Polski Top 10 tygodnia na Netflix: "Gierek" przyćmił sukces "Furiozy"

autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Polski+Top+10+tygodnia+na+Netflix%3A+%22Gierek%22+przy%C4%87mi%C5%82+sukces+%22Furiozy%22-146140
Polski Top 10 tygodnia na Netflix: "Gierek" przyćmił sukces "Furiozy"
Międzynarodowy sukces "Furiozy" tylko częściowo przełożył się na krajowe podwórko. Gangsterski film w reżyserii Cypriana T. Olenckiego musiał uznać wyższość także rodzimej produkcji – "Gierka", biografii I sekretarza KC PZPR. Kolejny tydzień przynosi dane dotyczące preferencji polskich użytkowników platformy Netflix. Ponownie lubimy sięgać po rodzime produkcje z wielkiego ekranu, a na małym skupiamy się na brytyjskich dramatach kostiumowych. Jak w 90 innych krajach świata, także oglądamy dworskie romanse "Bridgertonów", ale również adaptacje powieści Philippy Gregory. Zobaczcie, jakie tytuły w ubiegłym tygodniu przyciągnęły przed ekrany subskrybentów platformy Netflix w Polsce.

Top 10 filmów Netflixa w Polsce: 04-10.04.2022Młody policjant zostaje zatrudniony w wymarzonym wydziale narkotykowym. Pierwszy dzień pracy ma spędzić na obserwowaniu pracy doświadczonego sierżanta, stosującego kontrowersyjne lecz skuteczne sposoby pracy. Ideały o sprawiedliwości i wadze odznaki stróża prawa nie mają przełożenia na rzeczywistość poza murami akademii – o czym bohater przekona się w najbardziej bolesny sposób.


Komedia zainspirowana losami Zdzisława Najmrodzkiego, króla ucieczek z rąk wymiaru sprawiedliwości, to opowieść o szaroburych czasach w wyrazistych barwach. Brawurowe napady i pościgi, zabawa, pieniądze i kobiety – czy Najmro będzie umiał zrezygnować z życia władcy w imię wielkiej miłości?


8
Ogromne pieniądze, które pojawiły się w mieście dzięki transakcji dokonanej przez rosyjskiego gangstera, rozpalają wyobraźnię każdego złodzieja w Londynie. Szajka zwana Dziką bandą przejmuje pieniądze, ale skok komplikuje się. W niewyjaśnionych okolicznościach zaginął obraz oligarchy, a jego poszukiwania stawiają całą metropolię w stan gotowości.


Nowojorska dziennikarka Gwen neguje swój narastający problem z nadużywaniem alkoholu. Gdy na weselu siostry rozpętuje lawinę wypadków niszczących ten szczególny dzień, zostaje zmuszona do udziału w 28-dniowym odwyku w zamkniętym ośrodku. Podstawą przebytej kuracji jest zrozumienie własnego położenia oraz współpraca z innymi uczestnikami terapii, którzy, tak samo jak Gwen, zmagają się ze swoimi problemami. Czas spędzony w zamknięciu sprawia, że bohaterka wraca wspomnieniami do przeszłości i zakwestionuje dotychczasowy kształt jej życia.


Trzech przyjaciół cieszy się życiem na spokojnej emeryturze. Jednak bank, któremu powierzyli wszystkie oszczędności likwiduje fundusz emerytalny. Panowie bez grosza przy duszy postanawiają złamać prawo – przygotowują plan obrabowania instytucji, która zabrała ich pieniądze. W rolach trzech krewkich emerytów wystąpili Morgan Freeman, Michael Caine i Alan Arkin.


Światowej sławy snowboardzista doznaje poważnej kontuzji, która sprawia, że odwracają się od niego sponsorzy i dziewczyna. Na swojej drodze spotyka pochodzącą z Chin pianistkę, dzięki której zaczyna rozumieć na czym polega pogoń za marzeniami. Wraca w rodzinne Tatry i pod okiem ojca rozpoczyna treningi, aby zdążyć na nadchodzące Igrzyska Olimpijskie.


Czwarta część kultowej serii to jeszcze więcej miłosnych zawirowań, niecodziennych przypadków i nieszczęśliwych wypadków. Związek Agnieszki (Aleksandra Hamkało) i Marcina (Nikodem Rozbicki) zostaje wystawiony na poważną próbę. Członkowie rodzin Zawadów i Wolańskich próbują zażegnać kryzys, lecz ich każdy wysiłek prowadzi do coraz poważniejszych nieporozumień.


"Między życiem a śmiercią" to opowieść o miłości i zjawiskach nadprzyrodzonych. Jej główną bohaterką jest nastoletnia Tessa (Joey King), która przez całe dzieciństwo była odsyłana z jednej rodziny zastępczej do drugiej i przestała wierzyć, że zasługuje na miłość. Wszystko się zmienia, gdy przypadkiem spotyka Skylara (Kyle Allen), ucznia ostatniej klasy liceum z sąsiedniego miasta i prawdziwego romantyka. Gdy serce Tessy zaczyna w końcu bić szybciej, chłopak ginie w wypadku samochodowym. Szukając odpowiedzi po tej tragedii, dziewczyna zaczyna podejrzewać, że Skylar próbuje się z nią skomunikować z zaświatów. Z pomocą przyjaciółki Tessa, która w końcu uwierzyła, że miłość nigdy nie umiera, próbuje raz jeszcze skontaktować się ze Skylarem, aby napisać epickie zakończenie ich miłosnej historii.


Dawni przyjaciele spotykają się po latach i muszą wybrać, po której stronie opowiedzą się w nadchodzącej wojnie prawa z bezprawiem. Dzika, doświadczona policjantka, powraca w rodzinne strony, aby rozbić gang pseudokibiców. Jej informatorem zostaje Dawid, nastoletnia miłość, dziś lekarz i brat jednego z szefów grupy przestępczej. Twardy świat rządzący się swoimi zasadami staje się równie niebezpieczny, co pociągający.


"Gierek" to biografia I sekretarza Komitetu Centralnego PZPR w latach 1970-80. Opowieść o polityku wciąż budzącym skrajnie opinie to nie tylko ciężkie polityczne decyzje, zawieranie sojuszy w imię dobra państwa, ale również życie rodzinne wypełnione troską o kraj. W głównego bohatera filmu wcielił się Michał Koterski. Za kamerą stanął Michał Węgrzyn ("Proceder", "Krime Story. Love Story").Top 10 seriali Netflixa w Polsce: 04-10.04.2022(Sezon 5) Ryder i jego nieustraszona psia ekipa powracają z misją robienia dobrych uczynków. Tym razem ratują tajemniczą istotę i pomagają zagubionemu strusiowi wrócić do domu.


(Sezon 1) Cztery psiaki z supermocami pomagają nowo poznanym przyjaciołom – grupce dzieci oraz futrzanemu kosmicie. Razem wyruszają na przez galaktykę na pełną ciepła i uroku przygodę.


(Sezon 2) Serial "Hiszpańska księżniczka" opowiada historię oczami Katarzyny Aragońskiej, która po śmierci jej męża księcia Artura postanawia walczyć o koronę królowej Anglii. Zawiera małżeństwo z księciem Harrym, który niedługo zostanie koronowany, a historia pozna jego nowe imię – Henryk VIII. W główną bohaterkę wcieliła się Charlotte Hope ("Gra o tron", "Teoria wszystkiego", "Les Misérables: Nędznicy").


(Sezon 6) Kapitan Ryder i jego ekipa podejmują liczne ekscytujące wyzwania w swoim rodzinnym mieście zwanym Zatoką Przygód. Animacja dla najmłodszych jest rekordzistą – wśród najchętniej oglądanych seriali w Polsce szósta seria znalazła się już po raz 27.


(Sezon 1) Daphne Bridgerton (Phoebe Dynevor), najstarszej córki potężnej familii, wkracza na pełną konkurentek scenę małżeńską Londynu w epoce regencji. Dziewczyna marzy o powtórzeniu losu rodziców i znalezieniu wybranka, którego naprawdę pokocha. Na początku idzie jej świetnie i jest bezkonkurencyjna. Jednak gdy jej starszy brat odrzuca awanse kolejnych kandydatów do jej ręki, w popularnej na salonach plotkarskiej gazecie tajemniczej Lady Whistledown pojawiają się liczne oszczerstwa pod adresem Bridgertonówny. Do akcji wkracza wtedy rozchwytywany i zbuntowany książę Hastings (Regé-Jean Page), zdeklarowany kawaler, którego matki debiutantek uważają za najlepszą możliwą partię. Choć Daphne i książę uparcie twierdzą, że nie są zainteresowani związkiem, łączącej ich więzi trudno nie zauważyć – podobnie jak emocji, które aż w nich kipią podczas podchodów i utarczek toczonych na tle wyrażanych przez towarzystwo oczekiwań wobec ich przyszłości.


(Sezon 1) Akcja opartego na powieści Philippy Gregory dramatu historycznego "Biała królowa" została osadzona w XV-wiecznej Anglii. Kraj trawiony przez wojnę domową nadal nie może dopomnieć się o prawowitego władcę. Na tronie ostatecznie zasiada Edward IV z rodu Yorków. Król zakochuje się w plebejce Elizabeth Woodville, a potajemny ślub krzyżuje plany dworu wobec nowego władcy.


(Sezon 1) Pierwszy sezon kolejnego serialu na podstawie książki Philippy Gregory opowiada o podróży Katarzyny Aragońskiej do odległej Anglii, zderzeniu z nową kulturą i tęsknotą do rodzinnej Hiszpanii. Scenariusz serialu napisali Emma Frost i Matthew Graham. W obsadzie znaleźli się: Laura Carmichael ("Downton Abbey"), Aaron Cobham ("Morderstwa w Midsomer"), Stephanie Levi-John czy Ruairi O'Connor ("The Morning Show", "Obecność 3: Na rozkaz diabła").


(Sezon 5) Las Encinas to najlepsza i najbardziej elitarna szkoła w Hiszpanii. To tam uczą się dzieci z wyższych sfer. Decyzją lokalnych władz trafia tam też trójka ubogich dzieciaków, których szkoła została zniszczona przez trzęsienie ziemi. Jednak może to wcale nie oznacza, że szczęście się do nich uśmiechnęło... Zajadły konflikt między tymi, którzy mają wszystko, a tymi, którzy nie mają nic do stracenia, doprowadza do morderstwa. Kto ma krew na rękach? Czy za zabójstwo odpowiada jeden z nowych dzieciaków? Czy może coś innego, co kryje się głęboko pod powierzchnią?


  (Sezon 1) Serial "Biała księżniczka" to opowieść o XV-wiecznej Anglii z perspektywy Elżbiety York, królowej i żony Henryka VII. Oparty na książce Philippy Gregory traktuje o dojściu do władzy i próbach utrzymania jej wśród napiętych stosunków społecznych. W główną bohaterkę wcieliła się gwiazda "Obsesji Eve" i "Free Guy" Jodie Comer.


(Sezon 2) "Bridgertonowie" to romantyczny, skandalizujący i błyskotliwy serial, który pokazuje, że prawdziwa przyjaźń jest ponadczasowa, z siłą rodziny lepiej nie zadzierać, a o miłość zawsze warto walczyć. Scenariusz został zainspirowany bestsellerowymi powieściami autorstwa Julii Quinn.


Zwiastun serialu "Bridgertonowie"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones