Bates i Malkovich wydadzą powieść zmarłego pisarza

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Bates+i+Malkovich+wydadz%C4%85+powie%C5%9B%C4%87+zmar%C5%82ego+pisarza-145209
Bates i Malkovich wydadzą powieść zmarłego pisarza
źródło: Getty Images
autor: Axelle/Bauer-Griffin
Kathy Bates ("Richard Jewell", "American Horror Story: Apokalipsa"), John Malkovich ("Siły kosmiczne", "Nowy papież") oraz Lewis Pullman ("Top Gun: Maverick", "Paragraf 22") dołączyli do obsady filmu "Thelma". Reżyseruje Ken Kwapis ("Biuro", "Piknik z niedźwiedziami").

"Thelma" – o czym opowie film?Film opowiada prawdziwą historię matki Johna Kennedy'ego Toole'a (Pullman), zdobywcy nagrody Pulitzera, autora "Sprzysiężenie głupców". Toole popełnił samobójstwo, zanim znalazł wydawcę swojego dzieła. Jego matka Thelma (Bates) przysięgła sobie, że powieść zostanie opublikowana. W końcu udało jej się przekazać rękopis w ręce pisarza Walkera Percy'ego (Malkovich), który przyczynił się do znalezienia funduszy na druk. Książka znalazła się na półkach w 1980 roku, jedenaście lat po śmierci Toole’a, a następnie stała się powszechnie uznawanym klasykiem.

GettyImages-851670494.jpg Getty Images © Carlos Alvarez

John Malkovich

Producentami "Thelmy" zostali Steven P. Wegner ("Blade Runner 2049", "Wielki Mike", "Labirynt") oraz Johnny Lin ("Barry Seal: Król przemytu", "Bernie"). Za scenariusz odpowiada Andrew Farrote. Andrew wykonał niezwykłą robotę, uwieczniając życie i zajęcia Thelmy. Nie możemy się doczekać pokazania tej historii widowni, chwalił Lin. Thelma Toole jest jedną z najbardziej zuchwałych postaci, jakie kiedykolwiek spotkałem, i nie wyobrażam sobie nikogo lepszego do ożywienia jej wytrwałość niż Kathy Bates, dodał Kwapis.

Kathy Bates i John Malkovich – najważniejsze wyróżnieniaMalkovich został dwukrotnie nominowany do Oscara: w 1985 za "Miejsca w sercu" oraz w 1994 za "Na linii ognia". Nie otrzymał jednak nagrody, podobnie jak w przypadku Złotych Globów. Bates odebrała swoją statuetkę w 1991 za "Misery" Roba Reinera. Później była nominowana jeszcze trzykrotnie, za filmy "Schmidt", "Barwy kampanii" oraz "Richard Jewell". Aktorka otrzymała również po dwie statuetki Emmy (za "American Horror Story: Sabat" oraz "Dwóch i pół") i Złote Globy (za "Misery" i "Nocną zmianę").

Bates i Malkovich zagrali dotąd razem tylko w jednym filmie, w "Cieniach i mgle" Woody’ego Allena.

Zwiastun serialu "Nowy papież"


Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszym corocznym plebiscycie NAGRODY FILMWEBU 2022. TUTAJ znajdziecie nominacje w 13 kategoriach. Wybierzcie najlepszych!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones