Koniec roku na Netfliksie. Najciekawsze premiery ostatniego kwartału 2023 roku

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Koniec+roku+na+Netfliksie.+Najciekawsze+premiery+ostatniego+kwarta%C5%82u-151912
Koniec roku na Netfliksie. Najciekawsze premiery ostatniego kwartału 2023 roku
Netflix ujawnił daty premier szeregu swoich flagowych projektów. Są wśród nich prezentowany na festiwalu Sundance "Fair Play "Chloe Domont, "May December" Todda Haynesa, którego premiera odbyła się na tegorocznym festiwalu w Cannes, czy szereg filmów ze startującego właśnie festiwalu w Wenecji: "Hrabia" Pablo Larraína, "Zabójca" Davida Finchera, "Maestro" Bradleya Coopera i krótkometrażowa "Zdumiewająca historia Henry'ego Sugara" Wesa Andersona. Wiele z nich – przynajmniej w USA i Kanadzie – będzie prezentowana także w ograniczonej dystrybucji kinowej. 

Już we wrześniu na Netflix trafią dwa filmy prezentowane na tegorocznym festiwalu w Wenecji. Są to "Hrabia" – czarna komedia Pablo Larraína opowiadająca o Augusto Pinochecie – i inspirowana opowiadaniem Roalda Dahla "Zdumiewająca historia Henry'ego Sugara" Wesa Andersona. Kolejne premiery zaplanowane są na ostatni kwartał bieżącego roku.

Najciekawsze wrześniowe premiery Netfliksa


"Hrabia" to film łączący czarną komedię i horror, osadzony w równoległym świecie inspirowanym współczesną historią Chile. Głównym bohaterem jest Augusto Pinochet, symbol światowego faszyzmu, który okazuje się wampirem zamieszkującym zrujnowaną posiadłość na zimnym południowym krańcu kontynentu. Swoją egzystencję podtrzymuje, zaspokajając apetyt na czynienie zła. Po 250 latach życia Pinochet postanawia jednak zrezygnować z picia krwi i wiecznego życia – nie może już po prostu znieść tego, że świat zapamiętał go jako złodzieja. Jakby tego było mało, zawiódł się na swojej rozczarowującej i oportunistycznej rodzinie. Przychodzi jednak czas, kiedy po nawiązaniu zupełnie nieoczekiwanej relacji Pinochet odnajduje chęć do życia, które tym razem będzie zdecydowanie antyrewolucyjne.

Na Netfliksie już 15 września.
Ekranizacja popularnego opowiadania Roalda Dahla o bogaczu, który dowiaduje się o istnieniu guru, który widzi bez użycia oczu, i postanawia sam opanować tę sztukę, by móc oszukiwać w grach hazardowych.

Na Netfliksie już 27 września.
Najciekawsze październikowe premiery Netfliksa


Zatwardziały detektyw usiłuje rozwikłać zagadkę brutalnego zabójstwa młodego agenta nieruchomości. Nic jednak nie jest takie, jakie się wydaje, a sprawa prowadzi go do odkrycia ułudy własnego życia.

Na Netfliksie już 6 października.
W wyniku upragnionego awansu w bezwzględnym świecie finansów niegdyś zażyłe relacje między Emily (Phoebe Dynevor) a jej chłopakiem Lukiem (Alden Ehrenreich) zaczynają się poważnie psuć. Gdy łączące ich więzi ulegają zmianie, para poznaje prawdziwą cenę sukcesu oraz niechlubne granice ludzkich ambicji. Ten pełnometrażowy debiut reżyserki i scenarzystki Chloe Domont to pełen napięcia thriller o związkach. Traktuje o destrukcyjnych relacjach między płciami, które sprawiają, że dawni kochankowie stają się rywalami w świecie zmieniającym się szybciej niż reguły. "Fair Play" pokazuje skutki zderzenia władzy z ludzkim ego.

Na Netfliksie już 13 października.
Po utracie pracy wychowująca samotnie córkę kobieta zatrudnia się w upadającym start-upie farmaceutycznym, gdzie zostaje uwikłana w nielegalną działalność.

Na Netfliksie już 27 października.
Najciekawsze listopadowe premiery Netfliksa


Oparty na niesamowitej prawdziwej historii o wytrwałości, przyjaźni i triumfie ludzkiego ducha film "Nyad" to kronika pasjonującego rozdziału w życiu światowej klasy sportsmenki Diany Nyad. Trzy dekady po zrezygnowaniu z udziału w maratonach pływackich na rzecz kariery wybitnej dziennikarki sportowej, w wieku 60 lat, Diana (w tej roli czterokrotnie nominowana do Oscara Annette Bening) postanawia spełnić swoje odwieczne marzenie – pokonać wpław liczącą 177 kilometrów trasę z Kuby na Florydę, często nazywaną "Everestem pływania". Pragnąc zostać pierwszym człowiekiem, który pokona ten dystans bez klatki chroniącej przed rekinami, Diana rozpoczyna ekscytującą, czteroletnią podróż ze swoją najlepszą przyjaciółką i trenerką Bonnie Stoll (w tej roli dwukrotna zdobywczyni Oscara Jodie Foster) oraz oddanym zespołem żeglarskim.

Na Netfliksie już 3 listopada.
Katastrofalne pudło sprawia, że zabójca musi stoczyć walkę ze zleceniodawcami i z samym sobą w międzynarodowej obławie, w której – jak utrzymuje – nie ma nic osobistego.

Na Netfliksie już 10 listopada.
Bayard Rustin był architektem epokowego marszu na Waszyngton w 1963 roku oraz jednym z najznamienitszych aktywistów i organizatorów w historii. Nieustępliwie podważał autorytety oraz nigdy nie przepraszał za to, kim był, w co wierzył i kogo pragnął. Przeszedł do historii, po czym świat o nim zapomniał. "Rustin" to film wyreżyserowany przez George’a C. Wolfe’a, zdobywcę nagrody DGA oraz pięciokrotnego laureata nagrody Tony, z uhonorowanym nagrodą Emmy Colmanem Domingo w roli głównej. Ukazuje życie wyjątkowego człowieka, który wraz z Martinem Lutherem Kingiem Jr., Adamem Claytonem Powellem Jr. i Ellą Baker odważył się marzyć o lepszym świecie i zainspirował ludzi do marszu ku wolności.

Na Netfliksie już 17 listopada.
Najciekawsze grudniowe premiery Netfliksa


Po 20 latach od ich głośnego romansu, który wstrząsnął czytelnikami tabloidów, w życiu znanego małżeństwa pojawia się aktorka szukająca informacji do filmu o ich przeszłości. Czy poradzą sobie z tą presją?

Na Netfliksie już 1 grudnia.
Apokaliptyczny thriller nagradzanego reżysera i scenarzysty Sama Esmaila ("Mr. Robot"). Amanda (laureatka Oscara Julia Roberts) i jej mąż Clay (nominowany do Oscara Ethan Hawke) wynajmują na weekend luksusowy dom wraz z dziećmi – Archiem (Charlie Evans) i Rose (Farrah Mackenzie). Ich wakacje wywraca do góry nogami nocna wizyta dwojga nieznajomych – G.H. (laureat Oscara Mahershala Ali) i jego córki Ruth (Myha’la), którzy przynoszą wieści o tajemniczym cyberataku i chcą schronić się w domu, który, jak twierdzą, należy do nich. Obie rodziny stawiają czoła nadciągającej katastrofie, która z minuty na minutę coraz bardziej przeraża, zmuszając wszystkich do pogodzenia się z pozycją w pogrążającym się świecie. 

Na Netfliksie już 8 grudnia.
"Maestro", nietuzinkowa historia nieposkromionej miłości na całe życie, opowiada o relacji dyrygenta i kompozytora Leonarda Bernsteina oraz Felicii Montealegre Cohn Bernstein, będąc jednocześnie hołdem dla życia, sztuki i rodziny.

W wybranych polskich kinach w grudniu, na Netfliksie już 20 grudnia.


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones