RANKING: Najlepsze filmy i seriale kostiumowe

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/RANKING%3A+Najlepsze+filmy+i+seriale+kostiumowe-140692
RANKING: Najlepsze filmy i seriale kostiumowe
Na Netflix możecie już obejrzeć oparty na bestsellerowej serii powieści Julii Quinn zabawny, uwodzicielski i skandaliczny serial "Bridgertonowie". Mądra, feministyczna historia miłosna, tocząca się w czasach brytyjskiej regencji, ujawnia pełne blasku, bogactwa, bólu, radości, a także często samotności, życie członków londyńskich wyższych sfer.

Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was ranking najlepszych filmów i seriali kostiumowych. Wszystkie produkcje możecie obejrzeć na Netflix. Która z nich jest Waszą ulubioną? Dajcie znać w komentarzach!

12
plakat filmu Rewolucja
SERIAL
La Révolution
1 sezon
47 min.
2020
6,0 1 571 ocen społeczności
566 chce zobaczyć
Francja, 1787 rok. Podczas badania serii tajemniczych zabójstw Joseph Guillotin - przyszły twórca znanej na całym świecie gilotyny - odkrywa nieznanego wirusa. Choroba szybko rozprzestrzenia się wśród francuskiej elity, wywołując u arystokratów żądzę mordowania zwykłych ludzi, co wkrótce doprowadza do rewolucji... Co by było, gdyby rewolucja francuska potoczyła się zupełnie inaczej?
 
11
plakat filmu Maria, królowa Szkotów
FILM
Mary Queen of Scots
5 min.
2018
6,0 16 990 ocen społeczności
15 685 chce zobaczyć
Barwna opowieść o burzliwym życiu charyzmatycznej Marii Stuart. W wieku 16 lat została królową Francji, dwa lata później owdowiała. Sprzeciwiając się tradycji, odmówiła ponownego zamążpójścia. Wróciła do Szkocji, gdzie odzyskała należny jej tron. Ale Szkocja i Anglia była wówczas pod władaniem królowej Elżbiety I. Obie królowe obserwowały swe poczynania z lękiem i fascynacją. Rywalki w miłości i władzy, silne kobiety w męskim świecie, toczyły podstępną grę, w której stawką była władza. I niezależność. Żadna z nich nie godziła się na rolę marionetki. Maria utrzymywała, że tron Anglii należy się jej, uznając suwerenność Elżbiety. Zdrada, rebelia i spiski na obu tronach zmieniły bieg historii.
 
10
plakat filmu Madame J
FILM
Mademoiselle de Joncquières
49 min.
2018
6,2 1 858 ocen społeczności
470 chce zobaczyć
Gdy jej romans z rozpustnym markizem przybiera niekorzystny obrót, bogata wdowa korzysta z pomocy młodszej kobiety, by opracować plan zemsty.
 
9
plakat filmu Tulipanowa gorączka
FILM
Tulip Fever
45 min.
2017
6,3 24 110 ocen społeczności
21 590 chce zobaczyć
Amsterdam, rok 1637. Młoda i piękna Sophia zostaje wydana za mąż za majętnego kupca. Choć nie odwzajemnia uczucia, gotowa jest spełnić jego pragnienia i dać mu potomstwo. Dumny Cornelius zamawia u znanego malarza portret, na którym chce zostać uwieczniony z ukochaną. Nie dostrzega, że między piękną Sophią i młodym artystą rodzi się uczucie. Wraz z rozkwitem miłości na parę pada cień podejrzeń, a tajemnica zaczyna nieść ze sobą coraz większe ryzyko. Młodzi kochankowie obmyślają zwodniczy plan, który pozwoli im rozpocząć nowe życie. Jego realizacja prowadzi do porywającego i niespodziewanego zakończenia tej historii.
 
8
plakat filmu Enola Holmes
FILM
3 min.
2020
6,3 53 316 ocen społeczności
5 008 chce zobaczyć
Anglia, rok 1884. Świat stoi u progu wielkich zmian. W dzień swoich 16. urodzin Enola Holmes (Millie Bobby Brown) odkrywa, że jej matka (Helena Bonham Carter) opuściła dom. Kobieta pozostawiła po sobie dziwaczne podarunki, lecz żadnych wskazówek dotyczących powodu swojego zniknięcia ani obecnego miejsca pobytu. Ciesząca się do tej pory beztroskim dzieciństwem Enola nagle trafia pod opiekę swoich braci, Sherlocka (Henry Cavill) i Mycrofta (Sam Claflin), którzy planują odesłać ją do szkoły z internatem dla "młodych dam". Dziewczyna ma jednak inne plany: ucieka, aby odnaleźć swoją matkę w Londynie. Wkrótce okazuje się, że jej własna misja powiązana jest z losami młodego, tajemniczego uciekiniera, Lorda (Louis Partridge). Rozwijająca swoje umiejętności detektywistyczne Enola okazuje się sprytniejsza od swojego słynnego brata i natrafia na trop spisku, który może odmienić historię ludzkości.
 
7
plakat filmu Maria Antonina
FILM
Marie Antoinette
3 min.
2006
6,5 54 315 ocen społeczności
12 494 chce zobaczyć
Zdobywczyni Oscara Sofia Coppola zrealizowała świeżą i oryginalną wersję opowieści o życiu niezwykle barwnej postaci historycznej, legendarnej, młodziutkiej królowej Francji, Marii Antoninie. Kirsten Dunst wcieliła się w postać Marii Antoniny, która w wieku zaledwie 14 lat została wydana za mąż za króla Francji Ludwika XVI. Za młoda i zbyt naiwna by być królową, szybko została wciągnięta w pełne intryg i skandali pałacowe życie. Szybko stała się synonimem próżności i niepohamowanej rozrzutności, zyskując przydomek Madame Deficyt.
 
6
plakat filmu Kochanice króla
FILM
The Other Boleyn Girl
55 min.
2008
7,1 101 169 ocen społeczności
29 233 chce zobaczyć
Kiedy tajemnicą poliszynela staje się rosnąca niechęć króla Henryka VIII do swej żony Katarzyny Aragońskiej, która nie potrafi dać mu męskiego potomka, seniorzy rodu Boleyn obmyślają chytry plan jak podwyższyć status i wpływy rodziny na dworze. Dwie siostry Boleyn - Anna (Natalie Portman) i Maria (Scarlett Johansson) mają zabiegać o względy króla (Eric Bana), tak by wybrał jedną z nich na swą kochankę. Jego serce zdobywa ostatecznie Maria, która zostaje królewską nałożnicą i rodzi mu syna. Jednak niczym nie zrażona przebiegła i chorobliwie ambitna Anna nie ustaje w walce o przychylność władcy. Bez skrupułów i metodycznie realizuje swój plan: zostać królową Anglii.

5
plakat filmu Bazar de la Charité
SERIAL
Le Bazar de la Charité
1 sezon
48 min.
2019
7,3 2 281 ocen społeczności
762 chce zobaczyć
Rok 1897, w Paryżu wybucha pożar. Kradzież tożsamości, zakazana miłość, zdrada i emancypacja na zawsze zmienią życia trzech kobiet.
  
4
plakat filmu Wielki Gatsby
FILM
The Great Gatsby
22 min.
2013
7,3 237 047 ocen społeczności
44 263 chce zobaczyć
Nowy Jork, lata 20. XX wieku. Gatsby (Leonardo DiCaprio) - milioner wywodzący się z niższych sfer - po 5 latach spotyka swoją wielką miłość, Daisy (Carey Mulligan), z którą wcześniej rozdzieliły go różnice społeczne. Romans wszech czasów, prohibicja, huczne przyjęcia, kostiumy największych kreatorów mody i pogoń za marzeniami w filmie wizjonera kina - Baza Luhrmanna.
 
3
plakat filmu Rozważna i romantyczna
FILM
Sense and Sensibility
16 min.
1995
7,3 55 374 oceny społeczności
16 101 chce zobaczyć
Jest to historia dwóch sióstr: pragmatycznej Elinor (Emma Thompson) oraz uczuciowej i upartej Marianne (Kate Winslet). Kiedy ich ojciec - Henry Dashwood - umiera, jego majątek przechodzi w ręce najstarszego syna z pierwszego małżeństwa, Elinor i Marianne wraz matką zmuszone są zamieszkać w skromnej, wiejskiej posiadłości. Marianna angażuje się w romans z Willoughbym (Greg Wise), podczas gdy Elinor boryka się z problemami finansowymi rodziny oraz uczuciem do Edwarda Ferrara (Hugh Grant).
 
2
plakat filmu Duma i uprzedzenie
FILM
Pride & Prejudice
7 min.
2005
7,7 158 394 oceny społeczności
39 656 chce zobaczyć
Pięć sióstr Bennet dorastało w przekonaniu, iż jedynym ich celem jest zdobycie mężów. Ale jedna z nich, Lizzie, zna przynajmniej sto powodów, by nie brać ślubu. Kiedy pani Bennet słyszy ekscytującą wiadomość mówiącą, iż bogaty kawaler, wraz z kilkorgiem najbliższych przyjaciół, zamierza wynająć pobliski dworek, "węszy" znakomitą okazję znalezienia mężów dla swoich córek. Zgodnie z tym planem, najstarsza z sióstr usidla panicza Charlesa Bingleya. Ale gdy Lizzie trafia na zabójczo przystojnego i snobistycznego pana Darcy'ego, który zdaje się być dla niej idealną partią, jej sercem zaczynają targać zarówno duma, jak i uprzedzenia. Czy zdoła je pokonać i znaleźć w końcu powód do poślubienia jakiegoś mężczyzny?
 
1
plakat filmu Ania, nie Anna
SERIAL
Anne
3 sezony
2017
8,2 46 757 ocen społeczności
13 421 chce zobaczyć
Dzielna osierocona dziewczynka o bogatej wyobraźni trafia pod opiekę pewnej starej panny i jej małomównego brata.
 
Udostępnij: