Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Tom+Cruise+w+nowym+filmie+Quentina+Tarantino-125796

Tom Cruise w nowym filmie Quentina Tarantino?

  • Deadline
  • autor: łm
  • Filmy
Tom Cruise to kolejna wielka gwiazda, która być może wystąpi w nowym filmie Quentina Tarantino. Aktor i reżyser spotkali się ze sobą, aby porozmawiać o ewentualnej współpracy.

GettyImages-693134388.jpg
Getty Images © Jamie McCarthy


Podobno Tarantino skontaktował się również z Leonardo DiCaprio i Bradem Pittem. Na razie nie wiadomo, czy trójka aktorów pojawi się w filmie, czy też twórca "Bękartów wojny" proponuje im tę samą rolę.

Dziewiąte niezatytułowane na razie dzieło Tarantino ma rozgrywać się na przełomie lat 60. i 70. w Los Angeles. Jednym z jego wątków jest śledztwo w sprawie serii zabójstw dokonanych przez bandę Charlesa Mansona. Margot Robbie miałaby wcielić się w ciężarną żonę Romana Polańskiego, Sharon Tate, która została zamordowana w 1969 roku. Co ciekawe, pod względem fabuły i klimatu projekt  najbardziej przypomina rzekomo "Pulp Fiction".

Zdjęcia mają ruszyć w połowie przyszłego roku. Premierę przewidziano na 2019. Budżet wyniesie około 100 milionów dolarów. Producentem przedsięwzięcia będzie David Heyman (seria "Harry Potter"). Aktualnie wciąż trwają negocjacje z wytwórniami, które chciałyby sfinansować realizację.

Filmografię Cruise'a zamyka tegoroczny "Barry Seal: Król przemytu".

zobacz też: