Michael Keaton o pracy na planie "Beetlejuice Beetlejuice": "Ogromna frajda"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Michael+Keaton+o+pracy+na+planie+%22Beetlejuice+Beetlejuice%22%3A+%22Ogromna+frajda%22-154203
Michael Keaton o pracy na planie "Beetlejuice Beetlejuice": "Ogromna frajda"
źródło: Materiały prasowe
Michael Keaton, którego jeszcze w tym roku ponownie zobaczymy w roli bioegzorcysty Beetlejuice'a, opowiedział o pracach na planie sequela "Soku z żuka". Aktor powiedział, że stojący za sterami projektu Tim Burton postawił na praktyczne efekty specjalne. 

Michael Keaton o "Beetlejuice Beetlejuice"


Michael Keaton opowiedział o pracach nad "Beetlejuice Beetlejuice" w rozmowie z "People". Już na wczesnym etapie prac ustalili z Timem Burtonem, że nie będą polegać na generowanych komputerowo efektach specjalnych.

Ustaliliśmy to bardzo, bardzo wcześnie. Od samego początku wiedziałem, że jeśli kiedykolwiek zdecydujemy się zrobić sequel, na pewno nie będę nim zainteresowany, jeśli będzie w nim za dużo nowoczesnej technologii –  powiedział.

Aktor przyznał, że po latach kręcenia filmów, do których efekty specjalne w całości były generowane komputerowo, taki rodzaj pracy sprawił mu bardzo dużo radości:

Fajnie było obserwować, jak ktoś w kącie trzyma jakiś przedmiot, a ci z reżyserki mówią: "Wyobraź sobie, że tam są ludzie, poruszaj tym w taki sposób, żeby było dobrze". Po latach stania przed gigantycznym ekranem i udawania, że ktoś jest przed tobą, to po prostu ogromna frajda.

Światowa premiera filmu "Beetlejuice Beetlejuice" zaplanowana jest na wrzesień tego roku.

Najważniejsze role Michaela Keatona


Michael Keaton najlepiej znany jest z roli Człowieka Nietoperza, w którego wcielił się w filmach "Batman" i "Powrót Batmana". Z ich reżyserem, Timem Burtonem, współpracował również przy "Soku z żuka" i "Dumbo". W swojej filmografii ma również takie tytuły jak "Wiele hałasu o nic" Kennetha Branagha, "Zawód: Dziennikarz" Rona Howarda, "Jackie Brown" Quentina Tarantino czy "Policja zastępcza" Adama McKaya. Za pierwszoplanową rolę w "Birdmanie" Alejandro Gonzáleza Iñárritu został nominowany do Oscara. Na uwagę zasługują też jego występy w oscarowym "Spotlight", "McImperium", "Procesie Siódemki z Chicago" oraz serialu "Lekomania". 

O czym opowiada "Flash"? Zobacz zwiastun


Aktualnie filmografię Michaela Keatona zamyka widowisko "Flash", w którym zagrał Batmana. Zobaczcie zwiastun: Barry używa swojej mocy do podróży w czasie, żeby zmienić wydarzenia z przeszłości. Kiedy jednak próbuje ocalić rodzinę, mimowolnie zmienia przyszłość. Barry zostaje więźniem rzeczywistości, w której generał Zod powraca i grozi powszechnym zniszczeniem. W tym świecie nie ma jednak żadnych superbohaterów, do których można by się zwrócić. Chyba że Barry przekona do przerwania emerytury zupełnie innego Batmana i uratuje uwięzionego Supermana, również nie takiego, jakiego się spodziewa. Jedyną nadzieją Barry'ego na uratowanie świata, w którym przebywa i na powrót do przyszłości, którą zna, pozostaje wyścig o życie. Tylko czy ostateczne poświęcenie wystarczy do przywrócenia dawnego biegu wydarzeń?


Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszej ANKIECIE OSCAROWEJ. TUTAJ znajdziecie nominacje we wszystkich kategoriach. Kto Waszym zdaniem powinien zdobyć nagrody Akademii?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones