Producentka filmów o Jamesie Bondzie: nowego 007 nie zagra kobieta

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Producentka+film%C3%B3w+o+Jamesie+Bondzie%3A+nowego+agenta+007+nie+zagra+kobieta-144797
Producentka filmów o Jamesie Bondzie: nowego 007 nie zagra kobieta
Choć poszukiwania kolejnego Jamesa Bonda rozpoczną się dopiero w przyszłym roku, w sieci od wielu miesięcy trwają spekulacje, kto powinien zastąpić Daniela Craiga. Na razie pewne jest tylko jedno: nowego agenta 007 nie zagra kobieta.    

Kto powinien zagrać nowego agenta 007?W rozmowie z dziennikiem "The Hollywood Reporter" producentka cyklu o przygodach Jamesa Bonda, Barbara Broccoli, stwierdziła: Myślę, że to będzie mężczyzna. Nie sądzę, że kobieta powinna grać Jamesa Bonda. Wierzę w tworzenie postaci dla kobiet, a nie tylko w odgrywanie męskich ról. Uważam, że jest za mało wspaniałych ról dla kobiet. To dla mnie bardzo ważne, abyśmy kręcili filmy o kobietach dla kobiet.  

Broccoli dodała jednocześnie, że w trakcie castingu nie zamierza zwracać uwagi na pochodzenie etniczne bądź kolor skóry kandydatów. Zależy jej tylko na tym, żeby nowego posiadacza licencji na zabijanie zagrał Brytyjczyk.

Daniel Craig: najbardziej kasowy James Bond


Przed aktorem, którego wybierze producentka, stanie nie lada wyzwanie. Przejmie bowiem schedę po najbardziej kasowym odtwórcy roli agenta 007. Przypomnijmy, że wszystkie odcinki cyklu z Danielem Craigiem zarobiły na całym świecie blisko 4 miliardy dolarów.

Ostatnia odsłona serii z udziałem Craiga to "Nie czas umierać". W filmie, który zadebiutował na ekranach kin w październiku tego roku, James Bond opuszcza czynną służbę i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce. Tymczasem jednak jego stary przyjaciel Felix Leiter z CIA zwraca się do niego o pomoc. Misja uratowania porwanego naukowca okazuje się o wiele bardziej zdradliwa, niż mogłoby się wydawać i naprowadza agenta 007 na ślad tajemniczego złoczyńcy, dysponującego nową, niezwykle niebezpieczną technologią.        

Zwiastun filmu "Nie czas umierać"