Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Stephen+King+zachwycony+horrorem+Guillermo+Del+Toro-110358

Stephen King zachwycony horrorem Guillermo Del Toro

  • /Film
  • autor: łm
  • Filmy
Jedną z zalet bycia najsłynniejszym autorem horrorów na świecie jest możliwość oglądania wyczekiwanych hollywoodzkich widowisk na wiele miesięcy przed premierą. Stephen King i jego syn (również pisarz) Joe Hill pochwalili się na Twitterze, że widzieli już "Crimson Peak" Guillermo Del Toro. Panowie są, oczywiście, zachwyceni filmem.

1.jpg


King określa obraz Meksykanina jako "wspaniały i kur... przerażający": "Crimson Peak" zelektryzował mnie w ten sam sposób co "Martwe zło" Sama Raimiego, gdy zobaczyłem je po raz pierwszy.

Hill również nie szczędzi pochwał: Pamiętacie listę 13 najpiękniejszych filmów grozy, którą umieściłem na Twitterze któregoś dnia? "Crimson Peak" jest najpiękniejszy z nich wszystkich. Następnie dodaje: "Crimson Peak" to krwawa wersja "Wieku niewinności". Chora wyprawa na terytorium Daphne Du Maurier.

Film opowiada historię młodej kobiety (Mia Wasikowska), która traci głowę dla charyzmatycznego zalotnika (Tom Hiddleston). Ukochany zabiera ją do swojego rodzinnego domu.  Na miejscu bohaterkę witają zazdrosna siostra narzeczonego (Jessica Chastain) oraz szafa skrywająca mnóstwo trupów.

Polska premiera 23 października.

zobacz też:

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię