Amerykańska Akademia Telewizyjna

Emmy

Najlepszy serial dramatyczny

wygrane
  • Rodzina Soprano
    Tony Soprano, mąż i ojciec dwójki dzieci, a zarazem ważny członek mafii z New Jersey, cierpi na tajemnicze ataki paniki. Kiedy sytuacja zaczyna go przerastać, postanawia rozpocząć terapię u psychiatry.
nominacje

Najlepszy serial komediowy

wygrane
  • Rockefeller Plaza 30
    Liz Lemon to scenarzystka programu komediowego. Jej życie staje na głowie, gdy nowy szef zatrudnia szalonego gwiazdora, Tracy'ego Jordana.
nominacje

Najlepszy film telewizyjny

wygrane

Najlepszy miniserial

wygrane

Najlepszy aktor w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepszy aktor w serialu komediowym

wygrane

Najlepsza aktorka w serialu komediowym

wygrane

Najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepsza aktorka w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu komediowym

wygrane

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym

wygrane

Najlepsza aktorka drugoplanowa w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepszy aktor drugoplanowy w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym - aktorka

wygrane

Najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym - aktor

wygrane

Najlepszy gościnny występ w serialu komediowym - aktorka

wygrane

Najlepszy gościnny występ w serialu komediowym - aktor

wygrane

Najlepsza charakteryzacja w miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym (naturalna)

wygrane
  • Pochowaj me serce w Wounded Knee
    Pochowaj me serce w Wounded Knee (2007)
    Gail Kennedy (I), Rochelle Pomerleau i Joanne Preece
    Plemię Siuksów na czele z wodzem, Siedzącym Bykiem, nie chce podporządkować się władzy amerykańskiego rządu. Źródłem największego żalu Indian jest pozbawienie ich prawa do Gór Czarnych uznawanych za święte.
nominacje

Najlepsza charakteryzacja w serialu (naturalna)

wygrane
  • Deadwood
    Deadwood (2004)
    John Rizzo (I), Ron Snyder (I), Bob Scribner i James R. Scribner za odcinek "I Am Not The Fine Man You Take Me For"
    Lipiec 1876. W opanowanym gorączką złota Deadwood zjawiają się obcy, którzy chcą tu rozpocząć nowe życie.
nominacje
  • CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas
    CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas (2000)
    Melanie Levitt, Tom Hoerber, Matthew W. Mungle i Clinton Wayne (I) za odcinek "Fannysmackin'"
  • Dancing with the Stars
    Dancing with the Stars (2005)
    Melanie Mills, Zena Shteysel, Patti Ramsey Bortoli, Nadege Schoenfeld za odcinek 303
  • Rzym
    Rzym (2005)
    Maurizio Silvi, Francesco Nardi, Federico Laurenti i Laura Tonello za odcinek "De Patre Vostro (About Your Father)"

Najlepsza charakteryzacja w serialu, miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym (sztuczna)

wygrane
  • Dr House
    Dr House (2004)
    Dalia Dokter, Jamie Kelman i Ed French za odcinek "Que Sera Sera"
    Grupa lekarzy na czele z charyzmatycznym, acz aspołecznym doktorem House'em diagnozuje nietypowe choroby, niejednokrotnie ratując życie pacjentom.
nominacje
  • Bez skazy
    Bez skazy (2003)
    Eryn Krueger Mekash, Stephanie A. Fowler, Bill Corso, Mary Kay Witt, Christopher Allen Nelson i Christien Tinsley za odcinek "Conor McNamara"
  • Chirurdzy
    Chirurdzy (2005)
    Norman T. Leavitt, Brigitte Bugayong, Thomas R. Burman i Bari Dreiband-Burman za odcinek "My Favorite Mistake"
  • CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas
    CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas (2000)
    Melanie Levitt, Tom Hoerber, Matthew W. Mungle i Clinton Wayne (I) za odcinek "Living Legend"

Najlepsza choreografia

wygrane
nominacje

Najlepsza czołówka

wygrane
  • Dexter
    Dexter (2006)
    Dexter prowadzi podwójne życie. Za dnia jest cenionym specjalistą ds. krwi w departamencie policji, a nocą zabija złoczyńców, którzy wymykają się organom sprawiedliwości.
nominacje

Najlepsza kompozycja muzyczna w mini serialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym (oryginalna dramatyczna ścieżka dźwiękowa)

wygrane

Najlepsza kompozycja muzyczna w serialu (oryginalna dramatyczna ścieżka dźwiękowa)

wygrane
nominacje

Najlepsza oryginalna muzyka i słowa

wygrane
  •  Saturday Night Live
    Saturday Night Live (1975)
    Justin Timberlake, Jorma Taccone, Katreese Barnes, Asa Taccone, Akiva Schaffer, Andy Samberg za piosenkę "Dick In A Box" z odcinka z Justinem Timberlakiem
    Zaproszeni sławni goście występują w parodiach i skeczach.
nominacje
  • Głowa rodziny
    Głowa rodziny (1999)
    Danny Smith (IV) i Walter Murphy za utwór "My Drunken Irish Dad" z odcinka "Peter's Two Dads"
  • Hoży doktorzy
    Hoży doktorzy (2001)
    Deb Fordham i Paul F. Perry za piosenkę "Guy Love" z odcinka "My Musical"
  • Hoży doktorzy
    Hoży doktorzy (2001)
    Deb Fordham, Robert Lopez (IV) i Jeff Marx (I) za piosenkę "Everything Comes Down To Poo" z odcinka "My Musical"

Najlepsza reżyseria miniserialu, filmu telewizyjnego lub dramatycznego programu specjalnego

nominacje

Najlepsza reżyseria muzyczna

nominacje

Najlepsza reżyseria serialu dramatycznego

wygrane
  • Rodzina Soprano
    Rodzina Soprano (1999)
    za odcinek "Kennedy And Heidi"
    Tony Soprano, mąż i ojciec dwójki dzieci, a zarazem ważny członek mafii z New Jersey, cierpi na tajemnicze ataki paniki. Kiedy sytuacja zaczyna go przerastać, postanawia rozpocząć terapię u psychiatry.
nominacje

Najlepsza reżyseria serialu komediowego

wygrane
nominacje

Najlepsza scenografia w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepsza scenografia w programie rewiowym, muzycznym lub dokumentalnym

Najlepsza scenografia w serialu kręconym przy użyciu jednej kamery

wygrane
nominacje

Najlepsza scenografia w serialu kręconym przy użyciu wielu kamer

wygrane
nominacje

Najlepsze efekty specjalne w miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym

wygrane
  • Marzenia i koszmary
    Marzenia i koszmary (2006)
    Sam Nicholson (I), Eric Grenaudier, Mark Spatny, Adalberto Al Lopez, Michael Cook (VI), Daniel Kumiega, Megan Omi, Ryan Wieber i Marc van Buuren za odcinek "Battleground"
nominacje
  • Drive
    Drive (2007)
    Loni Peristere, Raoul Bolognini, Chris John Jones, Jarrod Davis (I), Mark Shimer, Jamie Clark (II), Steven Meyer (I), Tyler Nathan i Nathan Overstrom za odcinek "The Starting Line"
  • Marzenia i koszmary
    Marzenia i koszmary (2006)
    David Vána, Peter Stubbs (I), Vít Komrzý, Marc van Buuren, Monika Pavlickova, Jirí Linhart, Jaroslav Poklensky, Jan Heusler i Jiri Forejt za odcinek "The End Of The Whole Mess"
  • Ocean Odyssey
    Ocean Odyssey (2006)
    Tim Greenwood (I), Peter Farrer (I), Lorna Paterson, Antony Carysforth, Pete Metelko, Theo Facey, Adam Burnett (I) i Jason Horley
  • Pochowaj me serce w Wounded Knee
    Pochowaj me serce w Wounded Knee (2007)
    David Goldberg (I), Chris Del Conte, Joseph Bell (II), Justin Mitchell (III), Erik Bruhwiler, Tommy Tran (I), Benoit Girard, Tammy Sutton (II) i Andrew Roberts (VI)
  • The Path to 9/11
    The Path to 9/11 (2006)
    Anthony Paterson, Thomas Turnbull, Robert Crowther, Ian Britton (I), Tavia Charlton, Joel Skeete, Graham Cunningham (I), Andrew Nguyen (I) i Kristijan Danilovski

Najlepsze efekty specjalne w serialu

wygrane
  • Battlestar Galactica
    Battlestar Galactica (2004)
    Gary Hutzel, Mike Gibson (II), Doug Drexler, Adam 'Mojo' Lebowitz, Jeremy Hoey, Tom Archer (I), Brenda Campbell (II), Andrew Karr i Alec McClymont za odcinek "Exodus", część druga
nominacje
  • Chirurdzy
    Chirurdzy (2005)
    Sam Nicholson (I), Valeri Pfahning, Scott Ramsey (I), Anthony Ocampo (I), Michael Cook (VI), Diego Galtieri, Eric Grenaudier, Adalberto Al Lopez i Jason Gustafson za odcinek "Walk On Water"
  • Eureka
    Eureka (2006)
    Robert Habros, Matthew Gore (I), Darren Marcoux, Elizabeth Alvarez (III), Lane Jolly, Ben Funk (I), Tom Tennisco, Jarrod Davis (I) i Jamie Clark (II) za odcinek pilotażowy
  • Herosi
    Herosi (2006)
    Mark Kolpack, Mark Spatny, Gary D'Amico, Daniel Kumiega, Cedric Tomacruz, Diego Galtieri, Christopher D. Martin, Ragui Hanna i Jon Rosenthal, za odcinek "Five Years Gone"
  • Rzym
    Rzym (2005)
    James Madigan (I), Barrie Hemsley, Anna Panton, Merrin Jensen, Paula Pope, Daniel Acon, Duncan Kinnaird (I), Gary Brozenich i Douglas Larmour za odcinek "Philippi"

Najlepsze fryzury w miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym

wygrane
  • Jane Eyre
    Jane Eyre (2006)
    Anne Oldham i Faye De Bremaeker
    Młoda guwernantka zakochuje się w swoim pracodawcy. Niestety jego tajemnicza przeszłość zagraża ich związkowi.
nominacje

Najlepsze fryzury w serialu

wygrane
  • Rzym
    Rzym (2005)
    Aldo Signoretti, Stefano Ceccarelli (II), Claudia Catini i Michele Vigliotta za odcinek "De Patre Vostro (About Your Father)"
    Juliusz Cezar po zakończeniu wojny w Galii i jej podbiciu wraca do Rzymu.
nominacje
  • Brzydula Betty
    Brzydula Betty (2006)
    Mary Ann Valdes, Lynda Kyle Walker i Norma Lee (II) za odcinek "I'm Coming Out"
  • Dancing with the Stars
    Dancing with the Stars (2005)
    Mary Guerrero, Lucia Mace, Cynthia P. Romo za odcinek 303
  • Deadwood
    Deadwood (2004)
    Peter Tothpal, Carol Pershing i De'Ann Power za odcinek "A Constant Throb"
  • Gotowe na wszystko
    Gotowe na wszystko (2004)
    Gabor Heiligenberg, Dena Green, James Dunham (II) i Maria Fernandez (I) za odcinek "It Takes Two"

Najlepsze indywidualne osiągnięcie w animacji

wygrane

Najlepsze kostiumy w miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym

wygrane
  • Jane Eyre
    Jane Eyre (2006)
    Sally Crees za część pierwszą
    Młoda guwernantka zakochuje się w swoim pracodawcy. Niestety jego tajemnicza przeszłość zagraża ich związkowi.
nominacje

Najlepsze kostiumy w serialu

wygrane
  • Dynastia Tudorów
    Dynastia Tudorów (2007)
    Ger Scully i Jessica O'Leary (I) za odcinek "Wolsey, Wolsey, Wolsey!"
    Młody Henryk VIII zasiada na tronie Anglii, nieugięcie dążąc do spełnienia swoich ambicji.
nominacje

Najlepsze zdjęcia w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane
  • Pochowaj me serce w Wounded Knee
    Plemię Siuksów na czele z wodzem, Siedzącym Bykiem, nie chce podporządkować się władzy amerykańskiego rządu. Źródłem największego żalu Indian jest pozbawienie ich prawa do Gór Czarnych uznawanych za święte.
nominacje

Najlepsze zdjęcia w programie dokumentalnym

nominacje

Najlepsze zdjęcia w programie reality

wygrane
  • The Amazing Race
    The Amazing Race (2001)
    za odcinek "I Know Phil, Little Ol' Gorgeous Thing!"
    Dwuosobowe drużyny ścigają się dookoła świata, aby wygrać milion dolarów.
nominacje

Najlepsze zdjęcia w serialu kręconym przy użyciu jednej kamery

wygrane
  • Rzym
    Rzym (2005)
    za odcinek "Passover"
    Juliusz Cezar po zakończeniu wojny w Galii i jej podbiciu wraca do Rzymu.
nominacje

Najlepsze zdjęcia w serialu kręconym przy użyciu wielu kamer

wygrane
  • Dwóch i pół
    Dwóch i pół (2003)
    za odcinek "Release The Dogs"
    Świeżo rozwiedziony Alan Harper wprowadza się do mieszkania swojego brata – Charliego wraz z 10-letnim synem.
nominacje

Najlepszy dobór obsady miniserialu, filmu telewizyjnego lub programu specjalnego

wygrane

Najlepszy dobór obsady serialu dramatycznego

wygrane
nominacje

Najlepszy dobór obsady serialu komediowego

wygrane
  • Brzydula Betty
    Brzydula rozpoczyna pracę w prestiżowym magazynie "Mode".
nominacje

Najlepszy dźwięk w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepszy dźwięk w programie dokumentalnym kręconym jedną lub wieloma kamerami

wygrane

Najlepszy dźwięk w serialu komediowym lub dramatycznym (godzinnym)

wygrane
nominacje

Najlepszy dźwięk w serialu komediowym, dramatycznym (półgodzinnym) lub animowanym

wygrane
nominacje

Najlepszy montaż dźwięku w programie dokumentalnym kręconym jedną lub wieloma kamerami

wygrane

Najlepszy montaż miniserialu lub filmu telewizyjnego kręconego przy użyciu jednej kamery

nominacje

Najlepszy montaż programu specjalnego kręconego przy użyciu jednej lub wielu kamer

nominacje

Najlepszy montaż serialu dramatycznego kręconego przy użyciu jednej kamery

wygrane
  • Dexter
    Dexter (2006)
    za odcinek "Dexter"
    Dexter prowadzi podwójne życie. Za dnia jest cenionym specjalistą ds. krwi w departamencie policji, a nocą zabija złoczyńców, którzy wymykają się organom sprawiedliwości.
nominacje

Najlepszy montaż serialu komediowego kręconego przy użyciu jednej kamery

wygrane
  • Biuro
    Biuro (2005)
    za odcinek "The Job"
    Kamery towarzyszą pracownikom oddziału firmy sprzedającej artykuły papierowe w czasie ich codziennych obowiązków.
nominacje

Najlepszy montaż serialu kręconego przy użyciu wielu kamer

wygrane
  • Dwóch i pół
    Dwóch i pół (2003)
    za odcinek "Release The Dogs"
    Świeżo rozwiedziony Alan Harper wprowadza się do mieszkania swojego brata – Charliego wraz z 10-letnim synem.
nominacje

Najlepszy muzyczny motyw przewodni

wygrane
  • Dynastia Tudorów
    Dynastia Tudorów (2007)
    za odcinek "Arise, My Lord"
    Młody Henryk VIII zasiada na tronie Anglii, nieugięcie dążąc do spełnienia swoich ambicji.
nominacje

Najlepszy program animowany (dłuższy niż godzina)

wygrane
nominacje

Najlepszy program animowany (krótszy niż godzina)

wygrane
  • Miasteczko South Park
    Miasteczko South Park (1997)
    za odcinek "Make Love, Not Warcraft"
    Animowana seria o losach czterech przyjaciół z trzeciej klasy mieszkających w miasteczku South Park.
nominacje

Najlepszy program dla dzieci

Najlepszy program reality - zawody

wygrane
  • The Amazing Race
    Dwuosobowe drużyny ścigają się dookoła świata, aby wygrać milion dolarów.

Najlepszy scenariusz miniserialu, filmu telewizyjnego lub dramatycznego programu specjalnego

Najlepszy scenariusz programu dokumentalnego

wygrane

Najlepszy scenariusz serialu dramatycznego

wygrane
  • Rodzina Soprano
    Rodzina Soprano (1999)
    za odcinek "Made In America"
    Tony Soprano, mąż i ojciec dwójki dzieci, a zarazem ważny członek mafii z New Jersey, cierpi na tajemnicze ataki paniki. Kiedy sytuacja zaczyna go przerastać, postanawia rozpocząć terapię u psychiatry.
nominacje

Najlepszy scenariusz serialu komediowego

wygrane
  • Biuro
    Biuro (2005)
    za odcinek "Gay Witch Hunt"
    Kamery towarzyszą pracownikom oddziału firmy sprzedającej artykuły papierowe w czasie ich codziennych obowiązków.
nominacje

Najlepszy serial dokumentalny

wygrane

Najlepszy występ kaskaderski

wygrane
  • CSI: Kryminalne zagadki Miami
    CSI: Kryminalne zagadki Miami (2002)
    Jim Vickers (I) za odcinek "Rush"
    Horatio Caine dowodzi grupą śledczych z Miami zajmujących się łapaniem zbrodniarzy za pomocą najbardziej nowoczesnych metod.
nominacje

Wyjątkowa zasługa w tworzeniu filmów dokumentalnych

nominacje