Marvel wróci na szczyt? Nowi scenarzyści, nowa strategia. Kto poprawi "The Fantastic Four" i "Thunderbolts"?

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Marvel%3A+s%C4%85+nowi+scenarzy%C5%9Bci+%22Fantastic+Four%22+i+%22Thunderbolts%22-154246
Marvel wróci na szczyt? Nowi scenarzyści, nowa strategia. Kto poprawi "The Fantastic Four" i "Thunderbolts"?
Marvel się nie poddaje. Chociaż ostatnimi czasy studio zaliczyło kilka porażek - od "Kwantomanii" przez "Tajną inwazję" po "Marvels" - Kevin Feige i jego ekipa pracują intensywnie nad powrotem do pełni sił. "The Hollywood Reporter" opublikował właśnie artykuł, który podsumowuje zmiany, jakie są właśnie wdrażane w studiu.

Marvel: zmiany, zmiany, zmiany
Eric Pearson został zatrudniony do naniesienia finałowych poprawek na scenariusz "The Fantastic Four". Pearson to marvelowy weteran, który pracował przy takich filmach studia jak "Thor: Ragnarok" czy "Czarna Wdowa" i ma reputację kogoś, kto sprawnie dokręca ostatnie śrubki. Zdjęcia do widowiska ruszają latem w Londynie i oczekiwania są wysokie. Czy Pedro Pascal i Vanessa Kirby przejmą pałeczkę gwiazd Marvela po Robercie Downeyu Juniorze i Chrisie Evansie? Zobaczymy.
  
Poprawki czekają też scenariusz "Thunderbolts", którego gwiazdami są Florence Pugh i David Harbour. Do pracy przy tym filmie zatrudniona została z kolei Joanna Calo, która pracowała m.in. przy serialach "The Bear" i "BoJack Horseman". Zdjęcia ruszają w marcu w Atlancie, a udział cenionej scenarzystki podnosi prestiż projektu, który ma być odpowiedzią Marvela na "Legion samobójców" DC.
  
Marvel sprząta też bałagan po Jonathanie Majorsie. Po tym, jak aktor został uznany winnym lekkomyślnego ataku trzeciego stopnia oraz nękania, nie wróci do roli Kanga. Problem polega na tym, że postać Kanga była fundamentem planów Marvela na przyszłość. Już nie jest. Nadchodzące widowisko "Avengers: The Kang Dynasty" zmieni tytuł, a jego scenariusz zostanie przepisany. Plotki głoszą jednak, że studio planowały zmiany w filmie jeszcze przed oskarżeniem Majorsa - po tym, jak film "Ant-Man i Osa: Kwantomania" poniósł porażkę w box-offisie.
  
Reorganizację czeka też dział serialowy Marvela. Studio planuje dać więcej kontroli showrunnerom. Jednym z czynników, który osłabił pozycję Marvel Studios w ostatnich latach, było poszerzenie produkcji o serwis Disney+. Disney chciał uczynić z Marvela fabrykę niekończącego się kontentu, ale plan zadziałał odwortnie do zamierzeń. Prezes firmy Bob Iger zapowiada więc skupienie się na mniejszej ilości produktów z akcentem na jakość.
  
Na 2025 rok Marvel ma zapowiedziane cztery premiery: to "Captain America: Brave New World", "Thunderbolts", "The Fantastic Four" i "Blade".
Biorąc pod uwagę przykaz Igera do ograniczania produkcji, całkiem możliwe, że grafik premier ulegnie jeszcze zmianom.

"Deadpool & Wolverine" - zwiastunW tym roku zobaczymy w kinach tylko jeden film Marvel Studios, "Deadpool & Wolverine" z Ryanem Reynoldsem i Hugh Jackmanem. Premiera 26 lipca. Zobaczcie zwiastun:
  

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones