"Deadpool 3" miał oryginalnie opowiadać o wycieczce z Loganem

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Deadpool+3%22+mia%C5%82+oryginalnie+opowiada%C4%87+o+wycieczce+z+Loganem-141117
"Deadpool 3" miał oryginalnie opowiadać o wycieczce z Loganem
źródło: Getty Images
autor: Frazer Harrison
Nowy film o Deadpoolu będzie pierwszym zrealizowanym dla Marvel Studios i grany przez Ryana Reynoldsa superbohater zawita po raz pierwszy do MCU. Gwiazdor ujawnił jednak właśnie, jak miał wyglądać "Deadpool 3", zanim studio Fox zostało przejęte przez Disneya. Wygląda na to, że w filmie miał pojawić się Wolverine.

Reynolds ujawnił informację na Twitterze mimochodem, żeby przyciągnąć uwagę do wpisu promującego kampanię społeczną "Bell Let's Talk", która upowszechnia wiedzę na temat chorób psychicznych i zwalcza krążące wokół nich stereotypy.Sam opis planowanej fabuły filmu brzmi natomiast odlotowo. Zanim Disney kupił Foksa, "Deadpool 3" miał być filmem drogi z Deadpoolem i Loganem. W stylu "Rashomona". Na serio, napisał Reynolds. Nawiązanie do słynnego filmu Akiry Kurosawy sugeruje, że film prezentowałby wydarzenia z różnych punktów widzenia - być może zobaczylibyśmy, jak Wolverine widzi Deadpoola i vice versa.

Reynolds nie zdradził jednak, jak zaawansowany był wspomniany pomysł i czy to na nim oparty był scenariusz, nad którym mieli swego czasu pracować Rhett Reese i Paul Wernick. Do tego pojawienie się Wolverine'a wymagałoby przekonania do pomysłu Hugh Jackmana, który po "Loganie" (2017) odwiesił adamantowe pazury do szafy i pożegnał się z rolą.

Po zamianie studiów "Deadpool 3" zmienił również scenarzystów. Film piszą obecnie Wendy Molyneux i Lizzie Molyneux-Logelin. Szef Marvel Studios Kevin Feige ujawnił, że widowisko zachowa kategorię wiekową R. Mało prawdopodobne jednak, by projekt trzymał się konceptu "wycieczki z Loganem". Zwłaszcza, że MCU wciąż nie ma własnego Wolverine'a i trudno wyobrazić sobie, by zadebiutował on w taki sposób. Ale kto tam wie: Deadpool wywijał już nie takie numery.

Jak podoba Wam się pomysł ujawniony przez Reynoldsa?
Udostępnij: