Repertuar kin w Niepołomice i okolicach

Nie znalezlismy miasta lub kina odpowiadajacemu Twojemu wyszukiwaniu

Garfield

The Garfield Movie
1h 41m
 Po spotkaniu z dawno zaginionym ojcem Garfield wraz z Odiem wyruszają na zabawny napad.

Furiosa: Saga Mad Max

Furiosa: A Mad Max Saga
2h 28m
Kiedy świat upada, młoda Furiosa zostaje uprowadzona przez Hordę Bikerów i przewieziona do Cytadeli, gdzie rządzi Wieczny Joe. W obliczu walki dwóch tyranów o władzę, Furiosa musi przetrwać wiele prób i zgromadzić środki, aby wrócić do domu.
Dziewczynka odkrywa, że może zobaczyć wyimaginowanych przyjaciół wszystkich, których zna. Wyrusza w magiczną przygodę, aby połączyć zapomniane istoty fantastyczne z ich bliskimi.

Strażniczka smoków

Dragonkeeper
1h 39m
W starożytnych Chinach smoki żyły w przyjaźni z ludźmi, ale ludzka chciwość zakończyła ten sojusz. Mała sierota Ping odkrywa swoje przeznaczenie jako Strażniczki smoków i wyrusza w podróż, by uratować jajo.

Puchatek: Krew i miód 2

Winnie-the-Pooh: Blood and Honey 2
1h 32m
Żądny mordu Puchatek powraca w towarzystwie nowych przyjaciół, aby zgładzić nie tylko Krzysia, ale wszystkich pozostałych przy życiu uczestników pewnego urodzinowego przyjęcia sprzed lat.
W roku 1939 Nicolas Winton ocalił setki dzieci przed śmiercią. 40 lat później jego historia poruszyła świat.

Królestwo Planety Małp

Kingdom of the Planet of the Apes
2h 25m
W świecie zdominowanym przez małpy ludzie zostali zepchnięci na margines. Młody samiec wyrusza w trudną podróż, która zmieni jego wyobrażenie o przeszłości i wpłynie na przyszłość małp i ludzi.
Grupa przyjaciół stawia tarota cudzymi kartami, co uwalnia zło, z którym teraz będą musieli się zmierzyć.
Bystra Basia jest pełna uroku, energii i pasiastego humoru, dzięki czemu jej życie nigdy nie jest nudne! Uwielbia żelki i zwierzęta. Bardzo chciałaby mieć psa. Kocha swoich przyjaciół, braci oraz pluszowego Miśka Zdziśka, z którym nie rozstaje się ani na krok. Każdy dzień jest dla niej przygodą, podczas której uczy się czegoś nowego. Zakupy w centrum handlowym, dzień na placu zabaw i urodziny w muzeum? Będzie su-pe-ro-wo!

Jutro będzie nasze

C'è ancora domani
1h 58m
Próbując uciec przed patriarchatem powojennego włoskiego społeczeństwa, Delia planuje zbuntować się przeciwko brutalnemu mężowi.
Tashi, była gwiazda tenisa, zostaje trenerką swojego męża, który aby przerwać pasmo porażek musi zmierzyć się na korcie ze swoim byłym najlepszym przyjacielem, a przy tym byłym partnerem żony.

Ucieczka ze zwierzowersum

Combat Wombat: Back 2 Back
1h 21m
Maggie jest dzielną wombatką, która w przebraniu superbohaterki przeczesuje miasto w poszukiwaniu złoczyńców i ich niecnych występków. W ostatnim czasie ma mnóstwo roboty – ale to nie ze względu na przestępców, których jest rekordowo mało, tylko z uwagi na drobne przysługi, o które proszą mieszkańcy metropolii. Całe dnie spędza na pomaganiu w udrożnianiu kanalizacji czy składaniu zeznań podatkowych, zamiast zająć się starym dobrym ratowaniem świata. Przychodzi jednak dzień, w którym znowu potrzebna będzie jej prawdziwa moc! Oto zły geniusz technologii planuje uwięzić wszystkich mieszkańców miasta w „idealnej” jego zdaniem symulacji komputerowej i odciąć ich od realnego życia. Maggie ani jej pomocnik Ptyś nie mogą na to pozwolić i ruszają na misję, aby uwolnić mieszkańców. Żadna wirtualna rzeczywistość nie może się bowiem równać z pięknem i dobrem prawdziwego świata!
Śledczy Gary Johnson wciela się w płatnego zabójcę, aby złapać osoby zlecające morderstwa.

Kaskader

The Fall Guy
2h 6m
Colt Seavers porzuca zawód kaskadera. Gdy znika gwiazda wysokobudżetowego filmu w reżyserii jego ex, decyduje się wrócić do branży.
Po wykazał się już niezwykłą odwagą i talentem do sztuk walki. Teraz ma zostać przywódcą Doliny Spokoju.

Haikyu!! The Dumpster Battle

Gekijōban Haikyu!! Gomi Suteba no Kessen
1h 25m

Mój pies Artur

Arthur the King
1h 47m
Sportowiec przygarnia bezdomnego psa, aby towarzyszył mu w niezwykle trudnych zawodach wytrzymałościowych.

Jurek Maskonurek: Misja Puffinów

Johnny Puff: Misión secreta
1h 27m
Przygody puffina czyli malutkiego ptaszka Jurka Maskonurka i jego czwórki przyjaciół, których misją jest ocalenie swojej ukochanej wioski przed nikczemnymi wynalazkami inżyniera, morsa Ottona.

Monster

Kaibutsu
2h 6m
Matka odkrywa, że nauczyciel jest winny dziwnym zachowaniom jej syna.
Historia życia i kariery wokalistki Amy Winehouse.
Dozorca w Japonii docenia uroki prostego życia.

Dzieci Amelii

A Semente do Mal
1h 31m
Edward odnajduje w Portugalii swoją biologiczną rodzinę. Jednak ich wspólna przeszłość kryje mroczny sekret, który na zawsze zmieni jego rozumienie własnej tożsamości i pochodzenia.
W trakcie letniej wyprawy w Tatry Waldek odkrywa, że jego ojciec mieszka w okolicy i postanawia go odnaleźć. Wraz ze Staszkiem wyruszają na poszukiwania, podczas gdy Delfina musi dochować tajemnicy i ukryć prawdę o zniknięciu chłopców.

Smak wolności

Smak Svobody
1h 56m
Młoda dziewczyna, kucharka Waria, traci pracę, ponieważ nikt nie chce jej wykwintnej kuchni w przydrożnej kawiarni. Miła, energiczna, dowcipna, ucieka jak najdalej od domu w poszukiwaniu spełnienia! Ale nieoczekiwane odkrycie – książka zapomnianej legendy ukraińskiej kuchni Olgi Franko – zmienia jej życie na zawsze!

Susza 2: Force of Nature

Force of Nature: The Dry 2
2h
Aaron Falk bada sprawę zaginięcia w australijskim buszu.

Kolacja pożegnalna

Letzter Abend
1h 30m
Pandemia i związany z nią lockdown solidnie dały się we znaki Lisie i Clemensowi, głównym bohaterom komedii "Kolacja pożegnalna". Para zdecydowana jest zacząć nowy rozdział w swoim życiu, a pomóc ma w tym przeprowadzka z sennego Hanoweru do tętniącego życiem Berlina. Lisa jest ambitną lekarką, przed którą poważna zawodowa szansa, Clemens z kolei próbuje swoich sił jako piosenkarz i tekściarz. Oboje liczą, że wyjazd do niemieckiej stolicy okaże się przełomowy na każdej płaszczyźnie ich życia. Zanim jednak do tego dojdzie, para postanawia zorganizować pożegnalną kolację w swoim niemal pustym już mieszkaniu. Kiedy kolejni przyjaciele odwołują w ostatniej chwili wizytę, a w ich miejsce na imprezę trafiają nieproszeni goście, sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli.

Strefa interesów

The Zone of Interest
1h 46m
Komendant obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau Rudolf Höss i jego żona Hedwiga próbują ułożyć sobie rodzinne życie w domu z ogrodem, który znajduje się tuż obok obozu.

Niepokalana

Immaculate
1h 29m
Gdy młoda zakonnica odkrywa, że jest w ciąży, w jej klasztorze zaczyna się mówić o cudzie. Wkrótce zaczyna ona jednak podejrzewać, że została wybrana do wypełnienia misji, która może doprowadzić ją do zguby.

Powoli

Tu man nieko neprimeni
1h 48m
Instruktorka tańca poznaje tłumacza migowego, który jest aseksualny. Próbując stworzyć związek, uczą się na nowo intymności.
Wyrusz w porywającą podróż z być może największym geniuszem wszech czasów, w tej humorystycznej opowieści dla całej rodziny, inspirowanej życiem i twórczością Leonardo da Vinci. Leonardo da Vinci nie potrafił zaspokoić swojej ogromnej ciekawości i był przy tym uparty. Opuszcza Włochy, aby zamieszkać na francuskim dworze, gdzie może swobodnie eksperymentować wymyślając maszyny latające, niesamowite pojazdy oraz badając ludzkie ciało. To właśnie we Francji, wspólnie z żądną przygód i zuchwałą księżniczką Marguerite, Leonardo znajdzie odpowiedź na najważniejsze pytanie: "Jaki jest sens tego wszystkiego"?

Godzilla i Kong: Nowe imperium

Godzilla x Kong: The New Empire
1h 55m
Kong broni Ziemi przed niezwykłymi i niebezpiecznymi stworzeniami.

Diuna: Część druga

Dune: Part Two
2h 46m
Książę Paul Atryda przyjmuje przydomek Muad'Dib i rozpoczyna duchowo-fizyczną podróż, by stać się przepowiedzianym w proroctwie wyzwolicielem ludu Diuny.

Anatomia upadku

Anatomie d'une chute
2h 30m
Mężczyzna upada z wysokości i ginie. Czy jego żona jest za to odpowiedzialna?

Omen: Początek

The First Omen
1h 59m
Młoda Amerykanka zostaje wysłana do Rzymu, by rozpocząć życie w służbie Kościoła. Na swojej drodze napotyka mroczne siły, przez które zaczyna kwestionować swoją wiarę i odkrywa przerażający spisek mający na celu sprowadzenie na świat zła wcielonego.
Dwoje uczniów niezwykłej szkoły musi współpracować z magicznymi zwierzętami aby rozwikłać tajemnicę dziwnych dziur, które pojawiły się na terenie szkoły.

Bękart

Bastarden
2h 7m
Weteran wojenny postanawia zbudować kolonię na nieurodzajnych wrzosowiskach jutlandzkich. Uzyskując zgodę króla, jego wrogiem staje się lokalny właściciel ziemski.
Bystra Basia jest pełna uroku, energii i pasiastego humoru, dzięki czemu jej życie nigdy nie jest nudne! Uwielbia żelki i zwierzęta. Bardzo chciałaby mieć psa. Kocha swoich przyjaciół, braci oraz pluszowego Miśka Zdziśka, z którym nie rozstaje się ani na krok. Każdy dzień jest dla niej przygodą, podczas której uczy się czegoś nowego. Zakupy w centrum handlowym, dzień na placu zabaw i urodziny w muzeum? Będzie su-pe-ro-wo!
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
01/06
Niedz
02/06

Jutro będzie nasze

C'è ancora domani
1h 58m
Próbując uciec przed patriarchatem powojennego włoskiego społeczeństwa, Delia planuje zbuntować się przeciwko brutalnemu mężowi.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
01/06
Niedz
02/06
Dozorca w Japonii docenia uroki prostego życia.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pt
31/05
Przez pogrążone w krwawej wojnie domowej Stany Zjednoczone przedziera się grupa dziennikarzy, by w Waszyngtonie przeprowadzić ostatni wywiad z prezydentem.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
30/05
Waldi i jego trzy siostry mieszkają w starej willi pod miastem, a w piwnicy ich stuletni rodzice, którzy kilka lat temu umarli. Cała rodzinka cieszy się wspólnymi śniadaniami i domowym ciepłem, dopóki Waldi nie odkrywa w sobie nadprzyrodzonych mocy. Wtedy niespodziewani goście wciągają rodzinę w ściśle tajny plan, zmuszając zmarłych rodziców do uruchomienia swoich znajomości w zaświatach.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
27/06

Do usług szanownej pani

Complètement cramé!
1h 50m
Owdowiały brytyjski biznesmen podejmuje pracę lokaja w dworku we Francji, aby zachować wspomnienia swojej zmarłej francuskiej żony.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
30/05
Czw
06/06

Mobile Suit Gundam Seed Freedom

Kidou Senshi Gundam SEED Freedom
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
22/06
Niedz
23/06

Nowy Vermeer. Wystawa wszech czasów

Exhibition On Screen: Vermeer: The Greatest Exhibition
Rijksmuseum i Mauritshuis organizują wystawę przedstawiającą arcydzieła Vermeera. Dyrektor muzeum i kuratorzy oprowadzają po wystawie, przedstawiając nowe badania na temat procesu artystycznego Vermeera.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Śr
26/06

Do granic

Upon Entry (La llegada)
1h 17m
Diego i Elena pragną wyruszyć do Stanów Zjednoczonych, by odmienić swoje życie. W strefie imigracyjnej są poproszeni o rozmowę, która zmienia się w kilkugodzinne przesłuchanie.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Śr
05/06

Chłopiec i czapla

Kimi-tachi wa Dō Ikiru ka
2h 5m
Młody Mahito, z tęsknoty za matką, wyrusza do magicznego miejsca, które dzielą żywi i umarli. Tam, gdzie śmierć dobiega końca, a życie znajduje nowy początek.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
01/06
Niedz
02/06
Dokument przedstawia historie 6 zawodników przygotowujących się do zawodów triathlonowych.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
30/05
Kiedy niemieccy żołnierze zabijają całą rodzinę Michała, mężczyzna decyduje się przystąpić do partyzantów.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Śr
05/06
Po odtrąceniu przez męża Maryna sprzedaje duszę diabłu.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Niedz
02/06

Ewangelia wg Ciretty

Il Vangelo secondo Ciretta
1h 13m
Oto postać niczym z filmów Pasoliniego czy Felliniego. Chłopak ma na imię Ciretta i żyje na ulicach starego Neapolu, głównie z kradzieży i prostytucji. Jest też ulicznym śpiewakiem, sowizdrzałem oraz gorliwym wyznawcą lokalnego kultu maryjnego. Podążając za bohaterem poznajemy barwną społeczność, która resztkami sił broni się przed turystyfikacją, gentryfikacją i covidem. W towarzystwie "bożego prostaczka" odwiedzamy miejsca, gdzie plebejska religijność miesza się z pogodą ducha i międzyludzką solidarnością. Czy pozwolą one przetrwać w obliczu napierających zewsząd zmian?
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
30/05
Pt
31/05
"Ciemna noc stanu wojennego" - tak nazywany jest okres, jaki nastał w komunistycznej Polsce po 13 grudnia 1981 roku. Ale czasy państwowego terroru, wymierzonego w ruch "Solidarność", miały też inne oblicza. Korzystając wyłącznie z materiałów archiwalnych, nie tylko dobrze znanych, film zagląda za kulisy tamtych wydarzeń. W rytm wojskowych werbli pokazuje codzienne funkcjonowanie mieszkańców kraju oraz działalność propagandy i wojska. Przywołuje zróżnicowane głosy ulicy, zderza ze sobą pochody, zamieszki i karnawałowe zabawy. Podważa tym samym zmitologizowany obraz polskiego społeczeństwa jako ofiary systemu.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
30/05
Sob
01/06
Michał poznaje Włoszkę, dziewczynę szukającą mieszkania. Nawiązują romans.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Wt
04/06
Anna porzuca męża i kochanka na rzecz tajemniczej nadprzyrodzonej istoty.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
06/06

Mavka i strażnicy lasu

Mavka. Lisova pisnya
1h 39m
Mityczna strażniczka lasu musi bronić skrytego w puszczy źródła życia przed chciwością bezdusznej księżniczki.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
01/06
Haratyk, nie mogąc liczyć na pomoc władz, uruchamia z mieszkańcami wioski tartak. Gdy przedstawiciel partii oświadcza, że jest to własność ludu, którą trzeba zwrócić, górale niszczą swoje dzieło i idą do lasu, gdzie tworzą oddział partyzancki.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pt
31/05
Kamera śledzi młodą parę, Romka i Jadzię, podczas ciąży, zawarcia małżeństwa i porodu. Pierwsza, naiwna i lekkomyślna miłość obydwojga bohaterów wystawiana jest na coraz cięższe próby, co skrupulatnie rejestruje kamera.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
30/05

Goście

Visitors
1h 27m
12 lat po ukończeniu ostatniej części trylogii "Qatsi" Godfrey Reggio powraca z nowym wizualnym eksperymentem. Mnich amerykańskiego dokumentu kontynuuje poszukiwania zapoczątkowane 30 lat temu w "Koyaanisqatsi", zgłębiając relacje między człowiekiem, technologią a naturą. "Goście" to filmowa medytacja oparta na 74 czarno-białych, trwających około minuty kadrach, które zestawione są z muzyką skomponowaną przez stałego współpracownika reżysera, Philipa Glassa. Z ciemnego tła w zwolnionym tempie wyłaniają się ludzkie twarze, kamera wydobywa niemal niezauważalne ruchy mimiczne, nie pada żadne słowo. Tej panoramie stanów emocjonalnych – przywodzącej na myśl wideo-arty Billa Violi – towarzyszą ujęcia opuszczonych budynków, księżyca i zniszczonego przez powódź Nowego Orleanu, rodzinnego regionu Reggio.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
30/05

Haker

Hacker
1h 37m
Trzynastoletniego hakera z domu dziecka odwiedza dwóch mężczyzn z wywiadu twierdząc, że na tajemniczej taśmie znajduje się jego matka. Chłopak postanawia rozpocząć własne dochodzenie.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
30/05
Tytuł filmu to numer, jakim oznaczono zaginionego w akcji armeńskiego żołnierza walczącego z Azerami o Górski Karabach w 2020 roku. Podczas gdy rodzina próbuje odnaleźć ciało studenta, jego siostra za pomocą smartfona rejestruje proces poszukiwań i emocje, jakie im towarzyszą. Czy badania DNA potwierdzą, że znalezione kości to szczątki Soghomona? Poprzez wystudiowane kadry mamy wgląd w sytuację wyjątkowo intymną, kiedy filmowanie staje się zarazem głębokim współodczuwaniem. Przed nami kameralny, kręcony intuicyjnie eksperyment, którego kulminacja nikogo nie pozostawi obojętnym.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
30/05

Berchidda Live

Berchidda Live - Un viaggio nell'archivio Time in Jazz
1h 34m
Dokument ukazuje historię oraz ewolucję muzycznego festiwalu Time in Jazz, stworzonego i kierowanego przez Paolo Fresu w jego rodzinnym mieście Berchidda na Sardynii.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
30/05

Don Lewis i The Live Electronic Orchestra

Don Lewis And The Live Electronic Orchestra
1h 20m
Ameryka nie była gotowa na taką rewolucję. W latach 70. Don Lewis, inżynier elektronik i muzyk, skonstruował syntezator, który na niespotykaną dotąd skalę generował i miksował dźwięki. Jednakże związki zawodowe oprotestowały wynalazek, obawiając się, że odbierze pracę muzykom. W ten sposób historia sukcesu zamieniła się w dramat człowieka walczącego o uznanie i zmagającego się z uprzedzeniami rasowymi. Dokument oddaje sprawiedliwość wynalazcy, pokazując, jak ogromny był jego wpływ na rozwój muzyki, nie tylko elektronicznej. Pośrednio mówi także o lękach związanych z rozwojem technologii.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
30/05

Dziedzictwo

Inheritance
1h 25m
Trudno uwierzyć w amerykański sen z perspektywy miasteczka w Appalachach. To region wyeksploatowany i zapomniany, dotknięty bezrobociem, zanieczyszczeniem środowiska i przede wszystkim kryzysem opioidowym. Autorzy dokumentu towarzyszyli przez lata wielopokoleniowej rodzinie. Bez taryfy ulgowej, a zarazem wnikliwie i z empatią pokazali sytuację najmłodszej generacji, już na starcie obciążonej traumami, biedą i wszechobecnością uzależniających substancji. Ale jest wśród nich rezolutny Curtis, dorastający na naszych oczach, gotów wyrwać się z zaklętego kręgu, który pochłania jego najbliższych.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
30/05

Isaac Asimov, wiadomość w przyszłość

Isaac Asimov, l'étrange testament du père des robots
54m
Podróże międzygwiezdne, rozumne maszyny, nowe formy cywilizacji - Isaac Asimov wymyślił całą przyszłość. W największych skalach czasu oraz przestrzeni. I w najmniejszych detalach. Przewidział etyczne konsekwencje przypuszczalnych zdarzeń. Taką właśnie science fiction uprawiał Asimov. Kiedy pisał książki, a było ich kilkaset, zawarte w nich wizje pozostawały wyłącznie w sferze fantastyki. Dziś wiele z nich dzięki nauce przesunęło się w sferę rzeczywistości, każąc mierzyć się nam choćby z problemem sztucznej inteligencji. Francuski reżyser Mathias Théry przewrotnie wykorzystując AI, stawia pytania o związki science z fiction.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
30/05

Kielich. O synach i córkach

O tahtai. Savendar tai seiandar
1h 24m
Tańce, zabawa, alkohol, gwar rodzinnego świętowania. W arystokratycznym rodzie w Transylwanii następuje przekazanie kielicha. Niepozorny przedmiot, relikt z przeszłości, który wydaje się być antropologiczną ciekawostką, w tamtejszych rodzinach pełni ogromnie ważną funkcję. To herb, symbol prestiżu, który może trafić tylko do męskich potomków rodziny. Młode aranżowane małżeństwa, takie jak bohaterowie dokumentu, zmagają się z ogromną presją, jaką jest spłodzenie syna. Kłopoty z zajściem w ciążę czy urodzenie córki, prowadzą do konfliktów rodzinnych, a nawet grożą zakończeniem związku. Aby uniknąć tragedii młode kobiety decydują się na aborcję selektywną.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
30/05
Na kwiecistej działce w samym centrum blokowiska w Kijowie mieszka 67-letnia Natalia. Hoduje kozy i kury, uprawia ogródek i od lat walczy z inwestorami, którzy chcieliby w miejscu jej domu postawić kolejną nieruchomość. Do codzienności należy widok koparek, które Natalia za każdym razem z tą samą werwą przegania ze swojej posiadłości. Żadne pieniądze nie są w stanie przekonać jej do zmiany decyzji, bo przecież chodzi o jej dom, a nie tylko kawałek ziemi. I kiedy wydaje się, że walka z deweloperami to najgorsze, co ją spotyka, rozpoczyna się atak Rosji na Ukrainę.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
30/05
Na różnych etapach życia fizyczna bliskość oznacza coś innego, ale jej brak może być równie dotkliwy. Reżyser obserwuje swoich wiekowych rodziców, których związek dawno temu się wypalił, co matka próbuje zrekompensować sobie coraz bardziej ryzykownym zakupoholizmem. Syn inicjuje psychodramę z ich udziałem, a jednocześnie testuje własny związek, który także zaczyna popadać w rutynę. Hybrydowy, autotematyczny i w dużej mierze autoironiczny dokument stawia pytanie, czy monogamia w dzisiejszych czasach nadal jest najlepszą formą związku dwojga ludzi.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
30/05

Ojcze nasz

Tatăl nostru
1h 25m
Przyszły ojciec próbuje odnowić więź z dawno utraconym ojcem, który jest teraz mnichem w klasztorze na górze Athos.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
30/05
W Ouvidor, największym squacie artystycznym w Ameryce Łacińskiej, 120 artystów z różnych krajów stawia opór ciągłym groźbom eksmisji ze strony brazylijskiego rządu o faszystowskich tendencjach. Dodatkowo, wewnętrzne napięcia są podsycane przez sponsoring Biennale Sztuki przez Red Bulla.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
30/05
Od lat Rosja próbuje odbudować swoje imperium. Doktryna wojny hybrydowej wprowadzona przez Putina w 2013 roku zakłada atakowanie zachodnich państw bez wypowiedzenia wojny. Inwazja na Ukrainę sprawiła, że straciliśmy poczucie bezpieczeństwa. Para dokumentalistów z Polski rusza w podróż, żeby szukać odpowiedzi na pytanie o zagrożenia, jakie mogą spotkać Europę Środkowo-Wschodnią. Tropią agentów GRU wysadzających składy amunicji i trujących noviczokiem przeciwników Moskwy. Spotykają dwóch prezydentów, premiera, ministra obrony, schwytanego rosyjskiego szpiega oraz kilkunastu agentów wpływu.

Czechy

Niemcy

Norwegia

Polska

Bułgaria

Łotwa

Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
30/05

Stay Homas. Zespół, który nie powinien istnieć

Stay Homas. La banda que no hauria d'existir
1h 22m
"Robią dobrą robotę dla naszego zdrowia psychicznego" - mówi jedna z fanek. W istocie, trio z Barcelony wielu pomogło przetrwać lockdown. Piosenki, które Stay Homas nagrywali na swoim balkonie, odnosząc się w nich do sytuacji pandemicznej, stawały się wiralami. A grupa, zyskała popularność na całym świecie, współpracując m. in. z Michaelem Bublé. Lecz przyszedł wreszcie moment, kiedy przestali być fenomenem wyłącznie internetowym. Dokument śledzi ewolucję zespołu, który w zmieniających się warunkach zaczyna profesjonalizować się, szukać świeżego tonu i nowego kontaktu ze swą publicznością.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
30/05

Tako rzecze Peaches

Teaches of Peaches
1h 42m
Performerka, prowokatorka, kobieta petarda - w szóstej dekadzie życia Peaches nie zwalnia tempa. Wręcz przeciwnie: tournee z okazji dwudziestolecia albumu "Teaches of Peaches" było eksplozją kreatywności. A dla twórców filmu to również okazja, by poznać bliżej tę wywrotową artystkę, ikonę feminizmu i kultury queerowej. Powstał dokument napędzany punkową energią i zarazem intymny. Kamera towarzyszy wokalistce nie tylko na koncertach, ale także w jej berlińskim mieszkaniu i w gronie przyjaciół, a unikalne archiwalia odsłaniają jej mniej znaną przeszłość. Mimo upływu lat polityczne przesłanie Peaches nie traci na aktualności.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
30/05

Termodielektryk

Termodielétrico
1h 12m
Kiedy umierał, Brazylia żegnała go jako działacza na rzecz pokojowego wykorzystania energii atomowej. Poświęcając się temu, podróżował po świecie, pozostając z rodziną w kontakcie epizodycznym. Wnuczka Joaquima da Costy Ribeiro i autorka tego osobistego filmu, próbuje zrekonstruować postać dziadka z prywatnych i publicznych śladów pamięci. Naukowe odkrywanie okazuje się w tym obrazie procesem podobnym do uprawiania poezji. W obu tych dziedzinach fundamentalny jest eksperyment. Motywacją obu jest ciekawość, fascynacja światem. Iskra natchnienia - źródłem pomysłu na realizację. Żadnego nie sposób zautomatyzować.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
30/05
Pierwsze w powojennej Polsce mistrzostwa świata w boksie - kultowej wówczas dyscyplinie sportu. Boks był w latach 50. bardziej popularny niż piłka nożna. W zrujnowanej Warszawie legendarny trener Feliks Stamm musi odbudować polską reprezentację bokserską, żeby stawić czoła najpotężniejszej drużynie świata - ZSRR. Wydarzenie to ma wymiar nie tylko sportowy, ale i polityczny. Do walki w polskich barwach stają najbardziej utytułowani pięściarze. Relacja z pamiętnych mistrzostw oczami świadków tamtych wydarzeń: m.in. Daniela Olbrychskiego i Tadeusza Olszańskiego.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
30/05

Przechwycone

Myrni liudy
1h 35m
O czym mówią rosyjscy żołnierze, kiedy dzwonią z frontu do swoich domów? Rozmowy telefoniczne, jakie ukraińskie służby specjalne nagrywały w pierwszym półroczu wojny, przedstawiają zupełnie inny obraz niż tworzony przez kremlowską propagandę. Podsłuchane wypowiedzi zostają w filmie zderzone z zapisem tego, co pozostawili za sobą barbarzyńscy najeźdźcy. Efektem jest nie tylko podwójne świadectwo zniszczeń, szabru i zbrodni wojennych. To także trzymająca w napięciu opowieść o prawdziwych emocjach, nastrojach i chwilach zwątpienia, które czasem towarzyszą agresorom czy ich rodzinom. W zestawieniu z postapokaliptycznymi widokami tworzą porażające studium zniewolenia i konformizmu.

Francja

Kanada

Ukraina

Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
30/05

Syn mułły

Mullans son
1h 40m
Ruhollah Zam, opozycyjny dziennikarz z Teheranu, nosi imię wodza rewolucji islamskiej i jest synem wysoko postawionego duchownego. Zaangażowany w protesty z lat 2017 - 2018 i represjonowany przez władze, był zmuszony wyjechać z żoną i dziećmi do Francji, lecz nawet tu, mimo zapewnionej mu ochrony, musi żyć w konspiracji. Reżyserka towarzyszy mu podczas zdalnej pracy i w codziennym strachu. Kręcony na gorąco film wypełnia jeszcze większa groza, gdy okazuje się, że międzynarodowa sieć aktywistów jest infiltrowana przez irański reżym i trudno zaufać nawet bliskim współpracownikom.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
30/05
Młodzi detektywi – Tiril i Oliver – są świadkami dziwnych wydarzeń w lokalnym muzeum. Do ich miasteczka przyjechała mumia faraona! Zaintrygowani wypadkami w trakcie przygotowań do otwarcia wystawy postanawiają przyjrzeć się im bliżej. Czy za incydentami stoi klątwa prastarej mumii Tutanchamona? Detektywi podejrzewają, że któryś z pracowników muzeum musi być w to zamieszany. Tylko kto jest winny? Elektryk, dekorator, a może dyrektorka muzeum? Czas na zbieranie dowodów i łączenie tropów! Czy Tiril i Oliver zdążą z rozwiązaniem sprawy przed uroczystym wernisażem? A może klątwa faraona okaże się prawdziwa?
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pt
31/05

Zbyt blisko

Apropierea
1h 25m
Andrea i jej córka Pirkó, wykorzystywana przez byłego partnera matki, muszą się zmierzyć z jego przedwczesnym wyjściem na wolność.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pt
31/05
13 lat z życia Apolonii Sokol, utalentowanej artystki, która próbuje zaistnieć w świecie sztuki.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
06/06

Van Gogh. Pola zbóż i zachmurzone niebiosa

Van Gogh: Tra il grano e il cielo
1h 26m
Dokument przybliża postać i twórczość Van Gogha, poprzez zbiory holenderskiej malarki Helene Kröller-Müller, która na początku XX. w. nabyła niemal 300 jego dzieł, stając się ich największym prywatnym kolekcjonerem.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Niedz
02/06
Prawdziwa historia Wandy Rutkiewicz, pierwszej kobiety świata i pierwszej osoby z Polski na najwyższych szczytach ziemi – opowiedziana przez nią samą. Wanda bez zaproszenia wkroczyła w męski świat wypraw wysokogórskich i zapłaciła za to najwyższą cenę. Reżyserka filmu, która sama jest alpinistką, wyrusza w Himalaje śladami Wandy. Wskazówką do poszukiwań jest audio-pamiętnik bohaterki znaleziony wśród sterty materiałów archiwalnych. Wanda zaginęła 30 lat temu. Jej ciało nigdy nie zostało odnalezione. Niektórzy twierdzą, że została w klasztorze buddyjskim. Film eksploruje jej życie i tajemnicę z udziałem znanych wspinaczy: Reinholda Messnera, Krzysztofa Wielickiego i Carlosa Carsolio, a także bliskich jej kobiet: siostry Janiny Fies i menadżerki Marion Feik.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
01/06
Pandemia, czas twardego lockdownu, gdy kontakt z drugim człowiekiem jest mocno ograniczony. Najpowszechniejszym sposobem komunikacji stają się rozmowy przez internet, co reżyser wykorzystuje, by porozmawiać z osobami tkwiącymi - podobnie jak on - samotnie w mieszkaniach. Czego się boją? Jak sobie radzą? Ludzie w różnym wieku, w różnych krajach, o różnych historiach opowiadają o samotności i lęku. Czas izolacji sprawia, że bohaterowie w rozmowach chętniej otwierają się i zwierzają z bardzo intymnych doświadczeń. Rodzą się nowe znajomości, padają ważne słowa.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pt
31/05
Zaczyna się ostrzeżeniem: w tym filmie występują nieboszczycy. Następnie ruszamy w podróż do Papui - Nowej Gwinei, której scena muzyczna długo wychodziła z cienia. Stało się to w dużej mierze za sprawą George`a Teleka - artysty śpiewającego w rdzennych językach, łącząc papuaskie i zachodnie brzmienia. To także historia jego twórczej, trwającej ponad 30 lat przyjaźni z australijskim muzykiem Davidem Bridie, naznaczona tragicznymi zdarzeniami zarówno w życiu Teleka, jak i w dziejach wyspy. Dzięki muzyce ma miejsce niezwykłe międzykulturowe spotkanie, na przekór kolonialnej przeszłości.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
01/06

Gdzie jest Alicja?

Alice On & Off
1h 24m
Przez 10 lat twórczyni filmu śledziła losy swojej bohaterki, która jako nastolatka urodziła dziecko w związku z dużo starszym mężczyzną. Obserwowała z bliska skomplikowaną dynamikę tej relacji, a przede wszystkim desperackie poszukiwanie przez Alice własnej drogi, spowodowane traumatycznym dzieciństwem i przedwczesnym macierzyństwem, pełne niełatwych wyborów. Z czasem reżyserka stała się częścią tej mocno dysfunkcyjnej rodziny. Jej film jest historią kolejnych zniknięć Alice - wrażliwej dziewczyny i artystki, uciekającej przed swoimi demonami.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
01/06

Granice Europy

Hranice Evropy
1h 38m
Znana czeska dziennikarka opuszcza rodzinę i dołącza do "taniej siły roboczej" w Europie Zachodniej. Pod przykrywką pracuje na farmie szparagów w Niemczech, próbuje swoich sił jako pokojówka w hotelu w Irlandii i opiekuje się osobami starszymi we Francji. Doświadcza na własnej skórze zmagań nisko opłacanych pracowników z Europy Wschodniej, których poświęcenie i ciężka praca pozwalają na komfort zachodniego społeczeństwa. Jaka jest prawdziwa cena, którą Europa płaci za wykorzystywanie własnych obywateli?

Czechy

Francja

Słowacja

Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pt
31/05

Joana Mallwitz - we własnym tempie

Joana Mallwitz - Momentum
1h 28m
Mężczyzn z branży muzycznej nie pyta się, jak godzą karierę i bycie rodzicem. Bohaterka tego filmu odpowiada, że najważniejsze to mieć dobry zespół – zarówno w rodzinie, jak i w pracy. Zwłaszcza, kiedy dyryguje się najlepszymi orkiestrami europejskimi. Oglądamy Joanę Mallwitz na przestrzeni dwóch przełomowych dla niej lat, kiedy pojawia się na świecie jej synek, a kariera zdecydowanie przyspiesza. Lecz niezależnie, czy przebywa w domu, na próbach czy w blasku reflektorów, niemiecka dyrygentka stara się udowodnić, że niemniej ważne od perfekcji jest znalezienie w życiu właściwego rytmu.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pt
31/05
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
01/06
Janusz Morgenstern, dla przyjaciół Kuba. Pochodził z rodziny żydowskiej, w Holokauście stracił całą rodzinę. Reżyser filmów, które na stałe zapisały się na kartach polskiej kinematografii, m.in.: "Do widzenia, do jutra", "Trzeba zabić tę miłość", "Żółty szalik". Widzowie zawdzięczają mu także seriale "Stawka większa niż życie", "Polskie drogi" oraz "Kolumbowie". Portret Morgensterna utkany jest z wywiadów, audycji, zdjęć, a także jego własnych filmów, które stanowiły dla niego ucieczkę od traumy, jakiej doświadczył podczas wojny. O jego twórczości opowiadają bliscy, aktorzy i współpracownicy.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pt
31/05
Maria Sibylla Meriam - Maria od kwiatów i motyli. Ta siedemnastowieczna niemiecka badaczka była prekursorką entomologii, ekologii, biologii rozwoju. Wyniki swoich oryginalnych, prowadzonych przez całe życie obserwacji przedstawiała w formie albumów, w których życie intymne owadów oddawała z dyscypliną uczonej i talentem artystki. Pim Zwier, holenderski filmowiec i fotograf, podąża szlakiem jej wędrówek, poddając widzów eksperymentowi - celem obserwacji będzie ich cierpliwość i uważność. Jeśli ulegną medytacyjnemu charakterowi dokumentu, dostroją się do naturalnego rytmu badanej przez Meriam natury. Jeśli wzmogą czujność, dostrzegą, że nie tylko o przemiany owadów w ascetycznej "Metamorfozie" chodzi.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pt
31/05
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pt
31/05

Omar i Cedric

Omar and Cedric: If This Ever Gets Weird
2h 7m
Ten film ma w sobie dynamikę progresywnego rocka, który ponad dwie dekady temu stał się domeną kultowego zespołu The Mars Volta. W podobnych rytmach pulsowało życie założycieli amerykańskiej grupy: Cedrica Bixlera i Omara Rodrígueza-Lópeza. A była to naprawdę ostra jazda, znaczona przez etniczną odmienność, narkotyki, sceniczne ekscesy i flirt ze scjentologią. Z setek godzin archiwaliów (Omar od dziecka dokumentował siebie i swoje otoczenie) powstał do bólu szczery obraz wieloletniej przyjaźni, wspólnych sukcesów, transformacji i upadków.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pt
31/05
Trudno uwierzyć, że jakikolwiek kontakt z elektrycznością, włączając w to telefon komórkowy, powoduje ból. Historia mężczyzny cierpiącego na ciężki przypadek zespołu nadwrażliwości elektromagnetycznej. Nie mogąc dłużej żyć w naszym spętanym falą elektromagnetyczną świecie, ucieka z rodzinnego miasta, zrywając więzi z rodziną i społeczeństwem. Podczas wędrówki w coraz głębszą w dzicz, szukając bezpiecznego miejsca do życia, staje się wyrzutkiem, żyjącym na obrzeżach naszej cywilizacji.

Polska

Wielka Brytania

Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pt
31/05
Kiedy cały świat wokół niej pogrąża się w ciemności, Anna, najsilniejsza kobieta na świecie, decyduje się pozostać na Ukrainie, aby ratować najbardziej bezbronnych - zwierzęta. Swoim bezinteresownym podejściem i optymizmem zaraża szybko lokalną społeczność, a dzięki sile mediów społecznościowych dociera daleko poza granice Ukrainy.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pt
31/05

Zbieracze butelek

Flašaroši
1h 23m
Na obrzeżach stolicy Serbii, Belgradu, znajduje się jedno z największych wysypisk śmieci w Europie - Vinča. Niegdyś stanowisko archeologiczne z czasów europejskiego neolitu, teraz - toksyczna przestrzeń, nietknięta pożarami, jest miejscem pracy zbieraczy plastikowych butelek - bottlemenów. W tym dokumentalnym westernie oglądamy ostatnie dni tej społeczności, ich praca wkrótce stanie się przestarzała i niepotrzebna. Historia koncentruje się na walce dobrodusznego boksera Yanika o bycie liderem grupy w chaotycznym systemie.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pt
31/05

Życie pozagrobowe ojca Arseniego

Arsenie. Viața de apoi
1h 36m
Spojrzenie zmarłego mnicha hipnotyzuje masy, staje się bardzo dochodową marką i wkrótce ma zostać uświęcone przez rumuński Kościół.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pt
31/05

Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię

La fameuse invasion des ours en Sicile
1h 22m
Aby uratować swojego syna król niedźwiedzi musi wraz z pomocą swojego klanu zaatakować ludzi.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
01/06
"All Inclusive" prezentuje pełen pakiet polskich postaw, przywar i charakterów. Pretekstem do przyjrzenia się rodakom jest duża, zorganizowana wycieczka do Agadiru. Wśród podróżujących znaleźli się m.in. rozmodleni i żyjący w przedślubnej czystości narzeczeni, filozof intelektualista, niepoprawna optymistka i melancholik ze znudzoną partnerką, ale też polski patriota i malkontent, który boi się tknąć hotelowych sztućców. Charakterystyczne dokumentalne gadające głowy spotykają się tu z musicalowymi scenami i dramatem obyczajowo-egzystencjalnym, a naturszczycy z zawodowymi aktorami, takimi jak Andrzej Chyra czy Izabela Kuna.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
01/06

Czeski Film

Jews by Choice
1h 14m
Karniów, małe miasteczko w Czechach, było swego czasu domem dla powiększającej się społeczności żydowskiej. Aż do II wojny światowej, kiedy to naziści brutalnie przejęli władzę i z 450 żydów w mieście nie pozostał ani jeden. Kilkadziesiąt lat później czeskie miasteczko nawiedza kolejna katastrofa - w wyniku powodzi stulecia Karniów zostaje zalany. Uszkodzeniu ulega między innymi stara synagoga. Aby zapobiec jej zniszczeniu, grupa mieszkańców postanawia przywrócić ją do dawnej świetności, a może i dać początek nowej żydowskiej społeczności w mieście.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pt
31/05
Po tragicznej śmierci matki na polsko-​białoruskiej granicy 16-​letnia Kurdyjka Runa musi szybko dorosnąć i zająć się czwórką swoich młodszych braci oraz pogrążonym w depresji, bezradnym ojcem. Podczas pobytu w obozie dla uchodźców rodzina zmaga się z traumą, niepewną przyszłością i groźbą deportacji. Ucieczką Runy od codziennych problemów jest szkicownik, który wypełniają kolejne niepokojące obrazy. Film jest częściowo animowaną opowieścią o przedwczesnym dorastaniu w cieniu globalnego kryzysu uchodźczego.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pt
31/05

Uśmiech Gruzji

Gimiliani Sakartvelo
1h 2m
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pt
31/05

Zdrada

The Betrayed
1h 19m
31 grudnia 1994 roku 3500 ludzi z rosyjskiej Brygady Majkopskiego zostało wysłanych do ataku na Grozny. Zniknęli bez śladu. "Zdrada" opowiada o podróży ich matek w poszukiwaniu swoich synów, podróży, która prowadzi je na linię frontu przez terytorium Czeczenii. Opuszczone przez rosyjskie władze, które skupiają się wyłącznie na ukrywaniu rozmiarów porażki, pokładają nadzieję w Kossovie, byłym rosyjskim pułkowniku, który stara się zorganizować wymianę jeńców.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pt
31/05

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones