Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Jesienna+ram%C3%B3wka+stacji+NBC+na+sezon+serialowy+2016+2017-117538

Jesienna ramówka stacji NBC na sezon serialowy 2016/2017

  • E! Entertaiment
  • autor: Anna Dyl
  • Seriale
nbc.png
Ulubiony tydzień wszystkich serialomaniaków właśnie się rozpoczął. Jak co roku pięć najważniejszych stacji amerykańskiej telewizji prezentuje swoje ramówki.

Chociaż przyszłość większości seriali już została przesądzona, to oprócz informacji o anulowanych produkcjach przedstawiane są najnowsze propozycje.

Jako pierwsza jak zawsze rozpoczęła stacja NBC. Anulowano 11 seriali, z czego większość z nich była nowościami. Zamówiono na ich miejsce 12 nowych pozycji. Natomiast 12 produkcji otrzymało zamówienia na kolejne sezony. Oto jak prezentuje się szczegółowa ramówka.


Wśród anulowanych seriali znalazły się:

 

- "Crowded" - po 13 odcinkach;
- "Game of Silence" - po 9 odcinkach;
- "Hannibal" – po trzech sezonach;
- "Heartbeat" - po 10 odcinkach;
- "Heroes Reborn" - po pierwszym sezonie;
- "Mr. Robinson" - po 6 odcinkach;
- "The Player" - po 9 odcinkach;
- "Tajemnice Laury" - po dwóch sezonach;
- "Telenovela" - po pierwszym sezonie;
- "Truth Be Told" - po 10 odcinkach;
- "Nierandkowalni" - po trzech sezonach;
- "You, Me and the Apocalypse" – po 10 odcinkach.

Już dwa lata nie doczekał się premiery serial:

"Emerald City" – remake klasycznej opowieści z krainy Oz. Dwudziestoletnia Dorothy Gale zostaje rzucona w środek epickiej i krwawej walki o przejęcie kontroli nad krainą Oz. Serial teoretycznie pojawi się zimą 2017 roku.

Ponieważ dużo produkcji anulowano pojawią się w zamian nowe propozycje. Wśród nich znalazły się:

"The Blacklist: Redemption" - spin-off "Czarnej listy" gdzie kolejna grupa specjalistów będzie rozwiązywać problemy, których nawet agencje rządowe boją się ruszać. W serialu pojawią się znani z oryginalnej produkcji Ryan Eggold oraz Edi Gathegi, którym towarzyszyć będą Famke Janssen ("Sposób na morderstwo") i Tawny Cypress ("Unforgettable: Zapisane w pamięci"). Serial zadebiutuje zimą.

"Chicago Justice" - trzeci spin-off serialu "Chicago Fire" tym razem opowiadający o losach prokuratora stanowego, który zbiera wokół siebie zespół zdeterminowanych oskarżycieli i detektywów, by razem walczyć o sprawiedliwość. Wśród obsady znaleźli się: Philip Winchester ("The Player"), Carl Weathers ("Rocky"), Joelle Carter ("Justified: Bez przebaczenia") i Nazneen Contractor ("Heroes Reborn"). Serial zadebiutuje zimą.

"The Good Place" - produkcja śledzić będzie losy Eleanor (w tej roli Kristen Bell z "Weroniki Mars"), która przekonuje się, że nie była za życia zbyt dobrą osobą. Postanawia nauczyć się taką być i odkupić zło, które wyrządziła innym. Poza nią w serialu pojawią się Ted Danson ("CSI: Cyber"), Manny Jacinto, William Jackson Harper, Jameela Jamil i D’Arcy Carden.

"Great News" - związek matki i córki komplikuje się jeszcze bardziej, gdy ta pierwsza podejmuje się stażu w miejscu pracy swojego dziecka. W głównych rolach: Briga Heelan ("Nierandkowalni"), Andrea Martin ("Difficult People"), Adam Campbell ("Unbreakable Kimmy Schmidt"), Kimrie Lewis-Davis ("Skandal") i John Michael Higgins ("Wilfred"). Serial pojawi się zimą.

"Marlon" - serial komediowy opary na życiu Marlona Wayansa, w którym kochający, ale niepoprawny ojciec próbuje wychowywać dzieci wspólnie z byłą żoną. W serialu pojawią się również Essence Atkins ("Daleko jeszcze?"), Bresha Webb ("Truth Be Told") i Diallo Riddle ("Krzemowa dolina"). Serial zadebiutuje zimą.

"Midnight, Texas" - w miasteczku, w którym roi się od wampirów, czarownic, mentalistów i płatnych zabójców znajduje się miejsce, w którym wszyscy są bezpieczni. Wśród obsady znaleźli się: François Arnaud ("Blindspot: Mapa zbrodni"), Dylan Bruce ("Heroes Reborn"), Sarah Ramos ("Parenthood"), Arielle Kebbel ("UnREAL"), Peter Mensah ("Jeździec bez głowy"). Serial pojawi się zimą.

"Powerless" - serial komediowy, którego akcja dzieje się w świecie pełnym superbohaterów, czarnych charakterów i zwykłych ludzi. Opowie o urzędnikach, którzy starają się znaleźć własne supermoce. W serialu zagrają m.in.: Vanessa Hudgens (Grease: Live), Danny Pudi ("Community"), Alan Tudyk ("Podmiejski czyściec") i Christina Kirk ("A to Z"). Serial zadebiutuje zimą.

"Taken" - osadzony w teraźniejszości prequel filmu Luca Bessona "Uprowadzona" opowiada historię młodego Bryana, który ze wszystkich sił próbuje uratować swoją przyszłą córkę. W serialu pojawią się Clive Standen ("Vikings") i Jennifer Beals ("Słowo na L"). Serial premierę będzie miał zimą.

"This is Us" - dramat, który koncentruje się na grupie ludzi urodzonych tego samego dnia. Wśród nich znajduje się para małżeńska oczekująca trojaczków. W serialu pojawią się m.in: Mandy Moore ("Bractwo czerwonej opaski"), Milo Ventimiglia ("Herosi") i Justin Hartley ("Zemsta").

"Timeless" - tajemniczy kryminalista kradnie maszynę czasu, by zniszczyć Amerykę. Zespół nietypowych współpracowników będzie starał się go powstrzymać. W produkcji pojawią się: Abigail Spencer ("Rectify), Matt Lanter ("90210"), Malcolm Barrett ("Korporacja według Teda") i Goran Visnjic ("Ostry dyżur").

"Trial & Error" - prawniczy serial komediowy, w którym młody prawnik z wielkiego miasta wraz z zespołem obrońców bierze udział w procesie o morderstwo w południowym miasteczku. W produkcji pojawią się: Nick D’Agosto ("Gotham"), John Lithgow ("Dexter"), Sherri Shepherd ("Jak poznałem waszą matkę"), Jayma Mays ("Glee"), Krysta Rodriguez ("Smash"). Serial zadebiutuje zimą.

Na które seriale będziecie czekać z niecierpliwością? Co ominiecie szerokim łukiem?

Ponadto z kolejnymi sezonami powrócą następujące produkcje:


 
 
- "Blindspot: Mapa zbrodni" - 2 . sezon produkcji puszczanej na kanale CANAL+;
- "The Carmichael Show" - 3. sezon pojawi się zimą;
- "Czarna lista" - 4. sezon serialu znanego widzom AXN;
- "Chicago Fire" - 5. sezon;
- "Chicago Med" - 2. sezon;
- "Chicago PD" - 4. sezon;
- "Era Wodnika" - 2 . sezon;
- "Grimm" - 6. sezon serialu znanego widzom CANAL+, TVP1 oraz TVP2;
- "Prawo i bezprawie" - już 18. sezon serialu emitowanego w Polsce przez 13th Street Universal;
- "Shades of Blue" - 2. sezon pojawi się zimą;
- "Superstore" - 2. sezon;
- "The Night Shift" – 3 sezon pojawi się zimą.


Ramówka stacji FOX znajduje się tutaj.
Ramówka stacji ABC znajduje się tutaj.
Ramówka stacji CBS znajdzie się tutaj.
Ramówka stacji The CW znajduje się tutaj.