Netflix: polski Top 10 tygodnia – "Alba" i "Gray Man" nadal bez konkurencji

autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Netflix%3A+polski+Top+10+tygodnia+%E2%80%93+%22Alba%22+i+%22Gray+Man%22+nadal+bez+konkurencji-147291
Netflix: polski Top 10 tygodnia – "Alba" i "Gray Man" nadal bez konkurencji
Ubiegły tydzień nie przyniósł zestawieniu najchętniej wybieranych tytułów na platformie Netflix wielu nowych elementów, ale umocnił te, które już cieszyły się popularnością. W Polsce, podobnie jak na świecie, królują "Gray Man", "Purpurowe serca", "Alba", "Virgin River", "Turbulencje", a także rodzima produkcja "Za duży na bajki". Jakie inne tytuły podbiły serca polskich użytkowników Netfliksa i trafiły do grona najchętniej oglądanych pozycji minionego tygodnia? Przekonajcie się poniżej.

Top 10 filmów Netfliksa w Polsce: 25-31.07.202210
plakat filmu Dolina umarłych

Dolina umarłych

Malnazidos
41 min.
5,1 1 129 ocen społeczności 105 chce zobaczyć
Podczas hiszpańskiej wojny domowej grupa zaciekłych wrogów musi połączyć siły, kiedy odkrywa hordę zombie powstałą w wyniku eksperymentu nazistów.


9
plakat filmu Bliżej

Bliżej

Closer
44 min.
7,2 96 955 ocen społeczności 35 229 chce zobaczyć
Jeden z ostatnich filmów słynnego reżysera Mike’a Nicholsa to opowieść o romansach i zdradach, budowanym zaufaniu i jego utracie wśród czwórki bohaterów pochodzących z odmiennych środowisk. W rolach głównych: Jude Law, Julia Roberts, Clive Owen i Natalie Portman.


8
plakat filmu Dziewczyna ze zdjęcia

Dziewczyna ze zdjęcia

Girl in the Picture
42 min.
6,7 6 538 ocen społeczności 1 712 chce zobaczyć
W wyniku niewyjaśnionej śmierci młodej matki oraz późniejszego porwania jej syna zostaje na nowo otwarta kwestia jej tożsamości, która pozostaje tajemnicą od dziesięcioleci. Jaki ma to związek z mordercą poszukiwanym przez władze federalne?


7
plakat filmu Niebezpieczne związki

Niebezpieczne związki

Les Liaisons dangereuses
49 min.
4,5 1 415 ocen społeczności 109 chce zobaczyć
Siedemnastoletnia Célène jest idealistką. Wierzy w miłość absolutną i bardziej interesuje ją czytanie niż przesiadywanie w sieciach społecznościowych. Przygotowuje się do rozłąki ze swoim narzeczonym, Pierrem, ponieważ opuszcza Paryż i przenosi się do Biarritz. Nie mija dużo czasu, zanim musi stawić czoła podłej elicie z nowej szkoły, na czele której stoją Vanessa, była gwiazda wielkiego ekranu i królowa Instagrama, oraz Tristan, który jest równie niebezpieczny co kusicielski. Célène zakochuje się w nim, nie podejrzewając, że padła ofiarą okrutnego zakładu pomiędzy Tristanem i Vanessą. Jak daleko się posuną?


6
plakat filmu Perswazje

Perswazje

Persuasion
49 min.
5,2 6 324 oceny społeczności 1 267 chce zobaczyć
Mieszkająca ze swoją snobistyczną rodziną na skraju bankructwa Anne Elliot jest bezkompromisową kobietą o nowoczesnej wrażliwości. Gdy w jej życiu ponownie pojawia się Frederick Wentworth – przystojniak, którego kiedyś odprawiła z kwitkiem – Anne musi dokonać trudnego wyboru. Czy zdecyduje się zostawić za sobą przeszłość, czy posłucha głosu serca i da miłości drugą szansę? Adaptacja powieści Jane Austen.


5
plakat filmu Morska bestia

Morska bestia

The Sea Beast
55 min.
6,8 4 072 oceny społeczności 714 chce zobaczyć
Dawno temu w morzach i oceanach rządziły przerażające bestie, a łowcy potworów, takich jak nieustraszony Jacob Holland, cieszyli się ogromną estymą. Gdy na słynnym statku Jacoba ukrywa się Maisie Brumble, łowca zyskuje nieoczekiwanego sprzymierzeńca, z którym wyrusza w epicką podróż przez nieznane wody. "Morska bestia", najnowsze dzieło nagrodzonego Oscarem reżysera Chrisa Williamsa, zaprasza widzów na przygodę poza krańcami mapy.


4
plakat filmu Powtórka

Powtórka

Pipa
55 min.
4,3 379 ocen społeczności 85 chce zobaczyć
Manuela Pipa Pelari nie jest już tą samą osobą. Surowa policjantka, która łamała zasady i strzegła mrocznych tajemnic, aby przetrwać w świecie stróżów prawa, postanowiła całkowicie zmienić swoje życie. Jej świat legł w gruzach po tym, jak puściła wolno dilerkę narkotyków i odeszła ze służby. Z pomocą przyszła jej ciotka Alicia, która zabrała ją do miasteczka La Quebrada w północnej Argentynie. Przez kolejne dziesięć lat Pipa żyła odcięta od reszty świata. Wreszcie odzyskała wewnętrzny spokój i mogła opuścić gardę. Kobieta przysięgła sobie, że nigdy nie wejdzie już na drogę przemocy. Niestety, tragiczna śmierć nastolatki skłoniła ją do powrotu do świata, z którego próbowała się wyrwać.


3
plakat filmu Purpurowe serca

Purpurowe serca

Purple Hearts
2 min.
7,1 4 732 oceny społeczności 1 095 chce zobaczyć
W tym romantycznym dramacie szukająca sławy piosenkarka Cassie (Sofia Carson) i były komandos z trudną przeszłością Luke (Nicholas Galitzine) decydują się na małżeństwo z rozsądku. Czy tragiczny splot zdarzeń sprawi, że zakochają się w sobie naprawdę?


2
plakat filmu Za duży na bajki
6,7 10 170 ocen społeczności 1 643 chce zobaczyć
Rozpieszczony gracz chce wziąć udział w nadchodzącym turnieju, ale choroba jego matki i ekscentryczna ciotka zmuszają go do przemyślenia priorytetów.


1
plakat filmu Gray Man

Gray Man

The Gray Man
2 min.
5,7 16 025 ocen społeczności 4 645 chce zobaczyć
Agent CIA Court Gentry (Ryan Gosling), znany również jako Gray Man, był niegdyś wysoko wykwalifikowanym "kupcem śmierci". Gentry zostaje przechwycony z federalnego więzienia i zwerbowany przez swojego opiekuna, Donalda Fitzroya (Billy Bob Thornton). Jednak tym razem sytuacja się odwraca. Gray Man zostaje celem Lloyda Hansena (Chris Evans), który nie cofnie się przed niczym, by go wyeliminować.Top 10 seriali Netfliksa w Polsce: 25-31.07.202210
plakat filmu Psi patrol

Psi patrol

PAW Patrol
22 min.
6,2 932 oceny społeczności 72 chce zobaczyć
(Sezon 6) Kapitan Ryder i jego ekipa podejmują liczne ekscytujące wyzwania w swoim rodzinnym mieście zwanym Zatoką Przygód. Animacja dla najmłodszych jest rekordzistą – wśród najchętniej oglądanych seriali w Polsce szósta seria znalazła się już po raz 38.


9
plakat filmu Park Jurajski: Obóz Kredowy

Park Jurajski: Obóz Kredowy

Jurassic World: Camp Cretaceous
24 min.
7,0 1 804 oceny społeczności 510 chce zobaczyć
(Sezon 5) Akcja serialu "Park Jurajski: Obóz Kredowy" toczy się w tym samym planie czasowym, co hitowy "Jurassic World". Opowiada o grupie sześciu nastolatków biorących udział w nowym obozie przygodowym po drugiej stronie Isla Nublar. Gdy dinozaury zaczynają siać na wyspie spustoszenie, dzieciaki uświadamiają sobie, że jeśli chcą przeżyć, muszą ze sobą współpracować. Pozostawieni sami sobie i pozbawieni możliwości kontaktu ze światem zewnętrznym obozowicze przełamią lody i staną się najpierw przyjaciółmi, a później wręcz rodziną. Dzięki temu przetrwają atak dinozaurów i odkryją sekrety zagrażające całemu światu.


8
plakat filmu Resident Evil: Remedium

Resident Evil: Remedium

Resident Evil
52 min.
4,1 3 012 ocen społeczności 902 chce zobaczyć
(Sezon 1) Jest rok 2036 – 14 lat po tym, jak pigułka z napisem Joy wywołała tyle bólu, Jade Wesker walczy o przetrwanie w świecie opanowanym przez żądne krwi, zakażone, makabryczne stworzenia. Pośród tej rzezi Jade zmaga się z demonami swojej przeszłości w New Raccoon City, mrożącymi krew w żyłach powiązaniami swojego ojca ze złowrogą korporacją Umbrella, ale przede wszystkim z tym, co stało się z jej siostrą Billie.


7
plakat filmu Turbulencje

Turbulencje

Manifest
43 min.
6,7 4 834 oceny społeczności 3 502 chce zobaczyć
(Sezon 3) Kontynuacja przygód pasażerów tajemniczego lotu 828, który wylądował po pięciu latach od startu. Wiadomo już, że trzecia seria nie będzie ostatnią – platforma Netflix zamówiła składający się z aż 20 odcinków sezon czwarty, który domknie opowieść.


6
plakat filmu Turbulencje

Turbulencje

Manifest
43 min.
6,7 4 834 oceny społeczności 3 502 chce zobaczyć
(Sezon 2) Kontynuacja przygód pasażerów tajemniczego lotu 828, który wylądował po pięciu latach od startu. W rolach głównych występują: Melissa Roxburgh, Parveen Kaur, Josh Dallas, Athena Karkanis, J.R. Ramirez i Luna Blaise.


5
plakat filmu Oddychaj

Oddychaj

Keep Breathing
35 min.
4,5 892 oceny społeczności 116 chce zobaczyć
(Miniserial) Gdy prywatny samolot rozbija się na kanadyjskim pustkowiu, jedyna ocalała z katastrofy – nowojorska prawniczka Liv – musi zmierzyć się z bezlitosną dziczą i własnymi demonami, aby przeżyć.


4
plakat filmu Stranger Things
8,3 270 585 ocen społeczności 39 966 chce zobaczyć
(Sezon 4) Od bitwy o Starcourt, która przyniosła miasteczku Hawkins terror i zniszczenie, minęło sześć miesięcy. Zmagając się z jej skutkami, nasza grupa przyjaciół po raz pierwszy zostaje rozdzielona, a zmaganie się z zawiłościami licealnego życia wcale nie ułatwia im sprawy. W tym trudnym dla nich okresie pojawia się nowe przerażające zagrożenie nie z tego świata. Jeśli rozwiążą jego makabryczną tajemnicę, być może uda im się w końcu położyć kres horrorom Drugiej Strony.


3
plakat filmu Turbulencje

Turbulencje

Manifest
43 min.
6,7 4 834 oceny społeczności 3 502 chce zobaczyć
(Sezon 1) Zaginiony podczas lotu samolot po kilku latach powraca. Jego pasażerowie muszą zmierzyć się z życiem, które toczyło się bez nich, i z nową, zaskakującą rzeczywistością.


2
plakat filmu Virgin River

Virgin River

44 min.
6,7 8 716 ocen społeczności 1 800 chce zobaczyć
(Sezon 4) Chociaż Mel nie ma pojęcia, czy nosi dziecko swojego nieżyjącego męża Marka, czy dziecko Jacka, zaczyna czwarty sezon z optymizmem. Przez wiele lat marzyła, aby zostać matką, a jej marzenie ma wkrótce się spełnić. Jack ją wspiera i cieszy się na dziecko, jednak kwestia ojcostwa trochę go gryzie. Sprawy komplikuje przybycie nowego lekarza, który też chciałby założyć rodzinę. Hope nadal dochodzi do siebie po wypadku, a utrzymujące się psychologiczne efekty uszkodzenia mózgu będą miały poważne konsekwencje zarówno dla niej, jak i dla Doca. Próbując udowodnić, że mężczyzna, którego kocha, jest niewinny, Brie nieoczekiwanie zbliża się do Mike’a. Jest też o krok bliżej do rozpracowania przestępczej siatki Calvina. Preacher zaczyna nowy związek, ale nadal żyje nadzieją na powrót Christophera i Paige.


1
plakat filmu Alba

Alba

50 min.
6,2 945 ocen społeczności 266 chce zobaczyć
(Sezon 1) Alba budzi się na plaży ze śladami gwałtu, ale nie pamięta poprzedniej nocy. Potem dowiaduje się, że gwałciciele to koledzy jej chłopaka.