Netflix: Polski Top 10 tygodnia – "Stranger Things" bez konkurencji

autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Netflix%3A+Polski+Top+10+tygodnia+%E2%80%93+%22Stranger+Things%22+bez+konkurencji-146758
Netflix: Polski Top 10 tygodnia – "Stranger Things" bez konkurencji
Jakie tytuły przypadły do gustu polskim użytkownikom platformy Netflix w ostatnim tygodniu? Najchętniej oglądanym filmem okazała się komedia romantyczna "Miłość jest blisko", a serialem, tak jak ostatnio, czwarty sezon "Stranger Things". Opowieść o mieszkańcach miasteczka Hawkins święcąca międzynarodowe triumfy zdominowała całe zestawienie, ponieważ trzy pozostałe serie także trafiły do rankingu. Poniżej przekonajcie się, które nowości i tytuły starsze przyciągały przed ekrany subskrybentów platformy przez ostatnie siedem dni.

Top 10 filmów Netflixa w Polsce: 30.05-5.06.2022Gangsterska opowieść w reżyserii Michała Węgrzyna ("Gierek", "Proceder") to ekranizacja książki Marcina "Kali" Gutkowskiego. Główny bohater o tytułowym przydomku "Krime" na co dzień trudni się kradzieżami. Jego życie zmienia się, gdy poznaje Kamilę i traci dla niej głowę. Czy dzięki prawdziwej miłości uda mu się odmienić swój los?


Film Clinta Eastwooda opowiada prawdziwą historię kapitana Chesleya Sullenbergera, który w 2009 roku ląduje samolotem pasażerskim na rzece Hudson. Choć 155 pasażerów zostaje uratowanych, służby badające okoliczności wypadku mają zarzuty do pracy pilota. Rozpoczyna się śledztwo mające na calu ustalenie czy ten naraził życie ludzi na pokładzie.


Duński kucharz jedzie do Toskanii, aby sprzedać firmę swojego ojca. Poznana na miejscu kobieta skłania go do przemyślenia jego stosunku do życia i miłości.


Licealna cheerleaderka zapadła w śpiączkę po nieudanym występie przed szkolną publicznością. Po dwóch dekadach budzi się i chce powrócić do nauki jako 37-latka. Jak poradzi sobie w świecie, który przez 20 lat aż tak się zmienił? W roli głównej wystąpiła Rebel Wilson ("Oszustki").


W głębinach Morza Czarnego ponoć kryje się skarb z czasów II wojny światowej. Kapitan łodzi podwodnej ma zamiar sprawdzić czy plotki są prawdziwe. Do załogi rekrutuje wśród ludzi wyjętych spod prawa, a możliwość szybkiego zarobku sprawia, że na pokładzie zmieniają się priorytety – nagle każdy chce zdobyć jak najwięcej dla siebie.


Fabuła filmu jest oparta o opowiadanie Roberta A. Heinleina "Wszyscy wy zmartwychwstali...". Agent specjalny w swojej ostatniej misji ma złapać groźnego przestępcę, który wymyka się mu podczas kolejnych podróży w czasie. W rolach głównych: Ethan Hawke i Sarah Snook.


Lola (Victoria Justice), energiczna importerka win z Los Angeles, rzuca pracę w nadziei na założenie własnej firmy winiarskiej i z zapałem rezerwuje bilet do odległej części Australii, aby zdobyć pierwszego klienta, Vaughn Family Wines. Niestety, rodzina Vaughnów nie jest zainteresowana robieniem interesów z raczkującą firemką. Lola nie daje za wygraną i postanawia zatrudnić się na owczej farmie Vaughnów. Z początku Lola nie wydaje się stworzona do ciężkiej roboty – naprawianie płotów i zaganianie owiec to zdecydowanie nie jej bajka. Jednak wkrótce zaprzyjaźnia się z czarującym zarządcą farmy, Maxem (Adam Demos), który wprowadza ją w tajniki tej pracy. W miarę jak coraz lepiej się poznają, Lola odkrywa, że Australia wniosła w jej życie o wiele więcej niż tylko zamiłowanie do pracy i nowo odkryte uczucie do Maxa. Czy jego sekrety staną na przeszkodzie jej romantycznym planom?


Po latach od zakończenia liceum dawna grupa przyjaciół spotyka się, aby uczestniczyć w tytułowym turnieju – zbiorze kolejnych absurdalnych zawodów, wykańczających fizycznie i psychicznie. Gdy na szali są wielkie pieniądze, dawne animozje zostają odłożone na bok, a każdy stara się walczyć dla grupy.


Twarda i doświadczona przez życie kapitan JJ Collins (Elsa Pataky) w wyniku pomyłki traci wymarzoną posadę w Pentagonie i zostaje dowódczynią samotnej bazy antyrakietowej położonej gdzieś na środku Pacyfiku. Kiedy nad bazą pojawia się widmo jednoczesnego, skoordynowanego ataku, Collins musi zmierzyć się z charyzmatycznym, lecz nieuczciwym Alexandrem Kesselem (Luke Bracey), byłym oficerem wywiadu USA, który chce zrealizować niewyobrażalny plan. Czas ucieka, więc Collins musi wykorzystać swoje przeszkolenie taktyczne i doświadczenie wojskowe, by zdecydować, komu może zaufać, i powstrzymać Kessela i jego tajnych najemników przed wcieleniem w życie szalonych i przerażających zamiarów.


Natalia i Adam, dwójka przyjaciół z dzieciństwa, do teraz mieszka obok siebie. Oboje szukają wymarzonych partnerów, a losowe spotkania sprawiają, że poznają ludzi przypominających wyśnione ideały.Top 10 seriali Netflixa w Polsce: 30.05-5.06.2022(Sezon 1) Shaun Murphy to młody i ambitny lekarz, cierpiący na autyzm. Podejmuje się pracy w prestiżowym szpitalu w San Jose, starając się udowodnić swoje umiejętności w leczeniu ludzi przed sceptycznym personelem szpitala i pozostałymi lekarzami.


(Sezon 3) Gdy wydawało się, że to Marifer doprowadziła do śmierci Sary, przecinając linki spadochronu, wszystkie domniemania legły w gruzach w finałowej scenie drugiego sezonu, gdy Nicandro powiedział, że to nie Marifer ją zabiła, ale "my". Kto i dlaczego? Odpowiedzi na te oraz inne pytania przyniesie trzeci, finałowy, a przy tym najbardziej zaskakujący i obfitujący w zwroty akcji sezon. Wróćmy do najważniejszej kwestii... Co naprawdę stało się z Sarą?


(Sezon 6) Kapitan Ryder i jego ekipa podejmują liczne ekscytujące wyzwania w swoim rodzinnym mieście zwanym Zatoką Przygód. Animacja dla najmłodszych jest rekordzistą – wśród najchętniej oglądanych seriali w Polsce szósta seria znalazła się już po raz 35.


(Sezon 1) Przekonana o niewinności swojej oskarżonej o morderstwo córki matka odkrywa niepokojącą prawdę. Nie ma już pewności, kto tak naprawdę jest ofiarą, a kto sprawcą.


(Sezon 1) Mickey Haller (Manuel Garcia-Rulfo), obrazoburczy idealista, prowadzi kancelarię prawniczą z tylnego siedzenia swojego lincolna, zajmując się sprawami dużego i małego kalibru w Los Angeles. Pierwszy sezon serialu na podstawie bestsellerowych powieści Michaela Connelly’ego o "Prawniku z lincolna" jest adaptacją drugiej książki z serii, zatytułowanej "Ołowiany wyrok".


(Sezon 3) Jest rok 1985 – upalne lato w Hawkins w stanie Indiana. Trwają wakacje, w mieście otwarto właśnie nowe centrum handlowe, a ekipa z Hawkins jest u progu dorosłości. Sprawy sercowe mocno komplikują stosunki między przyjaciółmi, którzy muszą znaleźć sposób, jak dorastać, a jednocześnie dogadywać się z innymi. Tymczasem nadciąga niebezpieczeństwo ze strony starych i nowych wrogów. Jedenastka i jej przyjaciele zdają sobie sprawę, że zło nigdy nie znika, a tylko przybiera inną formę. Wszyscy muszą teraz połączyć siły, by przetrwać, nie zapominając o tym, że przyjaźń jest silniejsza niż strach.


(Sezon 1) Hiszpańskojęzyczny serial "Po złej stronie torów" opowiada o rozgoryczonym weteranie wojennym, który bierze sprawy w swoje ręce, gdy panoszący się w jego dzielnicy dilerzy narkotyków atakują jego nastoletnią wnuczkę.


(Sezon 2) Jest rok 1984. Mieszkańcy Hawkins w stanie Indiana wciąż jeszcze mają w pamięci przerażającego Demogorgona i tajemnicze laboratorium Hawkins. Will Byers został uratowany z innego wymiaru, ale na tych, którzy przeżyli, czyha o wiele większe i straszniejsze zagrożenie.


(Sezon 1) Sentymentalna podróż do lat 80. Akcja serialu "Stranger Things" rozgrywa się w 1983 roku w amerykańskim stanie Indiana. Pewien chłopiec dosłownie rozpływa się w powietrzu. Przyjaciele, rodzina i lokalna policja, którzy próbują dociec prawdy, zostają wplątani w niewiarygodnie tajemniczą intrygę, w której nie zabraknie tajnych eksperymentów rządowych, przerażających sił nadprzyrodzonych oraz... pewnej bardzo ekscentrycznej dziewczynki.


(Sezon 4) Od bitwy o Starcourt, która przyniosła miasteczku Hawkins terror i zniszczenie, minęło sześć miesięcy. Zmagając się z jej skutkami, nasza grupa przyjaciół po raz pierwszy zostaje rozdzielona, a zmaganie się z zawiłościami licealnego życia wcale nie ułatwia im sprawy. W tym trudnym dla nich okresie pojawia się nowe przerażające zagrożenie nie z tego świata. Jeśli rozwiążą jego makabryczną tajemnicę, być może uda im się w końcu położyć kres horrorom Drugiej Strony.


Zwiastun serialu "Stranger Things"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones