Johnny Depp powróci jako kapitan Jack Sparrow? Producent Jerry Bruckheimer o pracach nad kolejną częścią "Piratów z Karaibów"

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Johny+Depp+powr%C3%B3ci+jako+kapitan+Jack+Sparrow+Producent+Jerry+Bruckheimer+o+pracach+nad+kolejn%C4%85+cz%C4%99%C5%9Bci%C4%85+%22Pirat%C3%B3w+z+Karaib%C3%B3w%22-148894
Johnny Depp powróci jako kapitan Jack Sparrow? Producent Jerry Bruckheimer o pracach nad kolejną częścią "Piratów z Karaibów"
źródło: Getty Images
autor: Gregg DeGuire
Wydawało się, że szanse Johnny'ego Deppa na udział w kolejnych częściach "Piratów z Karaibów" są pogrzebane. Teraz okazuje się, że nic nie jest przesądzone. Producent Jerry Bruckheimer, który w trakcie procesu Deppa z Amber Heard z dystansem podchodził do pomysłu powrotu aktora do serii, powiedział, że bardzo chciałby ponownie zobaczyć go jako kapitana Jacka Sparrowa

Johnny Depp jako kapitan Jack Sparrow w filmie "Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach"

Jerry Bruckheimer o powrocie Johnny'ego Deppa do roli Jacka Sparrowa


Jerry Bruckheimer zaznaczył, że decyzja o ewentualnym powrocie Johnny'ego Deppa do roli Jacka Sparrowa zależy od Disneya. Zaznaczył jednak, że osobiście bardzo chciałby, aby aktor powrócił do "Piratów z Karaibów". Bardzo chciałbym go w tym filmie – powiedział. Jest przyjacielem, wspaniałym aktorem. To niefortunne, że sprawy osobiste wkradają się we wszystko, co robimy.

Johnny Depp miał zagrać w szóstej części "Piratów z Karaibów", stracił jednak kontrakt po tym, jak Amber Heard, jego była żona, oskarżyła go o przemoc. Po głośnym procesie, który śledzili fani aktora na całym świecie, sąd uznał Heard winną zniesławienia i zobowiązał ją do wypłacenia aktorowi 10 milionów dolarów odszkodowania oraz kolejnych pięciu milionów za zniesławienie. 

O serii "Piraci z Karaibów"


"Piraci z Karaibów" powstali na bazie atrakcji z jednego z parków rozrywki Disneya. Film okazał się wielkim przebojem i doczekał się czterech kinowych kontynuacji. Wszystkie części zarobiły na świecie 4,5 miliarda dolarów. "Zemsta Salazara" z 2017 roku sprzedała się jednak poniżej oczekiwań, uzyskując najgorszy wynik spośród wszystkich sequeli (794,9 mln dolarów). Aktualnie trwają prace m.in. nad spin-offem, którego gwiazdą ma być Margot Robbie. Bruckheimer przyznał w jednym z wywiadów, że wbrew wcześniejszym informacjom, nie został on skasowany, ale studio nie traktuje go priorytetowo. 

Nie tylko Jack Sparrow. Najważniejsze role Jonny'ego Deppa


Johnny Depp największą popularność zyskał dzięki roli kapitana Jacka Sparrowa, bohatera serii "Piraci z Karaibów". Aktor zadebiutował w "Koszmarze z ulicy Wiązów". Mogliśmy oglądać go w takich filmach jak "Pluton" Olivera Stone'a, "Edward nożycoręki", "Ed Wood" czy "Jeździec bez głowy" Tima Burtona, "Arizona Dream" Emira Kusturicy, "Las Vegas Parano" Terry'ego Gilliama czy "Dziewiąte wrota" Romana Polańskiego. Aktualnie jego filmografię zamyka oparty na faktach dramat "Minamata". Wcielił się w nim w W. Eugene'a Smitha, fotografa wojennego, który podróżuje do Japonii, aby udokumentować skutki zarażenia rtęcią wśród mieszkańców nadmorskich miejscowości. Na przyszły rok zaplanowana jest premiera dramatu historycznego "Jeanne du Barry" w reżyserii Maïwenn. Zobaczymy w nim Deppa w roli Ludwika XV. 

Przypominamy odcinek programu Dwa oblicza, w którym wybieramy najlepsze i najgorsze role Johnny'ego Deppa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones