Repertuar kin w Rabka Zdrój i okolicach

Nie znalezlismy miasta lub kina odpowiadajacemu Twojemu wyszukiwaniu

Furiosa: Saga Mad Max

Furiosa: A Mad Max Saga
2h 28m
Kiedy świat upada, młoda Furiosa zostaje uprowadzona przez Hordę Bikerów i przewieziona do Cytadeli, gdzie rządzi Wieczny Joe. W obliczu walki dwóch tyranów o władzę, Furiosa musi przetrwać wiele prób i zgromadzić środki, aby wrócić do domu.
Dziewczynka odkrywa, że może zobaczyć wyimaginowanych przyjaciół wszystkich, których zna. Wyrusza w magiczną przygodę, aby połączyć zapomniane istoty fantastyczne z ich bliskimi.

Strażniczka smoków

Dragonkeeper
1h 39m
W starożytnych Chinach smoki żyły w przyjaźni z ludźmi, ale ludzka chciwość zakończyła ten sojusz. Mała sierota Ping odkrywa swoje przeznaczenie jako Strażniczki smoków i wyrusza w podróż, by uratować jajo.

Garfield

The Garfield Movie
1h 41m
 Po spotkaniu z dawno zaginionym ojcem Garfield wraz z Odiem wyruszają na zabawny napad.

Królestwo Planety Małp

Kingdom of the Planet of the Apes
2h 25m
W świecie zdominowanym przez małpy ludzie zostali zepchnięci na margines. Młody samiec wyrusza w trudną podróż, która zmieni jego wyobrażenie o przeszłości i wpłynie na przyszłość małp i ludzi.
Grupa przyjaciół stawia tarota cudzymi kartami, co uwalnia zło, z którym teraz będą musieli się zmierzyć.
Śledczy Gary Johnson wciela się w płatnego zabójcę, aby złapać osoby zlecające morderstwa.

Jutro będzie nasze

C'è ancora domani
1h 58m
Próbując uciec przed patriarchatem powojennego włoskiego społeczeństwa, Delia planuje zbuntować się przeciwko brutalnemu mężowi.

Ucieczka ze zwierzowersum

Combat Wombat: Back 2 Back
1h 21m
Maggie jest dzielną wombatką, która w przebraniu superbohaterki przeczesuje miasto w poszukiwaniu złoczyńców i ich niecnych występków. W ostatnim czasie ma mnóstwo roboty – ale to nie ze względu na przestępców, których jest rekordowo mało, tylko z uwagi na drobne przysługi, o które proszą mieszkańcy metropolii. Całe dnie spędza na pomaganiu w udrożnianiu kanalizacji czy składaniu zeznań podatkowych, zamiast zająć się starym dobrym ratowaniem świata. Przychodzi jednak dzień, w którym znowu potrzebna będzie jej prawdziwa moc! Oto zły geniusz technologii planuje uwięzić wszystkich mieszkańców miasta w „idealnej” jego zdaniem symulacji komputerowej i odciąć ich od realnego życia. Maggie ani jej pomocnik Ptyś nie mogą na to pozwolić i ruszają na misję, aby uwolnić mieszkańców. Żadna wirtualna rzeczywistość nie może się bowiem równać z pięknem i dobrem prawdziwego świata!
Tashi, była gwiazda tenisa, zostaje trenerką swojego męża, który aby przerwać pasmo porażek musi zmierzyć się na korcie ze swoim byłym najlepszym przyjacielem, a przy tym byłym partnerem żony.

Kaskader

The Fall Guy
2h 6m
Colt Seavers porzuca zawód kaskadera. Gdy znika gwiazda wysokobudżetowego filmu w reżyserii jego ex, decyduje się wrócić do branży.
Po wykazał się już niezwykłą odwagą i talentem do sztuk walki. Teraz ma zostać przywódcą Doliny Spokoju.

Mój pies Artur

Arthur the King
1h 47m
Sportowiec przygarnia bezdomnego psa, aby towarzyszył mu w niezwykle trudnych zawodach wytrzymałościowych.

Monster

Kaibutsu
2h 6m
Matka odkrywa, że nauczyciel jest winny dziwnym zachowaniom jej syna.

Susza 2: Force of Nature

Force of Nature: The Dry 2
2h
Aaron Falk bada sprawę zaginięcia w australijskim buszu.
Historia życia i kariery wokalistki Amy Winehouse.
Dozorca w Japonii docenia uroki prostego życia.
W trakcie letniej wyprawy w Tatry Waldek odkrywa, że jego ojciec mieszka w okolicy i postanawia go odnaleźć. Wraz ze Staszkiem wyruszają na poszukiwania, podczas gdy Delfina musi dochować tajemnicy i ukryć prawdę o zniknięciu chłopców.

Dzieci Amelii

A Semente do Mal
1h 31m
Edward odnajduje w Portugalii swoją biologiczną rodzinę. Jednak ich wspólna przeszłość kryje mroczny sekret, który na zawsze zmieni jego rozumienie własnej tożsamości i pochodzenia.
Bystra Basia jest pełna uroku, energii i pasiastego humoru, dzięki czemu jej życie nigdy nie jest nudne! Uwielbia żelki i zwierzęta. Bardzo chciałaby mieć psa. Kocha swoich przyjaciół, braci oraz pluszowego Miśka Zdziśka, z którym nie rozstaje się ani na krok. Każdy dzień jest dla niej przygodą, podczas której uczy się czegoś nowego. Zakupy w centrum handlowym, dzień na placu zabaw i urodziny w muzeum? Będzie su-pe-ro-wo!

Kolacja pożegnalna

Letzter Abend
1h 30m
Pandemia i związany z nią lockdown solidnie dały się we znaki Lisie i Clemensowi, głównym bohaterom komedii "Kolacja pożegnalna". Para zdecydowana jest zacząć nowy rozdział w swoim życiu, a pomóc ma w tym przeprowadzka z sennego Hanoweru do tętniącego życiem Berlina. Lisa jest ambitną lekarką, przed którą poważna zawodowa szansa, Clemens z kolei próbuje swoich sił jako piosenkarz i tekściarz. Oboje liczą, że wyjazd do niemieckiej stolicy okaże się przełomowy na każdej płaszczyźnie ich życia. Zanim jednak do tego dojdzie, para postanawia zorganizować pożegnalną kolację w swoim niemal pustym już mieszkaniu. Kiedy kolejni przyjaciele odwołują w ostatniej chwili wizytę, a w ich miejsce na imprezę trafiają nieproszeni goście, sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli.

Diuna: Część druga

Dune: Part Two
2h 46m
Książę Paul Atryda przyjmuje przydomek Muad'Dib i rozpoczyna duchowo-fizyczną podróż, by stać się przepowiedzianym w proroctwie wyzwolicielem ludu Diuny.

Niepokalana

Immaculate
1h 29m
Gdy młoda zakonnica odkrywa, że jest w ciąży, w jej klasztorze zaczyna się mówić o cudzie. Wkrótce zaczyna ona jednak podejrzewać, że została wybrana do wypełnienia misji, która może doprowadzić ją do zguby.

Powoli

Tu man nieko neprimeni
1h 48m
Instruktorka tańca poznaje tłumacza migowego, który jest aseksualny. Próbując stworzyć związek, uczą się na nowo intymności.

Godzilla i Kong: Nowe imperium

Godzilla x Kong: The New Empire
1h 55m
Kong broni Ziemi przed niezwykłymi i niebezpiecznymi stworzeniami.
Przez pogrążone w krwawej wojnie domowej Stany Zjednoczone przedziera się grupa dziennikarzy, by w Waszyngtonie przeprowadzić ostatni wywiad z prezydentem.

Strefa interesów

The Zone of Interest
1h 46m
Komendant obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau Rudolf Höss i jego żona Hedwiga próbują ułożyć sobie rodzinne życie w domu z ogrodem, który znajduje się tuż obok obozu.
W roku 1939 Nicolas Winton ocalił setki dzieci przed śmiercią. 40 lat później jego historia poruszyła świat.

Omen: Początek

The First Omen
2h
Młoda Amerykanka zostaje wysłana do Rzymu, by rozpocząć życie w służbie Kościoła. Na swojej drodze napotyka mroczne siły, przez które zaczyna kwestionować swoją wiarę i odkrywa przerażający spisek mający na celu sprowadzenie na świat zła wcielonego.

Gniazdo pająka

Sting
1h 31m
Dwunastoletnia Charlotta odkrywa gigantycznego pająka, który wykluł się z tajemniczego obiektu podczas burzy śnieżnej. Gdy pająk zaczyna pożerać zwierzęta i ludzi, Charlotta i jej rodzina muszą stawić mu czoła.

Anatomia upadku

Anatomie d'une chute
2h 30m
Mężczyzna upada z wysokości i ginie. Czy jego żona jest za to odpowiedzialna?
Dokument przedstawia historie 6 zawodników przygotowujących się do zawodów triathlonowych.

Bękart

Bastarden
2h 7m
Weteran wojenny postanawia zbudować kolonię na nieurodzajnych wrzosowiskach jutlandzkich. Uzyskując zgodę króla, jego wrogiem staje się lokalny właściciel ziemski.

Życie jest piękne

Al haya helwa
1h 30m
Brad i jego ojciec Rick wyruszają do Francji, aby wziąć udział w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Baldiga - wyzwolone serce

Baldiga - Entsichertes Herz
1h 32m
"Moje libido zabije mnie pewnego dnia" - mówił Jürgen Baldiga, młody fotografik, poeta i aktywista. W Berlinie Zachodnim lat 80. był współtwórcą i kronikarzem tamtejszej subkultury LGBT+. Z pozostawionych przez niego bogatych archiwaliów, w tym również dzienników, powstała rozedrgana opowieść o nim samym i o środowisku żyjącym w cieniu epidemii AIDS. Bezkompromisowe, prowokacyjnie "brudne" fotografie Baldigi dokumentowały klimat swego czasu, w którym hedonizm był również rozpaczliwą reakcją na wszechobecny strach i moralne napiętnowanie.

Bracia Andersson

Bröderna Andersson
1h 24m
Było ich czterech. Najstarszy Roy został największą gwiazdą, wybitny autor europejskiego kina, zdobywca najważniejszych nagród na międzynarodowych festiwalach, Ronny będący czarną owcą w rodzinie, ambitny Kjell, który podziwiał najstarszego brata, próbując mu bezskutecznie dorównać oraz Leif, ojciec reżyserki. Niegdyś bardzo zżyci, stracili ze sobą kontakt. Reżyserka, która sama jest matką trójki córek, próbuje na powrót zbliżyć ich do siebie, a jednocześnie, przepracować problem, który od pokoleń dotyka członków jej rodziny.

Między ciszą a grzechem

Între Tăcere și Păcat
1h 38m
Otilia Valeria Coman. Niewielu zna ją pod tym nazwiskiem. Jako córka "wroga ludu", żeby mieć szansę na publikację swoich wierszy musiała nadać sobie nowe imię. Jako Ana Blandiana również narażała się władzy. Jej poezja oburzała Nicolae Ceaușescu i jego świtę, ale zachwycała i poruszała czytelników oraz pasjonatów literatury, także tych spoza komunistycznej Rumunii. Twórczość legendarnej autorki przekraczała granice, jej tomiki wierszy ukazywały się na Zachodzie, a ona mimo możliwości postanowiła zostać w kraju. Skromna, uśmiechnięta, nie czuła się politycznym autorytetem, choć niektórzy widzieli w niej członkinię rządu po upadku dyktatora. Nowy ustrój jej nie zmienił, pozostała wierną sobie i krytyczną wobec władzy, mistrzynią słowa.

Być jak Ola

Ola - En helt vanlig uvanlig fyr
1h 12m
Ola jest 30-letnim mężczyzną, który mieszka w małej wiosce w Norwegii z bardzo zróżnicowaną grupą ludzi. Starają się oni żyć w wolniejszym tempie w harmonii z naturą, a ich relacja opiera się na wartościach takich jak empatia, szacunek i wzajemna współzależność. Ola ogólnie cieszy się życiem i jest zaangażowaną, dowcipną i szczerą osobą. Ma lekką niepełnosprawność intelektualną i bardzo otwarcie mówi o swoim stanie. Kiedy Ola traci ważny aspekt swojego życia, zastanawia się nad swoją egzystencją i rozważa, w jaki sposób może stać się bardziej samodzielny. "Być jak Ola" to wzruszający, rozgrzewający serce film, który celebruje znaczenie równości i przynależności do grupy jako podstawy akceptacji tego, kim naprawdę jesteśmy. To bliski i szczery portret, który pomaga wypełnić lukę między "nami" a "nimi".

W sezonie zimowym

In a Wintry Season
1h 34m
W gęsto zaludnionych przez imigrantów i katolików regionach węglowych północno-wschodniej Pensylwanii, Tom i Sheila wybierają obietnice i bezpieczeństwo życia religijnego, składając wieczyste śluby czystości jako nastolatkowie. Historia rodzinna z domowymi archiwaliami, zrobiona przez córkę.

Geografie samotności

Geographies of Solitude
1h 43m
Zrealizowany na taśmie 16 mm portret Zoe Lucas, przyrodniczki, która ponad 40 lat poświęciła badaniom Sable Island, małej wyspy leżącej na atlantyckich wodach Kanady. Przypadkowa wizyta w roku 1971 przerodziła się u Lucas w więź naukową, fizykalną, ale też irracjonalną, pozazmysłową. A analiza populacji żyjących na wyspie dzikich koni - w kronikę wiecznego, cyklicznego przenikania się tego co ożywione z tym, co martwe. I w opowieść o rozgrywającym się poza horyzontem, ale wszechogarniającym Antropocenie. W przekraczającym barierę zmysłów wzroku i słuchu, wręcz synestezyjnym filmie kanadyjskiej reżyserki głos ma przyroda.

Życie pozagrobowe ojca Arseniego

Arsenie. Viața de apoi
1h 36m
Spojrzenie zmarłego mnicha hipnotyzuje masy, staje się bardzo dochodową marką i wkrótce ma zostać uświęcone przez rumuński Kościół.

O karawanie i psach

Of Caravan and the Dogs
1h 29m
Wiadomo nie od dziś, że pierwszą ofiarą wojny jest prawda. W Rosji ci, którzy ją głoszą, uznawani są agentów obcego wywiadu. Na przykład dziennikarze "Nowej Gaziety", która pół roku przed inwazją na Ukrainę otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla. Tylko jak ocalić ten niezależny głos w warunkach jeszcze większego przykręcania śruby? Łącząc oficjalne i nieoficjalne zapisy, głównie anonimowych autorów, film dokumentuje heroiczną pracę rosyjskich dziennikarzy, ich dylematy związane z emigracją, cenzurą czy autocenzurą oraz nieliczne przejawy opozycyjnego ducha w tamtejszym społeczeństwie.
Maria Sibylla Meriam - Maria od kwiatów i motyli. Ta siedemnastowieczna niemiecka badaczka była prekursorką entomologii, ekologii, biologii rozwoju. Wyniki swoich oryginalnych, prowadzonych przez całe życie obserwacji przedstawiała w formie albumów, w których życie intymne owadów oddawała z dyscypliną uczonej i talentem artystki. Pim Zwier, holenderski filmowiec i fotograf, podąża szlakiem jej wędrówek, poddając widzów eksperymentowi - celem obserwacji będzie ich cierpliwość i uważność. Jeśli ulegną medytacyjnemu charakterowi dokumentu, dostroją się do naturalnego rytmu badanej przez Meriam natury. Jeśli wzmogą czujność, dostrzegą, że nie tylko o przemiany owadów w ascetycznej "Metamorfozie" chodzi.
"Osiągnąłem w życiu wszystko, co chciałem" - mówi wybitny polski aktor Andrzej Seweryn, a potem porywa nas w dynamiczną podróż po kolejnych wyzwaniach zawodowych, jakie podejmuje wciąż z młodzieńczą werwą. To nie jest biografia podsumowująca jego życiowy dorobek artystyczny - setki wybitnych ról filmowych i teatralnych, działalność polityczną czy wieloletnią rolę dyrektora Teatru Polskiego. Aktor pozostaje u szczytu kariery i ani na chwilę nie zwalnia. Kamera staje się towarzyszem jego codziennych zajęć, dzięki czemu z bliska widzimy rodzące się na gorąco emocje i pasję do pracy.

Gdzie jest Alicja?

Alice On & Off
1h 24m
Przez 10 lat twórczyni filmu śledziła losy swojej bohaterki, która jako nastolatka urodziła dziecko w związku z dużo starszym mężczyzną. Obserwowała z bliska skomplikowaną dynamikę tej relacji, a przede wszystkim desperackie poszukiwanie przez Alice własnej drogi, spowodowane traumatycznym dzieciństwem i przedwczesnym macierzyństwem, pełne niełatwych wyborów. Z czasem reżyserka stała się częścią tej mocno dysfunkcyjnej rodziny. Jej film jest historią kolejnych zniknięć Alice - wrażliwej dziewczyny i artystki, uciekającej przed swoimi demonami.
Zaczyna się ostrzeżeniem: w tym filmie występują nieboszczycy. Następnie ruszamy w podróż do Papui - Nowej Gwinei, której scena muzyczna długo wychodziła z cienia. Stało się to w dużej mierze za sprawą George`a Teleka - artysty śpiewającego w rdzennych językach, łącząc papuaskie i zachodnie brzmienia. To także historia jego twórczej, trwającej ponad 30 lat przyjaźni z australijskim muzykiem Davidem Bridie, naznaczona tragicznymi zdarzeniami zarówno w życiu Teleka, jak i w dziejach wyspy. Dzięki muzyce ma miejsce niezwykłe międzykulturowe spotkanie, na przekór kolonialnej przeszłości.

Omar i Cedric

Omar and Cedric: If This Ever Gets Weird
2h 7m
Ten film ma w sobie dynamikę progresywnego rocka, który ponad dwie dekady temu stał się domeną kultowego zespołu The Mars Volta. W podobnych rytmach pulsowało życie założycieli amerykańskiej grupy: Cedrica Bixlera i Omara Rodrígueza-Lópeza. A była to naprawdę ostra jazda, znaczona przez etniczną odmienność, narkotyki, sceniczne ekscesy i flirt ze scjentologią. Z setek godzin archiwaliów (Omar od dziecka dokumentował siebie i swoje otoczenie) powstał do bólu szczery obraz wieloletniej przyjaźni, wspólnych sukcesów, transformacji i upadków.
Grzegorz Rosiński, jeden z najbardziej znanych na świecie polskich twórców komiksów, autor rysunków do serii "Thorgal", przechodzi na emeryturę. Ale co to faktycznie znaczy dla artysty zakończyć karierę? Rosiński wciąż tworzy i odejść zamierza tylko na własnych zasadach. Wciąż ma do dokończenia i poprawienia strony komiksowe Thorgala, co daje nam niecodzienną szansę podpatrzenia artysty w trakcie procesu twórczego. To także rozmowy z kolejnymi scenarzystami, burzliwe dyskusje z synem malarzem nad detalami rysunków, czy same rozważania Rosińskiego na temat własnej twórczości.
Pandemia, czas twardego lockdownu, gdy kontakt z drugim człowiekiem jest mocno ograniczony. Najpowszechniejszym sposobem komunikacji stają się rozmowy przez internet, co reżyser wykorzystuje, by porozmawiać z osobami tkwiącymi - podobnie jak on - samotnie w mieszkaniach. Czego się boją? Jak sobie radzą? Ludzie w różnym wieku, w różnych krajach, o różnych historiach opowiadają o samotności i lęku. Czas izolacji sprawia, że bohaterowie w rozmowach chętniej otwierają się i zwierzają z bardzo intymnych doświadczeń. Rodzą się nowe znajomości, padają ważne słowa.

Latające ręce

Flying Hands
1h 18m
Mieszkająca w regionie Baltistan, Aniqa Bano rodzi głuchoniemą dziewczynkę, Narjis. Do tego czasu nie wiedziała, że dzieci z taką niepełnosprawnością są odrzucane przez swoje rodziny i nie otrzymują tożsamości ani imienia. 16 lat później Aniqa i jej córka zabierają nas w podróż po regionie, w którym kobieta zbudowała zarówno szkołę, jak i dom dla osób niesłyszących. Jest to opowieść o zaangażowaniu, o tym, jak integracja i równe szanse są bezpośrednią korzyścią dla współistnienia społeczeństwa.

Strażniczka smoków

Dragonkeeper
1h 39m
W starożytnych Chinach smoki żyły w przyjaźni z ludźmi, ale ludzka chciwość zakończyła ten sojusz. Mała sierota Ping odkrywa swoje przeznaczenie jako Strażniczki smoków i wyrusza w podróż, by uratować jajo.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pon
27/05
Wt
28/05
Czw
30/05

Garfield

The Garfield Movie
1h 41m
 Po spotkaniu z dawno zaginionym ojcem Garfield wraz z Odiem wyruszają na zabawny napad.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
30/05

Do usług szanownej pani

Complètement cramé!
1h 50m
Owdowiały brytyjski biznesmen podejmuje pracę lokaja w dworku we Francji, aby zachować wspomnienia swojej zmarłej francuskiej żony.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
30/05

Puchatek: Krew i miód 2

Winnie-the-Pooh: Blood and Honey 2
1h 32m
Żądny mordu Puchatek powraca w towarzystwie nowych przyjaciół, aby zgładzić nie tylko Krzysia, ale wszystkich pozostałych przy życiu uczestników pewnego urodzinowego przyjęcia sprzed lat.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
30/05
Waldi i jego trzy siostry mieszkają w starej willi pod miastem, a w piwnicy ich stuletni rodzice, którzy kilka lat temu umarli. Cała rodzinka cieszy się wspólnymi śniadaniami i domowym ciepłem, dopóki Waldi nie odkrywa w sobie nadprzyrodzonych mocy. Wtedy niespodziewani goście wciągają rodzinę w ściśle tajny plan, zmuszając zmarłych rodziców do uruchomienia swoich znajomości w zaświatach.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
27/06

Mobile Suit Gundam Seed Freedom

Kidou Senshi Gundam SEED Freedom
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
22/06
Niedz
23/06
Jędrek, młody chłopak który przeżył piekło łagru, opuścił z armią Andersa Rosję i trafia do II Korpusu, który przygotowuje atak na klasztor na wzgórzach Monte Cassino.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pon
27/05

Jurek Maskonurek: Misja Puffinów

Johnny Puff: Misión secreta
1h 27m
Przygody puffina czyli malutkiego ptaszka Jurka Maskonurka i jego czwórki przyjaciół, których misją jest ocalenie swojej ukochanej wioski przed nikczemnymi wynalazkami inżyniera, morsa Ottona.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
30/05

Nowy Vermeer. Wystawa wszech czasów

Exhibition On Screen: Vermeer: The Greatest Exhibition
Rijksmuseum i Mauritshuis organizują wystawę przedstawiającą arcydzieła Vermeera. Dyrektor muzeum i kuratorzy oprowadzają po wystawie, przedstawiając nowe badania na temat procesu artystycznego Vermeera.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Śr
26/06
Dwoje uczniów niezwykłej szkoły musi współpracować z magicznymi zwierzętami aby rozwikłać tajemnicę dziwnych dziur, które pojawiły się na terenie szkoły.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pon
27/05

Ewangelia wg Ciretty

Il Vangelo secondo Ciretta
1h 13m
Oto postać niczym z filmów Pasoliniego czy Felliniego. Chłopak ma na imię Ciretta i żyje na ulicach starego Neapolu, głównie z kradzieży i prostytucji. Jest też ulicznym śpiewakiem, sowizdrzałem oraz gorliwym wyznawcą lokalnego kultu maryjnego. Podążając za bohaterem poznajemy barwną społeczność, która resztkami sił broni się przed turystyfikacją, gentryfikacją i covidem. W towarzystwie "bożego prostaczka" odwiedzamy miejsca, gdzie plebejska religijność miesza się z pogodą ducha i międzyludzką solidarnością. Czy pozwolą one przetrwać w obliczu napierających zewsząd zmian?
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Wt
28/05
Czw
30/05

Berchidda Live

Berchidda Live - Un viaggio nell'archivio Time in Jazz
1h 34m
Dokument ukazuje historię oraz ewolucję muzycznego festiwalu Time in Jazz, stworzonego i kierowanego przez Paolo Fresu w jego rodzinnym mieście Berchidda na Sardynii.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pon
27/05
Czw
30/05

Ojcze nasz

Tatăl nostru
1h 25m
Przyszły ojciec próbuje odnowić więź z dawno utraconym ojcem, który jest teraz mnichem w klasztorze na górze Athos.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pon
27/05
Czw
30/05

Isaac Asimov, wiadomość w przyszłość

Isaac Asimov, l'étrange testament du père des robots
54m
Podróże międzygwiezdne, rozumne maszyny, nowe formy cywilizacji - Isaac Asimov wymyślił całą przyszłość. W największych skalach czasu oraz przestrzeni. I w najmniejszych detalach. Przewidział etyczne konsekwencje przypuszczalnych zdarzeń. Taką właśnie science fiction uprawiał Asimov. Kiedy pisał książki, a było ich kilkaset, zawarte w nich wizje pozostawały wyłącznie w sferze fantastyki. Dziś wiele z nich dzięki nauce przesunęło się w sferę rzeczywistości, każąc mierzyć się nam choćby z problemem sztucznej inteligencji. Francuski reżyser Mathias Théry przewrotnie wykorzystując AI, stawia pytania o związki science z fiction.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pon
27/05
Czw
30/05
Na różnych etapach życia fizyczna bliskość oznacza coś innego, ale jej brak może być równie dotkliwy. Reżyser obserwuje swoich wiekowych rodziców, których związek dawno temu się wypalił, co matka próbuje zrekompensować sobie coraz bardziej ryzykownym zakupoholizmem. Syn inicjuje psychodramę z ich udziałem, a jednocześnie testuje własny związek, który także zaczyna popadać w rutynę. Hybrydowy, autotematyczny i w dużej mierze autoironiczny dokument stawia pytanie, czy monogamia w dzisiejszych czasach nadal jest najlepszą formą związku dwojga ludzi.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pon
27/05
Czw
30/05

Syn mułły

Mullans son
1h 40m
Ruhollah Zam, opozycyjny dziennikarz z Teheranu, nosi imię wodza rewolucji islamskiej i jest synem wysoko postawionego duchownego. Zaangażowany w protesty z lat 2017 - 2018 i represjonowany przez władze, był zmuszony wyjechać z żoną i dziećmi do Francji, lecz nawet tu, mimo zapewnionej mu ochrony, musi żyć w konspiracji. Reżyserka towarzyszy mu podczas zdalnej pracy i w codziennym strachu. Kręcony na gorąco film wypełnia jeszcze większa groza, gdy okazuje się, że międzynarodowa sieć aktywistów jest infiltrowana przez irański reżym i trudno zaufać nawet bliskim współpracownikom.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pon
27/05
Czw
30/05

Tako rzecze Peaches

Teaches of Peaches
1h 42m
Performerka, prowokatorka, kobieta petarda - w szóstej dekadzie życia Peaches nie zwalnia tempa. Wręcz przeciwnie: tournee z okazji dwudziestolecia albumu "Teaches of Peaches" było eksplozją kreatywności. A dla twórców filmu to również okazja, by poznać bliżej tę wywrotową artystkę, ikonę feminizmu i kultury queerowej. Powstał dokument napędzany punkową energią i zarazem intymny. Kamera towarzyszy wokalistce nie tylko na koncertach, ale także w jej berlińskim mieszkaniu i w gronie przyjaciół, a unikalne archiwalia odsłaniają jej mniej znaną przeszłość. Mimo upływu lat polityczne przesłanie Peaches nie traci na aktualności.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Wt
28/05
Czw
30/05

Przechwycone

Myrni liudy
1h 35m
O czym mówią rosyjscy żołnierze, kiedy dzwonią z frontu do swoich domów? Rozmowy telefoniczne, jakie ukraińskie służby specjalne nagrywały w pierwszym półroczu wojny, przedstawiają zupełnie inny obraz niż tworzony przez kremlowską propagandę. Podsłuchane wypowiedzi zostają w filmie zderzone z zapisem tego, co pozostawili za sobą barbarzyńscy najeźdźcy. Efektem jest nie tylko podwójne świadectwo zniszczeń, szabru i zbrodni wojennych. To także trzymająca w napięciu opowieść o prawdziwych emocjach, nastrojach i chwilach zwątpienia, które czasem towarzyszą agresorom czy ich rodzinom. W zestawieniu z postapokaliptycznymi widokami tworzą porażające studium zniewolenia i konformizmu.

Francja

Kanada

Ukraina

Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Wt
28/05
Czw
30/05

Termodielektryk

Termodielétrico
1h 12m
Kiedy umierał, Brazylia żegnała go jako działacza na rzecz pokojowego wykorzystania energii atomowej. Poświęcając się temu, podróżował po świecie, pozostając z rodziną w kontakcie epizodycznym. Wnuczka Joaquima da Costy Ribeiro i autorka tego osobistego filmu, próbuje zrekonstruować postać dziadka z prywatnych i publicznych śladów pamięci. Naukowe odkrywanie okazuje się w tym obrazie procesem podobnym do uprawiania poezji. W obu tych dziedzinach fundamentalny jest eksperyment. Motywacją obu jest ciekawość, fascynacja światem. Iskra natchnienia - źródłem pomysłu na realizację. Żadnego nie sposób zautomatyzować.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pon
27/05
Czw
30/05

Kielich. O synach i córkach

O tahtai. Savendar tai seiandar
1h 24m
Tańce, zabawa, alkohol, gwar rodzinnego świętowania. W arystokratycznym rodzie w Transylwanii następuje przekazanie kielicha. Niepozorny przedmiot, relikt z przeszłości, który wydaje się być antropologiczną ciekawostką, w tamtejszych rodzinach pełni ogromnie ważną funkcję. To herb, symbol prestiżu, który może trafić tylko do męskich potomków rodziny. Młode aranżowane małżeństwa, takie jak bohaterowie dokumentu, zmagają się z ogromną presją, jaką jest spłodzenie syna. Kłopoty z zajściem w ciążę czy urodzenie córki, prowadzą do konfliktów rodzinnych, a nawet grożą zakończeniem związku. Aby uniknąć tragedii młode kobiety decydują się na aborcję selektywną.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Wt
28/05
Czw
30/05
Tytuł filmu to numer, jakim oznaczono zaginionego w akcji armeńskiego żołnierza walczącego z Azerami o Górski Karabach w 2020 roku. Podczas gdy rodzina próbuje odnaleźć ciało studenta, jego siostra za pomocą smartfona rejestruje proces poszukiwań i emocje, jakie im towarzyszą. Czy badania DNA potwierdzą, że znalezione kości to szczątki Soghomona? Poprzez wystudiowane kadry mamy wgląd w sytuację wyjątkowo intymną, kiedy filmowanie staje się zarazem głębokim współodczuwaniem. Przed nami kameralny, kręcony intuicyjnie eksperyment, którego kulminacja nikogo nie pozostawi obojętnym.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Wt
28/05
Czw
30/05

Dziedzictwo

Inheritance
1h 25m
Trudno uwierzyć w amerykański sen z perspektywy miasteczka w Appalachach. To region wyeksploatowany i zapomniany, dotknięty bezrobociem, zanieczyszczeniem środowiska i przede wszystkim kryzysem opioidowym. Autorzy dokumentu towarzyszyli przez lata wielopokoleniowej rodzinie. Bez taryfy ulgowej, a zarazem wnikliwie i z empatią pokazali sytuację najmłodszej generacji, już na starcie obciążonej traumami, biedą i wszechobecnością uzależniających substancji. Ale jest wśród nich rezolutny Curtis, dorastający na naszych oczach, gotów wyrwać się z zaklętego kręgu, który pochłania jego najbliższych.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Wt
28/05
Czw
30/05

Don Lewis i The Live Electronic Orchestra

Don Lewis And The Live Electronic Orchestra
1h 20m
Ameryka nie była gotowa na taką rewolucję. W latach 70. Don Lewis, inżynier elektronik i muzyk, skonstruował syntezator, który na niespotykaną dotąd skalę generował i miksował dźwięki. Jednakże związki zawodowe oprotestowały wynalazek, obawiając się, że odbierze pracę muzykom. W ten sposób historia sukcesu zamieniła się w dramat człowieka walczącego o uznanie i zmagającego się z uprzedzeniami rasowymi. Dokument oddaje sprawiedliwość wynalazcy, pokazując, jak ogromny był jego wpływ na rozwój muzyki, nie tylko elektronicznej. Pośrednio mówi także o lękach związanych z rozwojem technologii.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pon
27/05
Czw
30/05

Stay Homas. Zespół, który nie powinien istnieć

Stay Homas. La banda que no hauria d'existir
1h 22m
"Robią dobrą robotę dla naszego zdrowia psychicznego" - mówi jedna z fanek. W istocie, trio z Barcelony wielu pomogło przetrwać lockdown. Piosenki, które Stay Homas nagrywali na swoim balkonie, odnosząc się w nich do sytuacji pandemicznej, stawały się wiralami. A grupa, zyskała popularność na całym świecie, współpracując m. in. z Michaelem Bublé. Lecz przyszedł wreszcie moment, kiedy przestali być fenomenem wyłącznie internetowym. Dokument śledzi ewolucję zespołu, który w zmieniających się warunkach zaczyna profesjonalizować się, szukać świeżego tonu i nowego kontaktu ze swą publicznością.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Wt
28/05
Czw
30/05
Pierwsze w powojennej Polsce mistrzostwa świata w boksie - kultowej wówczas dyscyplinie sportu. Boks był w latach 50. bardziej popularny niż piłka nożna. W zrujnowanej Warszawie legendarny trener Feliks Stamm musi odbudować polską reprezentację bokserską, żeby stawić czoła najpotężniejszej drużynie świata - ZSRR. Wydarzenie to ma wymiar nie tylko sportowy, ale i polityczny. Do walki w polskich barwach stają najbardziej utytułowani pięściarze. Relacja z pamiętnych mistrzostw oczami świadków tamtych wydarzeń: m.in. Daniela Olbrychskiego i Tadeusza Olszańskiego.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pon
27/05
Czw
30/05
Na kwiecistej działce w samym centrum blokowiska w Kijowie mieszka 67-letnia Natalia. Hoduje kozy i kury, uprawia ogródek i od lat walczy z inwestorami, którzy chcieliby w miejscu jej domu postawić kolejną nieruchomość. Do codzienności należy widok koparek, które Natalia za każdym razem z tą samą werwą przegania ze swojej posiadłości. Żadne pieniądze nie są w stanie przekonać jej do zmiany decyzji, bo przecież chodzi o jej dom, a nie tylko kawałek ziemi. I kiedy wydaje się, że walka z deweloperami to najgorsze, co ją spotyka, rozpoczyna się atak Rosji na Ukrainę.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pon
27/05
Czw
30/05
W Ouvidor, największym squacie artystycznym w Ameryce Łacińskiej, 120 artystów z różnych krajów stawia opór ciągłym groźbom eksmisji ze strony brazylijskiego rządu o faszystowskich tendencjach. Dodatkowo, wewnętrzne napięcia są podsycane przez sponsoring Biennale Sztuki przez Red Bulla.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Wt
28/05
Czw
30/05
Kamera śledzi młodą parę, Romka i Jadzię, podczas ciąży, zawarcia małżeństwa i porodu. Pierwsza, naiwna i lekkomyślna miłość obydwojga bohaterów wystawiana jest na coraz cięższe próby, co skrupulatnie rejestruje kamera.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
30/05
Ten film ma w sobie coś z "Kartoteki" Tadeusza Różewicza. Tyle że to nie teatr. A łóżka są dwa. Te łóżka są najważniejszymi meblami w ciasnym mieszkanku na warszawskiej Ochocie. Ważny jest też stół. Dźwiga na sobie wszystko co najpotrzebniejsze i co powinno leżeć w zasięgu ręki. Właściwie, pokój jest tak mały, że w zasięgu ręki znajduje się tu niemal wszystko co przez lata nagromadziło się na półkach i po kątach, znacząc kolejnymi warstwami upływ czasu. Jedno z łóżek obudowano ortopedyczną konstrukcją. Drugie jest zupełnie zwyczajne. Na pierwszym spoczywa Bernard Dobrowolski. Na drugim jego ojciec -Dominik. Bohaterowie filmu są skazani na leżenie. Syna unieruchomiły nakładające się na siebie schorzenia, które zdeformowały mu ciało i odebrały władzę w nogach. Ojca obezwładnił wylew krwi do mózgu. Najpierw Dominik opiekował się Bernardem. Teraz Bernard ze swego łóżka czuwa nad Dominikiem, by starał się ruszać, odzyskiwać względną sprawność. Czasem rzuca mu banana, by zaspokoił głód nim przyjdzie pielęgniarka i poda im posiłek. Przez ten niemiłosiernie ciasny i zagracony pokój przewija się - w co aż trudno uwierzyć - mnóstwo, jak na ten metraż, osób (jakże trudne zadanie miał operator Jacek Petrycki!). Bliscy, pielęgniarka, znajomi, lekarz, dziewczyny, jakiś domokrążny sprzedawca męskich wód toaletowych nie mający pojęcia o tym, co oferuje... Z rozmów z nimi wyłaniają się osobowości i strzępy przeszłości obu mężczyzn. Dominik miał sześć lat, gdy w jednym tygodniu stracił oboje rodziców. Trafił do Niepokalanowa. Został zakonnikiem. Otrzymał święcenia. Pewnego dnia wpadł na pomysł, by handlować dewocjonaliami (jeszcze sporo zostało mu ich do dziś w różnych pudełkach i pudłach). Na jednym z odpustów poznał dziewczynę. Ponoć zakochał się w niej bez pamięci, choć dziś utrzymuje, że wcale nie aż tak. W każdym razie postanowił zdjąć habit. Poczekał aż papież zwolni go ze święceń i ożenił się. Teraz ma już 84 lata, jest wdowcem i ma czworo dzieci - córkę i trzech synów. Bernard, jak widać na starej fotografii, był początkowo zdrowym chłopcem. Kiedy o sobie dała znać nieuleczalna choroba? Lekarz przychodzi wstrzykiwać mu lekarstwa w stawy ciągle sprawnych rąk od ponad dwudziestu lat... Tak czy inaczej do szkoły chodził normalnie. W liceum zaczął fotografować, głównie piękne dziewczyny, co jest jego pasją i specjalnością do dziś. Fotografuje je leżąc w łóżku, a one najwyraźniej są pełne uznania dla jego profesjonalizmu. Zresztą Bernard Ben Dobrowolski nie rozstaje się z aparatem. Jest ciągle aktywny. Dokumentuje wszystko: postępy ojca w rehabilitacji, wizyty znajomych, zabiegi lekarza... Ojciec i syn, ciągle z konieczności razem, żyją w fascynującej symbiozie. Z uporem i godnością walczą z fizycznymi ograniczeniami i słabością. Bernard, choć tak doświadczony przez los, zdumiewa energią swoistym wigorem i humorem, a zwłaszcza troską o ojca. Jest wrażliwy i delikatny, a zarazem twardy. Dopiero kiedy Ryszard Zawistowski i Wiktor Zydroń - kumple z dawnych dobrych czasów i wieczorów w "Stodole" - zagrają mu na puzonie i bandżo specjalnie skomponowanego dla przyjaciela bluesa... Katarzyna Maciejko-Kowalczyk pokazuje człowieczeństwo i siłę międzyludzkich więzi poddane bardzo ciężkiej próbie. Jej uwięzieni w łóżkach bohaterowie znajdują się w sytuacji zdawać by się mogło beznadziejnej i nie do zniesienia. A przecież z tego filmu tchnie optymizmem nie tak często oglądanym na ekranach telewizorów. Docenili to w paździeniku tego roku jurorzy na 42. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Lipsku. "Benek blues" został uhonorowany prestiżową nagrodą Telewizji Niemieckiej MDR
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pon
27/05

Goście

Visitors
1h 27m
12 lat po ukończeniu ostatniej części trylogii "Qatsi" Godfrey Reggio powraca z nowym wizualnym eksperymentem. Mnich amerykańskiego dokumentu kontynuuje poszukiwania zapoczątkowane 30 lat temu w "Koyaanisqatsi", zgłębiając relacje między człowiekiem, technologią a naturą. "Goście" to filmowa medytacja oparta na 74 czarno-białych, trwających około minuty kadrach, które zestawione są z muzyką skomponowaną przez stałego współpracownika reżysera, Philipa Glassa. Z ciemnego tła w zwolnionym tempie wyłaniają się ludzkie twarze, kamera wydobywa niemal niezauważalne ruchy mimiczne, nie pada żadne słowo. Tej panoramie stanów emocjonalnych – przywodzącej na myśl wideo-arty Billa Violi – towarzyszą ujęcia opuszczonych budynków, księżyca i zniszczonego przez powódź Nowego Orleanu, rodzinnego regionu Reggio.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
30/05

Haker

Hacker
1h 37m
Trzynastoletniego hakera z domu dziecka odwiedza dwóch mężczyzn z wywiadu twierdząc, że na tajemniczej taśmie znajduje się jego matka. Chłopak postanawia rozpocząć własne dochodzenie.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
30/05
Dokument opowiada historię dwóch przyjaciółek ukazując ich doświadczenia związane z dojrzewaniem, pierwszą miłością oraz szkolnymi zasadami i ograniczeniami.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pon
27/05

Zbyt blisko

Apropierea
1h 25m
Andrea i jej córka Pirkó, wykorzystywana przez byłego partnera matki, muszą się zmierzyć z jego przedwczesnym wyjściem na wolność.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Wt
28/05

Uśmiech Gruzji

Gimiliani Sakartvelo
1h 2m
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pon
27/05
Po tragicznej śmierci matki na polsko-​białoruskiej granicy 16-​letnia Kurdyjka Runa musi szybko dorosnąć i zająć się czwórką swoich młodszych braci oraz pogrążonym w depresji, bezradnym ojcem. Podczas pobytu w obozie dla uchodźców rodzina zmaga się z traumą, niepewną przyszłością i groźbą deportacji. Ucieczką Runy od codziennych problemów jest szkicownik, który wypełniają kolejne niepokojące obrazy. Film jest częściowo animowaną opowieścią o przedwczesnym dorastaniu w cieniu globalnego kryzysu uchodźczego.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Wt
28/05

Las

1h 24m
Asia i Marek po studiach kupili stary dom tuż przy wschodniej granicy Polski - w Puszczy Białowieskiej, najstarszym lesie Europy. To ich mały raj - miejsce, w którym ich dzieci miały bezpiecznie dorastać z dala od problemów współczesnego świata. Dla Marysi, Ignacego i Franka las jest drugim domem, oswojonym i niebudzącym lęku. Ale pewnego dnia las się zmienia. Pojawiają się w nim Obcy, Inni, Uchodźcy - niechciani i w Polsce, i w Białorusi. Cała rodzina im pomaga, mimo że polskie prawo tego zabrania, bo jak można zostawić drugiego człowieka bez pomocy?
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Wt
28/05
"Ciemna noc stanu wojennego" - tak nazywany jest okres, jaki nastał w komunistycznej Polsce po 13 grudnia 1981 roku. Ale czasy państwowego terroru, wymierzonego w ruch "Solidarność", miały też inne oblicza. Korzystając wyłącznie z materiałów archiwalnych, nie tylko dobrze znanych, film zagląda za kulisy tamtych wydarzeń. W rytm wojskowych werbli pokazuje codzienne funkcjonowanie mieszkańców kraju oraz działalność propagandy i wojska. Przywołuje zróżnicowane głosy ulicy, zderza ze sobą pochody, zamieszki i karnawałowe zabawy. Podważa tym samym zmitologizowany obraz polskiego społeczeństwa jako ofiary systemu.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
30/05

Ja, cyborg

Cyborg Generation
1h 3m
Młody bohater podejmuje decyzję o swojej przemianie w obliczu traumatycznych doświadczeń dorastania jako osoba queerowa w konserwatywnym środowisku.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Wt
28/05
Barbara ma 25 lat i mieszka w Akrze, stolicy Ghany. Jest charyzmatyczna i pewna siebie, jednak jej odwaga znika, gdy wieje harmattan, duszący wiatr znad Sahary. Wraz z wiatrem powracają obrazy z przeszłości. Jako ośmioletnia dziewczynka, podzieliła los tysięcy dzieci oddanych do niewolniczej pracy przez własnych rodziców. Pomimo gniewu na to, co ją spotkało, Barbara wspiera swoich krewnych. Pewnego dnia jedzie do rodziców, żeby im pomóc. Zanim to się stanie, musi im zadać pytania, o których myślała przez całe swoje dorosłe życie.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Wt
28/05
W Japonii działają wyspecjalizowane firmy, które pomagają ludziom rozpłynąć się w powietrzu. Jedni chcieliby zniknąć z powodu długów, inni ze strachu przed szefem czy rodziną, a jeszcze inni ze wstydu. Dzięki tak zwanym Johatsu mogą zostawić wszystko za sobą i rozpocząć zupełnie nowe życie gdzieś indziej. Film śledzi kilka takich ucieczek - z perspektywy uciekinierów, ich bliskich, jak i tych, którzy organizują zniknięcia. Zanurzamy się w tajemniczym świecie podwójnych tożsamości, skrywanych rodzinnych dramatów, niezaspokojonych pragnień i ambicji.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Wt
28/05

Dziwna historia Jacksona C. Franka

Blues Run the Game: The Strange Tale of Jackson C. Frank
1h 24m
To historia wielkiego objawienia i tajemniczego zniknięcia. Bluesman Jackson C. Frank w 1965 roku z pomocą Paula Simona zdążył nagrać swą jedyną płytę, która odcisnęła piętno na wielu amerykańskich i brytyjskich muzykach folkowych. Nie potrafił jednak pokonać swoich demonów, prześladujących go od dzieciństwa. Film odtwarza emocjonalny pejzaż artysty, kształtowany przez osobiste tragedie, fizyczną niepełnosprawność i chorobę psychiczną. Tropów szuka w jego utworach, bliskich mu miejscach i we wspomnieniach znających go ludzi.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Wt
28/05

Joana Mallwitz - we własnym tempie

Joana Mallwitz - Momentum
1h 28m
Mężczyzn z branży muzycznej nie pyta się, jak godzą karierę i bycie rodzicem. Bohaterka tego filmu odpowiada, że najważniejsze to mieć dobry zespół – zarówno w rodzinie, jak i w pracy. Zwłaszcza, kiedy dyryguje się najlepszymi orkiestrami europejskimi. Oglądamy Joanę Mallwitz na przestrzeni dwóch przełomowych dla niej lat, kiedy pojawia się na świecie jej synek, a kariera zdecydowanie przyspiesza. Lecz niezależnie, czy przebywa w domu, na próbach czy w blasku reflektorów, niemiecka dyrygentka stara się udowodnić, że niemniej ważne od perfekcji jest znalezienie w życiu właściwego rytmu.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Wt
28/05
Kiedy cały świat wokół niej pogrąża się w ciemności, Anna, najsilniejsza kobieta na świecie, decyduje się pozostać na Ukrainie, aby ratować najbardziej bezbronnych - zwierzęta. Swoim bezinteresownym podejściem i optymizmem zaraża szybko lokalną społeczność, a dzięki sile mediów społecznościowych dociera daleko poza granice Ukrainy.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pon
27/05
Lili ma osiem lat i próbuje zrozumieć świat dorosłych. Mieszka w Norwegii, gdzie wyemigrowali jej rodzice, którzy nie są już razem. Tata w ramach wspólnego spędzania czasu zabiera ją na wycieczki z plecakiem, co jest szansą na pogłębienie ich relacji. Jeżdżą autostopem, śpią pod namiotem, wędrują po fiordach, a Lili zadaje trudne pytania. Po rozstaniu jej rodzice ułożyli sobie życie na nowo, co oznacza powiększenie się rodziny dziewczynki o kolejne osoby. Jak Lili odnajdzie się w tym nowym, patchworkowym układzie?
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pon
27/05
Inguszetia to najmniejszy region Rosji, położony na północnym Kaukazie. To właśnie stamtąd pochodzą trzej bohaterowie filmu, którzy wyemigrowali do Polski w poszukiwaniu lepszego życia. Łączy ich narodowość, różnią ambicje. Movlat uczy tańca kaukaskiego, Ismail odnosi sukcesy w boksie, a Ali jest tancerzem. Na przestrzeni 10 lat śledzimy ich wzloty i upadki w nowej ojczyźnie. Próby aklimatyzacji przy jednoczesnym zachowaniu tradycji z kraju pochodzenia. Choć początki wyglądają obiecująco, po paru latach zaczynają się pojawiać problemy, które zaważą na ich dalszych losach w pozornie przyjaznym mieście.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Wt
28/05
Od lat Rosja próbuje odbudować swoje imperium. Doktryna wojny hybrydowej wprowadzona przez Putina w 2013 roku zakłada atakowanie zachodnich państw bez wypowiedzenia wojny. Inwazja na Ukrainę sprawiła, że straciliśmy poczucie bezpieczeństwa. Para dokumentalistów z Polski rusza w podróż, żeby szukać odpowiedzi na pytanie o zagrożenia, jakie mogą spotkać Europę Środkowo-Wschodnią. Tropią agentów GRU wysadzających składy amunicji i trujących noviczokiem przeciwników Moskwy. Spotykają dwóch prezydentów, premiera, ministra obrony, schwytanego rosyjskiego szpiega oraz kilkunastu agentów wpływu.

Czechy

Niemcy

Norwegia

Polska

Bułgaria

Łotwa

Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
30/05
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Wt
28/05
Janusz Morgenstern, dla przyjaciół Kuba. Pochodził z rodziny żydowskiej, w Holokauście stracił całą rodzinę. Reżyser filmów, które na stałe zapisały się na kartach polskiej kinematografii, m.in.: "Do widzenia, do jutra", "Trzeba zabić tę miłość", "Żółty szalik". Widzowie zawdzięczają mu także seriale "Stawka większa niż życie", "Polskie drogi" oraz "Kolumbowie". Portret Morgensterna utkany jest z wywiadów, audycji, zdjęć, a także jego własnych filmów, które stanowiły dla niego ucieczkę od traumy, jakiej doświadczył podczas wojny. O jego twórczości opowiadają bliscy, aktorzy i współpracownicy.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pon
27/05

Czeski Film

Jews by Choice
1h 14m
Karniów, małe miasteczko w Czechach, było swego czasu domem dla powiększającej się społeczności żydowskiej. Aż do II wojny światowej, kiedy to naziści brutalnie przejęli władzę i z 450 żydów w mieście nie pozostał ani jeden. Kilkadziesiąt lat później czeskie miasteczko nawiedza kolejna katastrofa - w wyniku powodzi stulecia Karniów zostaje zalany. Uszkodzeniu ulega między innymi stara synagoga. Aby zapobiec jej zniszczeniu, grupa mieszkańców postanawia przywrócić ją do dawnej świetności, a może i dać początek nowej żydowskiej społeczności w mieście.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Wt
28/05

Granice Europy

Hranice Evropy
1h 38m
Znana czeska dziennikarka opuszcza rodzinę i dołącza do "taniej siły roboczej" w Europie Zachodniej. Pod przykrywką pracuje na farmie szparagów w Niemczech, próbuje swoich sił jako pokojówka w hotelu w Irlandii i opiekuje się osobami starszymi we Francji. Doświadcza na własnej skórze zmagań nisko opłacanych pracowników z Europy Wschodniej, których poświęcenie i ciężka praca pozwalają na komfort zachodniego społeczeństwa. Jaka jest prawdziwa cena, którą Europa płaci za wykorzystywanie własnych obywateli?

Czechy

Francja

Słowacja

Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Wt
28/05
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pon
27/05

Zbieracze butelek

Flašaroši
1h 23m
Na obrzeżach stolicy Serbii, Belgradu, znajduje się jedno z największych wysypisk śmieci w Europie - Vinča. Niegdyś stanowisko archeologiczne z czasów europejskiego neolitu, teraz - toksyczna przestrzeń, nietknięta pożarami, jest miejscem pracy zbieraczy plastikowych butelek - bottlemenów. W tym dokumentalnym westernie oglądamy ostatnie dni tej społeczności, ich praca wkrótce stanie się przestarzała i niepotrzebna. Historia koncentruje się na walce dobrodusznego boksera Yanika o bycie liderem grupy w chaotycznym systemie.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Wt
28/05

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones