Amerykańska Akademia Telewizyjna
Data ogłoszenia nominacji: 18 lipca
Data wręczenia nagród: 22 września

Emmy

Najlepszy serial dramatyczny

wygrane
  • Breaking Bad
    Gdy nauczyciel chemii dowiaduje się, że ma raka, postanawia rozpocząć produkcję metamfetaminy, by finansowo zabezpieczyć swoją rodzinę.
nominacje

Najlepszy serial komediowy

wygrane
  • Współczesna rodzina
    Trzy różne, ale spokrewnione rodziny mierzą się z problemami i utrapieniami w swój własny, komiczny sposób.
nominacje

Najlepszy aktor w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepszy aktor w serialu komediowym

wygrane

Najlepsza aktorka w serialu komediowym

wygrane

Najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepsza aktorka w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu komediowym

wygrane

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym

wygrane

Najlepsza aktorka drugoplanowa w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepszy aktor drugoplanowy w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym - aktorka

wygrane

Najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym - aktor

wygrane

Najlepszy gościnny występ w serialu komediowym - aktorka

wygrane

Najlepszy gościnny występ w serialu komediowym - aktor

wygrane

Najlepsza charakteryzacja w miniserialu lub filmie telewizyjnym (naturalna)

wygrane
  • Wielki Liberace
    Wielki Liberace (2013)
    Kate Biscoe, Deborah Rutherford, Deborah La Mia Denaver, Christine Beveridge i Todd Kleitsch
    Historia jednego z najlepiej opłacanych artystów w Las Vegas i ikony homoseksualistów, Liberace'a, oraz jego burzliwego związku ze Scottem Thorsonem.
nominacje
  • American Horror Story: Asylum
    American Horror Story: Asylum (2012)
    Eryn Krueger Mekash, Kim Ayers, Silvina Knight i John M. Elliott Jr.
  • Liz i Dick
    Liz i Dick (2012)
    Eryn Krueger Mekash, Kim Ayers i Myriam Arougheti
  • Phil Spector
    Phil Spector (2013)
    Chris Bingham (I), Hildie Ginsberg i John Caglione Jr.
  • Ring of Fire
    Ring of Fire (2013)
    Jay Wejebe, Susan Ransom (II) i Kimberly Jones (III)

Najlepsza charakteryzacja w serialu kręconym jedną kamerą (naturalna)

wygrane
  • Gra o tron
    Gra o tron (2011)
    Paul Engelen, Melissa Lackersteen, Daniel Lawson Johnston i Martina Byrne (I) za odcinek "Kissed By Fire"
    Adaptacja sagi George'a R.R. Martina. W królestwie Westeros walka o władzę, spiski oraz zbrodnie są na porządku dziennym.
nominacje
  • Dawno, dawno temu
    Dawno, dawno temu (2011)
    Sarah Graham (II), Juliana Vit i Naomi Bakstad za odcinek "The Evil Queen"
  • Glee
    Glee (2009)
    Kelley Mitchell, Jennifer Greenberg (I), Melissa Buell i Tanya Cookingham za odcinek "Guilty Pleasures"
  • Mad Men
    Mad Men (2007)
    Lana Grossman (I), Ron Pipes, Ken Niederbaumer, Maurine Burke i Cyndilee Rice za odcinek "The Doorway"
  • Rodzina Borgiów
    Rodzina Borgiów (2011)
    Vincenzo Mastrantonio, Katia Sisto i Federico Laurenti za odcinek "The Gunpowder Plot"
  • Zakazane imperium
    Zakazane imperium (2010)
    Michele Paris (I), Steven Lawrence (VIII) i Anette Lian-Williams za odcinek "Resolution"

Najlepsza charakteryzacja w serialu lub programie specjalnym kręconym wieloma kamerami (naturalna)

wygrane
  •  Saturday Night Live
    Saturday Night Live (1975)
    Louie Zakarian, Josh Turi, Amy Tagliamonti, Daniela Zivkovic, Melanie Demetri za odcinek z Justinem Timberlakiem
    Zaproszeni sławni goście występują w parodiach i skeczach.
nominacje
  • Dancing with the Stars
    Dancing with the Stars (2005)
    Zena Shteysel, Angela Moos, Patti Ramsey Bortoli, Barbara Fonte-Kunkel, Sarah Woolf, Julie Socash za odcinek 1603
  • Jak poznałem waszą matkę
    Jak poznałem waszą matkę (2005)
    Jennifer L. Turchi Nigh, Megan Moore Grimes, Brian Sipe (I), Cheryl Calo i Renee Caruso za odcinek "P.S. I Love You"
  • Key and Peele
    Key and Peele (2012)
    Scott Wheeler (I) i Suzanne Diaz za odcinek dziewiąty drugiego sezonu

Najlepsza charakteryzacja w serialu, miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym (sztuczna)

wygrane
  • Wielki Liberace
    Wielki Liberace (2013)
    Kate Biscoe, Hiroshi Yada (I), Jamie Kelman, Stephen Kelley (I), Christine Beveridge, Todd Kleitsch i Christien Tinsley
    Historia jednego z najlepiej opłacanych artystów w Las Vegas i ikony homoseksualistów, Liberace'a, oraz jego burzliwego związku ze Scottem Thorsonem.
nominacje
  •  Saturday Night Live
    Saturday Night Live (1975)
    Louie Zakarian, Josh Turi, Tom Denier Jr., Craig Lindberg za odcinek z Jennifer Lawrence
  • American Horror Story: Asylum
    American Horror Story: Asylum (2012)
    Eryn Krueger Mekash, Mike Mekash, Hiroshi Yada (I), Christopher Allen Nelson, Kim Ayers, Silvina Knight, Christien Tinsley i Jason Hamer
  • Gra o tron
    Gra o tron (2011)
    Paul Engelen, Conor O'Sullivan (I) i Robert Trenton za odcinek "Valar Dohaeris"
  • The Walking Dead
    The Walking Dead (2010)
    Gregory Nicotero, Jake Garber, Andy Schoneberg, Garrett Immel, Kevin Wasner, Gino Crognale, Carey Jones (I) i Derek Krout za odcinek "This Sorrowful Life"

Najlepsza choreografia

wygrane
  • Dancing with the Stars
    Dancing with the Stars (2005)
    za układy "Hey Pachuco", "Para Los Rumberos" i "Walking on Air"
    Konkurs, w którym celebryci w parze z profesjonalnym tancerzem konkurują ze sobą o tytuł najlepszego.
nominacje

Najlepsza czołówka

wygrane
  • Demony da Vinci
    Historia pierwszych lat Leonarda da Vinci w renesansowej Florencji, który nie tylko widzi, ale też tworzy przyszłość.

Najlepsza forma specjalna - krótkometrażowy aktorski program rozrywkowy

Najlepsza gra głosem

wygrane
  • W obronie słoni
    W obronie słoni (2013)
    jako narrator
    Dokument przedstawia długą historię obcowania ludzi ze słoniami oraz obnaża problemy powstające, gdy te zwierzęta zmuszane są do życia w ogrodach zoologicznych lub cyrkach.
nominacje

Najlepsza kompozycja muzyczna w mini serialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym (oryginalna dramatyczna ścieżka dźwiękowa)

wygrane
  • Świat bez końca
    Świat bez końca (2012)
    za odcinek "Medieval Life And Death"
    Angielskie miasto Kingsbridge stara się przetrwać, kiedy Król prowadzi naród do wojny z Francją, podczas gdy w Europie panuje epidemia dżumy.

Najlepsza kompozycja muzyczna w serialu (oryginalna dramatyczna ścieżka dźwiękowa)

wygrane
  • Downton Abbey
    Downton Abbey (2010)
    za szósty odcinek trzeciego sezonu
    Wielka Brytania w czasie burzliwych zmian społecznych jest tłem dla losów szlachty oraz służby żyjących we dworze Downton Abbey.
nominacje

Najlepsza oryginalna muzyka i słowa

nominacje
  • Nashville
    Nashville (2012)
    piosenka "Nothing In This World Will Ever Break My Heart Again" wyk. Hayden Panettiere w odcinku "I'll Never Get Out Of This World Alive"
  • Rockefeller Plaza 30
    Rockefeller Plaza 30 (2006)
    piosenka "Rural Juror" wyk. Rachel Dratch w odcinkach "Hogcock!" i "Last Lunch"
  • Smash
    Smash (2012)
    piosenka "Hang The Moon" wyk. Bernadette Peters w odcinku "The Parents"
  • Smash
    Smash (2012)
    piosenka "I Heard Your Voice In A Dream" wyk. Jeremy Jordan w odcinku "The Bells And Whistles"
  • The Neighbors
    The Neighbors (2012)
    piosenka "More Or Less The Kind Of Thing You May Or May Not Possibly See On Broadway" wyk. obsada serialu w odcinku "Sing Like A Larry Bird"

Najlepsza reżyseria miniserialu, filmu telewizyjnego lub dramatycznego programu specjalnego

wygrane
  • Wielki Liberace
    Historia jednego z najlepiej opłacanych artystów w Las Vegas i ikony homoseksualistów, Liberace'a, oraz jego burzliwego związku ze Scottem Thorsonem.

Najlepsza reżyseria programu dokumentalnego

Najlepsza reżyseria programu rozrywkowego

wygrane
  •  Saturday Night Live
    Saturday Night Live (1975)
    za odcinek z Justinem Timberlakiem
    Zaproszeni sławni goście występują w parodiach i skeczach.
nominacje

Najlepsza reżyseria serialu dramatycznego

wygrane
  • House of Cards
    House of Cards (2013)
    za odcinek pilotażowy
    Francis Underwood jest bezwzględnym politykiem próbującym się zemścić na prezydencie, który pominął go przy obsadzeniu stanowiska sekretarza stanu.
nominacje

Najlepsza reżyseria serialu komediowego

wygrane
  • Współczesna rodzina
    Współczesna rodzina (2009)
    za odcinek "Arrested"
    Trzy różne, ale spokrewnione rodziny mierzą się z problemami i utrapieniami w swój własny, komiczny sposób.
nominacje

Najlepsza reżyseria techniczna, praca kamer, kontrola video w serialu

wygrane
  • Teoria wielkiego podrywu
    Teoria wielkiego podrywu (2007)
    Jamie Hitchcock, John DeChene, Brian W. Armstrong, Devin Atwood, Mark Davison (I) i John O'Brien (IX) za odcinek "The Higgs Boson Observation"
    Dla Leonarda i Sheldona nie ma tajemnic w naukach ścisłych czy grach komputerowych. W relacjach damsko-męskich nie radzą sobie w ogóle.
nominacje
  •  Saturday Night Live
    Saturday Night Live (1975)
    Barry Frisher, Steven Cimino, Johnny Pinto (II), Paul Cangialosi, Len Wechsler, Eric Eisenstein, Susan Noll, Frank Grisanti za odcinek z Martinem Shortem
  • Dancing with the Stars
    Dancing with the Stars (2005)
    Seth Saint Vincent, Charles Ciup, Brian Reason, Hector Ramirez (I), Larry Heider, David Levisohn, Bert Atkinson, Bettina Levesque, Adam Margolis, Damien Tuffereau, Easter Xua, Mike Malone (IV), Ron Lehman, Rob Palmer (I), John O'Brien (VIII) za odcinek 16
  • The Voice
    The Voice (2011)
    Allan Wells (I), John Repczynski, Suzanne Ebner, Diane Biederbeck, Dave Hilmer, Manny Bonilla, Marc Hunter (II), Steve Martyniuk, Scott Kaye (I), Scott Hylton, Joe Coppola (I), Guido Frenzel, Alex Hernandez (V), Jofre Rosero, Steve Simmons (XII), Terrance

Najlepsza scenografia w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepsza scenografia w serialu kręconym przy użyciu jednej kamery

wygrane
nominacje

Najlepsza scenografia w serialu kręconym przy użyciu wielu kamer

nominacje

Najlepsze drugoplanowe efekty specjalne

wygrane
  • Banshee
    Banshee (2013)
    Armen V. Kevorkian, Mark E. Skowronski, Jane Sharvina, Rick Ramirez (IV), Jeremy Jozwik, Mike Oakley, Nick Sinnott, Gevork Babityan i Andranik Taranyan za odcinek pilotażowy
    Po spędzeniu piętnastu lat w więzieniu bezimienny złodziej wychodzi na wolność. Oszustwo sprawia, że zostaje szeryfem małego miasteczka, gdzie mieszka jego dawna wspólniczka, Anastasia.
nominacje
  • Demony da Vinci
    Demony da Vinci (2013)
    Kevin Blank (I), Simon Frame, Shalena Oxley-Butler, Jonathan Hodgson, Oliver Arnold (I), David Jones (XLI), Oliver Zangenberg, Ante Dekovic i Matt Conway (V) za odcinek "The Lovers"
  • Revolution
    Revolution (2012)
    Jay Worth, Mark Stetson (I), Elizabeth Castro (I), Eric Chauvin, Johnathan R. Banta, John Lindstein, Colin Feist, Alfredo Tognetti i Christopher Jason Lance za odcinek pilotażowy
  • Rodzina Borgiów
    Rodzina Borgiów (2011)
    Wojciech Zielinski (III), J.P. Giamos, Gabor Kiszelly, James Chretien, Ahmed Shehata, Chris Ankli, Jordan Nieuwland, Adrian Sutherland i Amanda Lynn Hollingworth za odcinek "The Prince"
  • Wikingowie
    Wikingowie (2013)
    Dennis Berardi, Julian Parry (I), Bill Halliday (I), Wilson Cameron, Dominic Remane, Jim Maxwell (I), Ovidiu Cinazan, Maria A. Gordon i Mike Borrett za odcinek "Dispossessed"
  • Zakazane imperium
    Zakazane imperium (2010)
    Lesley Robson-Foster, Paul Graff (III), John Bair (I), Steven Kirshoff, Parker Chehak, Aaron Raff, Tim Van Horn, Gregory S. Scribner i Brian Sales (II) za odcinek "The Pony"

Najlepsze efekty specjalne

wygrane
  • Gra o tron
    Gra o tron (2011)
    Joe Bauer (I), Jörn Großhans, Doug Campbell (IV), Steve Kullback, Stuart Brisdon, Sven Martin (I), Jabbar Raisani, Tobias Mannewitz i Adam Chazen za odcinek "Valar Dohaeris"
    Adaptacja sagi George'a R.R. Martina. W królestwie Westeros walka o władzę, spiski oraz zbrodnie są na porządku dziennym.
nominacje
  • Battlestar Galactica: Krew i chrom
    Battlestar Galactica: Krew i chrom (2012)
    Gary Hutzel, Mike Gibson (II), David Takemura, Doug Drexler, Davey Morton, Kyle Toucher, Derek Ledbetter, Heather McAuliff i Jesse Siglow
  • Defiance
    Defiance (2013)
    Gary Hutzel, Mike Gibson (II), Doug Drexler, Davey Morton, Neal Sopata, Kyle Toucher, Sean M. Jackson, Douglas E. Graves i Derek Ledbetter za odcinek pilotażowy
  • Hemlock Grove
    Hemlock Grove (2013)
    Chris Jones (XVIII), Jon Massey (III), Sean Joseph Tompkins, Sallyanne Massimini, Michael Kirylo, Jacob Long, Chris Barsamian, Colin Feist i Kyle Spiker za odcinek "Children Of The Night"
  • Last Resort
    Last Resort (2012)
    David Altenau, Tim Jacobsen, Tiffany Smith (I), Matt von Brock, Aldo Ruggiero, Bruce Coy, Ignacio Garcerón, Jason Fotter i Brian D. Williams (I) za odcinek "Captain"
  • Wrogie niebo
    Wrogie niebo (2011)
    Andrew Orloff, Curt Miller (I), Suzanne MacLennan, Leah Garner, Dan Keeler, Julian Fitzpatrick, James David Hattin, Dylan Yastremski i Graeme Baitz za odcinek "Worlds Apart"

Najlepsze fryzury w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane
  • Wielki Liberace
    Wielki Liberace (2013)
    Marie Larkin, Yvette Stone, Kerrie Smith i Kay Georgiou
    Historia jednego z najlepiej opłacanych artystów w Las Vegas i ikony homoseksualistów, Liberace'a, oraz jego burzliwego związku ze Scottem Thorsonem.
nominacje

Najlepsze fryzury w serialu kręconym jedną kamerą

wygrane
  • Zakazane imperium
    Zakazane imperium (2010)
    Francesca Paris, Lisa DelleChiaie i Sarah Stamp za odcinek "Resolution"
    Historia polityka, który zarabia wielkie pieniądze z handlu alkoholem w czasie prohibicji oraz rządzi Atlantic City.
nominacje
  • Downton Abbey
    Downton Abbey (2010)
    Magi Vaughan i Vanya Pell za czwarty odcinek trzeciego sezonu
  • Gra o tron
    Gra o tron (2011)
    Kevin Alexander (II), Candice Banks, Rosalia Culora, Gary Machin i Dana Kalder za odcinek "Second Sons"
  • Mad Men
    Mad Men (2007)
    Theraesa Rivers, Arturo Rojas (I), David Blair (III) i Jules Holdren za odcinek "The Doorway"
  • Rodzina Borgiów
    Rodzina Borgiów (2011)
    Stefano Ceccarelli (II), Claudia Catini, Sevlene Roddy i Judit Halász (II) za odcinek "The Wolf And The Lamb"

Najlepsze fryzury w serialu lub programie specjalnym kręconym wieloma kamerami

wygrane
  •  Saturday Night Live
    Saturday Night Live (1975)
    Bettie O. Rogers, Jodi Mancuso, Inga Thrasher, Jennifer Serio Stauffer, Cara Hannah Sullivan za odcinek z Jennifer Lawrence
    Zaproszeni sławni goście występują w parodiach i skeczach.
nominacje
  • Dancing with the Stars
    Dancing with the Stars (2005)
    Mary Guerrero, Kim Messina, Jennifer Guerrero-Mazursky, Sean Smith (VI), Cyndra Dunn, Gail Rowell-Ryan za odcinek 1608
  • Teoria wielkiego podrywu
    Teoria wielkiego podrywu (2007)
    Faye R. Woods, Sylvia Surdu i Louise Dowling za odcinek "The Bakersfield Expedition"
  • The Voice
    The Voice (2011)
    Shawn Finch, Jerilynn Straitiff, Renee Ferruggia, Cheryl Marks (I), Corey Hill (I), Kathleen Leonard (I) za pierwszą część odcinka na żywo (w trzecim sezonie)

Najlepsze indywidualne osiągnięcie w animacji

wygrane

Najlepsze kostiumy w miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym

wygrane
  • Wielki Liberace
    Wielki Liberace (2013)
    Robert Q. Mathews
    Historia jednego z najlepiej opłacanych artystów w Las Vegas i ikony homoseksualistów, Liberace'a, oraz jego burzliwego związku ze Scottem Thorsonem.
nominacje

Najlepsze kostiumy w serialu

wygrane
  • Rodzina Borgiów
    Rodzina Borgiów (2011)
    Uliva Pizzetti i Gábor Homonnay za odcinek "The Gunpowder Plot"
    1492 rok, pragnący władzy kardynał Rodrigo Borgia zostaje papieżem. Jako Aleksander VI stawia czoło licznym spiskom, jednocześnie usiłując zapewnić swojej rodzinie pozycję i poszerzyć władzę.
nominacje

Najlepsze oświetlenie / reżyseria światła w programie rozrywkowym

wygrane
  • The Voice
    The Voice (2011)
    za finałowe występy na żywo w sezonie trzecim
    Czworo sławnych muzyków szuka najlepszych piosenkarzy w Ameryce i podejmuje się ich szkolenia. Widzowie decydują, który z nich zostanie zwycięzcą.
nominacje

Najlepsze zdjęcia w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane
  • Tajemnice Laketop
    Tajemnice Laketop (2013)
    za część pierwszą
    Detektyw Robin Griffin prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia 12-letniej, ciężarnej mieszkanki niewielkiego miasteczka.
nominacje

Najlepsze zdjęcia w programie dokumentalnym

Najlepsze zdjęcia w programie reality

wygrane
nominacje

Najlepsze zdjęcia w serialu kręconym przy użyciu jednej kamery

wygrane
  • House of Cards
    House of Cards (2013)
    za odcinek pilotażowy
    Francis Underwood jest bezwzględnym politykiem próbującym się zemścić na prezydencie, który pominął go przy obsadzeniu stanowiska sekretarza stanu.
nominacje

Najlepsze zdjęcia w serialu kręconym przy użyciu wielu kamer

wygrane
nominacje

Najlepszy dobór obsady miniserialu, filmu telewizyjnego lub programu specjalnego

wygrane
  • Wielki Liberace
    Historia jednego z najlepiej opłacanych artystów w Las Vegas i ikony homoseksualistów, Liberace'a, oraz jego burzliwego związku ze Scottem Thorsonem.

Najlepszy dobór obsady serialu dramatycznego

wygrane
  • House of Cards
    Francis Underwood jest bezwzględnym politykiem próbującym się zemścić na prezydencie, który pominął go przy obsadzeniu stanowiska sekretarza stanu.
nominacje

Najlepszy dobór obsady serialu komediowego

wygrane
  • Rockefeller Plaza 30
    Liz Lemon to scenarzystka programu komediowego. Jej życie staje na głowie, gdy nowy szef zatrudnia szalonego gwiazdora, Tracy'ego Jordana.
nominacje

Najlepszy dokumentalny lub oparty na faktach program specjalny

wygrane

Najlepszy dźwięk w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepszy dźwięk w programie dokumentalnym

Najlepszy dźwięk w serialu komediowym lub dramatycznym (godzinnym)

wygrane
nominacje

Najlepszy dźwięk w serialu komediowym, dramatycznym (półgodzinnym) lub animowanym

wygrane
  • Siostra Jackie
    Siostra Jackie (2009)
    za odcinek "Teachable Moments"
    Jackie jest uzależnioną od narkotyków pielęgniarką, która balansuje pomiędzy wymagającym życiem zawodowym a problemami osobistymi.
nominacje

Najlepszy krótkometrażowy program animowany

wygrane
nominacje

Najlepszy miniserial lub film telewizyjny

wygrane
  • Wielki Liberace
    Historia jednego z najlepiej opłacanych artystów w Las Vegas i ikony homoseksualistów, Liberace'a, oraz jego burzliwego związku ze Scottem Thorsonem.

Najlepszy montaż dźwięku w miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym

wygrane

Najlepszy montaż dźwięku w programie dokumentalnym kręconym jedną lub wieloma kamerami

wygrane

Najlepszy montaż dźwięku w serialu

wygrane

Najlepszy montaż miniserialu lub filmu telewizyjnego kręconego przy użyciu jednej kamery

wygrane
  • Wielki Liberace
    Historia jednego z najlepiej opłacanych artystów w Las Vegas i ikony homoseksualistów, Liberace'a, oraz jego burzliwego związku ze Scottem Thorsonem.

Najlepszy montaż programu dokumentalnego

Najlepszy montaż serialu dramatycznego kręconego przy użyciu jednej kamery

wygrane
  • Breaking Bad
    Breaking Bad (2008)
    za odcinek "Gliding Over All"
    Gdy nauczyciel chemii dowiaduje się, że ma raka, postanawia rozpocząć produkcję metamfetaminy, by finansowo zabezpieczyć swoją rodzinę.
nominacje

Najlepszy montaż serialu komediowego kręconego przy użyciu jednej kamery

wygrane
  • Biuro
    Biuro (2005)
    za odcinek finałowy
    Kamery towarzyszą pracownikom oddziału firmy sprzedającej artykuły papierowe w czasie ich codziennych obowiązków.
nominacje

Najlepszy montaż serialu komediowego kręconego przy użyciu wielu kamer

wygrane
nominacje

Najlepszy muzyczny motyw przewodni

wygrane
  • Demony da Vinci
    Historia pierwszych lat Leonarda da Vinci w renesansowej Florencji, który nie tylko widzi, ale też tworzy przyszłość.

Najlepszy program animowany

wygrane
  • Miasteczko South Park
    Miasteczko South Park (1997)
    za odcinek "Raising The Bar"
    Animowana seria o losach czterech przyjaciół z trzeciej klasy mieszkających w miasteczku South Park.
nominacje

Najlepszy program reality - zawody

wygrane
  • The Voice
    The Voice (2011)
    Czworo sławnych muzyków szuka najlepszych piosenkarzy w Ameryce i podejmuje się ich szkolenia. Widzowie decydują, który z nich zostanie zwycięzcą.

Najlepszy prowadzący reality show

wygrane

Najlepszy scenariusz miniserialu, filmu telewizyjnego lub dramatycznego programu specjalnego

wygrane

Najlepszy scenariusz programu dokumentalnego

nominacje

Najlepszy scenariusz serialu dramatycznego

wygrane
  • Homeland
    Homeland (2011)
    za odcinek "Q&A"
    Po ośmiu latach niewoli w Iraku sierżant korpusu piechoty morskiej powraca do Stanów Zjednoczonych jako bohater. Agentka CIA podejrzewa, że może on planować zamach terrorystyczny.
nominacje

Najlepszy scenariusz serialu komediowego

wygrane
  • Rockefeller Plaza 30
    Rockefeller Plaza 30 (2006)
    za odcinek "Last Lunch"
    Liz Lemon to scenarzystka programu komediowego. Jej życie staje na głowie, gdy nowy szef zatrudnia szalonego gwiazdora, Tracy'ego Jordana.
nominacje

Najlepszy serial dokumentalny lub oparty na faktach

Najlepszy występ kaskaderski w serialu dramatycznym, mini serialu lub filmie telewizyjnym

wygrane
  • Revolution
    Revolution (2012)
    za odcinek "Nobody's Fault But Mine"
    Piętnaście lat po wydarzeniu, które powoduje wyłączenie wszystkich urządzeń elektrycznych, grupka rewolucjonistów próbuje stawić czoło dyktaturze milicji.
nominacje

Najlepszy występ kaskaderski w serialu komediowym lub programie rewiowym

wygrane

Wyjątkowa zasługa w tworzeniu filmów dokumentalnych