Oppenheimer w "Barbie 2"? Cillian Murphy chętnie zagra Kena

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Oppenheimer+w+%22Barbie+2%22+Cillian+Murphy+ch%C4%99tnie+zagra+Kena-151572
Oppenheimer w "Barbie 2"? Cillian Murphy chętnie zagra Kena
W kinach dzieją się właśnie historyczne rzeczy. "Barbie" i "Oppenheimer" zarobiły już w sumie ponad 600 milionów dolarów. Wiralem stało się hasło Barbenheimer, które symbolizuje chęć obejrzenia obu filmów, a nie tylko jednego z nich. Nic więc dziwnego, że gwiazda jednego z nich została zapytana o to, czy zagra w kontynuacji drugiego.

Cillian Murphy jako KenPortal Omelete zadał pytanie Cillianowi Murphy'emu, czy zgodziłby się zagrać jako Ken w filmie "Barbie 2". Gwiazda widowiska "Oppenheimer" odpowiedziała:

Czy zagrałbym Kena w "Barbie 2"? Jasne. Dajcie mi scenariusz. Rozpocznijmy rozmowy.

Oczywiście na razie nie wiadomo, czy "Barbie 2" w ogóle powstanie. Greta Gerwig ma bowiem w planach adaptację "Opowieści z Narnii" dla platformy Netflix. Jednak "Barbie", która w globalnym box offisie w poniedziałek przekroczyła granicę 400 milionów dolarów, jest aktualnie największym kasowym przebojem Warner Bros. w tym roku, a za parę dni zostanie drugim najbardziej kasowym filmem studia tej dekady. Jest więc pewne, że Warner Bros. i Mattel zrobią wszystko, by kontynuacja powstała.

"Movie się": recenzujemy "Barbie" i "Oppenheimera"
O filmie "Oppenheimer"Oppenheimer w czasie II Wojny Światowej był dyrektorem programu rozwoju broni jądrowej "Manhattan".  Poza działalnością związaną z bronią atomową Oppenheimer miał ogromne osiągnięcia w innych dziedzinach fizyki, między innymi w badaniach czarnych dziur oraz promieniowania kosmicznego. Resztę życia po opracowaniu bomby atomowej poświęcił na działalność na rzecz ograniczania rozprzestrzeniania się broni jądrowej. Był oskarżany przez amerykański rząd i służby o powiązania z ruchem komunistycznym oraz działalność szpiegowską. W latach 50. został pozbawiony dostępu do tajnych dokumentów. Dopiero prezydent Kennedy dokonał jego politycznej rehabilitacji. Oppenheimer jest dziś uznawany za jeden z symboli pacyfizmu i sprzeciwu wobec rozprzestrzeniania broni atomowej.

Podstawą scenariusza, który napisał sam Nolan, jest książka "Amerykański Prometeusz. Triumf i tragedia Roberta Oppenheimera" pióra Kaia Birda i Martina J. Sherwina.  

W obsadzie filmu znaleźli się m.in. Cillian Murphy, Matt Damon, Robert Downey Jr., Emily Blunt, Josh Hartnett, Florence Pugh, Rami Malek, Gary Oldman, Casey Affleck, Benny Safdie, Dane DeHaan, Jack Quaid, Matthew Modine, Alden Ehrenreich, David Dastmalchian i Kenneth Branagh.       


O filmie "BarbieProducentom filmu "Barbie" udało się zebrać na planie imponującą obsadę. Prócz odtwórców głównych ról, Margot Robbie i Ryana Goslinga, na ekranie pojawią się m.in. Dua Lipa, Will Ferrell, Simu Liu, Issa Rae, America Ferrera oraz Kate McKinnon.

Robbie i Gosling wcielają się w Barbie i Kena, którzy zmagają się z kryzysem egzystencjalnym. W poszukiwania lekarstwa bohaterowie opuszczają idealny Barbieland i wyruszają w podróż do świata ludzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones