Netflix: polski Top 10 tygodnia – "Freestyle", "Ukochane dziecko" na szczycie

autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Netflix%3A+Top+10+film%C3%B3w+i+seriali+w+Polsce.+Najpopularniejsze+tytu%C5%82y+tygodnia+11-17.09.2023-152152
Netflix: polski Top 10 tygodnia – "Freestyle", "Ukochane dziecko" na szczycie
autor: Anna Bystrowska
Nowy polski film został liderem tygodniowego rankingu. Produkcja w reżyserii Macieja Bochniaka "Freestyle" znalazła uznanie na świecie (2 700 000 obejrzanych godzin), a w rodzimym kraju trafiła na sam szczyt, wyprzedzając międzynarodowy hit "Serce w chmurach" oraz "Nowe oblicze Greya", domknięcie filmowej trylogii na podstawie powieści E.L. James. Także rodzimy serial "Infamia" w swoim zestawieniu trafił na trzecią lokatę, pokonany przez hiszpańskie "Ciało w ogniu" i niemieckie "Ukochane dziecko". Oto 20 tytułów, które w minionym tygodniu przyciągnęły przed ekrany subskrybentów Netfliksa z Polski.

Top 10 filmów Netfliksa w Polsce: 11-17.09.2023Hayden Christensen i Jessica Alba wcielają się w parę bogatych młodych ludzi, którzy planują wspólną przyszłość. Idyllę przerywa poważna choroba chłopaka, który musi przejść przeszczep serca. W czasie ratującej życie operacji chłopak widzi i słyszy otaczający go świat. Przypadek sprawia, że dowiaduje się prawdy o ludziach, których uważał za swoich bliskich.

Emerytowany tajny agent Robert McCall (Denzel Washington) powraca, by w wyszukany, charakterystyczny dla siebie sposób, walczyć o sprawiedliwość. Jest nieustraszony, inteligentny, a jego sprawność fizyczna sprawia, że dostaje to, czego chce. A chce sprawiedliwości.

Opowieść o studentkach prestiżowego uniwersytetu, które, zainspirowane przez swoją natchnioną wykładowczynię, dowiadują się, co znaczy być kobietą i jak budować swoją wartość jako człowieka. W rolach głównych Julia RobertsMaggie Gyllenhaal i Kirsten Dunst

Krudowie opuszczają dotychczasowe miejsce zamieszkania aby poszukać lepszego miejsca do życia. Odkrywają idealne miejsce, lecz w okolicy zadomowili się inni ludzie, Bettermanowie. Nowi sąsiedzi nie tylko trafili tu pierwsi, ale w odróżnieniu od prehistorycznej familii, są również rozwinięci cywilizacyjnie.

W bajkowym królestwie Babenhausen młody, samozwańczy ekspert od miłości, Cazotte, zostaje wynajęty przez uwielbiającą intrygi Wielką Księżną, aby pomóc jej w zdobyciu dziedzica. Szukając odpowiedniej przyszłej księżniczki, Cazotte uczy też nieśmiałego i zamkniętego w sobie następcę tronu sztuki uwodzenia i kochania. Jednak sprytny plan szybko obraca się przeciwko księżnej, gdy dziedzic zostaje poczęty z nieprawego łoża, a rodzina królewska musi szukać schronienia w zamku Rosenbad. Kiedy rywalizujące ze sobą obozy rodziny królewskiej powoli go rozpracowują, sam Cazotte zakochuje się w damie dworu Ehrengard i stopniowo przekonuje się, że tak naprawdę nic nie wie o miłości.

Grinch znów powraca, by zepsuć wszystkim ten szczególny świąteczny czas. Mieszkańcy Ktosiowa z niecierpliwością oczekują Białego Bożego Narodzenia, najpiękniejszego czasu w roku. I tylko on, zielony stwór Grinch, nie znosi świąt i zrobi wszystko, by je zepsuć.

Kobieta dotknięta wielką tragedią mieszka w chacie na odludziu, choć brakuje jej umiejętności, by tam przetrwać. Wizyta myśliwego przynosi jej jednak nadzieję.

Trzecia część ekranizacji światowego bestselleru – trylogii autorstwa E.L. James. Szczęśliwi Christian i Ana wiodą dostatnie, pełne miłości życie. Codzienność nie zabiła w nich namiętności. Ale nad ich związek nadciągają czarne chmury. Były szef Any, Jack Hyde, który poprzysiągł zemstę, czeka na czas, w którym będzie mógł jej dokonać.

Hadley i Oliver wpadają sobie w oko w czasie lotu z Nowego Jorku do Londynu, ale zostają rozdzieleni w czasie odprawy celnej. To, że znowu się odnajdą, wydaje się nieprawdopodobne, ale życie ma swoje sposoby na pokonanie przeciwności losu.

Diego, uliczny raper po odwyku, zrywa z dilerką i koncentruje się na muzyce. Razem z przyjacielem Mąką pracują nad nową płytą, odrzucając krążące wokół pokusy zdobycia łatwego hajsu. Niestety Mąka kradnie ze studia nagraniowego mikrofon i na chłopaków spada dług. Na drodze Diega pojawia się gangster ze Słowacji, który proponuje mu złoty i szybki interes – zakup oraz przemyt sporej ilości koksu. Diego podejmuje wyzwanie, jednak nie wszystko idzie po jego myśli. Świat, przed którym uciekał, zasysa go jak bagno i brutalnie konfrontuje z gangsterskim podziemiem. Czy mężczyzna wyjdzie z tego cało?


Top 10 seriali Netfliksa w Polsce: 11-17.09.2023(Miniserial) Teresa znajduje męża i jego dwóch przyjaciół martwych na ich luksusowym osiedlu. Na jaw poza prawdą zaczynają wychodzić mroczne sekrety.

(Miniserial) Spokojne życie pewnej Brytyjki w Barcelonie wymyka się spod kontroli, gdy napad z bronią w ręku w supermarkecie ujawnia jej sekret i brutalną przeszłość.

(Sezon 1) Życiowe perypetie w rodzinie Boskich: Ludwika, Natalii i ich trzech synów. W obsadzie Tomasz Karolak, Małgorzata Kożuchowska, Maciej Musiał, Adam Zdrójkowski, Mateusz Pawłowski.

(Sezon 1) Rok po tym, jak w czasie wakacji zaginęła jego nastoletnia córka, Arek wraca do tego samego letniska, aby rozwikłać tajemnicę jej zniknięcia.

(Sezon 1) "One Piece" to wyjątkowa opowieść o legendarnych przygodach na otwartym morzu oparta na bestsellerowej mandze Eiichiro Ody. Monkey D. Luffy to młody awanturnik, który pragnął wolności, odkąd tylko sięga pamięcią. Wyrusza więc ze swojej wioski na niebezpieczną wyprawę w poszukiwaniu bajecznego skarbu, tytułowego One Piece, aby zostać królem piratów. Jednak najpierw musi zgromadzić załogę, o jakiej zawsze marzył, a także znaleźć statek, który pozwoli mu przetrząsnąć każdą milę bezkresnych mórz, pozostawić w tyle depczącą mu po piętach piechotę morską i przechytrzyć niebezpiecznych rywali, którzy czyhają na każdym kroku.

(Sezon 1) W 2010 roku kamery monitoringu nagrały 19-letnią Iwonę Wieczorek wracającą z klubu nocnego do domu. Chwilę potem dziewczyna zniknęła. Poszukiwanie odpowiedzi wciąż trwa.

(Sezon 5) Problemy macierzyństwa skłaniają Mel do podjęcia ważnej decyzji dotyczącej jej przyszłości w klinice, gdy z powodu ciąży nieoczekiwanie budzą się w niej dawne emocje. Pragnąc udowodnić Mel swoją wartość, Jack zmierza się ze swoimi demonami z przeszłości – oraz oczywiście z Charmaine. Gdy z powodu niepełnosprawności Doc i Hope zaczynają tracić poczucie własnej tożsamości, szukają pocieszenia w społeczności, swojej nowej rodzinie oraz w sobie nawzajem.

(Sezon 1) Po latach życia w Wielkiej Brytanii nastoletnia Romka Gita i jej rodzina wracają do rodzimej Polski. Po powrocie dziewczyna próbuje odnaleźć siebie i odkrywa swoje pasje, jednocześnie prowadząc życie zwyczajnej siedemnastolatki. Jednak kiedy się zakocha, będzie musiała balansować między współczesnym światem nastolatków a tradycyjnymi rodzinnymi zasadami.

(Miniserial) W maju 2017 roku na terenie zbiornika Foix w okolicach Barcelony zostaje znaleziony spalony wrak samochodu ze zwęglonymi szczątkami policjanta Pedro (José Manuel Poga) w środku. Odkrycie szybko wzbudza zainteresowanie opinii publicznej, zwłaszcza gdy w toku śledztwa ujawnione zostają toksyczne powiązania, oszustwa, przemoc i skandale seksualne z udziałem ofiary oraz dwojga innych policjantów: partnerki Pedro i jej byłego chłopaka.

(Miniserial) Lena mieszka w całkowitym odosobnieniu w dobrze strzeżonym domu wraz z dwójką innych dzieci, Hannah i Jonathanem. Jedzą posiłki, chodzą do toalety i kładą się spać o ściśle wyznaczonych godzinach. Gdy tylko do pokoju wchodzi on, ustawiają się w rzędzie, by pokazać dłonie. Robią wszystko, co im każe… aż pewnego dnia dziewczynie udaje się uciec. Po niemalże śmiertelnym wypadku trafia do szpitala, gdzie towarzyszy jej Hannah. "Ukochane dziecko" zaczyna się od tego, na czym tradycyjne thrillery zwykle się kończą – wybawienia. Jednak prawdziwy koszmar rozpoczyna się dopiero wraz z przybyciem rodziców Leny do szpitala tej samej nocy. Przez prawie 13 lat rozpaczliwie poszukiwali oni swojej zaginionej córki…

Zwiastun serialu "Ukochane dziecko"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones