"Lśnienie", "Nagi Lunch" i "Zodiak" na dużym ekranie w Kinie Nowe Horyzonty

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22L%C5%9Bnienie%22%2C+%22Nagi+Lunch%22+i+%22Zodiak%22+na+du%C5%BCym+ekranie+w+Kinie+Nowe+Horyzonty-105911
28 czerwca (sobota) Kino Nowe Horyzonty stanie się częścią projektu Europejska Noc Literatury. Z tej okazji przygotowaliśmy dwa wydarzenia specjalne, na które serdecznie zapraszamy wszystkich tych, którzy kochają książki. Tego dnia od godz. 18.00 będzie można wysłuchać u nas fragmentów "Oszustki" szwedzkiej pisarki Kerstin Ekman w interpretacji wrocławskiej aktorki Elżbiety GolińskiejOd godziny 23.00 zachęcamy natomiast do wybrania się na nocny maraton filmów literackich. Impreza rozpocznie się od projekcji "Nagiego Lunchu" Davida Cronenberga na podstawie prozy bitnika Williama S. Burroughsa. Bohaterem tej swobodnie dość potraktowanej przez reżysera powieści jest Bill Lee. Wraz z żoną eksperymentują z narkotykami i innymi środkami odurzającymi, w tym z proszkiem na owady. Podczas zabawy w Wilhelma Tella Bill - próbując zestrzelić z głowy ukochanej szklankę - zabija ją. Uciekając od kary przenosi się do tajemniczej Międzysfery, w której kompletnie zatrą się dla niego granice rzeczywistości i koszmarnych omamów. 

O godz. 1.15 rozpocznie się natomiast seans opartego na bestsellerze Stephena Kinga "Lśnienia" w reżyserii Stanleya Kubricka. Cierpiący na brak weny twórczej pisarz wyrusza wraz z żoną i dzieckiem do tajemniczego górskiego hotelu, aby doglądać go poza sezonem. Kiedy z zamczyska zaczynają znikać ostatni goście, Jack zaczyna powoli popadać w paranoję, która natychmiastowo odbija się na jego relacjach z rodziną. W tym samym czasie synek pary zaczyna również odkrywać makabryczne tajemnice pokoju 237. "Lśnienie" to jeden z najgłośniejszych filmów Kubricka, który słynie ze sceny, w której grający w filmie główną rolę Jack Nicholson, przebija drzwi pokoju hotelowego siekierą, aby dosięgnąć ukrywającą się tam żonę i dziecko. Warto zobaczyć u nas raz jeszcze rozbrzmiewające złowieszczo na ekranie "Here's Johnny!" 

O godz. 4.00 maraton zakończy się natomiast projekcją "Zodiaka" Davida Finchera, którego reżyser stworzył na podstawie powieści amerykańskiego pisarza Roberta Greysmitha. W filmie przyglądamy się zmaganiom grupy reporterów, którzy starają się wyśledzić i odkryć tożsamość seryjnego mordercy z San Francisco. W rolach głównych wystąpili w filmie Jake Gyllenhaal i Mark Ruffalo

Karnet na wszystkie filmy w ramach maratonu filmowego to 33 zł (karnet jest dostępny tylko w sprzedaży bezpośredniej w kasie kina).

Więcej informacji TUTAJ.