Ridley Scott kręci biografię Napoleona z Joaquinem Phoenixem

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ridley+Scott+kr%C4%99ci+biografi%C4%99+Napoleona+z+Joaquinem+Phoenixem-139778
Ridley Scott kręci biografię Napoleona z Joaquinem Phoenixem
źródło: Getty Images
autor: Jeff Kravitz
Ridley Scott ma już pomysł na nowy film. Reżyser nakręci historię Napoleona Bonapartego pt. "Kitbag". Główną rolę w nim zagra Joaquin Phoenix.

Film ma być wnikliwym spojrzeniem na historię Napoleona, jego skomplikowaną relację z żoną oraz jego prawdziwą miłością Józefiną. Scott planuje pokazać Bonapartego jako genialnego stratega o nieustającej ambicji. Zdecydowanie możemy się spodziewać również widowiskowych scen bitew. 

Mimo pandemii Scott nie może narzekać na brak projektów. W marcu mają ruszyć zdjęcia do jego filmu pt. "Gucci" z Lady Gagą w obsadzie w roli Patrizii Reggiani. Na ekranie zobaczymy też Roberta De Niro, Ala Pacino, Adama Drivera i Jareda Leto. Ma to być historia morderstwa Maurizio Gucciego.

Niecierpliwie czekamy też na "The Last Duel" Scotta, do którego scenariusz napisali Nicole Holofcener, Ben Affleck i Matt Damon. Film opowie o ostatnim w historii usankcjonowanym prawnie pojedynku. Afflecka i Damona zobaczymy też na ekranie. W obsadzie są też Adam Driver i Jodie Comer.