Oto jurorzy Konkursu Głównego Mastercard OFF CAMERA

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Oto+jurorzy+Konkursu+G%C5%82%C3%B3wnego+Mastercard+OFF+CAMERA-132645
Allan Starski, laureat Oscara za scenografię do "Listy Schindlera" przewodniczy Jury Konkursu Głównego Wytyczanie Drogi podczas 12. Mastercard OFF CAMERA. Do kogo trafi Krakowska Nagroda Filmowa – 100 000 USD – zdecydują również Anna B. Sheppard, Ellen Kuras i Roger Mitchell.Allan Starski to jeden z najbardziej znanych na świecie polskich scenografów, pracujący zarówno w teatrze, jak i filmie. Laureat Oscara oraz Nagrody Krytyków Filmowych Los Angeles za scenografię do "Listy Schindlera" Stevena Spielberga. Twórca scenografii do 14 filmów Andrzeja Wajdy (m.in. "Człowiek z Marmuru", "Panny z Wilka", "Danton", "Pan Tadeusz"). Pracuje z najwybitniejszymi reżyserami polskimi i zagranicznymi, m.in. z Agnieszką Holland ("Europa, Europa" i "Plac Waszyngtona"), Romanem Polańskim ("Pianista" i "Oliver Twist") i Peterem Webberem ("Hannibal, po drugiej stronie maski"). Laureat licznych nagród filmowych, m.in. francuskiego CEZARA za "Pianistę".

Anna B. Sheppard pracowała na pięciu kontynentach z najbardziej uznanymi reżyserami światowego kina. Ma na swoim koncie ponad 40 dużych projektów filmowych. Jej prace doceniono trzema nominacjami do Oscara ("Lista Schindlera", "Pianista", "Maleficent"), nominacją do BAFTA i Cezara. Wielokrotnie współpracowała z Krzysztofem Zanussim, tworząc kostiumy do jego filmów z lat 70 i 80. Ma na swoim koncie takie produkcje, jak: "Kompania braci", "Informator" (reż. Michael Mann), "Oliver Twist" (reż. Roman Polanski), "Bękarty wojny" (reż. Quentin Tarantino) oraz ostatnio - "Spider-Man: Far From Home".

Roger Michell jest reżyserem teatralnym i filmowym. Ogólnoświatową popularność zdobył w 1999 roku, kiedy wyreżyserował komedię "Notting Hill". Na swoim koncie ma takie tytuły jak: "Dzień dobry TV" z Harrisonem Fordem, Diane Keaton i Rachel McAdams, "Przetrzymać tę miłość" z Danielem Craigem, "Zmianę pasa" z Benem Affleckiem i Samuelem L. Jacksonem. Pracuje nad nowym filmem "Blackbird", w którym zagrają Susan Sarandon i Kate Winslet.

Ellen Kuras to doświadczona autorka zdjęć i reżyserka filmowa. Zdobywczyni Oscara za pełnometrażowy dokument "Zdrada". Dwukrotna laureatka nagrody Emmy. Była operatorem przy tak kultowych produkcjach, jak: "Zakochany bez pamięci" z Jimem Carreyem i Kate Winslet w rolach głównych, "Rolling Stones w blasku świateł" w reżyserii Martina Scorsesego czy "Blow" z Johnym Deppem i Penelope Cruz. Ostatnio reżyserowała także odcinki seriali "Ozark" i "Paragraf 22", najnowszej produkcji George'a Clooneya. Była piątą kobietą, która została zaproszona do Amerykańskiego Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych i jednym z najmłodszych członków zespołu, którzy zostali zaproszeni do Akademii Filmowej w 1997 roku.
Udostępnij: