Powstaną filmowi "Regulatorzy" Stephena Kinga

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Powstan%C4%85+filmowi+%22Regulatorzy%22+Stephena+Kinga-147365
Powstaną filmowi "Regulatorzy" Stephena Kinga
źródło: Getty Images
autor: Marc Andrew Deley
Proza Stephena Kinga ponownie zagości na srebrnym ekranie. Firma producencka Bohemia Group nabyła prawa do ekranizacji powieści "The Regulators", wydanej w Polsce jako "Regulatorzy". Scenarzystą projektu zostanie debiutujący w tej roli George Cowan.

"Regulatorzy" – fabuła powieści
King wydał powieść w 1996 roku pod pseudonimem Richard Bachman. Miejscem akcji jest niepozorne miasteczko Wentworth w stanie Ohio, które zostaje opanowane przez tytułowych regulatorów. Ci sieją postrach w miejscowości – teraz przypominającej już miejsce rodem z westernów. Jedynymi zdolnymi do uratowania bezbronnych mieszkańców są: pisarz Johnny Marinville, autystyczny chłopiec Seth i jego ciotka Audrey. 

Inną książką wydaną symultanicznie (już pod nazwiskiem Kinga) i jednocześnie fabularnie połączoną z "Regulatorami" była "Desperacja". Powieść została zaadaptowana na film telewizyjny w 2006 roku.

Scenariusz filmu został zaakceptowany przez samego Kinga. Autor pierwowzoru w wypowiedzi dla portalu Deadline przyznał, że jest podekscytowany stworzeniem ekranizacji, która, jak stwierdził, będzie dobra.

Firma Bohemia Group rozpoczynała od oferowania usług menadżerskich dla aktorów, ale w 2015 roku stworzyła swoje ramię odpowiedzialne za produkcje filmowe. Do ostatnich projektów należą thrillery "A Dark Place" (2018) oraz "The Last Deal" (2023).

Ostatnie ekranizacje powieści Stephena KingaZainteresowanie ekranizowaniem kolejnych powieści i opowiadań Kinga nie słabnie od lat. W ostatnich latach mogliśmy oglądać serialowe "Chapelwaite", "Historię Lisey", "Bastion", "Outsidera" czy "Mr. Mercedes", a w kinach "Doktora Sen", "To: Rozdział 2", "Smętarz dla zwierzaków" czy "Podpalaczkę". 

Wśród kilkunastu powstających obecnie projektów znalazły się takie firmowane znanymi nazwiskami. J.J. Abrams i jego studio Bad Robot przygotowują obecnie ekranizację powieści "Billy Summers". Na przyszłoroczną premierę oczekuje już "Salem's Lot" Gary’ego Daubermana. Studio Blumhouse przeniesie na ekran opowiadanie "Mr Harrigan’s Phone" oraz powieść "Later" (z Lucy Liu w roli głównej). Edgar Wright szykuje nową wersję "Uciekiniera", a Lynne Ramsay planuje zekranizować powieść "The Girl Who Loved Tom Gordon".

Zwiastun tegorocznej "Podpalaczki" w reżyserii Keitha Thomasa, z Zakiem Efronem i Ryan Kierą Armstrong znajdziecie poniżej:

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones