FOTO: Kristen Stewart jako księżna Diana

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/FOTO%3A+Kristen+Stewart+jako+ksi%C4%99%C5%BCna+Diana-141073
W sieci zadebiutowało pierwsze zdjęcie Kristen Stewart w dramacie biograficznym "Spencer". Gwiazda cyklu "Saga Zmierzch" wciela się w księżną Dianę.


Akcja filmu rozgrywa się na początku lat 90. w trakcie ostatnich świąt Bożego Narodzenia spędzonych przez główną bohaterkę w królewskiej rezydencji Windsorów w Norfolk. To właśnie wtedy Diana podjęła decyzję, że rozwodzi się z księciem Karolem.

Za kamerą stoi twórca "Jackie", Pablo Larraín. Scenariusz napisał Steven Knight ("Peaky Blinders", "Locke").  Autorem muzyki będzie Jonny Greenwood ("Nić widmo", "Aż poleje się krew").


 - Wszyscy dorastaliśmy, przynajmniej ja w moim pokoleniu, czytając bajki i starając się zrozumieć, czym one są - stwierdził Larraín w rozmowie z serwisem Deadline - Zwykle zjawia się książę i proponuje księżniczce, by wzięła z nim ślub i z czasem została królową. To jest bajka. Kiedy ktoś decyduje się nie być królową i mówi, że wolałby pozostać sobą, jest to ważna decyzja. Bajka wywraca się do góry nogami. Zawsze mnie to dziwiło. Uważałem, że to musiał być bardzo trudny wybór. Oto sedno mojego filmu.

Premiera jesienią.
Udostępnij: