"Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz" liderem w wyścigu po Saturny

Coming Soon / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Kapitan+Ameryka%3A+Zimowy+%C5%BBo%C5%82nierz%22+liderem+w+wy%C5%9Bcigu+po+Saturny-110104
Po raz 41. ogłoszono nominacje do Saturnów - prestiżowych nagród przyznawanym filmom z gatunku science fiction, fantasy i horroru. W tym roku najwięcej, bo aż 11 nominacji zgarnął "Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz".  Na dalszych miejscach znalazły się "Interstellar" (10) i "Strażnicy Galaktyki" (9).


Poniżej prezentujemy Wam wszystkie kategorie filmowe i najważniejsze telewizyjne.

FILM SF
"Ewolucja planety małp"
"Na skraju jutra"
"Godzilla"
"Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1"
"Interstellar"
"Teoria wszystkiego"

FILM FANTASY
"Birdman"
"Grand Budapest Hotel"
"Hobbit: Bitwa pięciu armii"
"Tajemnice lasu"
"Czarownica"
"Paddington"

EKRANIZACJA KOMIKSU
"Niesamowity Spider-Man 2"
"Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz"
"Strażnicy Galaktyki"
"X-Men: Przeszłość, która nadejdzie"

HORROR
"Annabelle"
"Babadook"
"Drakula: Historia nieznana"
"Rogi"
"Tylko kochankowie przeżyją"
"Noc oczyszczenia: Anarchia"

THRILLER
"Snajper"
"Bez litości"
"Zaginiona dziewczyna"
"Gość"
"Gra tajemnic"
"Wolny strzelec"

FILM AKCJI/PRZYGODOWY
"Exodus: Bogowie i królowie"
"Wada ukryta"
"Lucy"
"Noe: Wybrany przez Boga"
"Snowpiercer: Arka przyszłości"
"Niezłomny"

REŻYSER
Alejandro G. Innarritu"Birdman"
James Gunn"Strażnicy Galaktyki"
Doug Liman"Na skraju jutra"
Christopher Nolan"Interstellar"
Matt Reeves"Ewolucja planety małp"
Joe Russo, Anthony Russo"Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz"
Bryan Singer"X-Men: Przeszłość, która nadejdzie"

SCENARIUSZ
"Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz"
"Na skraju jutra"
"Grand Budapest Hotel"
"Strażnicy Galaktyki"
"Hobbit: Bitwa pięciu armii"
"Whiplash"


AKTOR

Tom Cruise"Na skraju jutra"
Chris Evans"Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz"
Jake Gyllenhaal"Wolny strzelec"
Michael Keaton"Birdman"
Matthew McConaughey"Interstellar"
Chris Pratt  – "Strażnicy Galaktyki"
Dan Stevens"Gość"

AKTORKA

Emily Blunt"Na skraju jutra"
Essie Davis"Babadook"
Anne Hathaway"Interstellar"
Angelina Jolie"Czarownica"
Jennifer Lawrence"Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1"
Rosamund Pike"Zaginiona dziewczyna"

AKTOR DRUGOPLANOWY
Richard Armitage  – "Hobbit: Bitwa pięciu armii"
Josh Brolin"Wada ukryta"
Samuel L. Jackson"Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz"
Anthony Mackie"Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz"
Andy Serkis"Ewolucja planety małp"
J.K. Simmons"Whiplash"

AKTORKA DRUGOPLANOWA
Jessica Chastain"Interstellar"
Scarlett Johansson"Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz"
Evangeline Lilly"Hobbit: Bitwa pięciu armii"
Rene Russo"Wolny strzelec"
Emma Stone"Birdman"
Meryl Streep"Tajemnice lasu"

MŁODY AKTOR
Elle Fanning"Czarownica"
MacKenzie Foy"Interstellar"
Chloe Grace Moretz"Bez litości"
Tony Revolori"Grand Budapest Hotel"
Kodi Smit-McPhee"Ewolucja planety małp"
Noah Wiseman"Babadook"

SCENOGRAFIA
"Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz"
"Ewolucja planety małp"
"Grand Budapest Hotel"
"Strażnicy Galaktyki"
"Interstellar"
"Tajemnice lasu"

MONTAŻ
"Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz"
"Na skraju jutra"
"Strażnicy Galaktyki"
"Interstellar"
"Niezłomny"
"X-Men: Przeszłość, która nadejdzie"

MUZYKA

"Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz"
"Ewolucja planety małp"
"Godzilla"
"Hobbit: Bitwa pięciu armii"
"Jak wytresować smoka 2"
"Interstellar"

KOSTIUMY
"Drakula: Historia nieznana"
"Exodus: Bogowie i królowie"
"Strażnicy Galaktyki"
"Tajemnice lasu"
"Czarownica"
"X-Men: Przeszłość, która nadejdzie"

CHARAKTERYZACJA
"Ewolucja planety małp"
"Drakula: Historia nieznana"
"Strażnicy Galaktyki"
"Hobbit: Bitwa pięciu armii"
"Tajemnice lasu"
"X-Men: Przeszłość, która nadejdzie"

EFEKTY SPECJALNE
"Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz"
"Ewolucja planety małp"
"Na skraju jutra"
"Strażnicy Galaktyki"
"Hobbit: Bitwa pięciu armii"
"Interstellar"

FILM ZAGRANICZNY
"Bird People"
"Calvary"
"Turysta"
"Dziewczyna z lilią"
"Droga do zapomnienia"
"Teoria wszystkiego"

ANIMACJA
"Wielka Szóstka"
"Pudłaki"

"Jak wytresować smoka 2"
"LEGO Przygoda"
"Zrywa się wiatr"

SERIAL TELEWIZJI OGÓLNODOSTĘPNEJ
"Czarna lista"
"The Following"
"Grimm"
"Hannibal"
"Impersonalni"
"Sleepy Hollow"

SERIAL TELEWIZJI KABLOWEJ
"12 małp"
"American Horror Story: Freak Show"
"Continuum"
"Falling Skies"
"Salem"
"The Strain"
"The Walking Dead"

SERIAL KOMIKSOWY
"Agent Carter"
"Agenci T.A.R.C.Z.Y."
"Arrow"
"Constantine"
"The Flash"
"Gotham"

SERIAL DLA MŁODZIEŻY
"The 100"
"Doctor Who"
"Słodkie kłamstewka"
"Nie z tego świata"
"Teen Wolf"
"Pamiętniki wampirów"

Pełną listę nominowanych znajdziecie TUTAJ.

Laureatów poznamy 25 czerwca.
Udostępnij: