"Gliniarz z Beverly Hills 4": zdjęcia do filmu jeszcze w sierpniu

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Gliniarz+z+Beverly+Hills+4%22%3A+zdj%C4%99cia+do+filmu+jeszcze+w+sierpniu-147463
"Gliniarz z Beverly Hills 4": zdjęcia do filmu jeszcze w sierpniu
źródło: Getty Images
autor: David Livingston
W wywiadzie dla serwisu ComicBook.com producent Jerry Bruckheimer ujawnił, że na dniach mają rozpocząć się zdjęcia do wyczekiwanej od blisko trzech dekad czwartej części cyklu "Gliniarz z Beverly Hills". Tytułową rolę zagra po raz kolejny Eddie Murphy.    

"Gliniarz z Beverly Hills 4": szczegóły filmuZapytany o zawodowe plany na przyszłość, Bruckheimer odparł: cóż, robimy kolejnego "Gliniarza z Beverly Hills". Zaczynamy zdjęcia za tydzień albo 10 dni. Film powstaje dla Netfliksa.

Scenariusz napisał Will Beall ("Aquaman") Za kamerą stanie Mark Molloy, który pracował do tej pory głównie w branży reklamowej. Uwagę Hollywood zwrócił dzięki serii spotów zrealizowanych dla firmy Apple. Przypomnijmy, że pierwotnie "Beverly Hills Cop 4" mieli wyreżyserować Adil El Arbi i Bilall Fallah ("Bad Boys For Life"). Ostatecznie panowie wybrali jednak ekranizacje komiksów powstające pod banderą Disney+ ("Ms Marvel") oraz HBO Max ("Batgirl").  

"Gliniarz z Beverly Hills": klasyka komedii kryminalnejOryginalny "Gliniarz z Beverly Hills" pochodzi z 1984 roku i jak na razie doczekał się dwóch kontynuacji zrealizowanych w 1987 i 1994 roku. Bohaterem serii komedii kryminalnych jest Axel Foley, policjant, który chcąc rozwiązać zagadkę śmierci przyjaciela, przenosi się z Detroit do tytułowego Beverly Hills. Choć nie zawsze działa w zgodzie z przepisami, jego niekonwencjonalne metody pracy okazują się zaskakująco skuteczne.

Przypomnijmy, że przez moment producenci nosili się także z pomysłem nakręcenia serialu "Beverly Hills Cop". Jego bohaterem miał być syn tytułowego policjanta Axela Foleya, a odcinek pilotowy nakręcił Barry Sonnenfeld. Projekt trafił jednak do kosza i wtedy powrócono do planów kolejnego filmowego "Gliniarza".

Jerry Bruckheimer święci aktualnie triumfy za sprawą kontynuacji innego kasowego hitu z lat 80. Mowa oczywiście o "Top Gun: Maverick", który jest jak dotąd najbardziej dochodowym filmem 2022 roku. Na koncie widowiska znajduje się blisko 1,4 mld dolarów.    

NA SKRÓTY: za co kochamy "Gliniarza z Beverly Hills"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones