FOTO: Timothée Chalamet na nowym zdjęciu z "Diuny"

Empire Online / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/FOTO%3A+Timoth%C3%A9e+Chalamet+na+nowym+zdj%C4%99ciu+z+%22Diuny%22-137774
FOTO: Timothée Chalamet na nowym zdjęciu z "Diuny"
źródło: materialy promocyjne
Z utęsknieniem czekamy na premierę nowego widowiska Denisa Villeneuve'a. Twórca "Nowego początku" i "Blade Runnera 2049" przeniesie na ekran kultową powieść Franka Herberta. W "Diunie" zobaczymy plejadę gwiazd, m.in. Timothéego Chalameta, Rebeccę Ferguson, Oscara Isaaca i Josha Brolina. W udzielonym magazynowi "Empire" wywiadzie reżyser opowiada o granym przez młodego aktora bohaterze, porównując go jednej z najbardziej tragicznych postaci w historii kinematografii.


Paul został wychowany w bardzo surowym środowisku, a jako książęcy syn odbył liczne treningi, mające go przygotować do przejęcia roli swojego ojca – mówi reżyser. Czy to jednak jego marzenie? Jest jak Michael Corleone w "Ojcu chrzestnym" – to bohater, który wypełnia swoje przeznaczenie, mimo że nie ma ono nic wspólnego z tym, czego sam chciałby od życia.

Villeneuve wspomina także o zaletach bohatera, który po zamachu na ojca staje się mężczyzną. To, czy przetrwa, zależy od umiejętności podejmowania właściwych decyzji i odnajdywania się w różnych niebezpiecznych sytuacjach – tłumaczy reżyser. To przepiękna historia osoby, która odnajduje w sobie siłę. Jako młody człowiek Paul nadal szuka swojego ja i próbuje znaleźć swoje miejsce. Jednocześnie wciąż staje przed wyborami, których żaden z jego przodków nie musiał podejmować, by przetrwać. Jest ciekawy innych ludzi, ma w sobie empatię, coś, co przyciąga go do innych kultur. I właśnie to uratuje mu życie

Światowa premiera widowiska zaplanowana jest na koniec tego roku.