminalną. Podczas podróży słynnym pociągiem Orient  Express do Poirota zwraca się pewien mało sympatyczny amerykański  milioner, Samuel Ratchett. Twierdzi on, że od pewnego czasu dostaje  dziwne listy z pogróżkami i prosi Belga o wykrycie ich autora. Mimo  propozycji wysokiego honorarium, Poirot odmawia, zrażony gburowatością  klienta. Następnego dnia w pociągu dochodzi do zabójstwa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones