Koniec z Netfliksem? Eddie Murphy dogadał się z Amazon Studios

/Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Koniec+z+Netfliksem+Eddie+Murphy+dogada%C5%82+si%C4%99+z+Amazon+Studios-143954
Koniec z Netfliksem? Eddie Murphy dogadał się z Amazon Studios
źródło: Getty Images
autor: Mark Sagliocco
Eddie Murphy podpisał umowę z Amazon Studios. Aktor znany z takich filmów jak "Książę w Nowym Jorku" czy "Gliniarz z Beverly Hills" wystąpi w trzech kolejnych produkcjach realizowanych dla Prime Video. 

Decyzja ta prawdopodobnie jest konsekwencją dobrych wyników oglądalności "Księcia w Nowym Jorku 2", który w marcu tego roku zadebiutował na Prime Video. Początkowo odpowiedzialny za sequel słynnej komedii Paramount planował premierę kinową, jednak pandemia koronawirusa skłoniła studio zmiany zdania. 

Jennifer Salke, szefowa Amazon Studios, nie kryje satysfakcji. Eddie jest legendą jako aktor i jako reżyser. Dzięki  niezaprzeczalnemu talentowi, zarówno komediowemu, jak i dramatycznemu, konsekwentnie tworzy oryginalne historie i bohaterów, którzy bawią publiczność na całym świecie. Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani okazją współudziału w tej tradycji. Oficjalnie witamy Eddie'ego w rodzinie Amazona – czytamy w oświadczeniu. 

Decyzja Murphy'ego o nawiązaniu stałej współpracy z Amazon Studios może wydawać się zaskakująca, biorąc pod uwagę jego współpracę z Netfliksem. To właśnie dla streamingowego giganta aktor zrealizował biografię "Nazywam się Dolemite", która przyniosła mu nominację do Złotego Globu. Dla Netfliksa powstają również komedia Kenyi Barrisa, w której Murphy'emu partnerować będzie Jonah Hill, oraz długo wyczekiwana czwarta część "Gliniarza z Beverly Hills".