Netflix: Top 10 tygodnia – "Matka" najchętniej oglądanym filmem roku

autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Netflix%3A+Top+10+film%C3%B3w+i+seriali+na+%C5%9Bwiecie.+Najpopularniejsze+tytu%C5%82y+tygodnia+8-14.05.2023-150803
Netflix: Top 10 tygodnia – "Matka" najchętniej oglądanym filmem roku
źródło: materialy promocyjne
"Matka", nowy thriller z Jennifier Lopez w roli głównej, stał się najpopularniejszym filmem roku! Ostatni tydzień okazał się dla nowej produkcji rekordowym w skali całej platformy. Ponad 83 miliony obejrzanych godzin sprawiły, że produkcja Niki Caro daleko w tyle zostawiła tegoroczne wyniki "Glass Onion: Film z serii "Na noże"" czy "Luther: Zmrok". Wśród seriali miejsce na szczycie znów zajmuje "Królowa Charlotta". Prequel "Bridgertonów" pewnie kroczy ku miejscu w rankingu najchętniej oglądanych nowości w historii platformy. A jakie tytuły wybrali użytkownicy Netfliksa z całego globu w ciągu ostatnich siedmiu dni? Przekonajcie się poniżej.

Top 10 filmów Netfliksa na świecie: 8-14.05.2023Anthony Mackie i Jamie Dornan wcielają się w dwóch ratowników, którzy zostają wzywani do tajemniczych zgonów mieszkańców Nowego Orleanu. Za wszystkim stoi tytułowy narkotyk.


Po skandalu na szkolnym balu księżniczka Margrethe marzy o normalności, usiłując utrzymać pozory idealnego życia, podczas gdy jej rodzina przeżywa dramatyczne chwile.


Aby zarobić dodatkową gotówkę, Mickey pomaga parom się rozstać. Życie napotyka na komplikacje, gdy zakochuje się w Tinni, karierowiczce przekonanej do niezależności.


Kilkanaście lat po zaginięciu jej dziecka matka rozpoznaje swojego syna. Zrobi wszystko, aby udowodnić, że pomimo braku dowodów wie, kim jest chłopiec.


Imigrantka z Indii walczy z norweskim systemem opieki zastępczej i tamtejszym mechanizmem prawnym, aby odzyskać prawo do opieki nad dziećmi.


Gdy trzęsienie ziemi obraca w pył ich jaskinię, ta prehistoryczna rodzina rusza w nieznane, aby odnaleźć nowy dom.


Trzymający w napięciu thriller akcji o specjalnym agencie wysłanym z misją infiltracji organizacji przestępczej, który przypadkiem zaprzyjaźnia się z synem bossa.


Gdy jego dziadek górnik umiera, Pancho udaje się z żoną i dziećmi do swojego rodzinnego miasteczka i kłóci się z krewnymi o spadek. Rozpętuje się chaos.


Otto, który nie może pogodzić się ze śmiercią swojej żony, planuje skończyć ze sobą. Jego plany pokrzyżuje rodzina nowych sąsiadów, wywracająca jego doczasowe życie.


Ścigana przez niebezpiecznych wrogów zabójczyni wychodzi z ukrycia, aby chronić córkę, którą porzuciła wiele lat wcześniej.


Jennifer Lopez w filmie "Matka"

Top 10 seriali Netfliksa na świecie: 8-14.05.2023(Sezon 1) W samym środku międzynarodowego kryzysu dyplomatka karierowiczka próbuje pogodzić prestiżową rolę ambasadora Wielkiej Brytanii z burzliwym małżeństwem z gwiazdą polityki. Gwiazdą serialu jest Keri Russell.


(Sezon 1) Dwadzieścia lat po tym, jak porzuciła plany kariery medycznej, gospodyni domowa powraca jako pierwszoroczna rezydentka i musi się odnaleźć w pracy pełnej niespodzianek.


(Sezon 1) Producentka wykonawcza Jada Pinkett Smith przedstawia serial dokumentalny opowiadający historie słynnych afrykańskich królowych. Bohaterką tego sezonu jest Kleopatra, najsłynniejsza i niezwykle potężna, choć niezrozumiana kobieta w historii. Była śmiałą władczynią, której uroda i romanse przyćmiły jej największy atut – intelekt. Kleopatra stała się ikoną, której postać była wielokrotnie ubarwiana i kreowana na nowo na przestrzeni dziejów. Nasz serial przybliża jej fascynującą historię z nowej perspektywy, pokazując jej talent polityczny oraz odpowiadając na pytania dotyczące jej dziedzictwa, które są dziś tematem gorącej debaty.


(Sezon 1) "Nocny agent" to thriller akcji o złożonej fabule ze świetnie nakreślonymi bohaterami oparty na powieści Matthew Quirka. Opowiada historię niskiego rangą agenta FBI pełniącego dyżur w piwnicy Białego Domu przy telefonie, który nigdy nie dzwoni… aż pewnej nocy wreszcie się to staje, w wyniku czego wpada w wir śmiertelnie niebezpiecznego spisku prowadzącego do samego Gabinetu Owalnego.


(Sezon 1) "Bridgertonowie" to romantyczny, skandalizujący i błyskotliwy serial, który pokazuje, że prawdziwa przyjaźń jest ponadczasowa, z siłą rodziny lepiej nie zadzierać, a o miłość zawsze warto walczyć. Scenariusz został zainspirowany bestsellerowymi powieściami autorstwa Julii Quinn.


(Sezon 1) Dołącz do detektywów z biura szeryfa z Karoliny Południowej, którzy ścigają się z czasem, by odnaleźć osoby zaginione w tajemniczych okolicznościach.


(Sezon 2) Gus i inne hybrydy są trzymani w niewoli przez Ostatnich Ludzi, którzy chcą odkryć lekarstwo na Przypadłość. Aby uratować przyjaciół, Gus musi znaleźć w sobie nową siłę, poznając przy tym przyczyny Wielkiej Zapaści.


3

Black Knight

Taek-bae-gi-sa
47m
(Sezon 1) W dystopijnej przyszłości zniszczony przez zanieczyszczenie powietrza świat może uratować tylko ekipa wyjątkowych dostawców.


(Sezon 2) Kate i Tully przyjaźniły się od dzieciństwa. Przez 30 lat razem przeżywały wzloty i upadki, sukcesy i porażki, wspólnie rozwiązywały problemy i przezwyciężały rozczarowania. A jednak rozdzieliła je zdrada. Czy uda im się uratować to, co zostało z ich przyjaźni? W rolach głównych Katherine Heigl i Sarah Chalke.


(Sezon 1) Prequel serialu "Bridgertonowie". Ślub młodej królowej Charlotty z angielskim królem Jerzym rozpoczyna wielką historię miłosną, która odmienia londyński dwór.


Zwiastun serialu "Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones