Amerykańska Akademia Telewizyjna
Data wręczenia nagród: 21 września

Emmy

Najlepszy serial dramatyczny

wygrane
  • Mad Men
    Mad Men (2007)
    Nowy Jork, lata 60. Ceniony spec od reklamy wspina się po szczeblach kariery, lecz tajemnice dotyczące jego przeszłości zaczynają niszczyć zarówno jego życie zawodowe, jak i osobiste.
nominacje

Najlepszy serial komediowy

wygrane
  • Rockefeller Plaza 30
    Liz Lemon to scenarzystka programu komediowego. Jej życie staje na głowie, gdy nowy szef zatrudnia szalonego gwiazdora, Tracy'ego Jordana.
nominacje

Najlepszy film telewizyjny

wygrane

Najlepszy miniserial

wygrane
  • John Adams
    John Adams (2008)
    Drugi prezydent w historii Stanów Zjednoczonych próbuje przekonać ludzi zamieszkujących kolonie, aby stanęli do walki przeciwko Brytyjczykom.

Najlepszy aktor w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepszy aktor w serialu komediowym

wygrane
  • [Alec Baldwin]
    Alec Baldwin
    Alec Baldwin
    jako Jack Donaghy / Thomas Jefferson / Richard Nixon / Hector Moreda / Kurier / Larry / Joey Montero / Charles Nelson Reilly / Chet Huntley / Leslie van Vondervant / Harriet Tubman w serialu Rockefeller Plaza 30 (2006)

Najlepsza aktorka w serialu komediowym

wygrane

Najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepsza aktorka w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu komediowym

wygrane

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym

wygrane

Najlepsza aktorka drugoplanowa w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepszy aktor drugoplanowy w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym - aktorka

wygrane

Najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym - aktor

wygrane

Najlepszy gościnny występ w serialu komediowym - aktorka

wygrane

Najlepszy gościnny występ w serialu komediowym - aktor

wygrane

Najlepsza charakteryzacja w miniserialu lub filmie telewizyjnym (naturalna)

wygrane
  • Blaszany bohater
    Blaszany bohater (2007)
    Lisa Love (I) i Rebecca Lee (I)
    Tornado przenosi znudzoną życiem kelnerkę do krainy O.Z., której mieszkańcy próbują wydostać się spod władzy bezlitosnej czarodziejki.
nominacje

Najlepsza charakteryzacja w serialu kręconym jedną kamerą (naturalna)

wygrane
  • State of the Union
    State of the Union (2008)
    Sally Sutton i Matthew W. Mungle za odcinek "Tracey as David Beckham"
nominacje
  • Chirurdzy
    Chirurdzy (2005)
    Norman T. Leavitt, Brigitte Bugayong, Shauna Giesbrecht i Michele Teleis-Fickle za odcinek "Crash Into Me - Parts 1 & 2"
  • CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas
    CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas (2000)
    Melanie Levitt, Tom Hoerber, Clinton Wayne (I) i Matthew W. Mungle za odcinek "Dead Doll"
  • Gdzie pachną stokrotki
    Gdzie pachną stokrotki (2007)
    Todd McIntosh, David DeLeon (I) i Brad Look za odcinek "Dummy"
  • Mad Men
    Mad Men (2007)
    Debbie Zoller, Ron Pipes i Suzanne Diaz za odcinek "The Hobo Code"

Najlepsza charakteryzacja w serialu lub programie specjalnym kręconym wieloma kamerami (naturalna)

wygrane
  • Dancing with the Stars
    Dancing with the Stars (2005)
    Melanie Mills, Zena Shteysel, Patti Ramsey Bortoli, Nadege Schoenfeld za odcinek 503
    Konkurs, w którym celebryci w parze z profesjonalnym tancerzem konkurują ze sobą o tytuł najlepszego.
nominacje
  • Dwóch i pół
    Dwóch i pół (2003)
    Janice Berridge, Peggy Nichols (I), Shelley Woodhouse i Gabriel Solana za odcinek "City Of Great Racks"
  • So You Think You Can Dance
    So You Think You Can Dance (2005)
    Amy Strozzi, Heather Cummings (II), Tifanie White, Crystal Wolfchild za odcinek 311

Najlepsza charakteryzacja w serialu, miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym (sztuczna)

wygrane
  • John Adams
    John Adams (2008)
    Trefor Proud, John R. Bayless, Chris Burgoyne i Matthew W. Mungle
    Drugi prezydent w historii Stanów Zjednoczonych próbuje przekonać ludzi zamieszkujących kolonie, aby stanęli do walki przeciwko Brytyjczykom.
nominacje
  • Chirurdzy
    Chirurdzy (2005)
    Norman T. Leavitt, Brigitte Bugayong, Thomas R. Burman i Bari Dreiband-Burman za odcinek "Forever Young"
  • Gdzie pachną stokrotki
    Gdzie pachną stokrotki (2007)
    Todd McIntosh, David DeLeon (I) i Sara De Pue za odcinek "Smell of Success"
  • Mad Men
    Mad Men (2007)
    Debbie Zoller, Joel Harlow, Brian Penikas i Jake Garber za odcinek "Nixon Vs. Kennedy"
  • State of the Union
    State of the Union (2008)
    Sally Sutton i Matthew W. Mungle za odcinek "Flight Attendant"

Najlepsza choreografia

wygrane
  • So You Think You Can Dance
    So You Think You Can Dance (2005)
    Wade Robson za układy "Hummingbird and Flower" i "'The Chairman's Waltz'"
    Tancerze wyszkoleni w każdym rodzaju tańca, od baletu po hip-hop, konkurują o tytuł najlepszego.
nominacje

Najlepsza czołówka

wygrane
  • Mad Men
    Mad Men (2007)
    Nowy Jork, lata 60. Ceniony spec od reklamy wspina się po szczeblach kariery, lecz tajemnice dotyczące jego przeszłości zaczynają niszczyć zarówno jego życie zawodowe, jak i osobiste.
nominacje

Najlepsza forma specjalna - krótkometrażowy program animowany

wygrane
nominacje

Najlepsza forma specjalna - krótkometrażowy program dokumentalny

Najlepsza gra głosem

wygrane
  • The War
    The War (2007)
    za odcinek "A Necessary War"
    II wojna światowa w siedmiu odcinkach widziana oczami żołnierzy i mieszkańców typowych amerykańskich miast.

Najlepsza kompozycja muzyczna w mini serialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym (oryginalna dramatyczna ścieżka dźwiękowa)

wygrane

Najlepsza kompozycja muzyczna w serialu (oryginalna dramatyczna ścieżka dźwiękowa)

wygrane
nominacje

Najlepsza oryginalna muzyka i słowa

nominacje
  • Fineasz i Ferb
    Fineasz i Ferb (2007)
    Jeff 'Swampy' Marsh, Robert Hughes (XV), Martin Olson (I) i Dan Povenmire za piosenkę "I Ain't Got Rhythm" do odcinka "Dude, We're Gettin' the Band Back Together!"
  • Flight of the Conchords
    Flight of the Conchords (2007)
    Bret McKenzie (I) i Jemaine Clement za utwór "The Most Beautiful Girl (In the Room)"
  • Flight of the Conchords
    Flight of the Conchords (2007)
    Bret McKenzie (I), Jemaine Clement i James Bobin za utwór "Inner City Pressure"

Najlepsza reżyseria miniserialu, filmu telewizyjnego lub dramatycznego programu specjalnego

wygrane
  • Decydujący głos
    USA, rok 2000, wybory prezydenckie. George W. Bush osiąga zbliżony wynik do swojego rywala Ala Gore'a. Niebawem sprawa trafia przed sąd, gdzie oficjalnie przedstawione zostają wyniki.
nominacje

Najlepsza reżyseria muzyczna

wygrane

Najlepsza reżyseria programu dokumentalnego

Najlepsza reżyseria serialu dramatycznego

wygrane
  • Dr House
    Dr House (2004)
    za odcinek "House's Head"
    Grupa lekarzy na czele z charyzmatycznym, acz aspołecznym doktorem House'em diagnozuje nietypowe choroby, niejednokrotnie ratując życie pacjentom.
nominacje

Najlepsza reżyseria serialu komediowego

wygrane
nominacje

Najlepsza reżyseria techniczna, praca kamer, kontrola video w miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym

nominacje

Najlepsza scenografia w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepsza scenografia w serialu kręconym przy użyciu jednej kamery

wygrane
  • Mad Men
    Mad Men (2007)
    za odcinek pilotażowy
    Nowy Jork, lata 60. Ceniony spec od reklamy wspina się po szczeblach kariery, lecz tajemnice dotyczące jego przeszłości zaczynają niszczyć zarówno jego życie zawodowe, jak i osobiste.
nominacje

Najlepsza scenografia w serialu kręconym przy użyciu wielu kamer

wygrane
nominacje

Najlepsze efekty specjalne w miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym

wygrane
  • John Adams
    John Adams (2008)
    Erik Henry, Jeff Goldman (I), Paul Graff (III), Steve Kullback, Christina Graff (III), David Van Dyke, Robert Stromberg, Ed Mendez i Ken Gorrell za odcinek "Join Or Die"
    Drugi prezydent w historii Stanów Zjednoczonych próbuje przekonać ludzi zamieszkujących kolonie, aby stanęli do walki przeciwko Brytyjczykom.
nominacje
  • Blaszany bohater
    Blaszany bohater (2007)
    Lee Wilson (I), Lisa K. Sepp, Sébastien Bergeron (II), Todd Liddiard, Philippe Thibault (II), Les Quinn (I), Michael Goddard (V), Ken Lee (X) i Andrew Domachowski za część pierwszą
  • Czas Komanczów
    Czas Komanczów (2008)
    Scott Ramsey (I), Randy E. Moore, Christopher D. Martin, Megan Omi, Richard Sachar, Ragui Hanna, Daniel Kumiega, Cedric Tomacruz i Kristin Johnson (III) za część pierwszą
  • Firma CIA
    Firma CIA (2007)
    Viktor Muller, Vít Komrzý, Jan Vseticek, Miro Gal, Peter Nemec (II), Jiri Stamfest i Jaroslav Matys za część drugą
  • Świat bez ludzi
    Świat bez ludzi (2008)
    Matt Drummond, Anthony 'Max' Ivins, Steffen Schlachtenhaufen, Melinka Thompson-Godoy, Andrea D'Amico, Danny S. Kim, David R. Morton, James Allan May i Casey Benn

Najlepsze efekty specjalne w serialu

wygrane
  • Battlestar Galactica
    Battlestar Galactica (2004)
    Gary Hutzel, Mike Gibson (II), David Takemura, Doug Drexler, Kyle Toucher, Sean M. Jackson, Pierre Drolet (II), Aurore de Blois i Derek Ledbetter za odcinek "He That Believeth In Me"
nominacje
  • Gwiezdne wrota: Atlantyda
    Gwiezdne wrota: Atlantyda (2004)
    Mark Savela, Shannon Gurney, Erica Henderson (I), Jason Gross (II), James Kawano, Michael Lowes (I), Giles Hancock, Jeremy Kehler i Daniel Osaki za odcinek "Adrift"
  • Herosi
    Herosi (2006)
    Eric Grenaudier, Mark Spatny, Gary D'Amico, Michael Enriquez (II), Michael Cook (VI), Diego Galtieri, Ryan Wieber (I), Christopher D. Martin i Daniel Kumiega za odcinek "Four Months Ago"
  • Jerycho
    Jerycho (2006)
    Andrew Orloff, Blythe Dalton, John K. Stirber, Chris Jones, Michael Cliett, Lane Jolly, Johnathan R. Banta, Josh Hooker za odcinek "Patriots And Tyrants"
  • Ludzkie ciało. Do granic możliwości
    Ludzkie ciało. Do granic możliwości (2008)
    Tim Goodchild (I), Louise Hussey, Mike Tucker (III), Nick Kool, Hayden Jones (II), Mark Pascoe, Angela Noble i Peter Tyler (I) za odcinek "Strength"
  • Terminator: Kroniki Sary Connor
    Terminator: Kroniki Sary Connor (2008)
    James Lima, Jon Massey (III), Chris Zapara, Lane Jolly, Steve Graves (I), Rick Shick, Jeff West (I), Bradley Mullennix i Andrew Orloff za odcinek pilotażowy

Najlepsze fryzury w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane
  • Życie w Cranford
    Życie w Cranford (2007)
    Alison Elliott (III)
    Anglia lata 40-te XIX wieku, rok z życia mieszkańców małego miasteczka Cranford stających w obliczu licznych zmian.
nominacje

Najlepsze fryzury w serialu kręconym jedną kamerą

wygrane
  • Mad Men
    Mad Men (2007)
    Gloria Pasqua Casny, Lucia Mace, Anthony Wilson (II) i Barbara Cantu za odcinek "Shoot"
    Nowy Jork, lata 60. Ceniony spec od reklamy wspina się po szczeblach kariery, lecz tajemnice dotyczące jego przeszłości zaczynają niszczyć zarówno jego życie zawodowe, jak i osobiste.
nominacje
  • Brzydula Betty
    Brzydula Betty (2006)
    Mary Ann Valdes, Lynda Kyle Walker, Norma Lee (II) i Kim Messina za odcinek "A Nice Day For A Posh Wedding"
  • Gdzie pachną stokrotki
    Gdzie pachną stokrotki (2007)
    Daniel Curet i Yuko T. Koach za odcinek "Smell of Success"
  • Gotowe na wszystko
    Gotowe na wszystko (2004)
    Gabor Heiligenberg, Dena Green, James Dunham (II) i Maria Fernandez DiSarro za odcinek "In Buddy's Eyes"
  • Seks, kasa i kłopoty
    Seks, kasa i kłopoty (2007)
    Dennis Parker (III), Polly Lucke, Kay Majerus i Anna Maria Orzano za odcinek "The Bridge"
  • State of the Union
    State of the Union (2008)
    Martin Samuel (I) za odcinek "Flight Attendant"

Najlepsze fryzury w serialu lub programie specjalnym kręconym wieloma kamerami

wygrane
  •  Saturday Night Live
    Saturday Night Live (1975)
    Bettie O. Rogers, AnneMichelle Radcliffe, Jodi Mancuso za odcinek z Tiną Fey
    Zaproszeni sławni goście występują w parodiach i skeczach.
nominacje
  • Dancing with the Stars
    Dancing with the Stars (2005)
    Mary Guerrero, Lucia Mace, Cynthia P. Romo, Maria Valdivia za odcinek 510A
  • Dwóch i pół
    Dwóch i pół (2003)
    Pixie Schwartz, Krista Borrelli, Ralph M. Abalos i Janice Zoladz za odcinek "City Of Great Racks"

Najlepsze indywidualne osiągnięcie w animacji

wygrane

Najlepsze kostiumy w miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym

wygrane
  • John Adams
    John Adams (2008)
    Amy Andrews (II) i Clare Spragge za odcinek "Reunion"
    Drugi prezydent w historii Stanów Zjednoczonych próbuje przekonać ludzi zamieszkujących kolonie, aby stanęli do walki przeciwko Brytyjczykom.
nominacje

Najlepsze kostiumy w serialu

wygrane
  • Dynastia Tudorów
    Dynastia Tudorów (2007)
    Susan O'Connor Cave i Gabriel O'Brien za odcinek "Tears of Blood"
    Młody Henryk VIII zasiada na tronie Anglii, nieugięcie dążąc do spełnienia swoich ambicji.
nominacje

Najlepsze zdjęcia w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane
  • John Adams
    John Adams (2008)
    za odcinek "Independence"
    Drugi prezydent w historii Stanów Zjednoczonych próbuje przekonać ludzi zamieszkujących kolonie, aby stanęli do walki przeciwko Brytyjczykom.
nominacje

Najlepsze zdjęcia w programie dokumentalnym

wygrane
nominacje

Najlepsze zdjęcia w programie reality

wygrane
nominacje
  • Paszport do świata mody
    Paszport do świata mody (2004)
    Derth Adams, Malkuth Frahm, John Armstrong (XXI), Marcus Bleecker, David Vlasits za odcinek "En Garde!"
  • Ryzykanci
    Ryzykanci (2000)
    zespół operatorski za odcinek "Just Don't Eat The Apple"
  • The Amazing Race
    The Amazing Race (2001)
    Per Larsson (I), Sylvestre Campe, Tom Cunningham (II), Lucas Mertes, Peter Rieveschl za odcinek "Honestly, They Have Witch Powers Or Something"
  • Top Chef
    Top Chef (2006)
    Paul Starkman (I) za pierwszą część finału

Najlepsze zdjęcia w serialu godzinnym

wygrane
  • Mad Men
    Mad Men (2007)
    za odcinek pilotażowy "Smoke Gets In Your Eyes"
    Nowy Jork, lata 60. Ceniony spec od reklamy wspina się po szczeblach kariery, lecz tajemnice dotyczące jego przeszłości zaczynają niszczyć zarówno jego życie zawodowe, jak i osobiste.
nominacje

Najlepsze zdjęcia w serialu półgodzinnym

wygrane
  • Californication
    Californication (2007)
    za odcinek pilotażowy
    Hank jest autorem jednej poczytnej książki, cierpiącym na niemoc twórczą. W poszukiwaniu weny wikła się w jednonocne przygody erotyczne.
nominacje

Najlepszy dobór obsady miniserialu, filmu telewizyjnego lub programu specjalnego

wygrane
  • John Adams
    John Adams (2008)
    Drugi prezydent w historii Stanów Zjednoczonych próbuje przekonać ludzi zamieszkujących kolonie, aby stanęli do walki przeciwko Brytyjczykom.

Najlepszy dobór obsady serialu dramatycznego

wygrane
  • Układy
    Układy (2007)
    Młoda absolwentka prawa, Ellen Parsons, zaczyna pracę w kancelarii Patty Hewes, która znana jest z dążenia do celu za wszelką cenę.
nominacje

Najlepszy dobór obsady serialu komediowego

wygrane
  • Rockefeller Plaza 30
    Liz Lemon to scenarzystka programu komediowego. Jej życie staje na głowie, gdy nowy szef zatrudnia szalonego gwiazdora, Tracy'ego Jordana.

Najlepszy dźwięk w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane
  • John Adams
    John Adams (2008)
    za odcinek "Don't Tread On Me"
    Drugi prezydent w historii Stanów Zjednoczonych próbuje przekonać ludzi zamieszkujących kolonie, aby stanęli do walki przeciwko Brytyjczykom.

Najlepszy dźwięk w programie dokumentalnym kręconym jedną lub wieloma kamerami

wygrane
nominacje

Najlepszy dźwięk w serialu komediowym lub dramatycznym (godzinnym)

wygrane
nominacje

Najlepszy dźwięk w serialu komediowym, dramatycznym (półgodzinnym) lub animowanym

wygrane
nominacje

Najlepszy montaż dźwięku w miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym

wygrane

Najlepszy montaż dźwięku w programie dokumentalnym kręconym jedną lub wieloma kamerami

wygrane

Najlepszy montaż miniserialu lub filmu telewizyjnego kręconego przy użyciu jednej kamery

wygrane
  • Decydujący głos
    USA, rok 2000, wybory prezydenckie. George W. Bush osiąga zbliżony wynik do swojego rywala Ala Gore'a. Niebawem sprawa trafia przed sąd, gdzie oficjalnie przedstawione zostają wyniki.
nominacje

Najlepszy montaż programu dokumentalnego

Najlepszy montaż programu specjalnego kręconego przy użyciu jednej lub wielu kamer

nominacje

Najlepszy montaż serialu dramatycznego kręconego przy użyciu jednej kamery

wygrane
  • Breaking Bad
    Breaking Bad (2008)
    za odcinek pilotażowy
    Gdy nauczyciel chemii dowiaduje się, że ma raka, postanawia rozpocząć produkcję metamfetaminy, by finansowo zabezpieczyć swoją rodzinę.
nominacje

Najlepszy montaż serialu komediowego kręconego przy użyciu jednej lub wielu kamer

wygrane
nominacje

Najlepszy muzyczny motyw przewodni

nominacje

Najlepszy program animowany (dłuższy niż godzina)

wygrane

Najlepszy program animowany (krótszy niż godzina)

wygrane

Najlepszy program reality - zawody

wygrane
  • The Amazing Race
    Dwuosobowe drużyny ścigają się dookoła świata, aby wygrać milion dolarów.

Najlepszy prowadzący reality show

wygrane

Najlepszy scenariusz miniserialu, filmu telewizyjnego lub dramatycznego programu specjalnego

wygrane
  • John Adams
    John Adams (2008)
    za odcinek "Independence"
    Drugi prezydent w historii Stanów Zjednoczonych próbuje przekonać ludzi zamieszkujących kolonie, aby stanęli do walki przeciwko Brytyjczykom.
nominacje

Najlepszy scenariusz programu dokumentalnego

wygrane
  • The War
    The War (2007)
    za odcinek "Pride Of Our Nation"
    II wojna światowa w siedmiu odcinkach widziana oczami żołnierzy i mieszkańców typowych amerykańskich miast.
nominacje

Najlepszy scenariusz serialu dramatycznego

wygrane
  • Mad Men
    Mad Men (2007)
    za odcinek pilotażowy "Smoke Gets In Your Eyes"
    Nowy Jork, lata 60. Ceniony spec od reklamy wspina się po szczeblach kariery, lecz tajemnice dotyczące jego przeszłości zaczynają niszczyć zarówno jego życie zawodowe, jak i osobiste.
nominacje

Najlepszy scenariusz serialu komediowego

wygrane
  • Rockefeller Plaza 30
    Rockefeller Plaza 30 (2006)
    za odcinek "Cooter"
    Liz Lemon to scenarzystka programu komediowego. Jej życie staje na głowie, gdy nowy szef zatrudnia szalonego gwiazdora, Tracy'ego Jordana.
nominacje

Najlepszy występ kaskaderski

wygrane
  • Chuck
    Chuck (2007)
    Merritt Yohnka za odcinek "Chuck Versus The Undercover Lover"
    Komputerowiec, dzięki przygotowanemu na zlecenie CIA programowi, staje się superszpiegiem tropiącym złoczyńców z całego świata.
nominacje