"Barbie nie powinna być sexy". Margot Robbie o seksualizacji lalki

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kt%C3%B3ra+hollywoodzka+gwiazda+ma+%22energi%C4%99+Barbie%22+Czy+by%C5%82aby+w+tej+roli+lepsza+ni%C5%BC+Margot+Robbie-150916
"Barbie nie powinna być sexy". Margot Robbie o seksualizacji lalki
źródło: Getty Images
autor: Jeff Kravitz
Lalka Barbie od dekad krytykowana jest za wyznaczanie nierealistycznych standardów piękna. W wywiadzie udzielonym magazynowi "Vouge" Margot Robbie, która gra Barbie w poświęconym jej filmie Grety Gerwig, wypowiedziała się na temat seksualizacji swojej bohaterki. 

Margot Robbie: Barbie nigdy nie powinna być sexy


Jest seksualizowana. Ale nigdy nie powinna być sexy (...) – powiedziała Robbie. Tak, może nosić krótką spódniczkę, ale dlatego, że jest fajna i różowa. Nie dlatego, że chce, aby ktoś mógł zobaczyć jej tyłek.

Zdaniem aktorki, która jest również producentką wykonawczą filmu, idealną Barbie byłaby Gal Gadot.

GettyImages-1485406005.jpg Getty Images © Dia Dipasupil
Gal Gadot

Gal Gadot ma energię Barbie. Jest tak nieprawdopodobnie piękna, ale nie nienawidzisz jej za to, ponieważ jest naprawdę szczera, a przy tym tak entuzjastycznie uprzejma, że to prawie niezręczne.

Z kolei w wypowiedzi dla BAFTA Robbie przyznała, że nie spodziewała się, iż film kiedykolwiek powstanie. 

Kiedy po raz pierwszy przeczytałam scenariusz "Barbie", pomyślałam: "To takie dobre. Co za szkoda, że nigdy nie ujrzy światła dziennego". Bo przecież nigdy nie pozwolą nam zrobić takiego filmu.

Zobacz zwiastun "Barbie", najnowszego filmu Margot Robbie


"Barbie", film Grety Gerwig, w którym Margot Robbie wciela się w tytułową bohaterkę, trafi na ekrany kin już w lipcu. Zobaczcie zwiastun: Barbie zostaje wygnana z krainy Barbieland za to, że nie jest wystarczająco doskonała. Bohaterka wyrusza więc w podróż po prawdziwym świecie, w którym przeżywa niesamowite przygody. W rozmowie z "Variety" Robbie, która jest również producentką przedsięwzięcia, zdradziła, że film będzie zastrzykiem pozytywnej energii oraz inspiracją dla pragnących spełniać marzenia młodych widzów.  

W obsadzie znaleźli się też Ryan Gosling, któremu przypadła rola Kena, oraz America Ferrera, Kate McKinnon, Simu Liu, Will Ferrell, Ariana Greenblatt, Emma Mackey, Alexandra Shipp, Issa Rae, Michael Cera, Hari Nef, Kingsley Ben-Adir, Rhea Perlman, Ncuti Gatwa i Emerald Fennell.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones