Johnny Depp pokaże swój nowy film w Wenecji. O czym opowiada "Modi"?

World of Reel, Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Johnny+Depp+poka%C5%BCe+sw%C3%B3j+nowy+film+w+Wenecji.+O+czym+opowiada+%22Modi%22-155862
Johnny Depp pokaże swój nowy film w Wenecji. O czym opowiada "Modi"?
źródło: Getty Images
autor: Dave Benett
Festiwal w Wenecji nie boi się kontrowersji. W zeszłym roku jego goście mogli zobaczyć nowe dzieła artystów zmagających się z oskarżeniami o przemoc seksualną – Woody'ego Allena, Romana Polańskiego i Luca Bessona. Podczas tegorocznej edycji imprezy swój nowy film, dramat biograficzny zatytułowany "Modi", zaprezentuje Johnny Depp.

"Modi" Johnny'ego Deppa na festiwalu w Wenecji. Co wiemy o filmie?


"Modi" to adaptacja sztuki Dennisa McIntyre'a. Bohaterem filmu jest włoski artysta Amedeo Modigliani, w którego wciela się Riccardo Scamarcio ("Duchy Wenecji", "Kod Dedala"). Partnerują mu m.in. będący również producentem obrazu Al PacinoStephen Graham, Bruno Gouery, Ryan McParland, Benjamin Lavernhe, Sally Phillips, Antonia Desplat oraz Luisa Ranieri.

Akcja filmu rozgrywa się w 1916 roku w Paryżu. "Modi" relacjonuje 48 godzin z życia tytułowego artysty. Modigliani ukrywa się przed policją. Planuje zakończyć swoją karierę, ale do zmiany zdania próbują nakłonić go inni artyści: Maurice Utrillo, Chaim Soutine i Beatrice Hastings. Bohater szuka także porady u swojego przyjaciela, polskiego marszanda Leopolda Zborowskiego. Chaos przybiera na sile wraz z pojawieniem się kolekcjonera mogącego całkowicie odmienić życie malarza.

"Modi" jest pierwszym filmem wyreżyserowanym przez Johnny'ego Deppa od czasów jego debiutu – "Odważnego" z Marlonem Brando.

Jakie filmy zadebiutują na tegorocznym festiwalu w Wenecji?


Choć program tegorocznej edycji festiwalu w Wenecji nie został jeszcze ogłoszony, w mediach pojawiają się już informacje o filmach, które się w nim znajdą. Są to m.in. "Joker: Folie à deux" Todda Phillipsa, czyli sequel filmu, który tryumfował na festiwalu w 2019 roku, będący adaptacją kontrowersyjnej książki Williama S. Burroughsa z Danielem Craigiem w roli głównej "Queer" Luki Guadagnino, oparty na prawdziwej historii aktywistki walczącej z militarnym reżimem w Brazylii lat 70. "I'm Still Here" Waltera Sallesa oraz "Eden" Rona Howarda, w którym zobaczymy takie gwiazdy jak Ana de Armas, Vanessa Kirby, Sydney Sweeney, Jude Law czy Daniel Brühl.

Zobacz zwiastun "Kochanicy króla Jeanne dy Barry"


Aktualnie filmografię Johnny'ego Deppa zamyka dramat kostiumowy "Kochanica króla Jeanne du Barry", w której aktor partnerował wcielającej się w tytułową rolę reżyserce Maïwenn. Przypominamy jego zwiastun:

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones