Netflix: Top 10 tygodnia – "Złodziejki" skradły serca widzów

autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Netflix%3A+Top+10+film%C3%B3w+i+seriali+na+%C5%9Bwiecie.+Najpopularniejsze+tytu%C5%82y+tygodnia+30.10.-5.11.2023-152767
Netflix: Top 10 tygodnia – "Złodziejki" skradły serca widzów
Przez ostatnie tygodnie najpopularniejszym filmem na platformie Netflix była komedia "Trzech tatuśków". Widzowie ponownie wybierali ten gatunek, tym razem w połączeniu z akcją. Nowym liderem światowego zestawienia zostały amerykańsko-francuskie "Złodziejki" w reżyserii Mélanie Laurent. Udanym debiutem może pochwalić się również miniserial wojenny "Światło, którego nie widać", który pokonał brytyjski kryminał "Ciała" i też wspiął się na miejsce pierwsze rankingu. Jakie pozostałe propozycje podbiły serca widzów i trafiły do zestawienia najchętniej oglądanych produkcji w ofercie platformy Netflix? Przekonajcie się poniżej.

Top 10 filmów Netfliksa na świecie: 30.10.-5.11.2023"Nyad" opowiada niesamowitą prawdziwą historię sportsmenki Diany Nyad, która w wieku 60 lat z pomocą swojej najlepszej przyjaciółki i trenerki postanawia spełnić swoje życiowe marzenie – przepłynąć 177 kilometrów z Kuby na Florydę przez otwarty ocean.

Trzej najlepsi kumple zostają ojcami w późnym wieku i okazuje się, że muszą walczyć z dyrekcją podstawówki, prezesami z pokolenia milenialsów i wszystkim, co powstało po 1987 roku.

Strażnik więzienny wynajmuje skazanych do popełnienia strasznych przestępstw, które mają naświetlić problem korupcji i niesprawiedliwości w kraju.

Po beztroskim dzieciństwie Narcisa zostaje nowicjuszką i zaczyna uczyć dziewczęta w dawnym klasztorze, w którym dzieje się coś niepokojącego.

Adaptacja powieści Sue Hecker o księgowej, która zostaje zdradzona przez narzeczonego, po czym przeżywa seksualne przebudzenie i odczuwa jego groźne konsekwencje.

Z Brooklynu Miles trafia do multiwersum. Razem z Gwen Stacy, spotykają innych Spider-Manów, którzy mają za zadanie ochronę świata przed zagrożeniami. Kiedy bohaterowie spierają się o to, jak poradzić sobie z nowymi niebezpieczeństwami, Miles musi na nowo zdefiniować, co to znaczy być bohaterem i jak ocalić ludzi, których kocha.

Zasłużony dla lokalnej społeczności operator pługa śnieżnego traci syna. Pogrążony w żałobie poprzysięga zemstę na jego mordercach, członkach kartelu narkotykowego.

Liza Drake (Emily Blunt) jest samotną matką, która właśnie straciła pracę i nie ma już siły. Przypadkowe spotkanie z przedstawicielem handlowym firmy farmaceutycznej Pete'em Brennerem (Chris Evans) sprawia, że wkracza na ścieżkę korzystną pod względem ekonomicznym, ale wątpliwą pod względem etycznym, angażując się w nielegalną działalność. Problemy z coraz bardziej niezrównoważonym szefem (Andy Garcia), pogarszający się stan zdrowia córki (Chloe Coleman) i rosnąca świadomość szkód, jakie powoduje jej firma, zmuszają Lizę do ponownego zastanowienia się nad życiowymi wyborami. "Recepta na przekręt" to ostre i odkrywcze spojrzenie na to, co jedni robią z desperacji, a inni z chciwości.

Pielęgniarka, która próbuje poznać przyczynę obrażeń u pacjentki w stanie śpiączki, odkrywa historię zajadłej rywalizacji, niewierności, zdrady i zabójstwa.

Zmęczona ciągłym uciekaniem zawodowa złodziejka chce przejść na emeryturę. Zostaje jej jeszcze tylko jeden łatwy skok ze wspólniczką i nową koleżanką za kierownicą.Top 10 seriali Netfliksa na świecie: 30.10.-5.11.2023(Sezon 1) Młoda i odnosząca sukcesy influencerka bierze pod lupę życie czterech kobiet, aby dowiedzieć się, która z nich porzuciła ją przy porodzie. Napędzana przemożnym pragnieniem zemsty i wspomnieniami traumatycznego dzieciństwa w pogoni za prawdą pozna również smak miłości i odkryje śmiertelnie niebezpieczne tajemnice.

(Sezon 7) Agentki nieruchomości z Oppenheim Group mają zupełnie nowe biuro i oferty niesamowitych apartamentów do sprzedania oraz ciskają na rywalki tyle gromów, że burza objęłaby całe Los Angeles. Na tym zaciekłym rynku reputacja jest wszystkim.

(Sezon 1) Mroczny serial oparty na twórczości Edgara Allana Poego opowiadający historię bezwzględnego rodzeństwa - Rodericka i Madeline Usherów, którzy przekształcili firmę Fortunato Pharmaceuticals w prawdziwe imperium bogactwa i władzy. Z czasem wychodzą jednak na jaw dawne sekrety, gdy kolejni dziedzice dynastii Usherów zaczynają ginąć z rąk tajemniczej kobiety z ich przeszłości...

(Sezon 1) Rok 1985. John Gotti jest najpotężniejszym i najbardziej obserwowanym człowiekiem w Nowym Jorku. Zorganizowana przez niego publiczna egzekucja "szefa szefów" Paula Castellana uruchamia serię wydarzeń, w wyniku których młody gangster zasiada u steru najsilniejszej rodziny mafijnej Ameryki. Grupa przestępcza Gottiego zapuszcza swoje macki coraz głębiej, sięgając samego serca miasta, a organy ścigania i prokuratorzy stanowi starają się wykorzystać szansę, aby powalić charyzmatycznego ojca chrzestnego na kolana. Ten trzyodcinkowy serial twórców "Miasta strachu" opowiada historię gwałtownego wzlotu i upadku Gottiego ustami tych, którym udało się go pokonać.

(Sezon 3) Ukrywający się Assane musi nauczyć się żyć z dala od żony i syna. Nie mogąc znieść bólu, który wyrządziły im jego czyny, Assane postanawia wrócić do Paryża, aby złożyć im szaloną propozycję wyjechania z Francji i rozpoczęcia życia na nowo w innym kraju. Jednak widmo przeszłości nigdy go nie opuszcza, a jego plany wywracają się do góry nogami z powodu nieoczekiwanego powrotu.

(Sezon 1) Gdy mroczna siła zaczyna zagrażać Wyspie Jednorożców, odważna nastolatka wraz z pięciorgiem przyjaciół stają do walki, aby ocalić ukochaną magiczną akademię.

(Sezon 1) Oto historia epickiej walki różnych form życia próbujących podbić Ziemię i przetrwać na niej. Dziś naszą planetę zamieszkuje 20 milionów gatunków, ale to, co możemy zaobserwować, to tylko migawka – 99 % mieszkańców Ziemi wyginęło w dalekiej przeszłości. Historia tego, co stało się z tymi dynastiami - jak powstały i jak upadły - jest naprawdę niezwykła. We współpracy z wytwórnią Industrial Light & Magic twórcy serialu wykorzystują najnowsze technologie i naukę, aby przywrócić do życia dawno wymarłe stworzenia. "Życie na planecie Ziemia" odkrywa niesamowitą historię życia na naszej planecie.

(Miniserial) Czworo detektywów. Cztery osie czasu. Jedna ofiara. Aby ocalić przyszłość Wielkiej Brytanii, muszą najpierw rozwiązać sprawę morderstwa, które zmieniło bieg historii.

(Miniserial) Czy Jens Söring zamordował w 1985 roku rodziców swojej dziewczyny, czy to ona jest winna? Ten serial dokumentalny próbuje odpowiedzieć na pytania dotyczące tej sprawy.

(Miniserial) "Światło, którego nie widać" to przełomowy miniserial oparty na powieści nagrodzonej Pulitzerem opowiadający historię niewidomej francuskiej dziewczyny Marie-Laure oraz jej ojca Daniela LeBlanca, którzy uciekają z okupowanego przez Niemców Paryża, zabierając ze sobą legendarny diament, aby nie wpadł w ręce nazistów. W ślad za nimi wyrusza okrutny oficer Gestapo pragnący zdobyć cenny kamień dla siebie. Marie-Laure i Daniel wkrótce znajdują schronienie w miasteczku St. Malo, gdzie zatrzymują się u wiodącego samotniczy żywot wujka, który nadaje tajne audycje radiowe dla ruchu oporu. Lecz w tym niegdyś idyllicznym nadmorskim miasteczku dochodzi do nieprawdopodobnego spotkania Marie-Laure z bratnią duszą – Wernerem, genialnym nastolatkiem zwerbowanym przez hitlerowców do wyśledzenia nielegalnych transmisji. Odkrywa on jednak, że łączy go z Marie-Laure sekretna więź oraz wiara w ludzkość i nadzieja.


Zwiastun serialu "Światło, którego nie widać"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones