Michael Keaton prześladowcą Dumbo?

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Michael+Keaton+prze%C5%9Bladowc%C4%85+Dumbo-122505
Michael Keaton negocjuje rolę w aktorskiej wersji klasycznej disneyowskiej animacji "Dumbo". Film reżyseruje Tim Burton, z którym aktor współpracował wcześniej przy "Soku z żuka" i dwóch częściach "Batmana".


Oryginał z 1941 roku to jeden z największych skarbów studia Walta Disneya - czarujący i wzruszający, pełen niezapomnianych piosenek film zachwyca od lat. Gdy bocian przynosi wreszcie Pani Jumbo jej długo oczekiwane dziecko - malutkiego słonika - jest to wielkie wydarzenie dla całego cyrku. Lecz wkrótce mały bohater staje się dla wszystkich pośmiewiskiem. Przewrotny los wyposażył go bowiem w parę nienaturalnie wielkich uszu. Odrzucony i samotny spotyka jednak przyjaciela. Dzięki pomocy i lojalności myszy o imieniu Timothy, zdeterminowany Dumbo potrafi przezwyciężyć wszystkie kłopoty tak, by zatriumfowała miłość i przyjaźń. W aktorskiej wersji Dumbo będzie efektem pracy specjalistów od CGI. Film dostanie też drugi, równoległy wątek opowiadający historię ludzkiej rodziny.

W obsadzie znaleźli się wcześniej Eva Green, Colin Farrell i Danny DeVito. Keaton, którego wkrótce zobaczymy w "Spider-Man: Homecoming", miałby zagrać czarny charakter.

To nie pierwszy aktorski remake klasycznej animacji Disneya. Wcześniej sporymi sukcesami finansowymi okazały się m.in. "Alicja w krainie czarów" i "Księga dżungli". W kolejce do recyklingu czekają "Królewna Śnieżka", "Król Lew" i "Mała syrenka".