Amerykańska Akademia Telewizyjna
Data wręczenia nagród: 20 września
Miejsca: NOKIA Theatre, Los Angeles

Emmy

Najlepszy serial dramatyczny

wygrane
  • Mad Men
    Mad Men (2007)
    Nowy Jork, lata 60. Ceniony spec od reklamy wspina się po szczeblach kariery, lecz tajemnice dotyczące jego przeszłości zaczynają niszczyć zarówno jego życie zawodowe, jak i osobiste.
nominacje

Najlepszy serial komediowy

wygrane
  • Rockefeller Plaza 30
    Liz Lemon to scenarzystka programu komediowego. Jej życie staje na głowie, gdy nowy szef zatrudnia szalonego gwiazdora, Tracy'ego Jordana.
nominacje

Najlepszy miniserial

wygrane
  • Mała Dorrit
    Amy Dorrit znajduje zatrudnienie jako szwaczka w bogatej posiadłości, gdzie poznaje Arthura.

Najlepszy aktor w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepszy aktor w serialu komediowym

wygrane
  • [Alec Baldwin]
    Alec Baldwin
    Alec Baldwin
    jako Jack Donaghy / Thomas Jefferson / Richard Nixon / Hector Moreda / Kurier / Larry / Joey Montero / Charles Nelson Reilly / Chet Huntley / Leslie van Vondervant / Harriet Tubman w serialu Rockefeller Plaza 30 (2006)

Najlepsza aktorka w serialu komediowym

wygrane

Najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane
nominacje

Najlepsza aktorka w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu komediowym

wygrane

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym

wygrane

Najlepsza aktorka drugoplanowa w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepszy aktor drugoplanowy w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym - aktorka

wygrane
nominacje

Najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym - aktor

wygrane
nominacje

Najlepszy gościnny występ w serialu komediowym - aktorka

wygrane
nominacje

Najlepszy gościnny występ w serialu komediowym - aktor

wygrane
nominacje

Najlepsza charakteryzacja w miniserialu lub filmie telewizyjnym (naturalna)

wygrane
  • Dzieci Ireny Sendlerowej
    Dzieci Ireny Sendlerowej (2009)
    Trefor Proud
    Ekranizacja książki Anny Mieszkowskiej. Podczas II wojny światowej Irena Sendlerowa ratuje żydowskie dzieci.
nominacje

Najlepsza charakteryzacja w serialu kręconym jedną kamerą (naturalna)

wygrane
  • Gdzie pachną stokrotki
    Gdzie pachną stokrotki (2007)
    Todd A. McIntosh, David DeLeon (I) i Steven E. Anderson za odcinek "Dim Sum Lose Some"
    Cukiernik obdarzony nadprzyrodzonym darem pomaga detektywom rozwiązywać zagadki kryminalne.
nominacje
  • Bez skazy
    Bez skazy (2003)
    Eryn Krueger Mekash i Stephanie A. Fowler za odcinek "Gisele Baylock And Legend"
  • Chirurdzy
    Chirurdzy (2005)
    Norman T. Leavitt, Brigitte Bugayong i Michele Teleis-Fickle za odcinek "Dream A Little Dream Of Me, Part 1 and Part 2"
  • Mad Men
    Mad Men (2007)
    Debbie Zoller, Denise DellaValle, Ron Pipes i Debra Schrey za odcinek "The Jet Set"
  • Mała Brytania w Ameryce
    Mała Brytania w Ameryce (2008)
    John E. Jackson (I), Chris Burgoyne i Matthew W. Mungle za odcinek szósty pierwszego sezonu

Najlepsza charakteryzacja w serialu, miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym (sztuczna)

wygrane
  • Szare ogrody
    Szare ogrody (2009)
    Vivian Baker, Linda Dowds, Bill Corso i Sean Samson
    Dwie ekscentryczne krewne Jackie Kennedy żyją ubogo w sypiącym się domu. Media chcą nakręcić o nich dokument.
nominacje
  • Bez skazy
    Bez skazy (2003)
    Bari Dreiband-Burman, Thomas R. Burman i David Dupuis za odcinek "Budi Sabri"
  • Chirurdzy
    Chirurdzy (2005)
    Norman T. Leavitt, Bari Dreiband-Burman, Thomas R. Burman i Vincent Van Dyke za odcinek "Stand By Me"
  • CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas
    CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas (2000)
    Matthew W. Mungle, Clinton Wayne (I), Melanie Levitt i Tom Hoerber za odcinek "A Space Oddity"
  • Mała Brytania w Ameryce
    Mała Brytania w Ameryce (2008)
    John E. Jackson (I), Matthew W. Mungle i Chris Burgoyne za odcinek piąty pierwszego sezonu
  • State of the Union
    State of the Union (2008)
    Matthew W. Mungle, Sally Sutton i Kate Shorter za odcinek "First Children"

Najlepsza choreografia

wygrane
  • So You Think You Can Dance
    So You Think You Can Dance (2005)
    Tyce Diorio za układy "Adam and Eve" i "Silence"
    Tancerze wyszkoleni w każdym rodzaju tańca, od baletu po hip-hop, konkurują o tytuł najlepszego.
nominacje

Najlepsza czołówka

wygrane
nominacje

Najlepsza forma specjalna - krótkometrażowy program animowany

nominacje

Najlepsza gra głosem

wygrane
  • Simpsonowie
    Simpsonowie (1989)
    za odcinek "Father Knows Worst"
    Niezwykłe losy pięcioosobowej rodziny Simpsonów mieszkającej w miasteczku Springfield.
nominacje

Najlepsza kompozycja muzyczna w mini serialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym (oryginalna dramatyczna ścieżka dźwiękowa)

wygrane
  • W czasie burzy
    Winston Churchill oczekuje na wyniki wyborów przeprowadzonych bezpośrednio po zakończeniu II wojny światowej. Jednocześnie wraca myślami do czasów walki z Niemcami.

Najlepsza kompozycja muzyczna w serialu (oryginalna dramatyczna ścieżka dźwiękowa)

wygrane
  • Miecz prawdy
    Miecz prawdy (2008)
    za odcinek "Prophecy"
    Po tajemniczym morderstwie ojca Richard walczy z podstępnym czarnoksiężnikiem pragnącym zawładnąć światem.
nominacje

Najlepsza oryginalna muzyka i słowa

nominacje

Najlepsza reżyseria miniserialu, filmu telewizyjnego lub dramatycznego programu specjalnego

wygrane
  • Mała Dorrit
    Mała Dorrit (2008)
    za część pierwszą
    Amy Dorrit znajduje zatrudnienie jako szwaczka w bogatej posiadłości, gdzie poznaje Arthura.
nominacje

Najlepsza reżyseria muzyczna

nominacje

Najlepsza reżyseria programu dokumentalnego

Najlepsza reżyseria serialu dramatycznego

wygrane
  • Ostry dyżur
    Ostry dyżur (1994)
    za odcinek "And In The End"
    Historia lekarzy pracujących w County General, którzy starają się pogodzić życie zawodowe z osobistym.
nominacje

Najlepsza reżyseria serialu komediowego

wygrane
  • Biuro
    Biuro (2005)
    za odcinek "Stress Relief"
    Kamery towarzyszą pracownikom oddziału firmy sprzedającej artykuły papierowe w czasie ich codziennych obowiązków.
nominacje

Najlepsza scenografia w serialu kręconym przy użyciu jednej kamery

wygrane

Najlepsza scenografia w serialu kręconym przy użyciu wielu kamer

wygrane
nominacje

Najlepsze efekty specjalne w miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym

wygrane
  • Generation Kill: Czas wojny
    Generation Kill: Czas wojny (2008)
    Adam McInnes (I), Courtney Vanderslice, Antony Bluff, Paul Edwards (VII), Ken Dailey, Stephane Paris (II), David Sewell, Stuart Partridge i Jean-Paul Rovela za odcinek "The Cradle Of Civilization"
    Rok 2003, początek amerykańskiej inwazji na Irak. Do prowadzącego natarcie batalionu rozpoznawczego Korpusu Piechoty Morskiej dołącza reporter, mający dokumentować przebieg walk i życie żołnierzy.
nominacje
  • W czasie burzy
    W czasie burzy (2009)
    Gary J. Brown, Sue Rowe (II), Angie Wills, Chloe Grysole, Phil Brown, Mark Robinson, Andy Robinson (I) i Sevendalino Khay

Najlepsze efekty specjalne w serialu

wygrane
  • Herosi
    Herosi (2006)
    za odcinki "The Second Coming" i "The Butterfly Effect"
    Grupa ludzi posiada supermoce, które staną się potrzebne, by uratować świat przed zagładą.
nominacje

Najlepsze fryzury w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane
  • Szare ogrody
    Szare ogrody (2009)
    Jenny Arbour i Nancy E. Warren
    Dwie ekscentryczne krewne Jackie Kennedy żyją ubogo w sypiącym się domu. Media chcą nakręcić o nich dokument.
nominacje

Najlepsze fryzury w serialu kręconym jedną kamerą

wygrane
  • Mad Men
    Mad Men (2007)
    Gloria Ponce (I), Katherine Rees, Marilyn Phillips i Michele Payne za odcinek "The Gold Violin"
    Nowy Jork, lata 60. Ceniony spec od reklamy wspina się po szczeblach kariery, lecz tajemnice dotyczące jego przeszłości zaczynają niszczyć zarówno jego życie zawodowe, jak i osobiste.
nominacje
  • Dynastia Tudorów
    Dynastia Tudorów (2007)
    Dee Corcoran za odcinek "Protestant Anne of Cleves"
  • Gdzie pachną stokrotki
    Gdzie pachną stokrotki (2007)
    Daniel Curet, Yuko T. Koach, Gloria Conrad i Elizabeth Rabe (I) za odcinek "Dim Sum Lose Some"
  • Gotowe na wszystko
    Gotowe na wszystko (2004)
    Gabor Heiligenberg, Dena Green, James Dunham (II) i Maria Fernandez-DiSarro za odcinek "The Best Thing That Ever Could Have Happened"
  • State of the Union
    State of the Union (2008)
    Martin Samuel (I) i Colleen Labaff za odcinek "Hog Callin'"

Najlepsze fryzury w serialu lub programie specjalnym kręconym wieloma kamerami

wygrane
  • Dancing with the Stars
    Dancing with the Stars (2005)
    Mary Guerrero, Cynthia P. Romo, Jennifer Guerrero-Mazursky i Maria Valdivia za odcinek 709
    Konkurs, w którym celebryci w parze z profesjonalnym tancerzem konkurują ze sobą o tytuł najlepszego.
nominacje
  •  Saturday Night Live
    Saturday Night Live (1975)
    Bettie O. Rogers, Jodi Mancuso, Inga Thrasher za odcinek z Joshem Brolinem
  • Dwóch i pół
    Dwóch i pół (2003)
    Pixley Schwartz, Krista Borrelli, Janice Allison i Ralph Abalos za odcinek "I Think You Offended Don"

Najlepsze indywidualne osiągnięcie w animacji

wygrane

Najlepsze kostiumy w miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym

wygrane
  • Mała Dorrit
    Mała Dorrit (2008)
    Marion Weise za część trzecią
    Amy Dorrit znajduje zatrudnienie jako szwaczka w bogatej posiadłości, gdzie poznaje Arthura.
nominacje

Najlepsze kostiumy w serialu

wygrane
nominacje

Najlepsze osiągnięcie kreatywne w mediach interaktywnych - fikcja

nominacje

Najlepsze zdjęcia w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane
  • Mała Dorrit
    Mała Dorrit (2008)
    za część pierwszą
    Amy Dorrit znajduje zatrudnienie jako szwaczka w bogatej posiadłości, gdzie poznaje Arthura.

Najlepsze zdjęcia w programie dokumentalnym

nominacje

Najlepsze zdjęcia w programie reality

nominacje

Najlepsze zdjęcia w serialu godzinnym

wygrane
  • Dynastia Tudorów
    Dynastia Tudorów (2007)
    za odcinek "Dissension and Punishment"
    Młody Henryk VIII zasiada na tronie Anglii, nieugięcie dążąc do spełnienia swoich ambicji.
nominacje

Najlepsze zdjęcia w serialu półgodzinnym

wygrane
  • Californication
    Californication (2007)
    za odcinek "In Utero"
    Hank jest autorem jednej poczytnej książki, cierpiącym na niemoc twórczą. W poszukiwaniu weny wikła się w jednonocne przygody erotyczne.
nominacje

Najlepszy dobór obsady miniserialu, filmu telewizyjnego lub programu specjalnego

wygrane
  • Mała Dorrit
    Amy Dorrit znajduje zatrudnienie jako szwaczka w bogatej posiadłości, gdzie poznaje Arthura.

Najlepszy dobór obsady serialu dramatycznego

wygrane
  • Czysta krew
    Sookie Stackhouse potrafi czytać w myślach. Lubi przebywać w towarzystwie wampirów, bo ich jako jedynych nie słyszy.
nominacje

Najlepszy dobór obsady serialu komediowego

wygrane
  • Rockefeller Plaza 30
    Liz Lemon to scenarzystka programu komediowego. Jej życie staje na głowie, gdy nowy szef zatrudnia szalonego gwiazdora, Tracy'ego Jordana.
nominacje

Najlepszy dokumentalny program dla dzieci

wygrane

Najlepszy dźwięk w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepszy dźwięk w programie dokumentalnym

wygrane
nominacje

Najlepszy dźwięk w serialu komediowym lub dramatycznym (godzinnym)

wygrane
  • Dr House
    Dr House (2004)
    za odcinek "House Divided"
    Grupa lekarzy na czele z charyzmatycznym, acz aspołecznym doktorem House'em diagnozuje nietypowe choroby, niejednokrotnie ratując życie pacjentom.
nominacje

Najlepszy dźwięk w serialu komediowym, dramatycznym (półgodzinnym) lub animowanym

wygrane
nominacje

Najlepszy montaż dźwięku w programie dokumentalnym kręconym jedną lub wieloma kamerami

wygrane

Najlepszy montaż miniserialu lub filmu telewizyjnego kręconego przy użyciu jednej kamery

wygrane
nominacje

Najlepszy montaż programu dokumentalnego

wygrane

Najlepszy montaż serialu dramatycznego kręconego przy użyciu jednej kamery

wygrane
  • Breaking Bad
    Breaking Bad (2008)
    Za odcinek "ABQ"
    Gdy nauczyciel chemii dowiaduje się, że ma raka, postanawia rozpocząć produkcję metamfetaminy, by finansowo zabezpieczyć swoją rodzinę.
nominacje

Najlepszy montaż serialu komediowego kręconego przy użyciu jednej lub wielu kamer

wygrane
  • Rockefeller Plaza 30
    Rockefeller Plaza 30 (2006)
    za odcinek "Apollo, Apollo"
    Liz Lemon to scenarzystka programu komediowego. Jej życie staje na głowie, gdy nowy szef zatrudnia szalonego gwiazdora, Tracy'ego Jordana.
nominacje

Najlepszy muzyczny motyw przewodni

wygrane
nominacje

Najlepszy program animowany (dłuższy niż godzina)

wygrane
  • Foster's Home for Imaginary Friends: Destination Imagination
    Foster's Home for Imaginary Friends: Destination Imagination (2008)
    Craig McCracken, Brian A. Miller, Jennifer Pelphrey, Ryan Slater (II), Michelle Papandrew, Lauren Faust, Timothy McKeon, Darrick Bachman, Ed Baker (III), Vaughn Tada, Alex Kirwan, Robert Renzetti, Robert Alvarez (II) i Eric Pringle (II)
nominacje
  • Afro Samurai: Resurrection
    Afro Samurai: Resurrection (2009)
    Leo Chu, Eric Garcia (III), Shinichiro Ishikawa, Samuel L. Jackson, Arthur Smith (XIX), Yuji Hori, Kenichi Hayashi, Takashi Okazaki, Yasuyuki Muto, Joshua Hale Fialkov, Eric S. Calderon i Fuminori Kizaki

Najlepszy program animowany (krótszy niż godzina)

wygrane
  • Miasteczko South Park
    Miasteczko South Park (1997)
    za odcinek "Margaritaville"
    Animowana seria o losach czterech przyjaciół z trzeciej klasy mieszkających w miasteczku South Park.
nominacje

Najlepszy program dla dzieci

wygrane

Najlepszy program reality - zawody

wygrane
  • The Amazing Race
    Dwuosobowe drużyny ścigają się dookoła świata, aby wygrać milion dolarów.

Najlepszy scenariusz miniserialu, filmu telewizyjnego lub dramatycznego programu specjalnego

wygrane
  • Mała Dorrit
    Amy Dorrit znajduje zatrudnienie jako szwaczka w bogatej posiadłości, gdzie poznaje Arthura.

Najlepszy scenariusz serialu dramatycznego

wygrane
  • Mad Men
    Mad Men (2007)
    za odcinek "Meditations In An Emergency"
    Nowy Jork, lata 60. Ceniony spec od reklamy wspina się po szczeblach kariery, lecz tajemnice dotyczące jego przeszłości zaczynają niszczyć zarówno jego życie zawodowe, jak i osobiste.
nominacje

Najlepszy scenariusz serialu komediowego

wygrane
  • Rockefeller Plaza 30
    Rockefeller Plaza 30 (2006)
    za odcinek "Reunion"
    Liz Lemon to scenarzystka programu komediowego. Jej życie staje na głowie, gdy nowy szef zatrudnia szalonego gwiazdora, Tracy'ego Jordana.
nominacje

Najlepszy specjalny program dokumentalny

wygrane

Najlepszy występ kaskaderski

wygrane
  • Chuck
    Chuck (2007)
    za odcinek "Chuck Versus The First Date"
    Komputerowiec, dzięki przygotowanemu na zlecenie CIA programowi, staje się superszpiegiem tropiącym złoczyńców z całego świata.
nominacje