Wrócimy do "Breslau"! Serial Disney+ otrzyma drugi sezon

Przedstawiciele Disney+ ogłosili dziś zbliżający się powrót serialu "Breslau". Osadzona w latach 30. XX wieku produkcja kryminalna doczeka się kolejnego sezonu. "Breslau" – co wiemy o drugim sezonie serialu?Disney zapowiada, że w drugim sezonie "Breslau" na mały ekran powrócą gwiazdy pamiętane z dotychczasowej odsłony serialu. Mimo tajemnicy, którą owiana jest kontynuacja projektu, wiemy, że oprócz Tomasza Schuchardta jako Franza Podolsky'ego w dotychczasowych rolach zobaczymy ponownie Agatę Kuleszę, Adama Bobika oraz Ireneusza Czopa. Na tę chwilę to jedyne potwierdzone powroty. Za produkcję odpowie ATM Grupa, która współpracowała już z Disney+ przy okazji realizacji pierwszego sezonu serialu. W tym momencie przedstawiciele Disney+ nie wdają się za bardzo w szczegóły fabularne dotyczące kontynuacji "Breslau". Wiemy, że po zakończeniu wydarzeń z pierwszych ośmiu odcinków Franz Podolsky ostatecznie trafia do więzienia. Drugi sezon prędko jednak doprowadzi nas do momentu, gdy detektyw opuszcza zakład karny, by rozwikłać zupełnie nową zagadkę zbrodni. O serialu "Breslau"Przypomnijmy, że akcja ośmioodcinkowego serialu kryminalnego przenosi widzów do Breslau (obecny Wrocław) w 1936 roku. W przededniu XI Igrzysk Olimpijskich brutalne morderstwo zagraża propagandowemu wizerunkowi III Rzeszy. Dochodzenie zostaje powierzone komisarzowi Franzowi Podolsky’emu, który musi zmierzyć się nie tylko z rosnącym napięciem i naciskiem władz, ale także z własnymi demonami. Trop prowadzi coraz głębiej – aż do starcia z narastającym złem, które rozsadza fundamenty miasta. Serial na podstawie scenariusza autorstwa Magdaleny Żakowskiej i Bartosza Janiszewskiego wyreżyserował Leszek Dawid. Zdjęcia zrealizował Paweł Flis. W roli głównej wystąpił Tomasz Schuchardt. Towarzyszyli mu m.in. Sandra Drzymalska, Ireneusz Czop, Agata Kulesza, Przemysław Bluszcz, Adam Bobik, Karolina Gruszka, Jakub Sierenberg, Bartłomiej Deklewa i Piotr Janusz."Breslau" – zwiastun pierwszego sezonu

"Dobry, zły i brzydki" już dziś o godz. 20:00 w kinie Iluzjon

Filmweb, Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny oraz stołeczne Kino Iluzjon zapraszają na kolejny pokaz z cyklu "Wielkie kino na wielkim ekranie". 24 czerwca o godz. 20:00 zobaczymy jeden z najlepszych westernów w historii kina oraz ulubiony film Quentina Tarantino - "Dobry, zły i brzydki" z Clintem Eastwoodem w jednej z głównych ról.     Tradycyjnie przed seansem odbędzie się prelekcja redaktora naczelnego Filmwebu, Łukasza Muszyńskiego. Na publiczność czekają również niespodzianki. Bilety na pokaz dostępne są online oraz w kasie kina Iluzjon. Normalny bilet kosztuje 25, a ulgowy - 20 złotych. Możecie je nabyć, klikając TUTAJ.    Akcja "Dobrego, złego i brzydkiego" rozgrywa się w trakcie wojny secesyjnej. W chaosie ogarniętego konfliktem kraju wielu ludzi porzuca zasady i schodzi na drogę bezprawia. Wśród nich są trzej rewolwerowcy: tajemniczy Człowiek Bez Imienia „Blondie” (Clint Eastwood), bezwzględny Sentenza „Angel Eyes” (Lee Van Cleef) oraz sprytny bandyta Tuco (Eli Wallach). Za głowę Tuco wyznaczono wysoką nagrodę, dlatego mężczyzna nawiązuje współpracę z Blondiem – łowcą nagród próbującym zarobić jak najwięcej w trudnych czasach wojny. Ich układ opiera się jednak na kruchym zaufaniu, a nieprzewidywalna natura Tuco szybko zaczyna komplikować relacje między wspólnikami. W tym samym czasie bezlitosny „Angel Eyes” wpada na trop skradzionego złota Konfederacji. Gotów zrobić wszystko, by wejść w jego posiadanie, rozpoczyna brutalne poszukiwania, które nieuchronnie skrzyżują losy całej trójki. Reżyser Sergio Leone stworzył epicką opowieść o chciwości, honorze i przetrwaniu, która do dziś zachwyca rozmachem i mistrzowską  inscenizacją. Przesycony czarnym humorem spaghetti western z legendarną muzyką Ennia Morricone wywarł ogromny wpływ na kolejne pokolenia twórców. Wspomniany Tarantino wielokrotnie czerpał z niego inspiracje przy tworzeniu własnych filmów, zwłaszcza w sposobie budowania napięcia, operowania przemocą i kreowania wyrazistych, moralnie ambiwalentnych bohaterów.    "Wielkie kino na wielkim ekranie" to wspólne przedsięwzięcie Filmwebu, Kina Iluzjon oraz Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego. Pokazy z cyklu odbywają się regularnie w ostatnią środę każdego miesiąca. Za każdym razem to Wy decydujecie o tym, który film zostanie wyświetlony w Iluzjonie.  Wystarczy, że weźmiecie udział w naszej ankiecie i zagłosujecie na jeden z tytułów zaproponowanych przez redakcję Filmwebu.