Henry Cavill nowym Jamesem Bondem zdaniem sztucznej inteligencji

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Henry+Cavill+nowym+Jamesem+Bondem+zdaniem+sztucznej+inteligencji-139211
Henry Cavill nowym Jamesem Bondem zdaniem sztucznej inteligencji
Sztuczna inteligencja przyszłością przemysłu filmowego? Kto wie, może tak się stać. W opracowaniu są już pierwsze programy, który mogą usprawnić proces wyboru obsady blockbusterów. Jeden z nich został wykorzystany do obliczenia, który z aktorów najlepiej nadawałby się do roli Jamesa Bonda. Odpowiedź nie jest do końca zaskakująca. Jest nim bowiem Henry Cavill ("Wiedźmin").

Henry Cavill jako James BondCavill zdaniem sztucznej inteligencji w 92,3% jest zgodny z filmowym ideałem Jamesa Bonda. Program jest więc w tym względzie zgodny z ludzką intuicją. Warto bowiem pamiętać, że aktor był bardzo bliski otrzymania angażu do roli agenta Jej Królewskiej Mości w "Casino Royale". Przegrał dopiero na samym końcu procesu castingowego z Danielem Craigiem.

Zdaniem tej samej sztucznej inteligencji Richard Armitage (najlepiej znany z trylogii "Hobbit") też byłby dobrym Bondem. Jego zgodność wynosi bowiem 92%. Na trzecim miejscu znalazł się Idris Elba ("Luther") z wynikiem 90,9%.

Karl Urban jako James BondJeśli jednak zrezygnowano by z wymogu, by aktor grający Jamesa Bonda pochodził z Wysp Brytyjskich, to ranking najlepszych kandydatów wyglądałby zupełnie inaczej.

Zdaniem sztucznej inteligencji najbliższy ideału jest znany z serialu "The Boys" Karl Urban. Jego wynik to aż 96,7%. Na drugim miejscu znalazła się gwiazda Marvela Chris Evans z wynikiem 93,3%. Niespodziewanie tylko o 0,1% gorszy wynik od Henry'ego Cavilla uzyskał Will Smith.

Gina Carano jako BondJeśli natomiast zrezygnowano by z wymogu, że Bond musi być mężczyzną, to Cavill i Urban przegraliby z kobietą. Zdaniem sztucznej inteligencji Gina Carano ("The Mandalorian") jest chodzącym ucieleśnieniem Bonda. Jej wynik to bowiem 97,3%.

Zdaniem SI dobrze w roli Bonda sprawdziłyby się również: Katee Sackhoff (94,4%) i Angelina Jolie (94,2%).

Oczywiście zanim dowiemy się, kto naprawdę zajmie miejsce Daniela Craiga, do kin wejdzie ostatni film z jego udziałem. Poniżej przypominamy zwiastun "Nie czas umierać".