"Gwiezdne wojny": Gwiazdy "Logana" i "Matrixa" w nowym serialu

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Star+Wars%3A+The+Acolyte%22%3A+Ruszaj%C4%85+zdj%C4%99cia.+W+obsadzie+Dafne+Keen+i+Carrie-Anne+Moss-148339
"Gwiezdne wojny": Gwiazdy "Logana" i "Matrixa" w nowym serialu
źródło: Getty Images
autor: Samuel de Roman
Świat "Gwiezdnych wojen" nie przestaje się rozrastać. Platforma Disney+ ujawniła właśnie pełną obsadę serialu "Star Wars: The Acolyte" i ogłosiła, że ruszyły zdjęcia do produkcji. Gwiazdą projektu jest Amandla Stenberg ("Bodies Bodies Bodies").

"The Acolyte": opowieść z czasów Wielkiej Republiki



Amandla Stenberg, Lee Jung-jae i Leslye Headland na planie "The Acolyte" (zdj. Christian Black / Lucasfilm Ltd.)

W obsadzie "The Acolyte" znaleźli się również Dafne Keen ("Logan: Wolverine", "Mroczne materie"), Carrie-Anne Moss ("Matrix Zmartwychwstania"), Lee Jung-jae ("Squid Game"), Manny Jacinto ("Top Gun: Maverick"), Jodie Turner-Smith ("Yang"), Rebecca Henderson ("Kim jest Anna?"), Charlie Barnett ("Russian Doll") i Dean-Charles Chapman ("1917").

"The Acolyte" ma być thrillerem, który zabierze widzów do galaktyki mrocznych sekretów i objawiających się mocy Ciemnej Strony w finałowych dniach Wielkiej Republiki. Była padawanka łączy siły ze swoim mistrzem Jedi, by przeprowadzić dochodzenie w sprawie serii zbrodni. Siły, którym stawią czoła, będą jednak dużo bardziej złowrogie, niż się spodziewali.

Showrunnerką serialu jest Leslye Headland ("Russian Doll", "Sypiając z innymi"). Stanie ona również za kamerą pierwszego odcinka.

"Gwiezdne wojny": seriale na horyzoncie




Obecnie na platformie Disney+ emitowany jest pierwszy sezon serialu "Andor", którego gwiazdą jest Diego Luna. W obsadzie są również m.in. Stellan Skarsgård, Genevieve O'Reilly i Adria Arjona. Został on już przedłużony na drugą serię.

W lutym 2023 ma zadebiutować z kolei trzeci sezon "The Mandalorian". Ponadto w przygotowaniu są "Ahsoka" z Rosario Dawson w roli głównej oraz "Skeleton Crew", w którym wystąpi Jude Law.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones