Warren BeattyI

Henry Warren Beaty

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/10/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":2023,"rate":8.140879881364311,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":2,"name":"director","above5p":false,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/10/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":114,"rate":6.885964912280702,"desc":"ocen","profession":"pracy reżysera"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":false,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenariuszy","link":"/person/ajax/roles/10/1","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":101,"rate":6.396039603960396,"desc":"ocen","profession":"scenariuszy"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/10/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":57,"rate":7.035087719298246,"desc":"ocen","profession":"pracy producenta"}},{"id":17,"name":"originalMaterials","above5p":false,"career":{"name":"autor materiałów do scenariusza"},"ranking":{"name":"Materiałów do scenariusza","link":"/person/ajax/roles/10/17","url":"/ranking/person/originalMaterials"},"rating":{"count":4,"rate":6.75,"desc":"oceny","profession":"materiałów do scenariusza"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/10/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":4,"rate":6,"desc":"oceny","profession":"występów osoby"}}]
8,1
2 023 oceny gry aktorskiej
Był brany pod uwagę do roli Jeana Valjeana w filmie "Les Miserables Nędznicy". Ostatecznie angaż otrzymał Hugh Jackman.
Był brany pod uwagę do roli Roberta w filmie "Czyż nie dobija się koni". W postać tę wcielił się Michael Sarrazin.
Miał zagrać rolę Michaela Jamesa w filmie "Co słychać, koteczku ?". Angaż ostatecznie otrzymał Peter O'Toole.
Miał zagrać główną rolę w filmie "Tacy byliśmy", jednak otrzymał ją Robert Redford.
Podpisuje kontrakty filmowe tylko pod warunkiem, że nie będzie filmowany bez koszuli.
Jest ojcem chrzestnym Alexandra - syna Stevena Bauera i Melanie Griffith.
Prowadził negocjacje w sprawie roli Johnny'ego w filmie "The Ski Bum". Angaż ostatecznie otrzymał Zalman King.
Był rozważany na stanowisko reżysera filmu "The Little Things". Ostatecznie obraz zrealizował autor scenariusza, John Lee Hancock.
Odmówił przyjęcia roli Harry'ego Baileya w filmie "Uciekający punkt". Angaż ostatecznie otrzymał Elliott Gould.
Miał zagrać główną rolę w filmie Francisa Forda Coppoli pt. "Megaoplis". Jednak jego realizacja nigdy nie doszła do skutku.

Był kandydatem do roli Petera Bracketta w filmie "Kocham kłopoty". Angaż otrzymał Nick Nolte.
Odrzucił rolę Sundance Kida w filmie "Butch Cassidy i Sundance Kid". Ostatecznie angaż otrzymał Robert Redford
Miał zagrać postać prezydenta w filmie Tima Burtona "Marsjanie atakują!". Angaż dostał ostatecznie Jack Nicholson.
Początkowo miał zagrać tytułową rolę w filmie "Youngblood Hawke", jednak w ostatniej chwili wycofał się z projektu i na jego miejsce zaangażowano Jamesa Franciscusa.
Rozważano jego kandydaturę do roli Clarka Kenta w filmie "Superman", którą ostatecznie zagrał Christopher Reeve.
Odrzucił rolę Gordona Gekko w filmie "Wall Street", która w 1988 roku przyniosła Oscara Michaelowi Douglasowi
Odrzucił rolę Dave'a Kovica w filmie "Dave", na korzyść Kevina Kline'a.
W 1998 roku wystąpił w teledysku Prasa do piosenki "Ghetto Supastar (That Is What You Are)".
Proponowano mu rolę Jerry'ego Baskina w filmie "Włóczęga z Beverly Hills", jednak aktor nie był zainteresowany tym projektem. Ostatecznie obsadzono Nicka Nolte.
Był brany pod uwagę przy obsadzaniu roli Richarda M. Nixona w filmie "Nixon", którą ostatecznie zagrał Anthony Hopkins.
Był brany pod uwagę przy obsadzaniu roli pisarza Mossa Harta w filmie "Act One". Angaż otrzymał George Hamilton.
Rozważano jego kandydaturę do roli Kapitana Franka Ramsey'a w filmie "Karmazynowy przypływ", która ostatecznie trafiła do Gene'a Hackmana.
John i Jackie Kennedy chcieli, aby to właśnie Warren Beatty wcielił się w postać JFK w filmie "PT 109", jednakże reżyser Leslie H. Martinson odrzucił tę propozycję. Ostatecznie angaż otrzymał Cliff Robertson.
Odrzucił rolę Davida Corelli w filmie "Jade", na rzecz Davida Caruso.
Był brany pod uwagę do tytułowej roli w filmie "Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street". Angaż ostatecznie otrzymał Johnny Depp.
Odrzucił rolę Paula Sheldona w filmie "Misery", którą ostatecznie zagrał James Caan.
Odrzucił rolę Jacka Hornera w filmie "Boogie Nights", która w 1998 roku przyniosła Burtowi Reynoldsowi nominację do Oscara.
Odrzucił propozycję gościnnego występu w serialu "Seks w wielkim mieście". Ostatecznie angaż otrzymał Matthew McConaughey.
Był brany pod uwagę przy obsadzaniu roli Briana w filmie "Kabaret". Ostatecznie zaangażowano Michaela Yorka.
Odrzucił rolę Johnny'ego Hookera w filmie "Żądło". Angaż otrzymał Robert Redford.
Był brany pod uwagę przy obsadzaniu roli Alberta De Salvo w filmie "Dusiciel z Bostonu", którą ostatecznie zagrał Tony Curtis.
Rozważał pomysł zagrania choreografa w filmie "Cały ten zgiełk". Ostatecznie angaż powierzono Royowi Scheiderowi.
Był brany pod uwagę do roli Josha w filmie "Big", którą ostatecznie otrzymał Tom Hanks.
Odrzucił rolę Guya Woodhouse'a w filmie "Dziecko Rosemary", którą ostatecznie otrzymał John Cassavetes.
Interesowała go rola Stephena Blume'a w filmie "Zakochany Blum", która ostatecznie przypadła w udziale George'a Segala.
Jest młodszym bratem aktorki Shirley MacLaine.
Odrzucił rolę Michaela Corleone w "Ojcu chrzestnym". Ostatecznie angaż otrzymał Al Pacino.
Był poważnym kandydatem do roli Tony'ego w filmie "West Side Story", która ostatecznie przypadła w udziale Richardowi Beymerowi.
Był poważnie zainteresowany rolą Joe Bucka w filmie "Nocny kowboj". Angaż ostatecznie otrzymał Jon Voight.
Odrzucił rolę tytułową w "Kill Billu", ze względu na gwałtowną naturę tego filmu. Ostatecznie postać tę zagrał David Carradine.
Proponowano mu rolę Boba w kontrowersyjnej komedii romantycznej Paula Mazursky'ego - "Bob i Carol i Ted i Alice", jednak odrzucił tę ofertę. Ostatecznie angaż otrzymał Robert Culp.
Był brany pod uwagę do użyczenia głosu Don Lino w filmie "Rybki z ferajny". Angaż otrzymał Robert De Niro.
Początkowo Cary Grant odrzucił rolę Alexandra Dyle'a w filmie "Szarada". Wówczas Stanley Donen zastawiał się nad obsadzeniem Warrena. Ostatecznie jednak udało się zaangażować Granta.
Był poważnym kandydatem do roli Parrisha McLeana w filmie "Parrish", w czasie gdy reżyserem miał być Joshua Logan. Ostatecznie jednak reżyserią zajął się Delmer Daves, a głównego bohatera zagrał Troy Donahue.
Początkowo Gene Hackman odrzucił rolę Royala Tenenbauma w filmie "Genialny klan". Wówczas zakładano, że zastąpi go właśnie Beatty. Ostatecznie jednak udało się zaangażować Hackmana.
Proponowano mu tytułową rolę w filmie "Rocky", jednak aktor odrzucił tę ofertę. Ostatecznie angaż otrzymał Sylvester Stallone, który w 1977 roku został wyróżniony nominacją do Oscara.
Był brany pod uwagę przy obsadzaniu roli Terry'ego Benedicta w filmie "Ocean's Eleven: Ryzykowna gra", którą ostatecznie zagrał Andy Garcia.
Luchino Visconti chciał aby to On zagrał rolę Tancrediego w filmie "Lampart", jednak aktor odrzucił tę ofertę. Jego miejsce zajął Alain Delon.
Rozważano jego kandydaturę przy obsadzaniu roli Richarda Nixona w filmie Rona Howarda - "Frost/Nixon", która ostatecznie przypadła w udziale Frankowi Langelli.
Beatty był uważany za najpoważniejszego kandydata do roli Benjamina Braddocka w filmie "Absolwent". Mimo wszystko ostatecznie angaż otrzymał Dustin Hoffman, który w 1968 roku został wyróżniony nominacją do Oscara.
Odrzucił rolę Allena Bauera w filmie "Plusk". Ostatecznie w postać tę wcielił się Tom Hanks.
Pierwotna wersja scenariusza przewidywała, że to on zagra milionera w filmie "Niemoralna propozycja". Później jednak rolę dostał Robert Redford.
Odrzucił rolę Jaya Gatsby'ego w filmie "Wielki Gatsby". Angaż ostatecznie otrzymał Robert Redford.