RANKING: Najlepsze role Nicole Kidman

https://www.filmweb.pl/news/RANKING%3A+Najlepsze+role+Nicole+Kidman-142841
RANKING: Najlepsze role Nicole Kidman
Australijska supergwiazda Nicole Kidman już od 3 dekad króluje na ekranie. Z okazji 54 urodzin aktorki, wraz z PLAY prezentujemy ranking produkcji dostępnych w PLAY NOW z najciekawszymi rolami Kidman. Aktorka niejednokrotnie zmieniła się nie do poznania i po wielu latach wciąż potrafi nas zaskoczyć, sprawdźcie które produkcje z jej udziałem powinniście nadrobić.

Abonenci PLAY mogą oglądać niezliczone nowości w PLAY NOW, gdzie dostępne są produkcje m. in. HBO GO, FOX NOW i Paramount Play.

13
plakat filmu Królowa pustyni
FILM
Queen of the Desert
8 min.
2015
5,7 8 956 ocen społeczności
8 731 chce zobaczyć
Pisarka, podróżniczka, archeolog, agentka brytyjskiego wywiadu. Niezwykła kobieta, która w czasach emancypacji stała się jedną z najważniejszych osób kształtujących politykę Imperium Brytyjskiego na Bliskim Wschodzie. Gertrude Bell robiła zawsze to, na co miała ochotę. Uwielbiała ryzyko i adrenalinę. Niektórzy mówili o niej "zarozumiała pannica z Oxfordu". Konsekwentnie udowadniała, że jest lepsza od mężczyzn. Osiągnęła pozycję w świecie arabskim, która wówczas wydawała się dla kobiety niemożliwa, nawet w Wielkiej Brytanii. Jej życie to przygoda, w której spełniały się wszystkie marzenia – poza jednym: miłością.


12
plakat filmu Spragnieni życia
FILM
The Upside
5 min.
2017
5,8 2 570 ocen społeczności
1 860 chce zobaczyć
Do opieki nad starszym zamożnym mężczyzną, poruszającym się na wózku, zostaje zatrudniony bezrobotny czarnoskóry z kryminalną kartoteką na koncie. Mimo ogromnych różnic między nimi, zaczynają się dobrze dogadywać, a w ich życiu niespodziewanie zaczyna się dziać wiele dobrego.


11
plakat filmu Geniusz
FILM
Genius
44 min.
2016
6,5 14 930 ocen społeczności
20 705 chce zobaczyć
Zderzenie dwóch niezwykłych osobowości, bardzo różnych, a jednocześnie silnie na siebie oddziałujących. Kiedy pierwsza powieść Thomasa Wolfe’a trafiła do rąk Maksa Perkinsa, ten był już jednym z najbardziej uznanych wydawców swoich czasów. Opanowany i raczej introwertyczny Perkins był szczególnie dumny ze swojego literackiego odkrycia, choć Wolfe, ze swoim nieokiełznanym talentem i trudną do opanowania osobowością, nie ułatwiał mu życia. Niekonwencjonalna przyjaźń, jaka ich połączyła, odmieniła życie każdego z nich na zawsze.


10
plakat filmu Żony ze Stepford
FILM
The Stepford Wives
33 min.
2004
6,2 38 232 oceny społeczności
6 401 chce zobaczyć
Joanna jest najmłodszą panią prezes w historii stacji telewizyjnej EBS. Żyjąca pod ciągłą presją kobieta pewnego dnia traci pracę. Załamana postanawia uciec z Manhattanu i przeprowadzić się wraz z mężem i dwójką dzieci do uroczego miasteczka w stanie Connecticut o nazwie Stepford. Na miejscu poznaje pisarkę Bobbie, która również ostatnio wyprowadziła się z Nowego Jorku. Obydwie dochodzą do wniosku, że w ich otoczeniu dzieje się coś dziwnego. Kobiety są zbyt idealne, a mężczyźni zbyt szczęśliwi. Postanawiają odkryć, na czym polega tajemnica Stepford...


9
plakat filmu Szczygieł
FILM
The Goldfinch
29 min.
2019
6,5 6 350 ocen społeczności
6 472 chce zobaczyć
Theodore "Theo" Decker miał 13 lat, kiedy jego matka zginęła w zamachu bombowym w Metropolitan Museum of Art. Tragedia zmienia jego życie w porywającą podróż przepełnioną smutkiem i poczuciem winy, podczas której odkrywa siebie na nowo, szuka odkupienia, a nawet odnajduje miłość. Przez cały ten czas nie rozstaje się z jedyną pamiątką, która przypomina mu tamten straszliwy dzień... obrazem przedstawiającym niewielkiego ptaka przykutego łańcuchem do podajnika, na którym siedzi... Szczygła.


8
plakat filmu Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach?
FILM
How to Talk to Girls at Parties
42 min.
2017
5,8 2 338 ocen społeczności
6 459 chce zobaczyć
Londyn, 1977 rok. Młody punk Enn wraz ze swoimi kumplami Johnem i Vic’iem przypadkowo trafiają na dziwną imprezę studentów z zagranicznej wymiany. Na domówce Enn spotyka piękną i tajemniczą Zan, która chce, by chłopak "pokazał jej" punk. Zaczyna się 24-godzinna przygoda pełna muzyki, imprezowania i niszczenia mienia publicznego. Bohater szybko zakochuje się w dziewczynie, która tak naprawdę jest kosmitką, a rzekoma zagraniczna wymiana okazuje się być z innej galaktyki.


7
plakat filmu Od nowa
SERIAL
The Undoing
56 min.
2020
7,3 29 045 ocen społeczności
6 351 chce zobaczyć
Odnosząca sukcesy terapeutka Grace Fraser (Nicole Kidman) mieszka w Nowym Jorku z mężem Jonathanem oraz uczęszczającym do elitarnej prywatnej szkoły synem. Ich z pozoru idealne życie z dnia na dzień wywraca się jednak do góry nogami za sprawą gwałtownej śmierci i łańcucha zaskakujących wydarzeń. Grace, nagle pozostawiona sama sobie, konfrontuje się z narastającą w jej w życiu katastrofą, która na dodatek ma charakter publiczny. Przerażona sytuacją, musi porzucić dotychczasowe życie i zbudować swój świat od nowa - dla siebie i swojego syna.


6
plakat filmu Australia
FILM
45 min.
2008
7,0 56 572 oceny społeczności
12 540 chce zobaczyć
Angielska arystokratka podróżuje na daleki kontynent, gdzie spotyka doświadczonego, ale i nieokrzesanego poganiacza bydła i niechętnie zgadza się połączyć z nim siły, by ocalić odziedziczoną przez siebie ziemię. Razem wyruszają w podróż przez setki kilometrów najpiękniejszego, ale bezlitosnego terenu na świecie, tylko po to, by stanąć w obliczu miasta Darwin bombardowanego przez japońskie siły, które kilka miesięcy wcześniej zaatakowały Pearl Harbor. Widowiskowy film z elementami romansu, którego akcja dzieje się w Australii u progu II wojny światowej.


5
plakat filmu Tajemnice Laketop
SERIAL
Top of the Lake
2 sezony
50 min.
2013
7,1 14 114 ocen społeczności
13 442 chce zobaczyć
Detektyw Robin Griffin powracająca do Sydney, żeby odbudować swoje życie, gdy na plaży Bondi zostaje znalezione ciało młodej Azjatki. Robin ma nadzieje, że śledztwo pomoże jej zmierzyć się z własnymi problemami. Policjantka desperacko próbuje odnaleźć córkę, którą porzuciła zaraz po narodzinach, ale boi się stanąć oko w oko z prawdą o jej poczęciu. Śledztwo zaprowadzi Robin do najciemniejszych zakątków miasta, ale przybliży ją też do sekretów własnego serca bardziej, niż mogłaby się tego spodziewać.


4
plakat filmu Hemingway i Gellhorn
FILM
Hemingway & Gellhorn
34 min.
2012
6,2 5 308 ocen społeczności
5 352 chce zobaczyć
Opowieść o jednym z najgłośniejszych romansów ostatniego stulecia - historia pełnej pasji miłości i burzliwego małżeństwa literackiego geniusza Ernesta Hemingwaya i pięknej korespondentki wojennej Marthy Gellhorn, która przedstawia ich losy podczas hiszpańskiej wojny domowej i późniejszych wydarzeń. Będąc świadkami historii relacjonowali światu największe konflikty swoich czasów, ale najgorsza wojna, której nie dali rady przetrwać, toczyła się między nimi.


3
plakat filmu Niszczycielka
FILM
Destroyer
3 min.
2018
6,7 5 820 ocen społeczności
4 188 chce zobaczyć
Erin Bell była obiecującą agentką FBI, przed którą rysowała się świetlana przyszłość. Mogła uratować w swojej karierze wielu ludzi. Mogła napsuć krwi niezliczonym przestępcom. Mogła, ale nie wyszło. Niemal dwadzieścia lat temu na skutek pewnego traumatycznego wydarzenia stoczyła się prawie na samo dno. Przy życiu i zmysłach trzyma ją w zasadzie tylko siła nabranego niegdyś rozpędu, a także wiara, że uda jej się dokonać kiedyś zemsty na człowieku, który odpowiadał za jej upadek. Czy uda jej się wymierzyć po latach sprawiedliwość? A jeśli nawet tak, to czy pozbawiona celu, będzie w stanie przypomnieć sobie, kim była kiedyś?


2
plakat filmu Wielkie kłamstewka
SERIAL
Big Little Lies
2 sezony
2017
8,2 83 319 ocen społeczności
27 700 chce zobaczyć
W spokojnym, nadmorskim miasteczku Monterey w stanie Kalifornia nic nie jest takie, jakim się wydaje. Kochające matki, osiągający sukcesy mężowie, urocze dzieci, piękne domy. Za ich pozornie perfekcyjnym życiem kryje się jednak sieć kłamstw. Pewnego dnia w miasteczku pojawia się samotna matka Jane i jej syn Ziggy. Wieloletnie przyjaciółki Madeline i Celeste biorą ją pod swoje skrzydła, co nie pozostaje bez znaczenia dla relacji z Renatą. Przykry incydent w szkole wyznacza nowe linie podziału. A gdy w miasteczku dochodzi do zbrodni, która zaburza idealne życie mieszkańców, pojawia się podejrzenie, że mogło mieć to coś wspólnego z napięciami, które pojawiły się pomiędzy matkami dzieci z lokalnej szkoły.


1
plakat filmu Godziny
FILM
The Hours
54 min.
2002
7,3 106 271 ocen społeczności
66 830 chce zobaczyć
Akcja filmu umieszczona jest w różnych okresach XX wieku. Losy dwóch głównych bohaterek - Clarissy Vaughan i Laury Brown - splatają się z wątkami zaczerpniętymi z życiorysu pisarki Virginii Woolf. Clarissa, mieszkanka współczesnego Nowego Jorku, nazywana przez mężczyznę, którego kocha, panią Dalloway, jest wydawcą; Laura - gospodynią domową uwięzioną w dusznym, beznamiętnym małżeństwie. Obie szamoczą się między pragnieniem miłości, a wpojonymi zasadami, między nadzieją a rozpaczą. Próbują odnaleźć radość życia na przekór temu, czego oczekują od nich przyjaciele, kochankowie, rodzina.
Informacja sponsorowana
Udostępnij: