Max szuka scenarzystów serialowego "Harry'ego Pottera". Znamy kandydatów

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Max+szuka+scenarzyst%C3%B3w+serialowego+%22Harry%27ego+Pottera%22.+Znamy+kandydat%C3%B3w-153739
Max szuka scenarzystów serialowego "Harry'ego Pottera". Znamy kandydatów
W kwietniu ubiegłego roku media obiegła informacja o serialowej adaptacji "Harry'ego Pottera". Przeczytaj: "Harry Potter" powróci jako serial? Warner chce zekranizować od nowa sagę J.K. Rowling. Jak podaje Deadline, trwają poszukiwania scenarzystów.

Kto napisze scenariusz serialowego "Harry'ego Pottera"? Znamy kandydatów


Źródła, na które powołuje się Deadline, podają, że wśród scenarzystów starających się o angaż do serialu o przygodach Harry'ego Pottera znaleźli się m.in. Martha Hillier ("Upadek królestwa"), Kathleen Jordan ("Nastoletnie łowczynie nagród"), Tom Moran ("The Devil's Hour") i Michael Lesslie ("Mała doboszka", "Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży").

Projekt powstaje dla platformy streamingowej Max. na razie producenci mieli zlecić każdemu z kandydatów stworzenie szkicu serialu odzwierciedlającego ich podejście do własności intelektualnej. Wiadomo, że J.K. Rowling, autorka literackiego oryginału, będzie zaangażowana jako producentka wykonawcza. Jej zdanie z pewnością zostanie więc wzięte pod uwagę przy podejmowaniu decyzji. 

"Harry Potter i więzień Azkabanu" w programie Na skróty


Przypominamy odcinek programu Na skróty, w którym opowiadamy o filmie "Harry Potter i więzień Azkabanu". Czy to najlepsza część serii? Trzynastoletni Harry Potter (Daniel Radcliffe) wraz ze swymi przyjaciółmi, Ronem (Rupert Grint) i Hermioną (Emma Watson), rozpoczyna trzeci rok nauki w Hogwarcie. Wkrótce dowiaduje się, że z pilnie strzeżonego więzienia w Azkabanie uciekł tajemniczy Syriusz Black (Gary Oldman) – groźny czarodziej, o którym krążą pogłoski, że przyczynił się do śmierci rodziców Harry’ego. Młodemu czarodziejowi grozi wielkie niebezpieczeństwo…

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones