Amerykańska Akademia Telewizyjna
Data ogłoszenia nominacji: 14 lipca
Data wręczenia nagród: 18 września

Prowadzący Galę - Jimmy Kimmel

Emmy

Najlepszy serial dramatyczny

wygrane
  • Gra o tron
    Gra o tron (2011)
    Adaptacja sagi George'a R.R. Martina. W królestwie Westeros walka o władzę, spiski oraz zbrodnie są na porządku dziennym.
nominacje

Najlepszy serial komediowy

wygrane
  • Figurantka
    Figurantka (2012)
    Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych, Selina Meyer, przekonuje się, że jej praca nie wygląda tak, jak to sobie wyobrażała.

Najlepszy film telewizyjny

wygrane
  • Sherlock
    Sherlock (2010)
    za odcinek "Sherlock: The Abominable Bride"
    John Watson jest lekarzem wojskowym, który niedawno wrócił z wojny. Gdy poznaje genialnego detektywa Sherlocka Holmesa, zaczyna pomagać mu w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych.
nominacje

Najlepszy serial limitowany

wygrane
nominacje

Najlepszy aktor w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym

wygrane
  • [Tatiana Maslany]
    Tatiana Maslany
    Tatiana Maslany
    jako Sarah Manning / Alison Hendrix / Cosima Niehaus / Beth Childs / MK / Katja Obinger / Helena / Rachel Duncan / Jennifer Fitzsimmons / Tony Zwickey / Krystal Goderich w serialu Orphan Black (2013)

Najlepszy aktor w serialu komediowym

wygrane

Najlepsza aktorka w serialu komediowym

wygrane

Najlepszy aktor w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepsza aktorka w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu komediowym

wygrane

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym

wygrane

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym

Najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym - aktorka

wygrane

Najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym - aktor

wygrane

Najlepszy gościnny występ w serialu komediowym - aktorka

wygrane

Najlepszy gościnny występ w serialu komediowym - aktor

wygrane

Najlepsza charakteryzacja w serialu kręconym jedną kamerą (naturalna)

wygrane
  • Gra o tron
    Gra o tron (2011)
    Jane Walker (I), Kate Thompson (III), Nicola Matthews (I), Kay Bilk, Marianna Kyriacou i Pamela Smyth za odcinek "Battle of Bastards"
    Adaptacja sagi George'a R.R. Martina. W królestwie Westeros walka o władzę, spiski oraz zbrodnie są na porządku dziennym.
nominacje
  • Dom grozy
    Dom grozy (2014)
    Vincenzo Mastrantonio, Clare Lambe, Katia Sisto, Lorraine McCrann i Morna Ferguson za odcinek "Glorious Horrors"
  • The Knick
    The Knick (2014)
    Nicki Ledermann, Stephanie Pasicov, Sunday Englis, Tania Ribalow, Rachel Geary i LuAnn Claps za odcinek "Whiplash"
  • Vinyl
    Vinyl (2016)
    Nicki Ledermann, Tania Ribalow, Sunday Englis, Rachel Geary, Michael Laudati i Cassandra Saulter za odcinek pilotażowy
  • Wikingowie
    Wikingowie (2013)
    Tom McInerney, Katie Derwin i Ciara Scannell za odcinek "Yol"

Najlepsza charakteryzacja w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym (naturalna)

wygrane
  • American Horror Story: Hotel
    American Horror Story: Hotel (2015)
    Eryn Krueger Mekash, Kim Ayers, Mike Mekash, Silvina Knight, James MacKinnon (I) i Sarah Tanno
    Detektyw John Lowe prowadzi śledztwo w sprawie brutalnych morderstw na terenie Los Angeles. Pewien trop doprowadza go do owianego tajemnicą hotelu Cortez.
nominacje
  • American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona
    American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona (2016)
    Eryn Krueger Mekash, Zoe Hay, Heather Plott, Deborah Humphries, Luis García (VI) i Becky Cotton
  • Do końca
    Do końca (2016)
    Bill Corso, Francisco X. Pérez i Sabrina Wilson (I)
  • Fargo
    Fargo (2014)
    Gail Kennedy (I), Joanne Preece, Gunther Schetterer i Danielle Hanson (I)
  • Korzenie
    Korzenie (2016)
    Aimee Stuit, Christa Schoeman, Niqui da Silva, Paige Reeves i Marike Liebetrau za część pierwszą

Najlepsza charakteryzacja w serialu lub programie specjalnym kręconym wieloma kamerami (naturalna)

wygrane
  • Key and Peele
    Key and Peele (2012)
    Scott Wheeler (I), Suzanne Diaz, Jason Hamer, Natalie Thimm i Michael F. Blake za odcinek "Y'all Ready For This?"
nominacje
  •  Saturday Night Live
    Saturday Night Live (1975)
    Louie Zakarian, Amy Tagliamonti, Jason Milani, Daniela Zivkovic, Melanie Demetri i Marjorie Durand (I) za odcinek z Ryanem Goslingiem
  • Dancing with the Stars
    Dancing with the Stars (2005)
    Zena Shteysel, Angela Moos, Patti Ramsey Bortoli, Sarah Woolf, Julie Socash i Alison Gladieux za odcinek "Halloween Night"
  • Grease: Na żywo
    Grease: Na żywo (2016)
    Zena Shteysel, Angela Moos, Julie Socash i Alison Gladieux
  • The Wiz Live!
    The Wiz Live! (2015)
    Cookie Jordan, Matiki Anoff, Debi Young, Stephanie Glover McGee, Björn Rehbein i Christine Domaniecki

Najlepsza charakteryzacja w serialu, serialu limitowanym, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym (sztuczna)

wygrane
  • Gra o tron
    Gra o tron (2011)
    Jane Walker (I), Sarah Gower (II), Emma Sheffield, Tristan Versluis i Barrie Gower za odcinek "The Door"
    Adaptacja sagi George'a R.R. Martina. W królestwie Westeros walka o władzę, spiski oraz zbrodnie są na porządku dziennym.
nominacje
  • American Horror Story: Hotel
    American Horror Story: Hotel (2015)
    Eryn Krueger Mekash, Mike Mekash, Brad Palmer (I), Bart Mixon, James MacKinnon (I), Kevin Kirkpatrick (III), David LeRoy Anderson i Glen Eisner
  • Do końca
    Do końca (2016)
    Bill Corso, Francisco X. Pérez, Sabrina Wilson (I) i Andy Clement
  • Dom grozy
    Dom grozy (2014)
    Nick Dudman, Sarita Allison, Barney Nikolic, Paul Spateri i Dennis Penkov za odcinek "And Hell Itself My Only Foe"
  • The Walking Dead
    The Walking Dead (2010)
    Greg Nicotero, Jake Garber, Gino Crognale, Kevin Wasner, Garrett Immel, Kerrin Jackson i Carey Jones (I) za odcinek "No Way Out"

Najlepsza choreografia

wygrane
  • Crazy Ex-Girlfriend
    Crazy Ex-Girlfriend (2015)
    Kathryn Burns za układy "I'm So Good at Yoga", "A Boy Band Made Up of Four Joshes" i "Settle For Me"
    Młoda kobieta porzuca pracę w prestiżowej nowojorskiej kancelarii, aby przenieść się do kalifornijskiego miasteczka.
nominacje

Najlepsza czołówka

wygrane
  • Człowiek z Wysokiego Zamku
    Alternatywne spojrzenie na historię Ameryki Północnej: jakie mogłoby być życie po II wojnie światowej, gdyby III Rzesza i Cesarstwo Japonii wygrały wojnę.
nominacje

Najlepsza gra głosem

wygrane
  • Głowa rodziny
    Głowa rodziny (1999)
    jako Peter Griffin, Stewie Griffin, Brian Griffin, Glenn Quagmire, dr Hartman, Tom Tucker i pan Spacely w odcinku "Pilling Them Softly"
    Perypetie familii Griffinów, której głową rodziny jest zwariowany Peter.
nominacje

Najlepsza gra głosem (narrator)

wygrane
nominacje

Najlepsza kompozycja muzyczna w serialu (oryginalna dramatyczna ścieżka dźwiękowa)

wygrane
  • Mr. Robot
    Mr. Robot (2015)
    za odcinek pilotażowy
    Grupa hakerów planuje atak na międzynarodową korporację Evil Corp.
nominacje

Najlepsza kompozycja muzyczna w serialu limitowanym, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym (oryginalna dramatyczna ścieżka dźwiękowa)

wygrane
  • Nocny recepcjonista
    Nocny recepcjonista (2016)
    za drugi odcinek
    Nocny recepcjonista kairskiego hotelu pomaga brytyjskiej agentce w tajnej operacji przeciwko potężnemu handlarzowi bronią.
nominacje

Najlepsza oryginalna muzyka i słowa

wygrane
  • Pole walki
    Pole walki (2015)
    "'Til It Happens to You", wyk. Lady Gaga
    Dokument porusza problem tuszowania gwałtów, których ofiarami są studentki amerykańskich kampusów uniwersyteckich.
nominacje

Najlepsza reżyseria muzyczna

nominacje

Najlepsza reżyseria programu dokumentalnego

wygrane

Najlepsza reżyseria programu rozrywkowego

wygrane
nominacje

Najlepsza reżyseria serialu dramatycznego

wygrane
  • Gra o tron
    Gra o tron (2011)
    za odcinek "Battle of Bastards"
    Adaptacja sagi George'a R.R. Martina. W królestwie Westeros walka o władzę, spiski oraz zbrodnie są na porządku dziennym.
nominacje

Najlepsza reżyseria serialu komediowego

wygrane
  • Transrodzic
    Transrodzic (2014)
    za odcinek "Man On The Land"
    Życie rodziny z Los Angeles ulega olbrzymim zmianom, gdy ojciec decyduje się na wyjawienie głęboko skrywanej tajemnicy.
nominacje

Najlepsza reżyseria serialu limitowanego, filmu telewizyjnego lub dramatycznego programu specjalnego

wygrane
  • Nocny recepcjonista
    Nocny recepcjonista kairskiego hotelu pomaga brytyjskiej agentce w tajnej operacji przeciwko potężnemu handlarzowi bronią.
nominacje

Najlepsza reżyseria techniczna, praca kamer, kontrola video w serialu

wygrane
  • Dancing with the Stars
    Dancing with the Stars (2005)
    za odcinek "The Finals" część druga
    Konkurs, w którym celebryci w parze z profesjonalnym tancerzem konkurują ze sobą o tytuł najlepszego.
nominacje

Najlepsza reżyseria techniczna, praca kamer, kontrola video w serialu limitowanym, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym

wygrane
nominacje

Najlepsza scenografia w fabularnym programie kostiumowym (godzinnym lub dłuższym)

wygrane
  • Downton Abbey
    Downton Abbey (2010)
    za odcinki piąty i siódmy szóstego sezonu
    Wielka Brytania w czasie burzliwych zmian społecznych jest tłem dla losów szlachty oraz służby żyjących we dworze Downton Abbey.
nominacje

Najlepsza scenografia w fabularnym programie współczesnym lub fantasy (godzinnym lub dłuższym)

wygrane
  • Gra o tron
    Gra o tron (2011)
    za odcinki "Blood of My Blood", "The Broken Man" i "No One"
    Adaptacja sagi George'a R.R. Martina. W królestwie Westeros walka o władzę, spiski oraz zbrodnie są na porządku dziennym.
nominacje

Najlepsza scenografia w programie fabularnym (półgodzinnym lub krótszym)

wygrane
nominacje

Najlepsza scenografia w programie rewiowym, dokumentalnym, reality lub teleturnieju

wygrane
nominacje

Najlepsza scenografia w programie rewiowym, dokumentalnym, związanym z wydarzeniami lub rozdaniem nagród

Najlepsze drugoplanowe efekty specjalne

wygrane
  • Sherlock
    Sherlock (2010)
    Danny Hargreaves, Henry Brook, Dewi Alun Foulkes, JC Deguara, Natalie Reid (III), Sara Bennett (II), Matías Derkacz, Neil Alford (II) i Amy Felce za odcinek "Sherlock: The Abominable Bride"
    John Watson jest lekarzem wojskowym, który niedawno wrócił z wojny. Gdy poznaje genialnego detektywa Sherlocka Holmesa, zaczyna pomagać mu w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych.
nominacje
  • 22.11.63
    22.11.63 (2016)
    Jay Worth, Ashley Mayse, Brendan Taylor (I), Winson Lee, Rob Del Ciancio, Robert Greb, Bruce Branit, Daniel Mellitz i Dominic Cheung za odcinek "The Rabbit Hole"
  • Hannibal
    Hannibal (2013)
    Anthony Paterson, Robert Crowther (I), Thomas Plaskett, Jay Stanners, Rob Tasker, Terence Krueger i John Coldrick za odcinek "Primavera"
  • The Walking Dead
    The Walking Dead (2010)
    Victor Scalise (I), Matt Robken, Darrell Dean Pritchett, David Alexander (X), Michael Crane (VI), Chad Hudson (II), Staffan Linder, Sean Ritchie i Aldo Ruggiero za odcinek "No Way Out"
  • Zadzwoń do Saula
    Zadzwoń do Saula (2015)
    William Powloski, Eric Chauvin (I) i Erin Kanoa za odcinek "Fifi"

Najlepsze efekty specjalne

wygrane
  • Gra o tron
    Gra o tron (2011)
    Steve Kullback, Joe Bauer (I), Adam Chazen, Derek Spears, Eric Carney, Sam Conway (I), Matthew Rouleau, Michelle Blok i Glenn Melenhorst za odcinek "Battle of Bastards"
    Adaptacja sagi George'a R.R. Martina. W królestwie Westeros walka o władzę, spiski oraz zbrodnie są na porządku dziennym.
nominacje
  • Człowiek z Wysokiego Zamku
    Człowiek z Wysokiego Zamku (2015)
    Curt Miller (I), Jeffrey Edward Baksinski, Terry Hutcheson, Sean Tompkins, Daniel Kruse (II), Christina M. Murguia, Nathan Overstrom i Jim Hawkins (VII) za odcinek "The New World"
  • Dom grozy
    Dom grozy (2014)
    James Cooper (V), Bill Halliday (I), Sarah McMurdo, Mai-Ling Lee, Greg Astles, Ricardo G. Elipe, Matt Ralph (II), Alexandre Scott i Kyle Yoneda za odcinek "And They Were Enemies"
  • Piraci
    Piraci (2014)
    Erik Henry, Terron Pratt, Ashley J. Ward, Jeremy Hattingh, Paul Stephenson (I), Aladino V. Debert, Greg Teegarden, Olaf Wendt i Yafei Wu za odcinek dwudziesty
  • Wikingowie
    Wikingowie (2013)
    Dominic Remane, Bill Halliday (I), Mike Borrett, Paul Wishart, Ovidiu Cinazan, Jim Maxwell (I), Kieran McKay (II), Jeremy Dineen i Tom Morrison za odcinek "The Last Ship"

Najlepsze fryzury w serialu kręconym jedną kamerą

wygrane
  • Downton Abbey
    Downton Abbey (2010)
    Nic Collins (III) i Adele Firth za odcinek dziewiąty szóstego sezonu
    Wielka Brytania w czasie burzliwych zmian społecznych jest tłem dla losów szlachty oraz służby żyjących we dworze Downton Abbey.
nominacje
  • Dom grozy
    Dom grozy (2014)
    Ferdinando Merolla, Sevlene Roddy, Giuliano Mariano i Orla Carrol za odcinek "Glorious Horrors"
  • Gra o tron
    Gra o tron (2011)
    Kevin Alexander (II), Candice Banks, Nicola Mount, Laura Pollock (II), Gary Machin i Rosalia Culora za odcinek "The Door"
  • Masters of Sex
    Masters of Sex (2013)
    Mary Ann Valdes, Matthew Holman i George Guzman za odcinek "Matters Of Gravity"
  • The Knick
    The Knick (2014)
    Jerry DeCarlo, John Jack Curtin, Nathan J. Busch II, Karen Dickenson (II) i Suzy Mazzarese-Allison za odcinek "Williams And Walker"

Najlepsze fryzury w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym

wygrane
  • American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona
    American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona (2016)
    Chris Clark (XIII), Natalie Driscoll, Shay Sanford-Fong i Katrina Chevalier
    Były futbolista, O.J. Simpson, zostaje oskarżony o dokonanie podwójnego morderstwa.
nominacje
  • American Horror Story: Hotel
    American Horror Story: Hotel (2015)
    Monte Haught, Frederic Aspiras, Darlene Brumfield, Kelly Muldoon i Gina Bonacquisti
  • Do końca
    Do końca (2016)
    Anne Morgan (I), Terrie Velazquez Owen, Brian A. Tunstall, Julia Holdren, Barry Rosenberg (I) i Quan Pierce
  • Fargo
    Fargo (2014)
    Chris Harrison-Glimsdale, Judy Durbacz (I), Penny Thompson (I), Cindy Ferguson i Tracy Murray (III)
  • Korzenie
    Korzenie (2016)
    Tony Ward (IV), Adam Gaeta, Talli Pachter i Sherri B. Hamilton za część pierwszą

Najlepsze fryzury w serialu lub programie specjalnym kręconym wieloma kamerami

wygrane
  •  Saturday Night Live
    Saturday Night Live (1975)
    Bettie O. Rogers, Jodi Mancuso, Inga Thrasher, Jennifer Serio Stauffer, Cara Hannah Sullivan i Joseph Whitmeyer za odcinek z Fredem Armisenem
    Zaproszeni sławni goście występują w parodiach i skeczach.
nominacje
  • Dancing with the Stars
    Dancing with the Stars (2005)
    Mary Guerrero, Kim Messina, Gail Rowell-Ryan, Jennifer Guerrero-Mazursky, Sean Smith (VI) i Dean Banowetz za odcinek "The Finals" część pierwsza
  • Grease: Na żywo
    Grease: Na żywo (2016)
    Mary Guerrero, Kim Messina, Gail Rowell-Ryan, Jennifer Guerrero-Mazursky, Dean Banowetz i Lucia Mace
  • Key and Peele
    Key and Peele (2012)
    Amanda Mofield i Raissa Patton za odcinek "Y'all Ready For This"
  • The Wiz Live!
    The Wiz Live! (2015)
    Charles G. LaPointe, Kevin Maybee, Liz Printz i Amanda Duffy (I)

Najlepsze indywidualne osiągnięcie w animacji

wygrane

Najlepsze kostiumy w serialu, serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym - kostiumowym albo fantasy

wygrane
  • Gra o tron
    Gra o tron (2011)
    Chloe Aubry, Sheena Wichary za odcinek "The Winds of Winter"
    Adaptacja sagi George'a R.R. Martina. W królestwie Westeros walka o władzę, spiski oraz zbrodnie są na porządku dziennym.
nominacje

Najlepsze kostiumy w serialu, serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym - współczesnym

wygrane
  • American Horror Story: Hotel
    American Horror Story: Hotel (2015)
    Helen Huang (II) i Marisa Aboitiz za odcinek "Chutes And Ladders"
    Detektyw John Lowe prowadzi śledztwo w sprawie brutalnych morderstw na terenie Los Angeles. Pewien trop doprowadza go do owianego tajemnicą hotelu Cortez.
nominacje

Najlepsze oświetlenie / reżyseria światła w programie rozrywkowym

wygrane
  • The Voice
    The Voice (2011)
    za odcinek "Episode 917A"
    Czworo sławnych muzyków szuka najlepszych piosenkarzy w Ameryce i podejmuje się ich szkolenia. Widzowie decydują, który z nich zostanie zwycięzcą.
nominacje

Najlepsze zdjęcia w programie reality

wygrane
  • W okowach mrozu
    W okowach mrozu (2013)
    za odcinek "Breaking Through"
    Życie grupy ludzi w odosobnionym rejonie Alaski, gdzie temperatury wskazują poniżej zera stopni Celsjusza.
nominacje

Najlepsze zdjęcia w serialu kręconym przy użyciu jednej kamery

wygrane
  • Człowiek z Wysokiego Zamku
    Człowiek z Wysokiego Zamku (2015)
    za odcinek "The New World"
    Alternatywne spojrzenie na historię Ameryki Północnej: jakie mogłoby być życie po II wojnie światowej, gdyby III Rzesza i Cesarstwo Japonii wygrały wojnę.
nominacje

Najlepsze zdjęcia w serialu kręconym przy użyciu wielu kamer

wygrane
nominacje

Najlepsze zdjęcia w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym

wygrane
  • Fargo
    Fargo (2014)
    za odcinek "Waiting For Dutch"
    Rok 2006, Minnesota. Do prowincjonalnego Bemidji przybywa tajemniczy mężczyzna, Lorne Malvo. Swoją brutalnością i bezwzględnością wpływa na mieszkańców miasta, w tym na udręczonego przez życie sprzedawcę ubezpieczeń, Lestera Nygaarda.
nominacje

Najlepszy dobór obsady serialu dramatycznego

wygrane
  • Gra o tron
    Gra o tron (2011)
    Adaptacja sagi George'a R.R. Martina. W królestwie Westeros walka o władzę, spiski oraz zbrodnie są na porządku dziennym.
nominacje

Najlepszy dobór obsady serialu komediowego

wygrane
  • Figurantka
    Figurantka (2012)
    Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych, Selina Meyer, przekonuje się, że jej praca nie wygląda tak, jak to sobie wyobrażała.

Najlepszy dobór obsady serialu limitowanego, filmu telewizyjnego lub programu specjalnego

wygrane
nominacje

Najlepszy dokumentalny lub oparty na faktach program specjalny

wygrane

Najlepszy dźwięk w programie dokumentalnym kręconym jedną lub wieloma kamerami

nominacje

Najlepszy dźwięk w rewiowym serialu lub programie specjalnym

Najlepszy dźwięk w serialu komediowym lub dramatycznym (godzinnym)

wygrane
nominacje

Najlepszy dźwięk w serialu komediowym, dramatycznym (półgodzinnym) lub animowanym

wygrane
nominacje

Najlepszy dźwięk w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym

wygrane
nominacje

Najlepszy krótkometrażowy program animowany

wygrane
  • Robot Chicken
    Robot Chicken (2005)
    za odcinek "Robot Chicken Christmas Special: The X-Mas United"
nominacje

Najlepszy montaż dźwięku w programie dokumentalnym kręconym jedną lub wieloma kamerami

Najlepszy montaż dźwięku w serialu

wygrane

Najlepszy montaż dźwięku w serialu limitowanym, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym

wygrane

Najlepszy montaż nieustrukturyzowanego programu reality

wygrane
  • Project Greenlight
    Project Greenlight (2001)
    za odcinek "Accident Waiting To Happen"
    Amatorscy scenarzyści i reżyserzy walczą o szansę kinowej emisji ich filmu.
nominacje

Najlepszy montaż programu dokumentalnego

wygrane
  • Making a Murderer
    Making a Murderer (2015)
    za odcinek "Indefensible"
    Historia Stevena Avery'ego, który w wyniku sfabrykowania przez policję dowodów jego winy był więziony przez wiele lat.

Najlepszy montaż programu rozrywkowego

Najlepszy montaż serialu dramatycznego kręconego przy użyciu jednej kamery

wygrane
  • Gra o tron
    Gra o tron (2011)
    za odcinek "Battle of Bastards"
    Adaptacja sagi George'a R.R. Martina. W królestwie Westeros walka o władzę, spiski oraz zbrodnie są na porządku dziennym.
nominacje

Najlepszy montaż serialu komediowego kręconego przy użyciu jednej kamery

wygrane
  • Crazy Ex-Girlfriend
    Crazy Ex-Girlfriend (2015)
    za odcinek "Josh Just Happens To Live Here!"
    Młoda kobieta porzuca pracę w prestiżowej nowojorskiej kancelarii, aby przenieść się do kalifornijskiego miasteczka.
nominacje

Najlepszy montaż serialu komediowego kręconego przy użyciu wielu kamer

wygrane
  • Teoria wielkiego podrywu
    Teoria wielkiego podrywu (2007)
    za odcinek "The Opening Night Excitation"
    Dla Leonarda i Sheldona nie ma tajemnic w naukach ścisłych czy grach komputerowych. W relacjach damsko-męskich nie radzą sobie w ogóle.
nominacje

Najlepszy montaż serialu limitowanego lub filmu telewizyjnego kręconego przy użyciu jednej kamery

wygrane
nominacje

Najlepszy montaż ustrukturyzowanego programu reality lub teleturnieju

wygrane
nominacje
  • Ryzykanci
    Ryzykanci (2000)
    za odcinek "Signed, Sealed And Delivered"
  • Shark Tank
    Shark Tank (2009)
    za drugi odcinek siódmego sezonu
  • The Amazing Race
    The Amazing Race (2001)
    za odcinek "We're Only Doing Freaky Stuff Today"
  • The Voice
    The Voice (2011)
    za piąty odcinek dziesiątego sezonu

Najlepszy nieustrukturyzowany program reality

wygrane
  • Taki się urodziłem
    Młodzi dorośli z zespołem Downa pracują ciężko, by osiągnąć swoje cele i pokonać wszelkie trudności.

Najlepszy oryginalny temat muzyczny

wygrane

Najlepszy program animowany

wygrane
  • Archer
    Archer (2009)
    za odcinek "The Figgis Agency"
    Sterling Archer, członek tajnej agencji wywiadowczej ISIS, zmaga się z problemami dnia codziennego, próbując przy tym uratować świat przed sobą.
nominacje

Najlepszy program lub serial informacyjny

Najlepszy program reality - zawody

wygrane
  • The Voice
    The Voice (2011)
    Czworo sławnych muzyków szuka najlepszych piosenkarzy w Ameryce i podejmuje się ich szkolenia. Widzowie decydują, który z nich zostanie zwycięzcą.

Najlepszy program specjalny lub serial informacyjny

Najlepszy scenariusz programu dokumentalnego

wygrane
nominacje

Najlepszy scenariusz serialu dramatycznego

wygrane
  • Gra o tron
    Gra o tron (2011)
    za odcinek "Battle of Bastards"
    Adaptacja sagi George'a R.R. Martina. W królestwie Westeros walka o władzę, spiski oraz zbrodnie są na porządku dziennym.
nominacje

Najlepszy scenariusz serialu komediowego

wygrane
  • Specjalista od niczego
    Specjalista od niczego (2015)
    za odcinek "Parents"
    Prywatne i zawodowe życie Deva - 30-letniego nowojorczyka próbującego przebić się w show biznesie jako komik oraz znaleźć miłość.
nominacje

Najlepszy scenariusz serialu limitowanego, filmu telewizyjnego lub dramatycznego programu specjalnego

wygrane
nominacje

Najlepszy serial dokumentalny lub oparty na faktach

wygrane

Najlepszy serial rozrywkowy ze scenariuszem

wygrane

Najlepszy ustrukturyzowany program reality

wygrane
  • Shark Tank
    Shark Tank (2009)
    Ambitni przedsiębiorcy prezentują swoje biznesowe plany przed gronem inwestorów, którzy wybierają czyj pomysł warto sfinansować.

Najlepszy występ kaskaderski w serialu dramatycznym, serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym

wygrane
  • Gra o tron
    Gra o tron (2011)
    Adaptacja sagi George'a R.R. Martina. W królestwie Westeros walka o władzę, spiski oraz zbrodnie są na porządku dziennym.
nominacje

Najlepszy występ kaskaderski w serialu komediowym lub programie rewiowym

wygrane
  • Shameless - Niepokorni
    Fiona sama wychowuje piątkę rodzeństwa, gdyż jej matka zostawiła rodzinę, zaś ojciec jest nieustannie pijany.