Amerykańska Akademia Telewizyjna
Data ogłoszenia nominacji: 28 lipca
Data wręczenia nagród: 20 września

Prowadzący galę - Jimmy Kimmel

Emmy

Najlepszy serial dramatyczny

wygrane
  • Sukcesja
    Sukcesja (2018)
    Członkowie rodziny Roy walczą między sobą o władzę i wpływy.
nominacje

Najlepszy serial komediowy

wygrane
  • Schitt's Creek
    Magnat branży wideo orientuje się, że jest kompletnie spłukany. Wraz z rodziną musi porzucić luksusowe życie i zacząć wszystko od nowa w Schitt's Creek.

Najlepszy film telewizyjny

wygrane
  • Zła edukacja
    Rozwój największego w historii skandalu dotyczącego defraudacji szkół publicznych.

Najlepszy serial limitowany

wygrane
  • Watchmen
    Watchmen (2019)
    Osadzona w alternatywnym świecie historia, w której zamaskowani strażnicy - superbohaterowie - wyjęci są spod prawa.
nominacje

Najlepszy aktor w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepszy aktor w serialu komediowym

wygrane

Najlepsza aktorka w serialu komediowym

wygrane

Najlepszy aktor w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepsza aktorka w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu komediowym

wygrane

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym

wygrane

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym - aktorka

wygrane
nominacje

Najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym - aktor

wygrane
nominacje

Najlepszy gościnny występ w serialu komediowym - aktorka

wygrane
nominacje

Najlepszy gościnny występ w serialu komediowym - aktor

wygrane
nominacje

Najlepsza aktorka w krótkometrażowym serialu komediowym lub dramatycznym

wygrane

Najlepsza charakteryzacja pasująca do danej epoki i / lub postaci (naturalna)

wygrane
  • Wspaniała pani Maisel
    Wspaniała pani Maisel (2017)
    Patricia Regan (I), Claus Lulla, Joseph A. Campayno, Margot Boccia, Michael Laudati, Tomasina Smith, Roberto Baez (I), Alberto Machuca za odcinek "It 's Comedy Or Cabbage"
    Lata 60., USA - w świecie opanowanym przez mężczyzn zdradzana żona postanawia rozpocząć karierę jako komik sceniczny.
nominacje
  • American Horror Story: 1984
    American Horror Story: 1984 (2019)
    Carleigh Herbert, Abby Lyle, Mo Meinhart , Lawrence Mercado za odcinek "The Lady In White"
  • Hollywood
    Hollywood (2020)
    Eryn Krueger Mekash, Kim Ayers, Kerrin Jackson, Ana Gabriela Quiñonez za odcinek "Outlaws"
  • Pose
    Pose (2018)
    Sherri Berman Laurence, Nicky Pattison Illum, Christopher Milone, Deja Marie Smith , Jessica Padilla (III) za odcinek "Acting Up"
  • Star Trek: Picard
    Star Trek: Picard (2020)
    Silvina Knight, Robin Beauchesne, David Williams (XXIV), Peter De Oliveira, Natalie Thimm za odcinek "Stardust City Rag"

Najlepsza charakteryzacja w serialu, serialu limitowanym, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym (sztuczna)

wygrane
  • Star Trek: Picard
    Star Trek: Picard (2020)
    James Mackinnon (I), Vincent Van Dyke, Richard Redlefsen, Alexei Dmitiew, Neville Page (I), Michael Ornelaz za odcinek "Absolute Candor"
    W Star Trek: Picard Patrick Stewart powraca w roli Jean-Luca Picarda, którego grał przez siedem sezonów Star Trek: Pokolenia. W nowej serii zobaczymy kolejny rozdział życia tego ikonicznego bohatera.
nominacje
  • American Horror Story: 1984
    American Horror Story: 1984 (2019)
    Michael Mekash, Vincent Van Dyke za odcinek "True Killers"
  • Hollywood
    Hollywood (2020)
    Vincent Van Dyke, Cary Ayers, Bruce Spaulding Fuller za odcinek "Jump"
  • Pose
    Pose (2018)
    David Presto, Greg Pikulski, Brett Schmidt (II), Lisa Forst, Keith R. Palmer za odcinek "Love's In Need Of Love Today"
  • The Mandalorian
    The Mandalorian (2019)
    Brian Sipe (I), Alexei Dmitiew, Carlton Coleman (I), Samantha Ward (I), Scott Stoddard, Micheal Ornelaz, Sabrina Cruz Castro za odcinek "Chapter 6: The Prisoner"
  • Westworld
    Westworld (2016)
    Justin Raleigh, Chris Hampton (I), Thomas Floutz za odcinek "Crisis Theory"

Najlepsza choreografia

wygrane
  • So You Think You Can Dance
    So You Think You Can Dance (2005)
    Al Blackstone za układy: "I'll Be Seeing You", "Mambo Italiano", "The Girl From Ipanema"
    Tancerze wyszkoleni w każdym rodzaju tańca, od baletu po hip-hop, konkurują o tytuł najlepszego.
nominacje

Najlepsza choreografia w programie ustrukturyzowanym

wygrane
  • Zoey's Extraordinary Playlist
    Zoey's Extraordinary Playlist (2020)
    Mandy Moore (I) za rutyny "All I Do Is Win", "I’ve Got the Music in Me" i "Crazy"
    Młoda kobieta odkrywa, że słyszy myśli innych ludzi... Jako piosenki i szlagiery musicalowe.

Najlepsza czołówka

wygrane
  • Ojciec chrzestny Harlemu
    Bumpy Johnson, szef mafii z Harlemu, po 10 latach spędzonych w więzieniu wychodzi na wolność i wypowiada wojnę włoskiej mafii, która przejęła jego terytorium.

Najlepsza gra głosem

wygrane
  • Big Mouth
    Big Mouth (2017)
    jako Hormonowy potwór Connie za odcinek "How To Have An Orgasm"
    Blaski i koszmary dojrzewania wywracają życie nastoletnich przyjaciół do góry nogami.
nominacje

Najlepsza kompozycja muzyczna w serialu (oryginalna dramatyczna ścieżka dźwiękowa)

wygrane
  • The Mandalorian
    The Mandalorian (2019)
    za odcinek "Chapter 8: Redemption"
    Samotny łowca głów przemierza najdalsze zakątki galaktyki, z dala od władzy Nowej Republiki.
nominacje

Najlepsza kompozycja muzyczna w serialu dokumentalnym lub programie specjalnym (oryginalna dramatyczna ścieżka dźwiękowa)

wygrane
  • Geneza nienawiści
    Geneza nienawiści (2019)
    za odcinek "Tools & Tactics"
    Serial dokumentalny, który bada jedną z najbardziej pierwotnych i destrukcyjnych emocji ludzkości, jaką jest nienawiść.
nominacje

Najlepsza kompozycja muzyczna w serialu limitowanym, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym (oryginalna dramatyczna ścieżka dźwiękowa)

wygrane
  • Watchmen
    Watchmen (2019)
    za odcinek "It’s Summer And We’re Running Out Of Ice"
    Osadzona w alternatywnym świecie historia, w której zamaskowani strażnicy - superbohaterowie - wyjęci są spod prawa.
nominacje

Najlepsza oryginalna muzyka i słowa

wygrane
  • Euforia
    Euforia (2019)
    "All For Us", wyk. Labrinth i Zendaya w odcinku "And Salt The Earth Behind You"
    Życie uzależnionej od narkotyków nastolatki zmienia się, gdy poznaje transseksualną dziewczynę, która przybyła do miasta.
nominacje

Najlepsza reżyseria muzyczna

nominacje
  •  Saturday Night Live
    Saturday Night Live (1975)
    Lenny Pickett (II), Eli Brueggemann, Leon Pendarvis za odcinek "SNL At Home #1"

Najlepsza reżyseria programu dokumentalnego

wygrane
nominacje

Najlepsza reżyseria programu reality

wygrane
  • Cheer
    Cheer (2020)
    Greg Whiteley za odcinek "Daytona"
    Losy drużyny cheerliderskiej z uczelni Navarro, która dąży do wygranej w prestiżowych ogólnokrajowych zawodów.
nominacje

Najlepsza reżyseria programu rozrywkowego

wygrane
  •  Saturday Night Live
    Saturday Night Live (1975)
    Don Roy King w odcinku z Eddiem Murphym
    Zaproszeni sławni goście występują w parodiach i skeczach.
nominacje

Najlepsza reżyseria rozrywkowego programu specjalnego

wygrane
  • Dave Chappelle: Sticks & Stones
    W prowokacyjnym stand-upie nakręconym w Atlancie Dave Chappelle mówi o kulturze posiadania broni, kryzysie opioidowym i fali skandali wśród celebrytów.

Najlepsza reżyseria serialu dramatycznego

wygrane
  • Sukcesja
    Sukcesja (2018)
    za odcinek "Hunting"
    Członkowie rodziny Roy walczą między sobą o władzę i wpływy.
nominacje

Najlepsza reżyseria serialu komediowego

wygrane
  • Schitt's Creek
    Schitt's Creek (2015)
    za odcinek "Happy Ending"
    Magnat branży wideo orientuje się, że jest kompletnie spłukany. Wraz z rodziną musi porzucić luksusowe życie i zacząć wszystko od nowa w Schitt's Creek.
nominacje

Najlepsza reżyseria serialu limitowanego, filmu telewizyjnego lub dramatycznego programu specjalnego

wygrane
  • Unorthodox
    Młoda kobieta ucieka z Brooklynu do Berlina przed zaaranżowanym małżeństwem. Jednak przeszłość depcze jej po piętach.
nominacje

Najlepsza reżyseria techniczna, praca kamer, kontrola video w programie specjalnym

Najlepsza reżyseria techniczna, praca kamer, kontrola video w serialu

wygrane
  • Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Olivierem
    John Oliver, jedna z najzabawniejszych osobowości telewizyjnych, prezentuje w programie swój własny punkt widzenia na wiele społecznych, politycznych i egzystencjalnych kwestii.
nominacje

Najlepsza scenografia w fabularnym programie kostiumowym lub fantasy (godzinnym lub dłuższym)

wygrane
  • The Crown
    Po śmierci króla Jerzego VI nową władczynią Wielkiej Brytanii zostaje jego córka Elżbieta II. Kobieta obejmuje tron w momencie, kiedy imperium chyli się ku upadkowi.
nominacje

Najlepsza scenografia w fabularnym programie współczesnym (godzinnym lub dłuższym)

wygrane
nominacje

Najlepsza scenografia w programie fabularnym (półgodzinnym)

wygrane
nominacje

Najlepsza scenografia w programie rewiowym, reality lub teleturnieju

wygrane
  •  Saturday Night Live
    Saturday Night Live (1975)
    w odcinkach z Eddiem Murphym i Johnem Mulaneyem
    Zaproszeni sławni goście występują w parodiach i skeczach.
nominacje

Najlepsza współczesna charakteryzacja (naturalna)

wygrane
  • Euforia
    Euforia (2019)
    Doniella Davy, Kirsten Coleman (I), Tara Lang (II) za odcinek "And Salt The Earth Behind You"
    Życie uzależnionej od narkotyków nastolatki zmienia się, gdy poznaje transseksualną dziewczynę, która przybyła do miasta.
nominacje
  • Opowieść podręcznej
    Opowieść podręcznej (2017)
    Burton J. LeBlanc, Alastair Muir za odcinek "Mayday"
  • Ozark
    Ozark (2017)
    Tracy Ewell, Jillian Erickson, Jack Lazzaro za odcinek "In Case Of Emergency"
  • Schitt's Creek
    Schitt's Creek (2015)
    Candice Ornstein, Lucky Bromhead za odcinek "Happy Ending"
  • Wielkie kłamstewka
    Wielkie kłamstewka (2017)
    Michelle Radow, Erin Rosenmann, Karen Toole-Rentrop, Molly Stern, Angela Levin (I), Simone Almekias-Siegl, Miho Suzuki (II), Claudia Humburg za odcinek "She Knows"
  • Wybory Paytona Hobarta
    Wybory Paytona Hobarta (2019)
    Autumn Butler, Caitlin Martini, Debra Schrey, Emma Burton (III) za odcinek "The Assassination Of Payton Hobart"

Najlepsza współczesna charakteryzacja w programie rewiowym, dokumentalnym lub reality (naturalna)

wygrane
  • RuPaul's Drag Race
    RuPaul's Drag Race (2009)
    Natasha Marcelina (I), David Petruschin, Jen Fregozo, Nicole Faulkner za odcinek "I'm That Bitch"
    RuPaul szuka następnej gwiazdy drag queen.
nominacje
  • Dancing with the Stars
    Dancing with the Stars (2005)
    Zena Shteysel, Angela Moos, Patti Ramsey Bortoli, Sarah Woolf (I), Julie Socash, Alison Gladieux, Donna J. Bard, Nadege Schoenfeld za odcinek "Disney Night"
  • The Voice
    The Voice (2011)
    za odcinek Top 10

Najlepsze drugoplanowe efekty specjalne

wygrane
  • Wikingowie
    Wikingowie (2013)
    za odcinek "The Best Laid Plans"
    Młody wiking, Ragnar Lothbrok, pragnie, by wyprawy łupieżcze odbywały się nie tylko na wschód, ale także w kierunku przeciwnym.
nominacje

Najlepsze efekty specjalne

wygrane
  • The Mandalorian
    The Mandalorian (2019)
    za odcinek "Chapter 2: The Child"
    Samotny łowca głów przemierza najdalsze zakątki galaktyki, z dala od władzy Nowej Republiki.
nominacje

Najlepsze fryzury pasujące do danej epoki i / lub postaci

wygrane
  • Hollywood
    Hollywood (2020)
    Michelle Ceglia, Barry Lee Moe, George Guzman (I), Michele L. Arvizo, Maria Elena Pantoj za odcinek "A Hollywood Ending"
    Grupa ambitnych początkujących aktorów i filmowców zrobi niemal wszystko, aby spełnić swoje marzenia o wielkiej karierze.
nominacje
  • Pose
    Pose (2018)
    Barry Lee Moe, Timothy Harvey (III), Sabana Majeed, Liliana Maggio, Lisa Ann Thomas, Gregory Bazemore, Jessie Mojica, Charlene Belmond za odcinek "Worth It"
  • Star Trek: Picard
    Star Trek: Picard (2020)
    Maxine Morris, Maria Sandoval (I), Wendy Southard, Sallie Ciganovich, Ashleigh Childers, Yesim 'Shimmy' Osman za odcinek "Stardust City Rag"
  • The Crown
    The Crown (2016)
    Cate Hall (II), Louise Coles (II), Sarah Nuth, Suzanne David, Emilie Yong, Catriona Johnstone za odcinek "Cri De Coeur"
  • Wspaniała pani Maisel
    Wspaniała pani Maisel (2017)
    Kimberley Spiteri, Michael Ward (XXIV), Tijen Osman za odcinek "A Jewish Girl Walks Int o The Apollo..."

Najlepsze indywidualne osiągnięcie w animacji

wygrane
  • Archer
    Archer (2009)
    Jill Dykxhoorn za odcinek "Road Trip"
  • Cosmos: Possible Worlds
    Cosmos: Possible Worlds (2020)
    Dan MacKenzie
  • Primal
    Primal (2019)
    Genndy Tartakovsky za odcinek "Spear and Fang"
  • Primal
    Primal (2019)
    Scott Wills (II) za odcinek "Spear and Fang"
  • Primal
    Primal (2019)
    Stephen DeStefano za odcinek "A Cold Death"

Najlepsze kostiumy sci-fi lub fantasy

wygrane
  • Watchmen
    Watchmen (2019)
    Valerie Zielonka za odcinek "It’s Summer And We’re Running Out Of Ice"
    Osadzona w alternatywnym świecie historia, w której zamaskowani strażnicy - superbohaterowie - wyjęci są spod prawa.
nominacje

Najlepsze kostiumy w programie rewiowym, dokumentalnym lub reality

wygrane
  • The Masked Singer
    The Masked Singer (2019)
    Marina Toybina, Grainne O'Sullivan, Gabrielle Let amendi, Candice Rainwater za odcinek "The Season Kick-Off Mask-Off: Group A"
nominacje
  •  Saturday Night Live
    Saturday Night Live (1975)
    Tom Broecker, Eric Justian, Christina Natividad, Ashley Dudek, Karena Sanchez, Dale Richards (I) w odcinku z udziałem Eddiego Murphyego
  • Dancing with the Stars
    Dancing with the Stars (2005)
    Daniela Gschwendtner, Steven Norman Lee, Howard Sussman, Polina Roytman, Karina Torrico za odcinek "Halloween Night"
  • Drunk History
    Drunk History (2013)
    Annalisa Adams (I), Cassandra Conners za odcinek "Fame"
  • RuPaul's Drag Race
    RuPaul's Drag Race (2009)
    Zaldy (I) za odcinek "I'm That Bitch"

Najlepsze kostiumy w serialu kostiumowym

wygrane
  • The Crown
    The Crown (2016)
    Sidonie Roberts, Sarah Moore (VI) za odcinek "Cri De Coeur"
    Po śmierci króla Jerzego VI nową władczynią Wielkiej Brytanii zostaje jego córka Elżbieta II. Kobieta obejmuje tron w momencie, kiedy imperium chyli się ku upadkowi.
nominacje

Najlepsze kostiumy współczesne

wygrane
  • Schitt's Creek
    Schitt's Creek (2015)
    Darci Cheyne za odcinek "Happy Ending"
    Magnat branży wideo orientuje się, że jest kompletnie spłukany. Wraz z rodziną musi porzucić luksusowe życie i zacząć wszystko od nowa w Schitt's Creek.
nominacje

Najlepsze oświetlenie / reżyseria światła w programie rozrywkowym

wygrane
  •  Saturday Night Live
    Saturday Night Live (1975)
    w odcinku z Johnem Mulaneyem
    Zaproszeni sławni goście występują w parodiach i skeczach.
nominacje

Najlepsze współczesne fryzury

wygrane
  • Czarno to widzę
    Czarno to widzę (2014)
    Araxi Lindsey, Robert C. Mathews lll, Enoch H. Williams IV za odcinek "Hair Day"
    Andre pragnie wychować dzieci zgodnie z zasadami swojej kultury, pomimo że mieszka w sąsiedztwie białych i zamożnych ludzi.
nominacje
  • Grace i Frankie
    Grace i Frankie (2015)
    Kelly Kline (I), Jonathan Hanousek, Marlene D. Williams za odcinek "The Laughing Stock"
  • Opowieść podręcznej
    Opowieść podręcznej (2017)
    Paul R.J. Elliot , Ewa Latak-Cynk za odcinek "Liars"
  • Schitt's Creek
    Schitt's Creek (2015)
    Annastasia Cucullo, Ana Sorys za odcinek "Happy Ending"
  • Tacy jesteśmy
    Tacy jesteśmy (2016)
    Michael Reitz (I), Katherine Rees, Germicka Barclay, Renia Green, Corey Hill (I) za odcinek "Strangers", część druga
  • Wybory Paytona Hobarta
    Wybory Paytona Hobarta (2019)
    Chris Clark (XIII), Natalie Driscoll, Havana Prats za odcinek pilotażowy

Najlepsze współczesne fryzury w programie rewiowym, dokumentalnym lub reality

wygrane
  • RuPaul's Drag Race
    RuPaul's Drag Race (2009)
    Curtis Foreman, Ryan Randall (III) za odcinek "I'm That Bitch"
    RuPaul szuka następnej gwiazdy drag queen.
nominacje
  • Dancing with the Stars
    Dancing with the Stars (2005)
    Mary Guerrero, Kim Messina, Gail Rowell-Ryan, Cheryl Eckert (I), Jennifer Guerrero-Mazursky, Jani Kleinbard, Amber Nicholle Maher, Patricia Pineda (II) za odcinek 2802
  • The Voice
    The Voice (2011)
    za odcinek "Top 10"

Najlepsze zdjęcia w programie reality

wygrane
  • W okowach mrozu
    W okowach mrozu (2013)
    Michael Cheeseman, Danny Day (III), Dwayne Fowler za odcinek "The New World"
    Życie grupy ludzi w odosobnionym rejonie Alaski, gdzie temperatury wskazują poniżej zera stopni Celsjusza.
nominacje

Najlepsze zdjęcia w serialu godzinnym kręconym przy użyciu jednej kamery

wygrane
  • Wspaniała pani Maisel
    Wspaniała pani Maisel (2017)
    za odcinek "It 's Comedy Or Cabbage"
    Lata 60., USA - w świecie opanowanym przez mężczyzn zdradzana żona postanawia rozpocząć karierę jako komik sceniczny.
nominacje

Najlepsze zdjęcia w serialu kręconym przy użyciu wielu kamer

wygrane
  • The Ranch
    The Ranch (2016)
    za odcinek "It Ain't My Falt"
    Po zakończeniu kariery futbolowej syn farmera z Kolorado wraca do domu, by poprowadzić rodzinny interes.
nominacje

Najlepsze zdjęcia w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym

wygrane
  • Watchmen
    Watchmen (2019)
    za odcinek "This Extraordinary Being"
    Osadzona w alternatywnym świecie historia, w której zamaskowani strażnicy - superbohaterowie - wyjęci są spod prawa.
nominacje

Najlepsze zdjęcia w serialu półgodzinnym kręconym przy użyciu jednej kamery

wygrane
nominacje

Najlepszy aktor w krótkometrażowym serialu komediowym lub dramatycznym

wygrane

Najlepszy dobór obsady reality show

wygrane

Najlepszy dobór obsady serialu dramatycznego

wygrane
  • Sukcesja
    Sukcesja (2018)
    Członkowie rodziny Roy walczą między sobą o władzę i wpływy.
nominacje

Najlepszy dobór obsady serialu komediowego

wygrane
  • Schitt's Creek
    Magnat branży wideo orientuje się, że jest kompletnie spłukany. Wraz z rodziną musi porzucić luksusowe życie i zacząć wszystko od nowa w Schitt's Creek.

Najlepszy dobór obsady serialu limitowanego, filmu telewizyjnego lub programu specjalnego

wygrane
  • Watchmen
    Watchmen (2019)
    Osadzona w alternatywnym świecie historia, w której zamaskowani strażnicy - superbohaterowie - wyjęci są spod prawa.
nominacje

Najlepszy dźwięk w programie dokumentalnym lub reality kręconym jedną lub wieloma kamerami

wygrane
  • Apollo 11
    Spojrzenie na misję Apollo 11 - przeprowadzoną przez dowódcę Neila Armstronga oraz pilotów Buzza Aldrina i Michaela Collinsa. Dokument zawiera niepublikowane dotąd materiały NASA.
nominacje

Najlepszy dźwięk w rewiowym serialu lub programie specjalnym

nominacje

Najlepszy dźwięk w serialu komediowym lub dramatycznym (godzinnym)

wygrane
nominacje

Najlepszy dźwięk w serialu komediowym, dramatycznym (półgodzinnym) lub animowanym

wygrane
nominacje

Najlepszy dźwięk w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepszy krótkometrażowy program animowany

wygrane
  • Sztuciek się pyta
    Sztuciek się pyta (2019)
    za odcinek "What Is Love?"
    Seria krótkich animacji, w których Sztuciek stara się uzyskać odpowiedzi na nurtujące go pytania.
nominacje

Najlepszy montaż dźwięku w programie dokumentalnym lub reality kręconym jedną lub wieloma kamerami

wygrane
  • Apollo 11
    Spojrzenie na misję Apollo 11 - przeprowadzoną przez dowódcę Neila Armstronga oraz pilotów Buzza Aldrina i Michaela Collinsa. Dokument zawiera niepublikowane dotąd materiały NASA.

Najlepszy montaż dźwięku w serialu komediowym lub dramatycznym (godzinnym)

wygrane

Najlepszy montaż dźwięku w serialu komediowym lub dramatycznym (półgodzinnym) lub animacji

wygrane

Najlepszy montaż dźwięku w serialu limitowanym, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym

wygrane

Najlepszy montaż nieustrukturyzowanego programu reality

wygrane
nominacje

Najlepszy montaż programu dokumentalnego

wygrane
  • Apollo 11
    Spojrzenie na misję Apollo 11 - przeprowadzoną przez dowódcę Neila Armstronga oraz pilotów Buzza Aldrina i Michaela Collinsa. Dokument zawiera niepublikowane dotąd materiały NASA.

Najlepszy montaż programu rozrywkowego

wygrane
  • Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Olivierem
    Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Olivierem (2014)
    Ryan Barger za segment "Eat Sh!t, Bob!"
    John Oliver, jedna z najzabawniejszych osobowości telewizyjnych, prezentuje w programie swój własny punkt widzenia na wiele społecznych, politycznych i egzystencjalnych kwestii.
nominacje

Najlepszy montaż serialu dramatycznego kręconego przy użyciu jednej kamery

wygrane
  • Sukcesja
    Sukcesja (2018)
    Venya Bruk za odcinek "This Is Not For Tears"
    Członkowie rodziny Roy walczą między sobą o władzę i wpływy.
nominacje

Najlepszy montaż serialu komediowego kręconego przy użyciu jednej kamery

wygrane
nominacje

Najlepszy montaż serialu komediowego kręconego przy użyciu wielu kamer

wygrane
  • One Day at a Time
    One Day at a Time (2017)
    za odcinek "Boundaries"
    Samotna matka kubańskiego pochodzenia wychowuje dwójkę nastoletnich dzieci z "pomocą" staroświeckiej mamy. 
nominacje

Najlepszy montaż serialu limitowanego lub filmu telewizyjnego kręconego przy użyciu jednej kamery

wygrane
  • Watchmen
    Watchmen (2019)
    za odcinek "A God Walks In To Abar"
    Osadzona w alternatywnym świecie historia, w której zamaskowani strażnicy - superbohaterowie - wyjęci są spod prawa.
nominacje

Najlepszy montaż ustrukturyzowanego programu reality lub teleturnieju

wygrane
  • RuPaul's Drag Race
    RuPaul's Drag Race (2009)
    Jamie Martin (XIX), Michael Roha, Paul Cross (VIII), Michael Lynn Deis, Ryan Mallick za odcinek "I'm That Bitch"
    RuPaul szuka następnej gwiazdy drag queen.
nominacje
  • Lego Masters
    Lego Masters (2020)
    Samantha Diamond, Dan Hancox, Karl Kimbrough, Ian Kaufman (II), Kevin Benson (II), Josh Young (III), Jonathan Bilicki za odcinek "Mega City Block"
  • Porady różowej brygady
    Porady różowej brygady (2018)
    Ryan Taylor (VI), Tony Zajkowski (II) za odcinek "Disabled But Not Really"
  • Ryzykanci
    Ryzykanci (2000)
    Michael Greer (II), Chad Bertalotto, Evan Mediuch, James Ciccarello, Jacob Teixeira za odcinek "It's Like A Survivor Economy"
  • Top Chef
    Top Chef (2006)
    Matt Reynolds (III), David Chalfin (I), Michaele Abitz, Eric Lambert (IV), Jose Manuel Rodriguez Bermejo, Dan Williams (I) za odcinek "The Jonathan Gold Standard"

Najlepszy muzyczny motyw przewodni

wygrane
  • Hollywood
    Grupa ambitnych początkujących aktorów i filmowców zrobi niemal wszystko, aby spełnić swoje marzenia o wielkiej karierze.

Najlepszy nadzór muzyczny

wygrane
  • Wspaniała pani Maisel
    Wspaniała pani Maisel (2017)
    Robin Urdang, Amy Sherman-Palladino, Daniel Palladino za odcinek "It’s Comedy Or Cabbage"
    Lata 60., USA - w świecie opanowanym przez mężczyzn zdradzana żona postanawia rozpocząć karierę jako komik sceniczny.
nominacje
  • Euforia
    Euforia (2019)
    Jen Malone (I), Adam Leber za odcinek "And Salt The Eart h Behind You"
  • Niepewne
    Niepewne (2016)
    Kier Lehman za odcinek "Lowkey Movin’ On"
  • Obsesja Eve
    Obsesja Eve (2018)
    Catherine Grieves, David Holmes (IV) za odcinek "Meetings Have Biscuits"
  • Stranger Things
    Stranger Things (2016)
    Nora Felder za odcinek "Chapter Three: The Case Of The Missing Lifeguard"
  • Watchmen
    Watchmen (2019)
    Liza Richardson za odcinek "This Extraordinary Being"
  • Zadzwoń do Saula
    Zadzwoń do Saula (2015)
    Thomas Golubic za odcinek "The Guy For This"

Najlepszy nieustrukturyzowany program reality

wygrane
  • Cheer
    Cheer (2020)
    Losy drużyny cheerliderskiej z uczelni Navarro, która dąży do wygranej w prestiżowych ogólnokrajowych zawodów.

Najlepszy program animowany

wygrane
  • Rick i Morty
    Rick i Morty (2013)
    za odcinek "The Vat Of Acid Episode"
    Ekscentryczny naukowiec Rick udaje się ze swoim wnukiem Mortym do najdziwniejszych miejsc w galaktyce i alternatywnych rzeczywistości.
nominacje
  • Big Mouth
    Big Mouth (2017)
    za odcinek "Disclosure The Movie: The Musical!"
  • Bob's Burgers
    Bob's Burgers (2011)
    za odcinek "Pig Trouble In Little Tina"
  • BoJack Horseman
    BoJack Horseman (2014)
    za odcinek "The View From Halfway Down"
  • Simpsonowie
    Simpsonowie (1989)
    za odcinek "Thanksgiving Of Horror"

Najlepszy scenariusz programu dokumentalnego

wygrane

Najlepszy scenariusz serialu dramatycznego

wygrane
  • Sukcesja
    Sukcesja (2018)
    za odcinek "This Is Not For Tears"
    Członkowie rodziny Roy walczą między sobą o władzę i wpływy.
nominacje

Najlepszy scenariusz serialu komediowego

wygrane
  • Schitt's Creek
    Schitt's Creek (2015)
    za odcinek "Happy Ending"
    Magnat branży wideo orientuje się, że jest kompletnie spłukany. Wraz z rodziną musi porzucić luksusowe życie i zacząć wszystko od nowa w Schitt's Creek.
nominacje

Najlepszy scenariusz serialu limitowanego, filmu telewizyjnego lub dramatycznego programu specjalnego

wygrane
  • Watchmen
    Watchmen (2019)
    za odcinek "This Extraordinary Being"
    Osadzona w alternatywnym świecie historia, w której zamaskowani strażnicy - superbohaterowie - wyjęci są spod prawa.
nominacje

Najlepszy scenariusz serialu rewiowego

wygrane
  • Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Olivierem
    Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Olivierem (2014)
    John Oliver (II), Tim Carvell, Daniel O'Brien (XIV), Owen Parsons, Charlie Redd (I), Joanna Rothkopf, Ben Silva (V), Seena Vali
    John Oliver, jedna z najzabawniejszych osobowości telewizyjnych, prezentuje w programie swój własny punkt widzenia na wiele społecznych, politycznych i egzystencjalnych kwestii.

Najlepszy scenariusz specjalnego programu rewiowego

wygrane
  • Dave Chappelle: Sticks & Stones
    Dave Chappelle: Sticks & Stones (2019)
    Dave Chappelle
    W prowokacyjnym stand-upie nakręconym w Atlancie Dave Chappelle mówi o kulturze posiadania broni, kryzysie opioidowym i fali skandali wśród celebrytów.
nominacje

Najlepszy serial rozrywkowy ze scenariuszem

wygrane
nominacje

Najlepszy specjalny program rewiowy (nagrany wcześniej)

wygrane
  • Dave Chappelle: Sticks & Stones
    W prowokacyjnym stand-upie nakręconym w Atlancie Dave Chappelle mówi o kulturze posiadania broni, kryzysie opioidowym i fali skandali wśród celebrytów.

Najlepszy teleturniej

wygrane
nominacje

Najlepszy ustrukturyzowany program reality

wygrane
  • Porady różowej brygady
    Całkowicie nowa Różowa Brygada wyrusza do Atlanty, żeby doprowadzić do porządku zaniedbanych heteroseksualnych mężczyzn.

Najlepszy występ kaskaderski w serialu dramatycznym, serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym

wygrane
  • The Mandalorian
    Samotny łowca głów przemierza najdalsze zakątki galaktyki, z dala od władzy Nowej Republiki.

Najlepszy występ kaskaderski w serialu komediowym lub programie rewiowym

wygrane
  • Shameless - Niepokorni
    Fiona sama wychowuje piątkę rodzeństwa, gdyż jej matka zostawiła rodzinę, zaś ojciec jest nieustannie pijany.
nominacje