Amerykańska Akademia Telewizyjna
Data ogłoszenia nominacji: 14 lipca
Data wręczenia nagród: 18 września

Rozdanie nagród poprowadziła Jane Lynch.

Emmy

Najlepszy serial dramatyczny

wygrane
  • Mad Men
    Mad Men (2007)
    Nowy Jork, lata 60. Ceniony spec od reklamy wspina się po szczeblach kariery, lecz tajemnice dotyczące jego przeszłości zaczynają niszczyć zarówno jego życie zawodowe, jak i osobiste.
nominacje

Najlepszy serial komediowy

wygrane
  • Współczesna rodzina
    Trzy różne, ale spokrewnione rodziny mierzą się z problemami i utrapieniami w swój własny, komiczny sposób.
nominacje

Najlepszy aktor w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepszy aktor w serialu komediowym

wygrane

Najlepsza aktorka w serialu komediowym

wygrane

Najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepsza aktorka w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu komediowym

wygrane

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym

wygrane

Najlepsza aktorka drugoplanowa w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepszy aktor drugoplanowy w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym - aktorka

wygrane

Najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym - aktor

wygrane

Najlepszy gościnny występ w serialu komediowym - aktorka

wygrane

Najlepszy gościnny występ w serialu komediowym - aktor

Najlepsza charakteryzacja w miniserialu lub filmie telewizyjnym (naturalna)

wygrane
  • The Kennedys
    The Kennedys (2011)
    Jordan Samuel, Colin Penman, Amanda Terry i Linda Dowds
nominacje

Najlepsza charakteryzacja w serialu kręconym jedną kamerą (naturalna)

wygrane
  • Zakazane imperium
    Zakazane imperium (2010)
    Nicki Ledermann oraz Evelyn Noraz za odcinek pilotażowy
    Historia polityka, który zarabia wielkie pieniądze z handlu alkoholem w czasie prohibicji oraz rządzi Atlantic City.
nominacje
  • Czysta krew
    Czysta krew (2008)
    Brigette Myre Ellis i Lana Grossman (I) za odcinek "9 Crimes"
  • Glee
    Glee (2009)
    Eryn Krueger Mekash, Jennifer Greenberg (I), Robin L. Neal i Mike Mekash za odcinek "The Rocky Horror Glee Show"
  • Gra o tron
    Gra o tron (2011)
    Paul Engelen i Melissa Lackersteen za odcinek pilotażowy
  • Mad Men
    Mad Men (2007)
    Lana Grossman (I), Ron Pipes, Maurine Schlenz Burke, Mary Kay Morse i Tricia Sawyer za odcinek "The Rejected"

Najlepsza charakteryzacja w serialu lub programie specjalnym kręconym wieloma kamerami (naturalna)

nominacje
  • iCarly
    iCarly (2007)
    Michael Johnston (III), Patti Brand, Melanie Mills, Tyson Fountaine, Patti Ramsey Bortoli i Kim Perrodin za odcinek "iStart A Fan War"
  • Jak poznałem waszą matkę
    Jak poznałem waszą matkę (2005)
    Jennifer Turchi, Megan Moore (II) i Brad Look za odcinek "Bad News"

Najlepsza charakteryzacja w serialu, miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym (sztuczna)

wygrane
  • The Walking Dead
    The Walking Dead (2010)
    Gregory Nicotero, Andy Schoneberg, Garrett Immel, Jake Garber, Howard Berger i Jaremy Aiello za odcinek "Days Gone Bye"
    Świat opanowały zombie. Grupka ocalałych szuka bezpiecznego schronienia.
nominacje
  • Chirurdzy
    Chirurdzy (2005)
    Norman T. Leavitt, Thomas Floutz, Bari Dreiband-Burman, Sue LaPrelle, Ed French, Vincent Van Dyke i Thomas R. Burman za odcinek "Superfreak"
  • Glee
    Glee (2009)
    Eryn Krueger Mekash, Jennifer Greenberg (I), Kelley Mitchell, Robin L. Neal, Mike Mekash, Melissa Buell, Christien Tinsley i Hiroshi Yada za odcinek "The Sue Sylvester Shuffle"
  • Gra o tron
    Gra o tron (2011)
    Paul Engelen i Conor O'Sullivan za odcinek "A Golden Crown"
  • The Cape
    The Cape (2011)
    Camille Calvet, Karen Iverson, Mary Kay Witt, Suzanne Diaz, Christopher Allen Nelson, Greg Nelson (I) i Matthew W. Mungle za odcinek "Razer"

Najlepsza czołówka

wygrane
  • Gra o tron
    Gra o tron (2011)
    Adaptacja sagi George'a R.R. Martina. W królestwie Westeros walka o władzę, spiski oraz zbrodnie są na porządku dziennym.

Najlepsza forma specjalna - krótkometrażowy aktorski program rozrywkowy

Najlepsza gra głosem

wygrane
  • Futurama: Przygody Fry'a w kosmosie
    Futurama: Przygody Fry'a w kosmosie (1999)
    za odcinek "Lrrreconcilable Ndndifferences"
    Philip J. Fry przez przypadek hibernuje się i budzi w odległej przyszłości, gdzie poznaje krewnego, profesora Huberta J. Farnswortha, który postanawia zatrudnić chłopaka jako kuriera.
nominacje

Najlepsza kompozycja muzyczna w mini serialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym (oryginalna dramatyczna ścieżka dźwiękowa)

wygrane
nominacje

Najlepsza kompozycja muzyczna w serialu (oryginalna dramatyczna ścieżka dźwiękowa)

nominacje

Najlepsza oryginalna muzyka i słowa

nominacje

Najlepsza reżyseria miniserialu, filmu telewizyjnego lub dramatycznego programu specjalnego

wygrane
  • Downton Abbey
    Downton Abbey (2010)
    za odcinek pilotażowy
    Wielka Brytania w czasie burzliwych zmian społecznych jest tłem dla losów szlachty oraz służby żyjących we dworze Downton Abbey.

Najlepsza reżyseria programu dokumentalnego

Najlepsza reżyseria serialu dramatycznego

wygrane
  • Zakazane imperium
    Zakazane imperium (2010)
    za odcinek pilotażowy
    Historia polityka, który zarabia wielkie pieniądze z handlu alkoholem w czasie prohibicji oraz rządzi Atlantic City.
nominacje

Najlepsza reżyseria serialu komediowego

wygrane
  • Współczesna rodzina
    Współczesna rodzina (2009)
    za odcinek "Halloween"
    Trzy różne, ale spokrewnione rodziny mierzą się z problemami i utrapieniami w swój własny, komiczny sposób.
nominacje

Najlepsza reżyseria techniczna, praca kamer, kontrola video w serialu

nominacje
  • Rockefeller Plaza 30
    Rockefeller Plaza 30 (2006)
    Steven Cimino, Timothy Quigley (II), Gerard Sava, Marc Bloomgarden, Peter Agliata, Eric Eisenstein, Johnny Pinto (II), Barry Frisher, James Mott (I), Frank Grisanti i Susan Noll za odcinek "Live Show"

Najlepsza scenografia w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepsza scenografia w programie rewiowym, muzycznym lub dokumentalnym

Najlepsza scenografia w serialu kręconym przy użyciu jednej kamery

wygrane
nominacje

Najlepsza scenografia w serialu kręconym przy użyciu wielu kamer

wygrane
  • Rozpalić Cleveland
    Rozpalić Cleveland (2010)
    za odcinki: "Sisterhood of the Traveling SPANX", "I Love Lucci - Part II" i "LeBron is Le Gone"
    Trzy przyjaciółki lecą do Paryża, jednak samolot ląduje awaryjnie w Cleveland. Widząc, że nie obowiązują tu tak rygorystyczne normy życia jak na kalifornijskiej ziemi, kobiety postanawiają zostać dłużej i wynajmują dom u starszej kobiety, Elki Ostrovsky.
nominacje

Najlepsze efekty specjalne w miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym

wygrane
  • Gettysburg
    Gettysburg (2011)
    Kent Johnson (I), J. David Everhart, Mike Yip, Jon Rhinehardt, Jason Korber, Jared Jones (I), Ethan Summers (II), Brent A. Steinberg i Max Poolman
nominacje
  • Filary Ziemi
    Filary Ziemi (2010)
    noinowani Viktor Muller, Vít Komrzý i Paul Stephenson (I) za odcinek "Witchcraft"
  • Mildred Pierce
    Mildred Pierce (2011)
    Lesley Robson-Foster, John Bair (I), Renuka Ballal, Nathan Meier (I), Constance Conrad, Marci Ichimura, Josephine Noh, Aaron Raff i Scott Winston za część piątą
  • Sherlock
    Sherlock (2010)
    James D. Etherington

Najlepsze efekty specjalne w serialu

wygrane
  • Zakazane imperium
    Zakazane imperium (2010)
    Justin Ball (I), Paul Graff (III), David Taritero, Richard Friedlander, Robert Stromberg, Steven Kirshoff, J. John Corbett, Brian Sales (II) i Ah Dee Chao za odcinek pilotażowy
    Historia polityka, który zarabia wielkie pieniądze z handlu alkoholem w czasie prohibicji oraz rządzi Atlantic City.
nominacje
  • Gra o tron
    Gra o tron (2011)
    Adam McInnes (I), Lucy Ainsworth-Taylor, Angela Barson, Raf Morant, Henry Badgett, Damien Macé, Stuart Brisdon i Graham Hills za odcinek "Fire And Blood"
  • Gwiezdne wrota: wszechświat
    Gwiezdne wrota: wszechświat (2009)
    Mark Savela, Krista McLean (I), Craig Van Den Biggelaar, Adam de Bosch Kemper, Erica Henderson (I), Michael Lowes, Wes Sargent, Luke Vallee i Kodie Mackenzie za odcinek "Awakening"
  • Rodzina Borgiów
    Rodzina Borgiów (2011)
    Bob Munroe, Doug Campbell (IV), Bill Halliday (I), Juan Jesus Garcia, Luke Groves, Seth Martiniuk i Blair Tennessy za odcinki "The Poisoned Chalice" i "The Assassin"
  • The Walking Dead
    The Walking Dead (2010)
    Sam Nicholson (I), Jason Sperling (I), Kent Johnson (I), Kristin Johnson (III), Christopher D. Martin, Michael Enriquez (II), Anthony Ocampo (I), Michael Cook (VI) i Gregory Nicotero za odcinek "Days Gone Bye"

Najlepsze fryzury w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane
nominacje

Najlepsze fryzury w serialu kręconym jedną kamerą

wygrane
  • Mad Men
    Mad Men (2007)
    Sean Flanigan, Gloria Pasqua Casny, Lucia Mace, Theraesa Rivers i Jules Holdren za odcinek "Christmas Comes But Once A Year"
    Nowy Jork, lata 60. Ceniony spec od reklamy wspina się po szczeblach kariery, lecz tajemnice dotyczące jego przeszłości zaczynają niszczyć zarówno jego życie zawodowe, jak i osobiste.
nominacje
  • Glee
    Glee (2009)
    Janis Clark, Sterfon Demings, Monte Haught, Susan Zietlow-Maust i Stacey K. Black za odcinek "The Sue Sylvester Shuffle"
  • Gra o tron
    Gra o tron (2011)
    Kevin Alexander (I) i Candice Banks za odcinek "A Golden Crown"
  • Mad Men
    Mad Men (2007)
    Lucia Mace, Theraesa Rivers i Terrie Owens za odcinek "Hands And Knees"
  • Zakazane imperium
    Zakazane imperium (2010)
    Michael Kriston oraz Jerry DeCarlo za odcinek pilotażowy

Najlepsze fryzury w serialu lub programie specjalnym kręconym wieloma kamerami

nominacje
  • iCarly
    iCarly (2007)
    Maria Valdivia, Kim Messina, Cyndra Dunn, David Larson (IV), Sean Finch i Cindy Costello za odcinek "iStart A Fan War"

Najlepsze indywidualne osiągnięcie w animacji

wygrane

Najlepsze kostiumy w miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym

wygrane
  • Downton Abbey
    Downton Abbey (2010)
    za część pierwszą
    Wielka Brytania w czasie burzliwych zmian społecznych jest tłem dla losów szlachty oraz służby żyjących we dworze Downton Abbey.
nominacje

Najlepsze kostiumy w serialu

wygrane
  • Rodzina Borgiów
    Rodzina Borgiów (2011)
    za odcinek "Lucrezia's Wedding"
    1492 rok, pragnący władzy kardynał Rodrigo Borgia zostaje papieżem. Jako Aleksander VI stawia czoło licznym spiskom, jednocześnie usiłując zapewnić swojej rodzinie pozycję i poszerzyć władzę.
nominacje

Najlepsze osiągnięcie kreatywne w mediach interaktywnych

nominacje

Najlepsze zdjęcia w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane
  • Downton Abbey
    Downton Abbey (2010)
    za część pierwszą
    Wielka Brytania w czasie burzliwych zmian społecznych jest tłem dla losów szlachty oraz służby żyjących we dworze Downton Abbey.
nominacje

Najlepsze zdjęcia w programie dokumentalnym

Najlepsze zdjęcia w serialu kręconym przy użyciu jednej kamery

wygrane
  • Zakazane imperium
    Zakazane imperium (2010)
    za odcinek "Home"
    Historia polityka, który zarabia wielkie pieniądze z handlu alkoholem w czasie prohibicji oraz rządzi Atlantic City.
nominacje

Najlepsze zdjęcia w serialu kręconym przy użyciu wielu kamer

wygrane
  • Dwóch i pół
    Dwóch i pół (2003)
    za odcinek "Hookers, Hookers, Hookers"
    Świeżo rozwiedziony Alan Harper wprowadza się do mieszkania swojego brata – Charliego wraz z 10-letnim synem.
nominacje

Najlepszy dobór obsady miniserialu, filmu telewizyjnego lub programu specjalnego

wygrane
  • Mildred Pierce
    Rozwiedziona i samotna matka Mildred Pierce decyduje się otworzyć restaurację.

Najlepszy dobór obsady serialu dramatycznego

wygrane
  • Zakazane imperium
    Historia polityka, który zarabia wielkie pieniądze z handlu alkoholem w czasie prohibicji oraz rządzi Atlantic City.
nominacje

Najlepszy dobór obsady serialu komediowego

wygrane
  • Glee
    Glee (2009)
    Nauczyciel hiszpańskiego z Ohio przejmuje opiekę nad licealnym chórem szkolnym. Postanawia przywrócić mu dawną świetność.

Najlepszy dźwięk w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepszy dźwięk w programie dokumentalnym

wygrane

Najlepszy dźwięk w serialu komediowym lub dramatycznym (godzinnym)

wygrane
  • Dr House
    Dr House (2004)
    za odcinek "Bombshells"
    Grupa lekarzy na czele z charyzmatycznym, acz aspołecznym doktorem House'em diagnozuje nietypowe choroby, niejednokrotnie ratując życie pacjentom.
nominacje

Najlepszy dźwięk w serialu komediowym, dramatycznym (półgodzinnym) lub animowanym

wygrane
nominacje

Najlepszy krótkometrażowy program animowany

nominacje

Najlepszy miniserial lub film telewizyjny

wygrane
  • Downton Abbey
    Wielka Brytania w czasie burzliwych zmian społecznych jest tłem dla losów szlachty oraz służby żyjących we dworze Downton Abbey.

Najlepszy montaż dźwięku w miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym

wygrane

Najlepszy montaż dźwięku w programie dokumentalnym kręconym jedną lub wieloma kamerami

nominacje

Najlepszy montaż miniserialu lub filmu telewizyjnego kręconego przy użyciu jednej kamery

wygrane

Najlepszy montaż programu specjalnego kręconego przy użyciu jednej lub wielu kamer

Najlepszy montaż serialu dramatycznego kręconego przy użyciu jednej kamery

wygrane
  • Zakazane imperium
    Zakazane imperium (2010)
    za odcinek pilotażowy
    Historia polityka, który zarabia wielkie pieniądze z handlu alkoholem w czasie prohibicji oraz rządzi Atlantic City.
nominacje

Najlepszy montaż serialu komediowego (kręconego przy użyciu jednej lub wielu kamer)

wygrane
nominacje

Najlepszy muzyczny motyw przewodni

wygrane
  • Rodzina Borgiów
    1492 rok, pragnący władzy kardynał Rodrigo Borgia zostaje papieżem. Jako Aleksander VI stawia czoło licznym spiskom, jednocześnie usiłując zapewnić swojej rodzinie pozycję i poszerzyć władzę.

Najlepszy program animowany

wygrane
  • Futurama: Przygody Fry'a w kosmosie
    Futurama: Przygody Fry'a w kosmosie (1999)
    za odcinek "The Late Philip J. Fry"
    Philip J. Fry przez przypadek hibernuje się i budzi w odległej przyszłości, gdzie poznaje krewnego, profesora Huberta J. Farnswortha, który postanawia zatrudnić chłopaka jako kuriera.
nominacje

Najlepszy program dla dzieci

wygrane
nominacje

Najlepszy scenariusz miniserialu, filmu telewizyjnego lub dramatycznego programu specjalnego

wygrane
  • Downton Abbey
    Wielka Brytania w czasie burzliwych zmian społecznych jest tłem dla losów szlachty oraz służby żyjących we dworze Downton Abbey.

Najlepszy scenariusz programu dokumentalnego

Najlepszy scenariusz serialu dramatycznego

wygrane
nominacje

Najlepszy scenariusz serialu komediowego

wygrane
nominacje

Najlepszy występ kaskaderski

wygrane
nominacje

Wyjątkowa zasługa w tworzeniu filmów dokumentalnych