Tom Holland serialowym gwałcicielem z wieloraką osobowością

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tom+Holland+serialowym+gwa%C5%82cicielem+z+wielorak%C4%85+osobowo%C5%9Bci%C4%85-141973
Tom Holland serialowym gwałcicielem z wieloraką osobowością
źródło: Getty Images
autor: Alberto E. Rodriguez
Tom Holland (Spider-Man w widowiskach Marvela) zagra główną rolę w 10-odcinkowym pierwszym sezonie serialu-antologii "The Crowded Room". Scenarzystą i producentem wykonawczym jest Akiva Goldsman ("Star Trek: Picard").

Holland wcieli się w postać Billy'ego Milligana. Była to pierwsza osoba w historii Stanów Zjednoczonych oskarżona (i uniewinniona) o zbrojną napaść i gwałty, której linią obrony była niepoczytalność ze względu na wieloraką osobność (dziś nazywana dysocjacyjnym zaburzeniem osobowości). Historię brutalnego dzieciństwa Milligana i jego 24 osobowości opisał w swojej książce Daniel Keyes, autor m.in. "Kwiatów dla Algernona".

"The Crowded Room" pierwotnie miało powstać jako film. Na przestrzeni lat chęć jego wyreżyserowania wyrażali: James Cameron, David Fincher, Steven Soderbergh, Danny DeVito, Todd Field i Joel Schumacher. Z kolei wśród gwiazd, które mogły zagrać Billy'ego byli: Leonardo DiCaprio (liczył na to pod koniec lat 90.) i Colin Farrell (był zaangażowany do wersji Schumachera w połowie pierwszej dekady tego wieku).

Serial powstanie dla platformy AppleTV+.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones